Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AUX bemenet utólagos építése
Lapozás: OK   10 / 15
(#) Inhouse válasza Szobonya hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Szívesen. Örülök, hogy jó lett.
(#) pauer98 hozzászólása Márc 22, 2016 /
 
Sziasztok!
Én is építettem a Clarion AB223RG autósmagnómra egy aux bemenetet, melyben egy LA3161IC van a fej előtt. Az IC VCC lábára kell egy kapcsolót tenni, rajz szerint egy 150ohmos ellenállás elé, felkapcsolva magnó, lekapcsolva aux üzemmód lesz, de kell bele tenni egy kazettát! (javaslom kivenni belőle a szalagot) Ha kazettahallgatás közben lenyomjátok a kapcsolót, elnémul, ilyenkor lehet rádugni bármit. A kapcsolót felkapcsolva NEM SZABAD rákötni semmit. (lehet csak nem ajánlom). A jack GND pontja az IC 5ös lábára, a két oldal jele az IC 6-os és 3-as lábára, a balanszot tekergetve oldalhelyesen, közvetlenül a kimenetek előtt lévő 10µF kondik + lábára. Hangszín, minden működik, mindez csak magnó módban, a kapcsolóval használható a magnó, akinek nem kell, csak vágja el a panelt az említett helyen.
Remélem segítettem, és hasznotokra válik több óra kínszenvedés!
Szép napot nektek!
(#) Readdeo hozzászólása Ápr 18, 2016 /
 
Üdv!

Rendeltem egy Lanni bluetooth audio modult kínából. Ezt próbáltam bekötni egy autós kazettás magnóba. Pár éve láttam egy videón, ahol kikötötték a mágnes fejet és a helyére forrasztották a bluetooth modul kábeleit és náluk működött. Ugyanezt próbáltam és nálam meg se szólalt.
Kazetta adapterrel már esélytelen használni mert törött a mechanika és a mágnesfej nincs a helyén.

Várom a tapasztalatokat vagy ötleteket.
Előre is köszi!
Readdeo
(#) Readdeo hozzászólása Ápr 18, 2016 /
 
Közben kipróbáltam ezt a kapcsolást, de semmi hatás.
Bővebben: Link
(#) Inhouse válasza Readdeo hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Fejre kötni barbárság, nem lesz jó a jel-zaj viszony, könnyen túlvezérelhető, nem lineáris frekvenciamenet... Megszólalnia meg kellett volna, több hiba is lehet,
- nem kapcsoltad magnó üzemmódra, anélkül nem él a kazettás rész
- hibás ez a része
- az egész rádiósmagnó nem működik
- a BT modul nem ad ki hangot
- nem csatlakoztál rá
- stb...
Kell egy AUX bemenet a magnódba, ha nincs gyárilag ilyen. Ezt lehet a magnó résznél az előerősítő után, vagy pl. a nem használt AM rádió rész után bekötni. Ezeket a pontokat meg kell keresni. Így megmarad a hangerő, hangszín, egyéb beállítások lehetősége, de korrekt vonalbemeneted lesz.
(#) Readdeo hozzászólása Ápr 18, 2016 /
 
Magnó üzemmódra volt kapcsolva, a BT modult fülessel teszteltem, az is működik, a magnó meg szólt utána is kaziról. Ezért nem értem mi baja van...
Ez egy Ford gyári magnó (2007 RDS), nincs benne erősítő, az külön van a kesztyűtartó felett. Talán ha a kimenő jel helyett kötöm be a BT-t akkor működhet, azokat a kábeleket megtaláltam. AUX nincs rajta gyárilag.
Az AM jó tipp.
Köszönöm a választ!
(#) Inhouse válasza Readdeo hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Előerősítő biztosan van, ha a végfok külön van is. Meg kell nézni annak az IC-nek a típusát, amibe bemennek a fej vezetékei. Annak az adatlapja pedig már adja is a kimeneteit. Azokat kell megszakítani és helyette bekötni a bemenetet. Az AM hasonlóképpen mehet, ha az előző nem megy.
Ha a fejegység kimenet és a külön végfok közé kötöd, elveszted a hangerő, balance, fader, hangszín, stb. állítási lehetőségeket.
(#) proba válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Néha néha abba is bele lehet futni, a becsatolási ponton DC van. Lehet 1-2 µF (nem elektrolit) kondenzátoron keresztül érdemes próbálkozni a BT rákötéssel.
(#) Readdeo válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Nem találok semmilyen datasheet-et sem a tuner sem a kazival foglalkozó IC-kről...
Mindegy, kitalálok majd valamit.

proba, azt a kondit a mágnesfejnél a föld meg a jobb, bal oldal vezetéke közé kéne kötni?
(#) Inhouse válasza proba hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Persze, az alap, hogy DC leválasztás, csak jussunk el oda. Ha így lenne, úgyis rajta van a panelon.
(#) Inhouse válasza Readdeo hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Rakj fel képet (jót) az IC-kről, hátha majd mi...
Idézet:
„azt a kondit a mágnesfejnél a föld meg a jobb, bal oldal vezetéke közé kéne kötni?”

Nem. Ugye eleve nem oda fogod kötni a bemenetet. A csatoló kondi pedig soros és nem párhuzamos. Rakj fel képet!
(#) Readdeo hozzászólása Ápr 21, 2016 /
 
Mellékeltem képeket. A Kazis képen a jobb oldali IC-re csatlakozik a mágnesfej.
Talán az AM lenne a legjobb megoldás, mert a kazi része alapból elég zajos volt.
(#) Inhouse válasza Readdeo hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
A fej és az előerősítő nélkül nem lesz zajosabb a többi megoldásnál.
(#) Inhouse válasza Readdeo hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Inkább a kazis kép közepén az IC641 lesz az, arról kellene infó. A másik kettő valami spec Dolby IC lehet...
(#) Readdeo válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
LA2010 4n9 van ráírva. Ehhez már találtam Leírást. "Audio Level Sensor". Gyanítom ezzel sem leszek előrébb.
(#) Inhouse válasza Readdeo hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Tévedtem, ez tényleg nem egy sima műveleti erősítős tok.
Az analóg sztereó jelet azért még el lehet kapni, valahol a segédpanel kivezetéseit visszakövetve ott kell lennie. 2db egyforma értékű soros elektrolit kondenzátoron keresztül lesz kicsatolva.
(#) proba válasza Readdeo hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Kedvenc műszerem, egy aktív hangfal, egy soros kondenzátorral. Elindítod a kazettát, vagy a fejre kötsz valami jelet, lehet követni hol találod meg. ( gyanítom valamely nagy IC bemenetére megy egy soros kondenzátorral.) na oda kell kötni a te kimenetedet. Az AM szerintem felejtős, úgy gondolom ez kellően integrált ahhoz, hogy az AM KF-et is ugyan az az IC dolgozza fel mint az FM jelet.
(#) Inhouse válasza proba hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Nem célszerű a fej helyére kötni, inkább az előerősítő után, ahol már jó a jelszint, kisebb a zaj és megvolt a frekimenet kompenzálás is, esetleg még a Dolby is kimarad. Viszont a kereső eszköz tipped hasznos lehet így is! A gond az nála, hogy már nincs fej sem...
Ha egy egység a tuner, akkor is meg lehet szakítani egy relével és már lehet is kapcsoltatni az AM-et váltó lábról egy tranzisztorral.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) Readdeo hozzászólása Ápr 30, 2016 /
 
Sikerült az am-re bekötni. Volt egy másik ilyen rádióm meg egy régi mp3 lejátszóm. Elkezdtem a "paraszt" módszerrel az mp3 egyik kimenetét mindenhez hozzáérinteni . Érdekes, hogy a kazi részén a hangot digitálisan küldi tovább, gondolom a dolby-s ic-k miatt és elfogadható hangminőséget nem találtam sehol. Viszont megtaláltam az AM kimenetét, oda be tudtam kötni a bluetooth-ot, csak az mono-ban működik. A minőség teljesen jó, csak a próba rádión elszállt valami és kicsit torz a hangja és a hátsó hangszórókra csak magas hangokat tudott küldeni ezek után. A másik rádióba bekötöttem az adott helyre és tökéletesen működik. "Dont try this at home".
Köszönöm a segítséget!
(#) Inhouse válasza Readdeo hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Az AM részt elképzelhető, hogy valahol közösítik, mivel csak mono lehet. Maga az erősítő persze ugyanaz, mint FM-nél, vagy kazettánál, sztereó. A közösítést kell kivenni, végi kell követni a jel útját az AM résztől addig az IC-ig, ahol a bemenetválasztás is történik (sok minden mással együtt).
Csak úgy érintgetni veszélyes.
(#) szemibenji hozzászólása Máj 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen autórádióm és szeretnék egy jack csatlakozót rá forrasztani, nem találtam rajzot róla de az lenne a kérdésem, hogy melyik chipre lenne a legjobb ill. annak mely lábaira kell forrasztani.
(Ha nem tudjátok így akkor szétszedem és lefényképezem.)

Előre köszi a választ.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2016
(#) Inhouse válasza szemibenji hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Rajz nélkül kicsit nehezebb...
Ha nincs külön AM rész, akkor vagy a tuner audio kimenetét kell átkapcsolhatóvá tenni, vagy a CD ugyanezen részét.
(#) szemibenji válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Van egy olyan ha először megnyomom a power gombot mintha lenne AM de mégse az és semmit nem fog (vagy az AM sefog semmit?!), csak sistereg. (Ha még egyszer nyomok egy power-t akkor bejön az FM.) Lehet akkor annak az ic-jét kéne megkeresnem. Holnap szétszedem és teszek fel képet.

proba: A linkre rákattintva tipust is lehet látni nem?
(#) Inhouse válasza szemibenji hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Úgy tudom, hogy AM-en nincs adás. Sanszos, hogy nincs külön az AM, a tuner egy egység manapság. De ha van kapcsolójele a procinak a tuner felé, akkor azzal lehet vezérelni egy kis relét (tranzisztoron keresztül) és azzal már megcsapolható a tuner, vagy a CD audió jele. Ha kommunikál a tunerrel és azon keresztül vezérli, akkor ez sem jó...
(#) HA5AWS válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Sziasztok!
AM-en van adás, csak esetleg kicsi az antenna és nehezebb megtalálni. A Kossuth rádió pl.: 540KHz -en ad és országosan vehető. A leválasztást ettől függetlenül meg kell tenni mert a vevő zaj rákerül, ha nincs térerő.
Üdv: Gábor
(#) Inhouse válasza HA5AWS hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Tényleg van középhullámú rádió sugárzás, köztük Kossuth is! De ki hallgatja vajon?
A csatlakozást váltóérintkezős relével természetesen leválasztva kell megoldani.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2016
(#) szemibenji válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Akkor azt is be kell szereznem hozzá, hogy ne legyen zajos?
Kicsit bonyolultabb mint gondoltam. Még mindig nem jutottam el odáig, hogy szétszedjem de holnap már biztos mert hétvége lesz. Akkor teszek fel képet és kíváncsian várom a szakik véleményét hátha van valami egyszerű megoldás.

Videón láttam,hogy az egyik belső csatlakozóra forrasztott az ember kábelt meg a házra a földet és nem recsegett, szépen szólt.
(#) szemibenji hozzászólása Máj 28, 2016 /
 
Nos ma szétszedtem a pioneert, itt vannak a képek.
Lövésem sincs merre induljak mert van rajta egy nagy pioneer IC meg a CD IC-je.
(#) szemibenji válasza szemibenji hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Valaki tud nekem segíteni?
Mert még mindíg szeretném bekötni ezt a jack csatlakozót de nem tudtam előrébb jutni. Találtam olyan pontot ahova oda érintve szólt de nem volt tökéletes.
(#) Inhouse válasza szemibenji hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
Ne érintgess! Csinálj egy képet alulról a tuner lábairól, hogy látszódjanak a feliratok.
Következő: »»   10 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem