Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1868 / 2500
(#) reloop válasza bakmor hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Szia! Köss be 100Ω potit az R21A-val sorban és állítsd be a nyugalmi áramot a jó oldalnak megfelelően. A végtranzisztor emitter-ellenállásainak eltérő értéke, ha nem is szerencsés, de nem végzetes hiba.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Hat nemtudom jol e mertem az egyik kondenzator negativ polusan a masik meg az emiteren.A tranzisztor tiszta uj nem lehet baja.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Mérd meg külön a tranzisztor bázis, emitter és kollektor feszültségét is testhez képest. Például biztos test az RCA csatlakozó külseje.
Elvi alapon, ha a bázis 9V, akkor az emitter csak 8,4V vagy kisebb lehetne.
(#) Alkotó válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Csak addig "új", ameddig be nem forrasztod, és be nem kapcsolod. Ezek után már simán lehet akár azonnal kuka, ha a egyéb hiba őt tönkreteszi (mondjuk az a hiba, ami az elődjét is tönkre tette).
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Bazis 38 collector 64 emitter szinten 37.7
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2016
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
A tulaj mondta hogy oneki is melegedett es ventilatorral hutotte felulrol.Akkor mar regebbtol ilyen lehetett.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Mindenhol ahol 24v kene hogy legyen mindenhol 37-38 koruli voltok vannak.Ez a zener dioda vegett lehet?Vagy mas okozhatja?
(#) Moderátor hozzászólása tomi1990120 hozzászólására (») Jún 18, 2016
 
VI. Ne cseteljünk. A fórum nem IRC, MSN, Skype, ICQ és Facebook. Szedjük össze gondolatainkat és egy hozzászólásban kérdezzünk meg mindent amit szeretnénk.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Leírtam mi a megoldás. Annak kiderítése másik feladat lesz, hogy a 24V-os áramkörök közül melyiknek ártott meg az 50%-os túlfeszültség.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jún 18, 2016 /
 
Oke koszi.
(#) krisz69 hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
Sziasztok . elkészült .a FET-es kapcsolásom. égős védelemmel élesztettem állítottam neki egy kb:nyugalmi áramot,ami soros 40w os izzón keresztűl 70ma) A problémám a következő lenne teljesen zárt bemeneten is halk (súgás)sustorgás, alapzaj halható. a puffer mező szépen hidegített azt kilőhetjük .megosztok pár fotót hátha valaki észre vesz valamit.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 19, 2016 / 1
 
Szia! Ilyen jellegű zaj természetes velejárója egy erősítőnek, csak a mértéke lehet kérdéses. Elsősorban a tranzisztoroktól származik, melyről az adatlapból tájékozódhatsz.
Ha szokatlanul erős, akkor a nyomtatott áramkörön folyik kúszóáram, ami a nem elég alaposan eltávolított maratószertől, vagy forrasztást segítő anyagtól ered.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Át takarítóm a nyákot. És újra probálom .írok az. Eredményről Remélem el tűnik a zaj ..
(#) voodoo válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Szia!
Gondolom a soros izzó nélkül hallgatod a kimenetet.
(#) krisz69 válasza voodoo hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
A soros izzót bent hagytam. Csak a legvégén távolítom el.
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Nyugalmi áramot ne soros izzóval állítsd mert az fars lesz.
(#) krisz69 válasza zotya1983 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Persze ez egyértelmű. Csak probára állitottam egy hozzávetőleges értéket. Végleges értéket égő küvétele után állitok
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Jún 19, 2016 / 1
 
Ha a primerköri előtétizzóval elérhető a végleges tápfeszültség 70%-a, az előírt nyugalmi áram 50%-át nyugodtan beállíthatod. Ezzel tesztelted a nyugalmi áram állító működőképességét és megakadályozhatod a végzetesen nagy áramfelvételt a teljes tápfeszültség ráadásakor.
Vannak olyan erősítő-áramkörök mint például a VF2, 3, 6, ahol a működés ellenőrzéséhez nélkülözhetetlen a táp alacsony belső ellenállása. Ezeket csak labortápról ajánlott éleszteni.
(#) rockerjimmy hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
Üdv!
Újra itt vagyok tanácsért!
Aki követi a fórumot láthatja, hogy előzőekben meggyűlt a bajom egy végfokkal, de mára sikerült üzemképessé alakítani!Sajnos a hangja az olyan katasztrófális, hogy dobom is a projektet!
Viszont eszembe jutott, hogy régebben építettem jó néhány b5 erősítő panelt amiből csak kettő került beépítésre...
Így vannak nekem még felhasználható panelek amiket aktív subhoz használnék!
A kérdésem az lenne, hogy duplázhatom esetleg a végtranzisztorokat?2sc5358 és 2sa1986 áll rendelkezésre!
2x 49 voltról menne elvileg 8ohmon vagy egy olyan megoldás lenne még amit favorizálnék jobban, hogy 2x45v kapcsoló üzemű tápról...
Melyik lenne a jobb döntés?
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Kicsereltem a diodat most 24.7v-ot merek az mar gondolom jo nem?Most mi a teendo mit nezzek at ami tonkremehetett a tulfesztol?
(#) Buvarruha hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
Volna valakinek ötlete, javaslata +-40V DC-ről üzemelő erősítőre? Főbb kritérium lenne, hogy DC-ig egységesen erősítsen és a feszültségerősítése 5-és 10 közé beállítható legyen (sok a tipikus 20-30-40 szeres erősítés, felesleges). Lehet akár bonyolultabb kapcsolás is, igazi minőségi kapcsolást keresnék, viszont csak tranzisztoros jöhet szóba.
(#) Primary hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
Elvetettem a kerti partis erősítőnél, hogy akksis üzem is legyen. Szóval van egy 13-14 V körüli két szekunderes toroidom, ami kb. 150 VA-es lehet.
Erre tennék rá két hidalt végfokot, TDA2050 van itthon, de most agyalok, hogy jó lenne, ha tudna mit kezdeni egy 4 ohmos terheléssel is, de ehhez már a 2050 kevés szerintem.
Ismertek-e valami jól bevált kapcsolóüzemű ebayes cuccot, vagy valami olcsó egyszerű alternatívát a 2050-re (van benne némi védelem)?
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Csak kíváncsiságból kérdezem. Mire alapozol ilyen kijelentéseket, hogy "jó lenne, ha tudna mit kezdeni egy 4 ohmos terheléssel is, de ehhez már a 2050 kevés szerintem." ?
(#) lukacsp válasza szamóca hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Erre alapozza Primary kolléga a kijelentését, nagyon helyesen:
Idézet:
„Erre tennék rá két hidalt végfokot,”
(#) szamóca válasza lukacsp hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Aha! Így már tényleg egész a kör.
Mondjuk ilyen esetben ha ennyire kell a nagy hangerő, én a teljesítménynövelés helyett a hangszórók érzékenységét helyezném előtérbe. Dupla hangerőhöz 10-szeres teljesítményt kell előállítani. Ettől hatásosabb a jó érzékenységű hangszóró.
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
A meglátás remek, de a 10-szeres erősítő teljesítmény alig kerül többe, viszont az érzékenyebb hangszóró brutálisan drága.
És micsoda nyereség ha van bőven teljesítményünk, és még véletlenül egy érzékeny membrán kerül a kimenetre.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2016
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Ha van hozzávaló trafó raktáron, akkor OK, de ha meg kell venned....
(#) Karesz 50 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Nem akarok bele-vau-gatni, de kétszeres hangerőhöz nem négyszeres teljesítmény kell?
Hátha fiatalabb kollégák is félreinformálódnak ezáltal.
(#) rockerjimmy válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Alkotó!Neked nincs valami ötleted a pár sorra feljebb említett problémámra?
Már ha ez problémának nevezhető
Minden tanácsot szívesen fogadok
(#) Alkotó válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Attól függ, mit értesz "kétszeres hangerőn".
Ha akarom, akkor a dupla teljesítmény akár kétszeres hangerőt is jelenthetne.
De ha belekeverjük az emberi sajátosságot is, akkor ahhoz 3 db-el nagyobb "hangerő" kell, hogy dupla legyen a hangosság érzésed. Ez jelent 10 szeres Wattot.
Következő: »»   1868 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem