Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1865 / 2500
(#) magery hozzászólása Jún 4, 2016 /
 
Sziasztok!

Milyen erősítőt tudtok ajánlani +-45V táphoz 4ohm terhelésre?
(#) Alkotó válasza magery hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Ha a táp szétválasztható, azaz két független szekundered van a trafón (gondolom kb. AC32V), akkor relloopnak van "egytápos" TDA7294 kapcsolása. 4 R-ra a feszültség is elég lesz neki.
Itt van erről egy dokumentáció az én elképzelésem szerint. A panelon a táp is rajta van, csak a trafót és a hangszórót kell rákötni, illetve a bemenetet.
FONTOS! A trafó szekundereinek külön állóknak kell lennie.

Másik kategória lehet a B5 vagy QUAD405.
(#) Szabi1 hozzászólása Jún 4, 2016 /
 
Sziasztok! Lehetséges volna úgy class D erősítőt építeni, hogy nem analóg jelet kapna bemeneten, hanem egy DSP rendszerprociból érkező SPDIF digitális jelet használna fel?
(#) Buvarruha válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Mindenképpen analóggá kell alakítani.
(#) Trivium93 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Üdv. Igen, csak a class D kimenetén ugyan úgy kell a szűrő 22uH vagy 44uH 470nF-al.
De ez "Kapcsolóüzemű (PWM) végfok építése" topikba való.
(#) Buvarruha válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
És mégis mi alakítja az S/PDIF jelet, legalább PWM jellé? Nem igazán értem, hogy mégis miképpen lenne ez kivitelezhető.
(#) Trivium93 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Hát igen PWM jelé kell alakítani. Elsőnek azt értettem, hogy pwm jelet kapna a bemenet is. Most néztem utána, hogy S/PDIF nem sima digitális jel, hanem digitális kommunikációhoz hasonló.
(#) Buvarruha válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Na jó, de a PWM eleve nem digitális jel, a digitális jel lényege a magas és alacsony szint, nem az impulzusszélesség, tehát önmagában semmiképpen sem összeegyeztethető a kettő. Annyit lehetne csinálni, hogy a digitális jel nem analóggá alakulna, majd abból impulzusszélességgé, hanem közvetlenül impulzusszélesség modulált jellé, de, ha nincs ilyen minőségi céleszköz, akkor ennek semmi értelme nem lenne és csak hátránya lenne.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2016
(#) voodoo válasza Szabi1 hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Amire Te gondolsz az nem véletlenül ún: powerDAC?
(#) Gabes hozzászólása Jún 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy JVC sx dw-303 subwoofer, amivel az a
problémám, hogy bekapcsolásnál a relé kattogó hangot ad ki, ami
kb. 6ms-es időközönként hallható, de a kivezetéseken mérve -17 és
-29v között ingadozik. Ebben kérnék segítséget.
Már kicseréltem a 100pf-os kapacitort ami hibás volt.
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) tothbela válasza magery hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
A trafó terhelhetősége fontos információ lenne. Az a 4 ohmos terhelés terhelhetősége is érdekelne. 1db 4 ohm, vagy sztereó 2db 4 ohm. Szubra kell, vagy teljes sávra. Döngetni akarsz, vagy minőségi zenét hallgatni.
(#) pucuka válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Az S/PDIF az PCM jel, ezt kell(ene) PWM -é alakítani.
(#) tomi1990120 hozzászólása Jún 10, 2016 /
 
Sziasztok egy olyan kerdesem lenne hogy 4 darab tda2030 hoz eleg e egy 2x11v 50VA es trafo?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Szia! 4Ω-os hangszórókkal szorosan, 8Ω-ossal pedig kényelmesen elegendő.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Csak azert kerdezem mert van egy genius 2.1em es abban ilyen trafo van talan meg 50 VA sincs inkabb olyan 40korul.Ez van rairva 2x11v 2x2.0A.Amikor mar nagyobb hangeron szol villog a ledje basszusra meg torzit is kicsit.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2016
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Szia. Egy transzformátor az nem olyan, hogy X VA-es. Főleg ha erősítőt táplál. Azért torzít a basszusra, mert elfogy a tápfeszültség. A trafó terhelhetősége megsaccolható a primer DC ellenállás megmérésével. Persze ez csak hozzávetőleges, hiszen ha ugyanolyan huzalátmérővel egy forrasztható lakkhuzalból, meg egy hőálló duplán zománcozott huzalból tekercselnek traffancsot, akkor a lakkozott már rég megadta magát, amikor a zománcos még mindig teljesen üzembiztos. A te géniuszodba jó az ami van. Ha netán kicserélnéd nagyobb terhelhetőségűre/ feszültségűre, akkor azt már a végfok és/vagy a hangszórók sínylenék meg.
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Nem az original hangszorokat hasznalom hozza hanem 6 ohmos hifi hangfalat.Csak a szubot hagytam meg de azt se az original dobozzaba.Ha vennek hozza egy 2x12v os 80va es trafot az mit javitana rajta?
(#) rockerjimmy válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Szia!
Nyugodtan bele teheted legfeljebb nagyobb tartaléka lesz, de túlnagy elvárásaid ne legyenek!
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Az érezhető minimális teljesítményváltozást legalább +3 dB növekedés okozná. Az pedig a traffancs szempontjából gyök2xUeredeti, vagyis 2X15 V/2,8A. Nem tudom milyen IC van az erősítőben, de ezt már nem biztos hogy kibírná. Ez pedig a minimális érzékelhető növekmény. Ha érezhetően nagyobb hangosságra vágysz, akkor meg ettől nagyobb nagyobbat kellene lépni, ahhoz meg már cserélni kellene mindent.
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Tda2030A van benne 4 darab.
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Azok helyére mehetne LM1875. Teljesen lábkompatibilis, sokkal jobb, többet is bír, viszont az ára ötszöröse. Valószínű hogy a puffereket is érdemes lenne megnövelni. Lehet, hogy a hűtés így már kevés lesz. A mélysugárzó meg akár bele is halhat, a gyenge láncszem az maradt.
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Tenyleg egy az egybe kilehet cserelni lm1875re ugy hogy mas alkatreszt nem is kell cserelni?Az jo lenne.A melynyomo hangszorot kicserelnem nagyobbra elfer a dobozba.Valahol a vegfokrol volt itt kep a forumon.
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Itt a kep igaz a hutes nem latcik
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Igen, egy az egyben kicserélhető. A mélysugárzó az nem ennyire egyszerű. Az hogy 8 ohmos legyen az alap, mivel itt hidalt végfok hajtja meg, az IC-k meg nem bírnak el 4 ohmmal hídban.
Egy kész dobozba nem tehetsz csak úgy bele egy hangszórót, De ez itt OFF lenne, úgy hogy a mélysugárzós részt inkább az erre való helyen lehet folytatni.
Nekem volt egy 5.1-es aktív szetem, ahol 5 db 4 ohmos szatelit, meg egy 8 ohmos hidalt mély ment ugyanarról a tápról. A pufferek 2x 3300µF-ok voltak. Fulladozott is rendesen, bár ezen nem csodálkoztam. Kapott egy 10000 µF/50V-os elektrolit kondit a + és a - tápsín közé, utána már volt benne kraft. Ezt te is megpróbálhatod. Az eredeti kondik bőven kevesek.
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Már probaltam ratenni tobb puffer kondit 2x4700µF-ot de ugyanaz volt lehet majd teszek bele amit mondtal lm1875-ot 2,80euroert lattam darabjat.Mien tapot ajanlanal hozza?
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Max 60V lehet, azaz 2x30. Biztonsági tartalékkal, no meg mivel csúcsfesz lesz a kondikon, ez 2x18V váltó lenne max. Olyan trafó kell, aminek a primer ellenállása max 10-12 ohm. A szekunder pedig egyenirányítva, szűrve, terhelés nélkül nem megy 2x30V felé. Viszont akkor a szűrőkondik 25 V-ja már kicsi lesz, ki kell cserélni 35 V-osra. Az aktív hangváltó frekijét is lentébb lehetne vinni, mivel már nem pici dobozok vannak rajta. Az előfok tápjánál lesz valami zéneres stabilitátor, ennek az előtét ellenállásait is meg kell növelni. Ha nincs ilyen, tenni kell bele.
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Ezen a kozepso kepen van a zener dioda nem?Olyan atlatco kozepe meg olyan barnas?
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Úgy látom, hogy a d19, meg a d20 a két zéner. Jó lenne tudni a pontos tipusát ennek a Géniusznak. Akkor kereshetnénk hozzá rajzot, ami nagymértékben segítené a továbbiakat.
(#) tomi1990120 válasza tothbela hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Egy ilyen.
(#) Trivium93 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
2x30V-ot ne kötss rá mert dur lesz az ic-nek. A TDA2030 nem bír +-30V-ot. Ha annyit akarsz rá, akkor az összes TDA-t kikell cserèlni. TDA2050 +-25V-ot tud. Abból 50W hídba kijön. Ahhoz 2x16V váltó feszültsèg elèg.
Vagy amit írtak ic-t, ahhoz 2x18V vagy 2x20V váltó feszültsègű jó.
Következő: »»   1865 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem