Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   155 / 194
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Szia! Erre gondolsz?

Bryston.gif
    
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Nagyon hasonló, csak sokkal puritánabb, Ott mindössze az egyik bázis volt földelve (ebből adódik az aszimmetria). Itt látom, még a nyugalmi áramot is leveszi.
(#) HA3GX hozzászólása Máj 2, 2016 /
 
A Skori féle hangsugárzóvédő-t teszteltem.

Elsőre indult, tökéletesen működik. Ha kikapcsolom kb. 111V-nál old a relé. +-66V tápfeszültség mellett. Z2 értéke 105.6V. Egyenfeszültségnél azonnal lekapcsolja a kimenetről a hangszórót, majd 2-2,5mp múlva vissza. Ajánlom az után építését, kifogástalan kapcsolás!
(#) frissadam válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Szia!
Tennél fel képeket a panelról? Érdekelene szerintem mást is, hogy miként oldottad meg a kapcsolást.
(#) krisz69 hozzászólása Máj 2, 2016 /
 
Sziasztok ez működhet ??Bővebben: Link
(#) HA3GX válasza frissadam hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Szia!

Délelőtt készítek róla, és feltöltöm!
(#) HA3GX válasza frissadam hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Csatlom a fényképeket.

Sajnos az akkumulátorok öregek, így nem tudok a 8MP-es kamerával fényképezni. Marad a VDR-D50-es, amivel -habár több ezer fényképet, ám annyival rosszabb minőséget.

Még nincs beépítve, csak a próbák idejére huzalozva.
(#) Alkotó válasza frissadam hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Ha ilyen építését tervezed, fontold meg az én panelterveimet is. 3 féle változatot is készítettem, különböző elvek szerint. Itt látod.
(#) Alkotó válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
A védelemtől elvárjuk a fokozott megbízhatóságot. Ennek egyik biztosítéka lehet az átgondolt és rendezett felépítés, illetve a gondos kivitelezés. Másik fontos tényező a relé milyensége.
A fotók alapján nem tudom magam megítélni, ezért javaslom Te próbáld a fenti szempontok szerint értékelni a védelmedet.
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Sziasztok, Alkotóè tökéletesen működik, nekem is ez van.
(#) HA3GX válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Nagyon rossz a fénykép minősége.
4 napja folyamatosan be van kapcsolva, teljes mértékben bátran merem használni, ajánlani!

A próbák idejére huzaloztam így össze-vissza, de ez csak ideiglenes állapot. A végleges helyén, beépítve sokkal esztétikusabb lesz, de a legfontosabb: biztonságos.
(#) frissadam válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Szia.
Köszi az infót. Milyen programmal tervezel?
(#) Klorid hozzászólása Máj 12, 2016 /
 
Sziasztok! Ismeri valaki ezt a kapcsolást? Egy 600W-os gyári erősítőből van. Nagyon egyszerű és tud mindent.
(#) latyakosa válasza Klorid hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Számtalan helyen fellelhető, pl itt vagy itt is
Helyesen összeépítve működik is..
Az általad közreadott rajzban pont benne van az néhány fontos elem amitől megbízhatóbban tud működni...
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2016
(#) Travolta válasza latyakosa hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Ha jól megfigyeled a rajzot, láthatod, hogy csak részben egyezik az általad linkeltekkel.
Amit Klorid linkelt, azon található egy kimeneti rövidzárat figyelő rész is. Elég praktikusnak tűnik....
(#) tothbela válasza Klorid hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Nem gyakori, hogy van benne zárlatvédelem is. Ez mindenképpen előny.
(#) krisz69 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 12, 2016 /
 
Engem kifejezeztten egy zárlat védelmi kis kapcsolás érdekelne.
(#) steelbird válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Szia.
Ott van a rajzon.
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Szia! Jól látom, hogy több mint 30A rövidzárlati áram kell a védelem aktiválásához?
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Ez csak a söntön, meg a komparálási szinten múlik, tudod..
(#) ozpecs válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2016 /
 
Én is épp ezt kezdtem el számolgatni elég nagy teljesítményű erősítőnél működik a dolog Ha meg növelem a söntöt akkor meg rontom a csillapítási tényezőt meg fűteni is fog, bár az annyira nem jelentős.
(#) Klorid hozzászólása Máj 13, 2016 /
 
Itt a teljes dokumentációja az erősítőnek.
(#) reloop válasza ozpecs hozzászólására (») Máj 13, 2016 / 1
 
A fenntartásaim ott kezdődtek, hogy a diódára dolgozó műveleti erősítő kimenetek áramát csak az IC belső védelme korlátozza. Egy ennyire összetett készülék túlterhelésvédelme vajon miért nem veszi figyelembe a kimenő feszültség pillanatnyi értékét? Szerintem itt előbb olvad le a 15A-es biztosíték, mint a relé bontana egy sima rövidzárlatnál.
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Szia. Igaz, hagy egy kis kívánnivalót ez a védelem. Például negatív oldal felé nem is véd. Aztán ott van egy integráló tag is, az is késlelteti a védelmet. Még is azt kell mondanom, ez is egy gazdagoknak való basszuserősítő, mint a Mesa egyébb termékei. Aki ilyen erősítőn játszik, van egy embere, aki olyan mint Pamela Anderson sminkese, mindig elérhető, nem számít a pénz. A Mesa gyárt fullcsöves basszerfejet is, amit évente illik újracsövezni. Ez körülbelül 80-150 ezer forint kiadás, attól függően, hogy milyen teljesítményű modellt birtokol a zenész. Ettől még 10 darab 5 ezer forintos fet is olcsóbb, tehát bőven bevállalható a szervíz. Ez a tapasztalatom, bár a személyes véleményem nagyon eltér ettől. Koncertenként húrcsere 3-5 ezer, Jim Bim 5 ezer, meg tudja fene miféle kiadások vannak még. De vissza a témához, ahogy te is látod, ez nem éppen hatásos védelem, inkább csak a nagyobb tűzkár előzhető meg vele.
(#) Alkotó válasza tothbela hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Nem életszerű az egész "túláram" téma, ha ez eleve egybe van építve a hangszóróval. Ekkor csak a hangszrórót kell védeni DC ellen, ha tönkre megy valamiért az erősítő. Ha nincs állandó drótozás mert fix a hangszóró rákötés, akkor nulla esélye van a kimenet rövidrezárásának, vagy ismeretlen hangszóróval való túlterhelésének.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) ozpecs válasza tothbela hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Bár felette Alkotónak némileg igaza van de csak részben mert nagyon sok erősítőt nem beépítve használunk, de abban meg neked is hogy sok esetben nem igazán rendes munkák ezek a hangszererősítők most is egy FENDERT javítunk épp és már jó néhánnyal ugyenez volt a vélemény. A legtöbb olcsósított gány rosszul tervezett nem igazán megbízható és ezeket árulják ipari felhasználásra a legtöbbre nyugodtan mondhatom konstrukciós elektronikai hulladék...
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Szia! Nem biztos, hogy a rajz a valóságot tükrözi. A 600-as tápjára, például nem fért rá a viola/barna tekercs és egyutasan egyenirányítva mennek a segédtápok. Ha ez igaz lenne, én restellném magam.
Minden esetre a védelem rajzot így ebben a formájában nem ajánlanám követendő példának.
(#) reloop válasza ozpecs hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Valahogy így...
(#) Phile80 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Ez egy basszusgitár erősítő, amit lehet hogy minden hétvégén több alkalommal más hangsugárzóra kötnek. Nem viszik a 60kg-os basszus ládát magukkal a zenészek, mert a backline tartalmazza azt. Sokszor vannak olyan körülmények, hogy még a láda impedanciája is ismeretlen.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2016
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Máj 14, 2016 /
 
Hát én sem ajánlanám. Nagyon figyelmes vagy, ez a táprészlet különbség elkerülte a figyelmemet. Volt szerencsém (szerencsétlenségem) látogatást tenni egy hangszererősítő fejlesztő kis csoport műhelyében. A kapcsolási rajzokat, meg egyébb trükkös részletektől szigorúan távol tartottak, így csak a folyamatot láttam. Mindig jelen volt pár zenész, akik interaktívan közreműködtek a már elkészült prototipus módosításának folyamán. Amikor a zenész figura azt mondta: Ez így jó, attól a perctől az volt a végleges kapcsolás. Nem baj, hogy bekerült egy egyutas egyenirányítás, vagy valami nekünk szokatlan áramköri részlet, ha jó, akkor azon már nem szabad változtatni (nem értek vele egyet). Majd megkapja az illető zenész ezt az erősítőt akár több hónapra, mellé mindenféle ingyen szervízellátást, majd ha sikeres volt a turnékörút, kezdődhet a sorozatgyártás. Mind a két fél nyer, hiszen a zenésznek potya hardver, a gyárnak meg potya reklám. Természetesen ilyenkor azért ott a szinpadon a "B" terv.
Következő: »»   155 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem