Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1869 / 2500
(#) Alkotó válasza rockerjimmy hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
A B5 úgy jó ahogy van, TILOS babrálni. Sőt még a bele kerülő alkatrészekre is vannak bizonyos ajánlások.
A B5 magában is tud nagyon szólni. Ha ettől több teljesítmény kell, akkor más megoldást célszerű választani, és nagyobb tápfeszültségre lesz szükség. Én most ezt favorizálom.
(#) rockerjimmy válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Hát most a B5 van kéznél így biztosan ez marad is, csak kérdéses, hogy bírni fogja-e a tápot...
(#) szamóca válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Tapasztalati úton azt állapították meg, hogy a fül kb. 3 dB hangnyomás növekedést érzékel határozottabban hangosabbnak és kb. 10 dB-t kétszeres hangerőnek. Elektromos oldalon 3 dB növekedéshez dupla teljesítmény, 10 dB-hez tízszeres teljesítmény szükséges. 100 dB hangnyomás eléréséhez egy 80 dB / 1 W érzékenységű hangszórónál 100 W, egy 90 dB / 1 W-osnál 10 W, míg egy 100 dB / 1 W-osnál csupán 1 W szükséges.
(#) Karesz 50 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Most lehet, hogy kicsit bekavartam, de utána nézek. Tudod, mint a kiselefánt.... nehezen tanul, könnyen felejt
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Változott-e az áteresztő tranzisztor melegedése?
Próbáld végig a készülék valamennyi funkcióját!
(#) Buvarruha válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Ha esetleg van valakinek ötlete, ne tartsa magában.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
A melegedes megmaradt.Esetleg csereljem le a tranzisztor egy ujra hogy nem e ment tonkre?Egy funkcio nem mukodik rajta.Ha a bemenetekre kotok jelet es maximumra van tekerve a hangero csak akkor hallani halkan a zenet.Viszont ha benyomom a source direct-et akkor mar rendesen megy ez mitol lehet?Ha nincs benyomva akkor is mennie kene.
(#) Buvarruha válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Például attól, hogy meghalt az EQ benne.
(#) tomi1990120 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Nem halt meg mert van olyan hogy valami adapter in ha azon kotom be akor meg megy rendesen es akkor halgat el ha benyomom a source direct-et
(#) Buvarruha válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Ezesetben a használati útmutató felpattintását javaslom és nem viccből, lehet, hogy csak rosszul használod, ha jól rémlik most került hozzád az erősítő. Olyan is lehet, hogy hátul kell hidat rakni a preamp ki és a végfok bemenetére.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016
(#) tomi1990120 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Az lehet az az adaptor?Mert abbol van in meg out is.
(#) Buvarruha válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Bizony. Bővebben: Link
(#) tomi1990120 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Tenyleg koszi.Esetleg mivel tudnam athidalni?Valami javaslat?Mert olyanom nincsen hozza.
(#) Buvarruha válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Elvágott százas szög, vagy valami vastag tekercshuzal megpucolva talán?
(#) Karesz 50 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Javítok: kétszeres hangnyomáshoz kell négyszeres teljesítmény. A hangosságérzetet Flechter-Munson szubjektív teszten alapuló görbéi adják meg. Tehát a hangosságérzet erősen frekvenciafüggő, így nem merném kijelenteni, hogy 10dB-el nagyobb hangnyomást hallok kétszer hangosabbnak, mert ez csak középhangokra vonatkozik.
Hogy nekem is igazam legyen, legalább félig
(#) tomi1990120 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Oke kiprobalom holnap.Eleg csak a jelet a testet nem kell?
(#) Buvarruha válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
A test mindenhol ugyanaz.
(#) szamóca válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
(#) tomi1990120 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Koszonom a valaszokat holnap kiprobalom.Trnzisztor melegedest kene meg megszuntetni
(#) Primary válasza szamóca hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
A hangszórók is adottak.
Van 4 ugyanolyan 8 ohmos mélyközepem, amivel használnám, illetve két magas. Szeretném felhasználni azt a pár darab TDA2050-et, amit régebben egy nem megvalósuló projekthez vettem. Ha valamelyiket le kell cserélni, akkor az IC-t fogom.
Mi a véleményetek azokról a kapcsolásokról, ahol egy tranyópárral támogatják meg a TDA2050-et?
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Ha már adott a tápfeszültséged, trafóterhelhetőséged, és a hangszóróimpedanciád, akkor abból nagyobb teljesítménytrükk a hidaláson kívül nemigen lesz. Annyit tehetsz, hogy nézel olyan kapcsolást, ami képes alacsony impedanciák meghajtására hídban. Ilyenek pl. az autós végfokozatok.
(#) Primary válasza szamóca hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Ezzel tisztában vagyok.
Ezért kérdezem, hogy melyik kapcsolás vált be.
(#) tomi1990120 hozzászólása Jún 20, 2016 /
 
Olyat vettem eszre meg rajta hogyha bekapcsolom elsore nem kapcsol be a rele.Ki kell kapcsolnom es masodszorra mar megy.
(#) latyakosa válasza Primary hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Aktív vagy passzív váltóban gondolkodsz a magas és a mély meghajtásánál?
TDA2050-ből mennyit tároltál már be ?
(#) Letiodj hozzászólása Jún 20, 2016 /
 
Üdvözlök mindenkit. Lenne egy olyan kérdésem, hogy mi szokott elromolni az erősítő végfoknál? Több helyen is megvan égve az alaplap. Megmértem a kimenetelek értékét, az egyik oldalon 1.2-2 volt között ingadozott a másik oldalon meg 40 volt fölött. Hangsúlyozom nagyon új vagyok az elektronikában ezért elnézést a buta kérdésekért.

222.jpg
    
(#) latyakosa válasza Letiodj hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Szinte bármi elromolhat, az egyszerű kontaktustól kezdve, a passzív alkatrészeken át, egészen a félvezetőkig
Mi az erősítőd típusa ? Kapcsolási rajzod van hozzá ?

A képen látható PNP, NPN párt segédfeszültség előállító elemeknek gondolom. Ezek hűtése lehet annyira alulméretezett, hogy a nyák elszíneződik tőle hosszú távon. E mellett még a bal oldali elektrolit kondenzátort lenne érdemes ESR-re megmérni. Az is lehet abból folyt ki az elektrolit és színezte meg a nyákot.
(#) Primary válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Aktiv.
6 db-nak kell lennie, mert a centert es a ket hatteret hajtotta volna aktiv valtas utan, de mostanaban nincs elerheto kozelsegben, koltozes van folyamatban.
Elso korben 2 szimpla a magasaknak es 2 hid a melyeknek.
(#) Letiodj válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
A PNP NPN pár nagy hőmérsékletnél eléghet vagy hasonló? Annyira megvan szenesedve, hogy az egyik rendesen mozog benne.
Az erősítő Sanyo V38 márkájú. A gond az, hogy azonnal kivágja a bal hangszórót, a másik fele hibátlanul működik. Kapcsolási rajzot kerestem de nem találtam sehol se hozzá.
(#) videoton6363 válasza voodoo hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Hali!

Először is fogadd bocsánat kérésemet, mert eléggé megkésve írok a Philips erősítő témájában. Ennek oka hogy lakó és munkahelyet váltottam, és mostanában lett internetem. Az erősítőről annyit tudok mondani, hogy sem én, sem egy műszerész barátom nem bírtunk életet lehelni bele, így feladtuk és elraktam alkatrésznek. Jelenleg két komolyabb erősítő javításán dolgozom. Még egyszer bocsánat.
(#) videoton6363 hozzászólása Jún 20, 2016 / 1
 
Üdv Mindenkinek!

Egy Pioneer SA-7500 II típusú erősítőről lenne szó. Pontosabban arról hogy mivel tudnám helyettesíteni a végfokozat tranzisztorait? Jelenleg 2SD588A és 2SB618A van párban benne, de rosszak. Viszont nem szeretnék külföldről rendelni. A jelenlegi hiba: Bekapcsolás után kb 3 másodperc múlva kattan a kimeneten a relé, hangszórók búgnak, membránokat behúzza. Tehát ha jól tudom, kinyomja az egyenfeszt a kimenetre. Minden segítséget köszönök!
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2016
Következő: »»   1869 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem