Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   212 / 244
(#) bencikusz válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Szia!
A NET-en található kapcsolási rajz szerint 2 darab szembe fordított 2200µF/63V van.
Üdv.b
(#) BiG_Lui-Gee válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Szia

Az én fekete előlapos DS600 8ohmos 300w verzióban nincs kondi a kimeneten.

DSC_1418.JPG
    
(#) Nagy Tamás válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Köszi! Én sem hiszem hogy gyárilag lenne benne. Semmi nem utal rá. Nem hiszem hogy Ágotáék ragasztóval odabigyesztettek volna a fenéklapra két kondit. Kapcsolási rajzot meg nem tudok beszerezni.
(#) dbase válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Meghibásodás esetén nem folyik az egyenáram a hangszóróra ennyit véd esetleg.Nem szimmetrikus tápos erősítőknél kötelező a fél tápfesz leválasztása miatt.
(#) Nagy Tamás válasza dbase hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Egyébként gondolkodtam hogy szakszerűbben beleszerelek kondenzátorokat.De ide már jó nagy feszültség tűrésű kell majd.
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Ápr 25, 2016 /
 
Üdv.

Kérem aki ért hozzá, tegyen tisztába nekem 1-2 dolgot.

Adott egy LD System Play 15A típusú aktív hangsugárzó. Magas pille tekercs bevezető szál szakadással, ami valószínű a ragasztó hiánya miatt elszabadult kapton csévetest miatt repedt el.
kb 35mm külsőt mértem tekercs átmérőnek, ami 1,35"-nak felel meg ha javítóbetétet kéne rendelni. A tekercs átmérő méretét collban belső méretet kell értelmezni ? A gyári leírásban 1.75" ad meg vagy a száj nyílást kell annak venni ? Ha nem sikerül javítanom, rendelni milyet lehet? Legjobban LK és MNC betétek hasonlítanak hozzá. Meg merjem rendelni jó lesz bele valamelyik ? Egyébként tda7293 hajta 2x35 voltról (Bi amp) képeken talán felismerhető. Egyébként nagy csalódás, elég kótyavetyélt összerakás az egész, a pillén is látszik hogy messze nem központosan van felragasztva a kapton a titániumra. Olyan mintha ebayes kínai kütyükkel összerakták volna gyorsan. Lehetett benne vatelin is csak valamiért mégis kitéphették.(Így jött újonnan 3 éve) van egy két gyerek gombóc forrasztás is.

Ezek a negatív észlelések ellenére, szépen szól(t) 98dB érzékenység valós is lehet, mert igen nagyot tud szólni. Kellemes mélye is van, és alig műanyagos a hangja. A magas hifi szerű, kicsit sok is, vissza is szoktam venni pár dB-t.

http://www.ld-systems.com/en/series/play-series/play-15-a-15-inch-a...aqarp2
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) dbase válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Biztos viharba került a hajó amivel hozták, s közben rakták össze
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) Nagy Tamás válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Üdv! Másfél éve mi is rendeltünk ilyeneket ,kisebb sportesemények hangosítására. Szerintem arra elég jó. Tetszik az mp3-as dolog is benne. Őszintén bevallva én egy kicsit többet vártam a hangjától,továbbá egy picit zajos. A driverre most nincs ötletem.
(#) BiG_Lui-Gee válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Én soha nem használtam az eq-ját és az mp3 lejátszót sem, keverőről van használva LD system LAX8D. Semmilyen zajt nem tapasztalok, ha nagyon kötekedni akarok akkor van egy pici sistergése, de azt kb 3m-ig észlelhető. Ahol meg használom inkább 6 méteren kezdődnek az emberek Hangjával teljesen elégedett vagyok, a magas sokaságát leszámítva, elég jók a hangszerek hangja is rajta. Legtöbbet alapzenére éneklésre van használva, arra kiváló szabadtéren is(persze két mélysugárzóval kiegészítve lenne király).
(#) BiG_Lui-Gee válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Újabb elakadásom van Amíg az LD Systemet helyettesítettem Reloop RPX-15el furcsa kiemelést lehetett megfigyelni a magas hangokban 1-2khz környékén, ami még fél éve szépen szólt. Ebben is szeretném cserélni a magas pilléket, mert elég viseltes, de a méretnél itt is elakadtam 40mm a külső átmérő ? Belső több mint 38 de ha itt is szeretnék venni az 1,5" na de ilyet nem is találtam. Lehet kapni ?
(#) game4812 hozzászólása Máj 8, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy limiterrel kapcsolatos kérdésem lenne: adott oldalanként egy 800/1600/3200W terhelhetőségű duplamély, és hozzá egy 2x1100W (THD 0,1%), ha Input: 1,66V. Ezek előtt egy rendszerproci. Ha maximális, de nem hangszórót leégetős teljesítményt szeretnék, akkor mehet a hangdobozra nyugodtan az 1100W (vagy akár az 1200, 1% THD-val), szóval 1,66V-ra tegyem az RMS limitert, vagy ez már sok, és 800W-nál fogjam meg az erősítőt? Most 800-nál van a limit, csak kíváncsi vagyok, hogy a maximumon járatom, vagy van-e még benne tartalék.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2016
(#) zotya1983 válasza game4812 hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Ez a 800w gondolom az rms,az 1600w meg a maximális ahogy a 3200w is...Én hagynám azt a limitert 800w vagy max 1kw on...Így biztos hogy van még tartalék de nyugodt maradok hogy nem ég le a mélyládám.1% thd t hosszú távon semmi sem tolerál.
(#) game4812 válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 8, 2016 /
 
Így van, 1600W Program, 3200W Peak, legalábbis szerintem. Az adatlap szerint 1000/2000/4000, de mivel 400W-os hangszórók vannak benne, nem hiszek neki. EV TX2181 amúgy. Igazából 1,3 dB a 800-1100W-on hajtás között a különbség, szóval nem számottevő.
(#) gxm hozzászólása Máj 10, 2016 /
 
Üdvözletem, érdemesnek találtam, hogy csinálok egy új témát ennek a témakörnek, egyrészt, mert nem effekt jellegű dolgokról beszélünk, másik nagyon sokallom az árukat ezeknek az eszközöknek!
EQ-t néztem, hát még ha egy kompresszort kéne mellé venni akkor adhatnám is el a kéglimet!
Várok ötleteket, eq, compressor meg birckwall limiter témakörben!
(#) szamóca válasza gxm hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Nem értem mit szeretnél?
Sokallod az árát ezeknek az eszközöknek? Vegyél akkor olcsóbbakat, köss kompromisszumot, vagy tervezz, építs jobbat. Vannak ilyen specifikus témák ezen eszközök építéséről a fórumon. Tényleg nem értem mit akarsz?
(#) Nagy Tamás hozzászólása Máj 11, 2016 /
 
Üdv! 100 ezer ft körül már kapható rendszervezérlő ,és még csak nem is gagyi! Hangváltó,eq (akár parametrikus), limiter a P.A. -ban megoldva.Nem hinném hogy lenne értelme ilyen cuccok házi készítésének. Természetesen semmi nem lehetetlen, de az rengeteg idő!! És hát valljuk be nem lehet"megjelenni" egy nagyobbacska rendezvényen házi cuccal,bármennyire szép is.
(#) Moderátor hozzászólása gxm hozzászólására (») Máj 11, 2016
 
Kedves gmx, alias deadlyroberta, alias compaqamplifier, alias univerzum, alias amit még nem tudok. Talán nem kellene ezt most itt így, nem gondolod?
(#) mraulajos hozzászólása Máj 19, 2016 /
 
Hali!
Nem tudom jó helyen van a kérdés, de...
Keverő putomról szeretnék felvételt készíte, laptopomra.
Ide való proramot/alkalmazást tud e javasolni valaki.?
Köszönöm!
(#) mikrokapcsolo válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Helló! Milyen programra gondolsz? A pult tud a géppel kommunikálni, és ahhoz kellene progi, vagy simán felvenni a gépen? Én az utóbbira Audacityt javaslok, ingyenes, és jól működik.
(#) mraulajos válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Máj 19, 2016 /
 
Simán felvenni a gépen.
Ki próbálom. Köszi!
(#) Nagy Tamás válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Üdv! Csatlakozom mikrokapcsolóhoz. Az Audacity tök jó! Rendszeresen használom digitalizálásra.
(#) mraulajos válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Köszi, már le töltöttem, ismerkedek vele, majd következik a próba.
(#) vipera1997 hozzászólása Máj 25, 2016 /
 
Kész lettem a HOG-scooppal.Sal PA50100 van benne, és elég jól teljesít.
Pozitívat csalódtam amikor elkészült.
Néhány észrevételem azért lenne ezzel kapcsolatban...:
A frekvenciaátmenete egészen jó az alsó frekvenciákat is szépen adja (25-30hz), szűrés nélkül még a közép tartományt is adja.
A nagy tölcsér miatt elég hosszú a hatótávja kb 50m
Elég szép súlya lett, nem lett megmérve de 100kg körül van..
Sajnos hordfülnek nem sok hely jutott így ha valakinek van ötlete hova és mit arra nyitott lennék.
Nem egyszerű összeszerkeszteni aztán kirakóval megkeresni mi hova való, de ha megvan akkor egy elég jó ládát kapunk viszonylag olcsón
(#) Davidd válasza vipera1997 hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Mondtam én, hogy nem fog csalódást okozni. Hordfülek nállam így helyezkednek el, épp hogy befért de pont jó, ja meg nekem a hatuljan van 4 darab kerek, hogy azert ha olyan a terep az ember magaba is tudja vinni(22mm-es mdf).(ezek regi kepek, itt nincs itt az osszes cucc, most a hog a lenyeg)
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2016
(#) vipera1997 válasza Davidd hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Megnézem majd akkor, köszönöm.
(#) Davidd válasza vipera1997 hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Nincs mit, ám annyi tapasztalat, hogy külteren jobb a tölcsérekkel osszenyomni, belteren a hangszórókkal, mert ha tolcserrel van akkor nagyon "előre szól" és kioltás megy.
(#) vipera1997 válasza Davidd hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Azt tapasztaltam hogy kint vagy a talpán vagy a hangszóróval kifelé kell tenni.
(#) Davidd válasza vipera1997 hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Ponotosan ezt irtam, oszinten talpan nem hasznaltam soha. Mindig elől lefektetve, mert ugyebar tolcserbol kesobb jon ki a hang, es hogy ne legyen faziseltolodas kulonosebben ezert mindig 1-1,5 meterrel elorebb vannak a subok. pl igy.
(#) Davidd hozzászólása Jún 29, 2016 /
 
Sziasztok! Ha pénzem úgy engedi szeretnek a 3.par topjaimnak erősítőt venni. Mivel ezek 4 ohmos topok gondolkodom egy t.amp ta1050esen. Viszont ebben az arban majdnem mar kaphato a tsa szeria vagy a d-4-500. Őszintén bevallva félek a kapcsoló üzemű tápoktol, de mellettük szol meg a plus 2 ch. Mostani felallasban 4 topot (8 ohmosak) hajt egy t.amp ta2400as es a ket melyet meg egy ta2400as. A biztos az 1050es lenne, de kivancsi lennek a tapasztalatokra/velemenyekre.
(#) Katona Istvan hozzászólása Júl 1, 2016 /
 
Sziasztok még új vagyok itt! Kinek mi a véleménye ezekről az erősitőkről válaszokat előre is köszönöm.
Következő: »»   212 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem