Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1177 / 1385
(#) kaqkk válasza kungyo hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
(#) trickentrack hozzászólása Ápr 18, 2016 /
 
Üdv!
Ki szeretném próbálni a hidrogén-peroxid+sósavas maratást. Ha jól tudom hidrogén-peroxidot ilyan fodrász boltban tudok vásárolni ugye? Ebből van több fajta vagy, hogy van ez? Milyent kérjek?
A másik, hogy milyen arányban keverjem a sósavval? Mennyire marós, hogy kell-e gumekesztyű vagy nem tragédia ha rámegy a kezemre?
Esetleg van valami tanácsotok a maratáshoz?Azt tudom, hogy kültéren kell végezni, mert klórgáz fejlődik!

Előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Kicsit igazán visszaolvashatnál , legalább kéthavonta leírjuk a választ erre a kérdésre ...
(#) sdrlab válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Ha egy oldallal legalább visszaolvasol, találsz egy egészségesebb és biztonságosabb receptet, semmint a sósavas!
(#) elektromos válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Szia!
Azt szeretném kérdezni, hogy citromsó vagy citromsav kel nekem? Ma megpróbálok venni a gyógyszertárba de kellene tudnom akkor melyik is kell. Amúgy csak gyógyszertárakban van?
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2016
(#) sdrlab válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Citromsó! Közönséges étkezési...500-1000ft/kg szokott lenni... Én nem gyógyszertárban vettem egyik összetevőt sem, hanem valami bio boltban..., de ez utóbbi simán előfordulhat bármelyik élelmiszeri boltban is.
(#) elektromos válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Szia!
Sajnos nálunk sehol sem kapható még a gyógyszertárakban sem csak citrom sav.
A neten is csak citrom savat találok de citrom só sehol. A citrom sav az van por és kristályos kiszerelésben is. Úgy látom valami nagyobb várost kell keresnem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2016
(#) sdrlab válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Szerintem a kettő ugyanazt takarja! A citromsav a citromsó oldata.
De ha tévednék, majd valaki kémiában jártasabb kijavít ))
(#) elektromos válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Na akkor én is várom az okosabbak véleményét mert elég furán néztek rám mindenhol , hogy én citromsot akarok de olyan nincs, és nem is hallottak róla.
(#) hotib válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Citromsót még én sem hallottam, de ez az én bajom. Neked meg ez a link kell.
Próbáltam én is egészségesebb és biztonságosabb recepttel (CS.V.) de az nem működött. Bele raktam a nyákot, vártam kb 1 órát, melegítettem is de semmi... Végül meglocsoltam vele a virágokat, na azok örültek neki.

Nem létezik "egészségesebb" megoldás. Egyiket sem lehet meginni, mindegyikhez illik gumikesztyűt használni, meg ilyesmi.
(#) sdrlab válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Ezt vettem. Itt citromsavnak van nevezve, de mivel kristályos por alakú, sónak is hívják.
A lényeg, ugyanaz a kettő.
(#) elektromos válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Szia!
Köszi ezt rendeltem meg én is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2016
(#) trickentrack válasza hotib hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Köszönöm!
Igazából azért nem olvastam utána, mert rengeteg dolgom van! Suli, itthon is van rengeteg munka meg minden! De gyorsan rákerestem és amit találtam, hogy ha egyenlő a töménységük akkor 7:3 arányban kell keverni! Vettem 35°%-os peroxidot, viszont sósavból csak a hagyományos 10%-osat tudtam beszerezni. Akkor milyen arányban kell? Vagy hogyan tudom kiszámolni? KöszönöM!
(#) bbatka válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Nem hittem a citromsavas maratásban, de remekül működik.
Egy féldecis pohárba egy csapott teáskanálnyi citromsavat tettem. Egy csipet konyhasót és egy kevés hidrogén-peroxidot, no és persze vízet. Bele állítva a nyáklemez csíkot gyorsan el kezdett kékülni. Csak ne hagytam volna magára
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2016
(#) sdrlab válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
...Én szóltam...
(#) hotib válasza trickentrack hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Úgy gondolom, nagy hibát nem követsz el, ha a 10%-os sósavat és a vizet fele-fele arányban használod. Ez nem számítás eredménye, hanem tapasztalat. Peroxidot pedig ugyanannyit, esetleg kicsit többet, de max. dupla mennyiséget (literenként 30, max. 60ml)
Kicsit jobban oxidál, hatékonyabb lesz. Előre keverd össze, pl. fél literhez először 2,5dl víz, utána a 2,5dl 10%-os sósav, a végén a 15-30ml peroxid. A sorrend fontos!
Ez nem fog forrni, habzani. A lötyögtetést meghálálja, és a folyamat hőtermelő, vagyis felmelegszik az oldat, de ebben az arányban szerintem max. 30-40°C-ig, környezettől függően. Én eleve meleg vízzel készítem.
Akkor jó az arány, ha a réz felület maratáskor matt barna színű, és apró buborékok keletkeznek, amik a felületen maradnak. A buborékok képződéséhez persze kell 1-2 perc. Lötyögetéskor látni fogod, hogyan dolgozik: a lötyögtetés irányában "sávosan" színeződik el.
(#) RoliNyh válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Mennyivel egyszerűbb lett volna, ha hamarabb osztottad volna meg a termék csomagolásáról és a termékről is a fotót...
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2016
(#) sdrlab válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Miért..így bonyolult volt, vagy lemaradtál valamiről ?
Nekem ezt elő kellett keresni
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2016
(#) kameleon2 válasza kungyo hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Szia! Nekem sokan a gravírtűt ajánlották, forszírozták. Eltörtem belőle párat - egyszerűen nem volt sikerélményem, kivéve a 90 fokos 0,3mm-est - de az meg túl széles sávon dolgozott az én kis áramköreimhez. Táphoz, erősítőhöz persze jó az is. Vettem 4mm átmérőjű 30 fokos 0.1mm-es Japán piramistűt - azóta élmény a gravírozás. Nem törik, nem kényes, nem pattan, de dolgozik. 500mm/perc mellett is szépen lekapta a nyákot és semmi baja. Fúrásra pedig nem fúrót, hanem marókat használok, sokkal sorjamentesebb az összes furatom és mivel nem 2 élszalagja van, hanem 4, emiatt gyorsabban is tolhatom neki.
(#) RoliNyh válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Én nem, csak "öt napja" (nem számoltam pontosan) ezen vitáztok...
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2016
(#) sdrlab válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 20, 2016 /
 
Te miről beszélsz ember ??! Olvasni is szoktál vagy csak feleslegesen írhatnékod van ma ?!
(#) elektromos válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Nagyon szépen köszönöm a természetbarát maratási ötletet! Lassan 40 éve sósav-hidrogénperoxid keverékkel maratok de ez a citromsavas , hát le vagyok nyűgözve egyenlőre.
Ma megjött a citromsav (por alakjában) és ki is próbáltam 3 db kis üres nyák lemezen.
Én melegítettem a marató anyagot és 7 perc alatt tisztára marta a paneleket !
Holnap maratok vele élesben és kíváncsi leszek a végeredményre.
Ha nem marja le a vezetősávokat akkor váltok erre a maratási módszerre.
Azt azért jó lenne tudni , hogy milyen gázok, gőzök szabadulnak fel, és ezek mennyire károsak ha be lélegezzük, mert ha beindul a cucc, hát pezseg rendesen.
Jó lenne ha valaki vegyész ebben segítene.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2016
(#) sdrlab válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Nincs mit!

Korábban már írtam, hogy némi hidrogén keletkezik csak, ami nem mérgező, max ha igen hevesre kevered az arányokat, meggyújthatod..., visszavezetve alá kész az önfenntartó melegítés is (csak vicc)

Egyébként melegíteni sem kell, simán keverhetsz olyan arányt, amikor önmagát kezdi melegíteni! Akár a sósavas verziónál...
Én csak meleg oldatot készítettem, és hagytam hűlni a maratás alatt, így is kb 10 perc volt a teljes marás, némi ráhagyással még.
(#) papus51 válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Idézet:
„Korábban már írtam, hogy némi hidrogén keletkezik csak, ami nem mérgező”

Na, ez az ami biztosan nem keletkezik.
(#) micimacko válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Oxidáló közegben (H2O2) soha nem fog hidrogén keletkezni. A Hidrogén-peroxid bomlásakor Oxigén keletkezik:
2 H2O2-->2 H2O + O2
(#) sdrlab válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Miért is nem az keletkezne ?

A hidrogén peroxid bomlása szabad oxigént eredményez, mely azonnal oxidálja a réz felületét.
Ezután a citromsav reakcióba lép a réz-oxiddal, mely során hidrogén szabadul fel!
(#) sdrlab válasza micimacko hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
És ? Itt megálltak a reakciók talán ?
(#) micimacko válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 22, 2016 / 1
 
Sav+Réz-oxid->Réz-citrát+víz
Ezért, de lehet, hogy Te jobban tudod...
De ezek az anyagok jobban ismerik a kémiát, mint Te...
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2016
(#) niedziela válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Idézet:
„Miért is nem az keletkezne ?”

Mert papus beleszagolt ebbe is, és az két Marie Curie -t ér
(#) papus51 válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Micimackó megválaszolta.
Következő: »»   1177 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem