Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok. Egy olyan kapcsolásra lenne szükségem ami jelzi, ha egy égő meghibásodik.
Több égős (három minimum körönként) 230V -os rendszerről beszélünk. Az a lényeg, hogy az áramkör képes legyen áramot mérni, egy beállított határnál egy jelzőkontaktust ad. Egyszerű, diszkrét elemekből felépített verzió is megfelel. Miliamperes tartományról van szó, maximum 500mA. Előre is köszönöm, ha valkinek lenne ilyen kapcsolása és az megosztaná.
Helló! Egy megfelelően méretezett áramváltó miliamper pontosan tud mérni. Elkészítesz egy pár áramváltó tekercset, átviszed rajta a "mért" vezetéket, és az áramváltó kimenetén lévő ellenálláson mért feszültség arányos az átfolyó árammal. Ezt a váltóáramot egyenirányítod, és már egy pic-el tudod is mérni. Pic kiváltható pl egy komparátorral is.
Több gyártónak van áramfigyelő reléje. Ezzel könnyen tudsz készíteni megfelelő kapcsolást.
Viszont ezek nem olcsók. Úgy ~10 000Ft körül van talán a legolcsóbb. Ha érdekel utána nézhetek.
Optocsatoló megfelelően kisöntölve. Két sorosan kötött dióda, egy fordítva bekötve. és egy megfelelően méretezett ellenállás párhuzamosan az optoval. Minta a Master slave kapcsolók vezérlő része.
Csatolva egy hasonló kapcsolás leírása, mint amit proba említett.
Szia!
Ha eddig is így működött, akkor valószínűleg az egy(két)fázisú bekötés miatt, hogy ne terhelje túl a villamos hálózatodat.
Ha csak jelzőlámpa szerepe van, és a használt égő mindig ugyanakkora teljesítményű, akkor az eredeti égővel sorba kötött kisfeszültségű égő is tökéletes. (pl 500mA esetén kb 2V 1-2W) Ekkor a kisebb égővel lehet valami diódás határolót párhuzamosan kötni, ha kiég a jelző izzó a fő izzó még működjön.
Sziasztok! A történetem a következő: készül a kapu és meg szeretném csinálni hogy a kis kaput bentről tudjam elekrtomos zárral nyitni. Azonban csak úgy tudnám megoldani, hogy a csengőhöz szánt vezetéket használnám fel. De ez úgy néz ki, hogy a vezeték egyik vége a kapulábon(nyomógomb) a másik meg a villamos elosztó dobozban. Sajnos a kapunyitás céljára nem lett a házban kialakítva nyomógomb. A kérdésem a következő létezik e olyan eszköz amit sínre( villamos elosztóba) be tudok szerelni és távirányítóval tudnám azt vezérelni? Bízom benne, hogy érthetően fogalmaztam és valaki tud megoldást a problémámra.
A vezeték nélküli csengők, felszabadíthatják a vezetéket, hogy tápfeszt tudjon adni egy ilyennek : Bővebben: Link
De két éren is mehet mindkét funkció pl.
A rajz sajnos nekem sokat nem mond csak annyit látok belőle, hogy kell hozzá kapunyitó gomb ami sajnos nekem nincs. A másik kütyü pontosan mi is?
A másik kütyü az egy távirányítóval működtethető relé. Egy ilyen relé kapcsolhatja az elosztó szekrényben a kapunyitóhoz menő vezetékre az áramot.
Egy frissen lepüfölt szonda földelési ellenállását hogy lehet egyszerűen lemérni házilag? Ha a fázis és a föld közé kötök pl egy olajradiátort és megmérem mennyi feszültség marad rajta az jó lehet?
Üdvözletem Mindenkinek !
Segítséget szeretnék kérni! Egy fázisom van és a bojlerhez szeretnék bekötni egy időzítő kapcsolót. Az elképzelésem szerint külön áramkörön egy 16 A megszakítóval és egy mágneskapcsolóval oldanám meg. A megszakítóm és az időkapcsolóm meg van. Milyen mágneskapcsolót javasoltok ? És persze azt is szeretném tudni, hogy hogyan kössem be? Nagyon megköszönnék egy részletes leírást esetleg egy rajzot !!! Laikus vagyok. Köszönöm !
Ha laikus vagy , akkor miért te csinálod? Megérné , ha netán baj történne?
Sziasztok!
Menyibe kerűl újrahúzni a vezetékeket? Egy villanyszerelő emnnyiért vállja el? Kerti konyha,tároló1,tároló2, már ki vannak cserélve be is vannak kötve (vill.szer barát csinálta) Szoba123 és nappalit még meg tudom csináltatni a vill.szer barátommal. Nincsen eph és fi-relé. A biztosítékok elég régiek (jelenleg olvadóbiztosíték van bent és ahol be jön) Ahol piros konnektor van, oda szeretnék rakni még konnektort. A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2016
Üdv
Egy ingatlan bővítése miatt a mérőhely a lakáson belülre került. 20A-es egyfázisú és egy kis falba süllyesztett fa szekrényben van és a szokásos tetőre szerelt vascsőre van kötve az oszlopról jövő légkábel. Ha szeretnék felszereltetni egy vezérelt mérőt is és 32A-re szeretném a mérőt bővíttetni, akkor a jelenlegi mérőhelyet vajon megtarthatom (nagyobbra cserélve, hogy beférjenek a plusz mérő és tartozékai) vagy akkor mindenképp a lakáson kívülre kell szereltetnem, hogy az ÉMÁSZ örüljön? Ha át kell helyezni, akkor: -A régi csatlakozási pont megmaradhat vagy át kell tenni a csövet a lehető legközelebb a mérőhöz? -A műanyag mérődoboz sülyesztett kell, hogy legyen, vagy lehet felfelületre szerelt is? Eseteg elég ha csak félig-meddig van kivésve neki a fal? -A légkábelt csak a tetőn kiálló csőbe lehet bevezetni, vagy esetleg egy falra szerelt horgonyra is rá lehet kötni, ahonnan egy védőcsőben mehet le a mérőig? Kb 280 cm magasan van a födém a talajszinthez viszonyítva. Ha cső kell, akkor azt lehet a falra felületére is rögzíteni vagy annak is mindenképp végig kell vésni a falat? Miért nem teszi a nyives mérőjét a szolgáltató egyből az oszlop tetejére. Max ad hozzá egy távcsövet, hogy le tudd olvasni meg egy botot, amivel felnyomod a megszakítót ha lekapcsolna.
Ha a második mérőóra nem fér el a mostani mellett kényelmesen, tuti, hogy átalakítást fognak kérni. Biztosat csak a szolgáltató szerződött szerelői tudnak mondani.
Szia! Egy kis kedvcsináló a tervedhez. Bővebben: Link választék és árak
Szia! Ha már belenyúlt egy másik kolléga akkor szerintem nem fogja senki sem vállalni a továbbiakat. A másik dolog, hogy a konnektorokkal NE spórolj! Minden oldalfalra kettőt-kettőt és ha akarod sorolóval sokszorosítsd az aljzatok számát. Az FI relé az mindenképpen ajánlatos dolog beszerelni! A mérőhelyen ha korlátozottak a lehetőségek más villamossági alkatelemek elhelyezésére akkor azokat ott már ne is erőltesd, hogy beépíted, készíts, készíttess egy másik lakáselosztót oda ahol könnyen hozzáférsz az áramköri elemekhez. A plomba nélküli táblán lévő Dol, vDol biztosítékokat cseréld le automatákra és azok vezetékszálait használd fel a továbbiakban az áramkörök táplálására (konnektorok, világítás, konyha, fürdő, kültér stb.). Így első nekifutásra ennyit lehetne mondani ... Az ár az szerintem a barátra lesz bízva és a vezeték árára.
Illetve, inkább már nem is ajánlatos a FI relé beszerelése, hanem inkább kötelező.
Igazad van! Már csak azért is mert bizonyára a kertes házaknál van kültéri dugaljzat, avagy olyan készülék amit kinti aljzatból kell táplálni (fűnyíró, gyepszellőztető, láncfűrész, rőzsedaráló stb.) és ezekhez kötelező. Ha már egyszer azokat a konnektorokat kötelező védeni akkor már az egész lakást érdemes levédeni egy ÁVK-val és majd az áramköri kismegszakítóval ami ezen dugaljakat és vezetékét védi, szelektívvé tenni.
Csak megjegyzés: beltérben is vannak olyan gépek, amelyekhez nem árt az ÁVK.
Bojlerhez tudom ajánlani, saját tapasztalataim vannak arról, amikor csíp a víz kézmosásnál (a bojlerben a fázis hozzáért a fűtőszálhoz és szépen leolvadt róla a szigetelés)...
Igen, de a "kötelező" kifejezésre akartunk rámutatni. Ez is olyan dolog, hogy ha nem új szerelésről van szó és nincs tervdokumentáció akkor ez is marad az "ajánlott" szinten.
Talán itt olvastam ilyesmit: Nem kell Fi-relé, mert a szomszédnál van és csak a baj van vele, mindig lekapcsol...
Idézet: Szia! Akkor olvass még vissza, mert szamárság. Ott van baj vele, ahol rossz a hálózat. 2003 óta van a házon és eddig 2x oldott le. Mindkét esetben oka volt, ami javítást igényelt. Általában kontár villanyszerelők takaróznak ezzel, amit idéztél, hogy leplezzék a hozzá nem értésüket. Ha jól és szabványosan van kivitelezve a hálózatod, nem ver le csak úgy magától. „Nem kell Fi-relé, mert a szomszédnál van és csak a baj van vele, mindig lekapcsol...”
Félreértettél, mint elrettentő példát hoztam fel.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |