Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1842 / 2500
(#) excalibur36 hozzászólása Ápr 12, 2016 /
 
Üdvözlök mindenkit!

A csöves erősítőt lehet bekapcsolva hagyni, úgy, hogy csak a hangerőpotit csavarom le, vagy ki kell kapcsolni ha már nem használom?
(#) szucsistvan123 válasza excalibur36 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Ha nem kapcsolod ki, feleslegesen ,,kopik,, a cső.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2016
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
És nem tanácsos magára hagyni, ha fel van fűtve.
(#) csapo1002 hozzászólása Ápr 13, 2016 /
 
Elnézést, hogy ide írok, de nem találtam a problémámhoz hasonló topic-ot! Van egy Alpha típ. dvd lejátszó és egy Genius 5.1 hangfalszett. A dvd-re rá van kötve az 5.1, illetve a dvd-nek van kétcsatornás kimenete is, ami szintén rá van kötve az 5.1-re. Tehát ha 2 csatornás filmet nézek át kell kapcsolnom a mélynyomót 2CH-ra, így minden hangszóróból egyszerre jön a hang. Ezzel nincs is semmi baj mert gyönyörűen szól! A beszédhangot kivéve! Ha beszéd van akkor rendesen üvöltetni kell, hogy halljam! De csakis a beszédnél! Mi lehet a probléma? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) reloop válasza csapo1002 hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Szia! A beszédhang jelentős csillapításának a legvalószínűbb magyarázata, hogy két csatorna jele ellentétes fázisban kerül összegzésre és a két csatornába közel azonos nívón kevert beszédhang részleges kioltást szenved.
Ennek ellenőrzésére bontsd le teljesen a két készülék összeköttetését és először csak a kétcsatornás átvitel egyik vezetékét kösd be. Ha ezzel jó, akkor egyenként növeld az összeköttetések számát, míg a nemkívánt jelenség be nem következik. A tapasztaltak alapján esetleg kiókumulálunk valamit.
(#) csapo1002 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Köszönöm, ezt megpróbálom! Viszont azt elfelejtettem írni, hogy a beltéri egység is rá van csatlakoztatva a mélynyomó megfelelő (TV) csatlakozójába (szintén 2 csatorna) és ott nincs ilyen probléma.
(#) steelbird válasza csapo1002 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Akkor valószínűleg a DVD -nél még a menüben is át kell kapcsolni 2 csatornás kimenetre. Régen a Thomson DVD lejátszók voltak ilyenek. Szólt a 2 csatornás kimenet is, de addig nem minden ment ki rá, amíg a menüben át nem volt kapcsolva.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2016
(#) Katona Istvan hozzászólása Ápr 14, 2016 /
 
Van egy végfok erősítőm ismeretlen márkájú. Akitől vetem azt mondta hogy karvaly. Bekapcsoláskor azonnal clipel a bal oldala de attól függetlenül szól. Mi lehet a baja?
(#) krisz69 válasza Katona Istvan hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Szia csak egy pillanatra clippel ? Vagy folyamatossan ?
(#) Katona Istvan válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Folyamatosan!
(#) krisz69 válasza Katona Istvan hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Ott valami nagyon nem kerek. Nézd át a panelt nimcs e forrasztási hiba. Nincs e nyulott vagy égett ellenállás esetleg kondenzátor nem e púpos vagy kifolyt.
(#) Katona Istvan válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Megnézem az igazság az hogy nem nagyon értek hozzá!Azt elfelejtetem mondani hogy azon az oldalon bekapcsoláskor van egy kis brum. Te ismered ezt a fajta végfokot?
(#) zoly15 válasza BI-AMP hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Én készítettem egy 3x ~120W-os autós erősítőt, ez sem volt olyan kevésbe, + a sok meló, de mindent megér
Kép
(#) marci1 hozzászólása Ápr 15, 2016 /
 
Hello!

Szerintetek működne ez:Bővebben: Link az erősítő egy 18650-es panasonic 3000mah-ás akksival és egy ilyen: Bővebben: Link step up converterrel?

A választ előre is köszönöm!
(#) diysub hozzászólása Ápr 16, 2016 /
 
Sziasztok!

Hozzátok fordulok segítségért, hátha valakinek van egy jó ötlete/megoldása.
A problémám a következő:
Vettem egy autós mélynyomó (mono) erősítőt, amiről kiderült, hogy valószínű már 50Hz-től vágja a frekvenciát(legalábbis ha jól értelmezem, a potin 50-150Hz-ig lehet állítani, akkor 50Hz alatt nincs átvitel, gondolom).
Tehát a hangszóró nem lenne kihasználva, mert ugye otthon használnám.
Tápegységet már szereztem is hozzá, működik is vele. Ez egy 12V-os 350W-os táp.

A kérdésem tehát arra irányul, hogy van-e olyan erősítő kit, vagy valami egyszerű kapcsolás, a kit jobb lenne, mely egy 12V-os 150W körüli erősítőt/leírását tartalmazza(D osztály is jó lenne, mert mélynyomóhoz kell)?
A hangszóró 4Ohmos.
Ugye ehhez még kéne hangváltó, előerősítő stb.

Tehát az erősítő(végfok):
-12V-ról működjön
-150W 4Ohmon
-4Ohmos hangszóróhoz kell

Tápegység adott.
Ebayen nézegettem, csak ezeknek a tápfeszültsége nem megfelelő a tápom számára.
Pl.: ilyet:
Végfok

Használtan keresgéltem korábban mono erősítőt, de egyszerűen nem találtam "normális" áron.

Előre is köszi, remélem, érthető voltam.

Szerk.:
Még arra is gondoltam, hogy a tápegységhez venni egy DC-DC átalakítót(12V--->50V), hogy megfelelő tápfeszültséget kapjak az említett végfokhoz, csak gondolom, ez nem érné meg.

Üdv.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2016
(#) ozpecs válasza diysub hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Az erősítőn pont azt lehet beállítani milyen frekvencia alatt! dolgozzon mivel mély-hez való erősítő ez azt jelenti, hogy 50-150Hz-ig tudod állítani milyen frekvencia alatt! működjön , azaz csak a mélyhangokat erősítse.
(#) diysub válasza ozpecs hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Akkor ha jól értem, ha 150Hz-re állítva, a 150Hz alatti hangokat küldi a hangszóróra, ha 50Hz-re akkor csak az 50Hz alatti hangokat?
Azért van kis fogalomzavar nálam, mert otthoni szuberősítőn láttam 30-35 Hz-et, ez is azt jelenti, hogy csak az ez alatti frekvenciákat küldi ki a hangszóróra.
Mert ha így van, akkor mégis jó lehet ez az erősítő.
(#) Buvarruha válasza diysub hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Nem valószínű, hogy a 30Hz-nél lenne vágva az a SUB, de ne csak a mértékegységeket nézd, hanem azt is amihez van írva. Az alsó határfrekvenciát ne keverjük össze a felső keresztezési frekvenciával.
(#) steelbird válasza marci1 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Szia.
Az aksi kapacitását alapul véve kb fél...3/4 órát menne max. teljesítményen, kisebb hangerőn persze több ideig húzná.
Ha... Rizikós a dolog, mert a két áramkör kapcsoló frekvenciái miatt lehet, hogy nem lenne jó együtt a kettő. Ezt viszont nem lehet előre megjósolni.
(#) diysub válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
A potinál láttam ezt azért érdekes.
De akkor megpróbálom ezzel az erősítővel, hátha mégis jó lesz.
Doboz nélkül meghajtva hangszórót kicsit érdekes hangja volt, olyan "dobozos", bár nyilván normális ez így.

Köszönöm a válaszokat.
(#) marci1 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Kezdő vagyok, el tudnád magyarázni, hogy mit jelent a kapcsoló frekvencia?
(#) steelbird válasza marci1 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
A konverter kapcsolóüzemű, a működési frekvenciája valamilyen mértékben kimegy a kimenetre, az előállított feszültségben is ott lesz. A végfok digitális, annak is van egy saját működési frekvenciája. Ha a kettő megzavarja egymást, akkor probléma lehet belőle. Pl. akkor, ha nincs eléggé szűrve a kapcsoló (üzemi, működési...) frekvencia a konverter kimenetén, vagy érzékeny nagyon a végfok a tápfeszültségen érkező zavarokra, vagy pl. közeli frekvencián üzemel a két áramkör, stb... stb. Ott van mindenhol a HA, ezért írtam, hogy ez zsákbamacska. Kétesélyes. Vagy működni fog együtt a kettő, vagy nem, illetve mindenféle problémák adódnak majd az előző lehetőségek miatt.
Nem állítom, hogy így is lesz, ez csak a rosszabbik eshetőség. 50%. Ez alapján mérlegeld a vásárlást.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2016
(#) tomi1990120 hozzászólása Ápr 16, 2016 /
 
Udv.
Olyan kerdesem lenne hogy 4 darab tda2050 hez eleg lenne egy 2x17ac 4.4A es trafo?
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Szia.
Nem lesz elég, nagyobb áramú kell.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2016
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Csak mert ilyenem van ithon.Mekkora kene?De ez 2x4.4A 150VA es azt elfelejtettem irni
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2016
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Próbáld ki vele és kiderül.
De meg fogja rendesen rángatni a tápot a 4db TDA, jól meg kell pufferelni. Egy db TDA csúcsban 5A áramot vehet fel. Max kivezérlésnél 4 db IC -nél ez már 20A is lehet. Ennek nagy része a puffer elkókból biztosítva van, de azokat vissza is kell tölteni, úgyhogy folyamatos nagy hangerőnél kevés lesz a trafó teljesítménye.
Még egy dolgot nézz meg a megépítés előtt, a trafók a névleges terhelésen adják le azt az áramot és feszültséget, ami meg van adva. Tehát a tied 150W -on kb. Üresen, kisebb terhelésnél nagyobb a szekunder feszültség. Ellenőrizd le, hogy üresen (vagy inkább 3-4W -tal terhelve) egyenirányítva, pufferelve nem haladja-e meg az egyenfeszültség a +/- 25V -ot, mert a TDA2050 max. feszültsége 50V.
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Mar egyszer hasznaltam egy sztereohoz es semmi baja nem lett szimpla tapos verziosnak.Azt hiszem egyeniranyitva olyan 46v a ket fele osszekotve sorba.Hidban akartam most kiprobalni hogy milyen ero van benne.Hidban erosebb mind egy szimpla 7294es?
(#) marci1 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Köszi, így már érthető.
Nem lehet esetleg kondenzátorokkal szűrni a konverterből kimenő feszültséget?
(#) Trivium93 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Üdv!
Idézet:
„Hídban erősebb mind egy szimpla 7294es?”

Hídban 4ohm helyett 8ohm kell, mert 4ohm a végfokozatokra úgy hat, mintha egy sima tda2050-et 2ohmra terhelnéd le (ez csak akkor ha a tápfeszültség ugyanakkora marad).
A TDA7294 meg 60W-ot biztos lead (ha megvan a feszültség hozzá).

Jobban jársz a TDA7294-el, mert abba van hő és túláram védelem is van. Én nem tudtam megölni, pedig +-44V-al 4ohmon terheltem . 2ohmon már kopogott.
(#) tomi1990120 válasza Trivium93 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Nekem mar van 7294esem de nekem valahogy keves a mely hang benne.A tda2050et pc hez akarnam mind 2.1et.De szerintem eleg lessz a sima sztereo.Ket jamo s718 al
Következő: »»   1842 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem