Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1192 / 1385
(#) Lamprologus hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Mit szúrtam el?

Ilyen Kínai papírra nyomtattam.
Vasalóval "vasaltam" át.
Úgy látom minél vastagabb a vonal annál jobban jelentkezik a hiba. Főleg a teliföldeknél vannak hiányos részek.

Túl sokáig / túl kevés ideig vasaltam?
Túl meleg / hideg volt a vasaló?
Nem nyomtam rá elég erősen / túl erősen nyomtam?

Bocsi ... a kép lemaradt az előbb!
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016

DSCF3010.JPG
    
(#) kaqkk válasza speedbump hozzászólására (») Júl 22, 2016 / 1
 
Minden elktrós boltban kapsz forrasztó gyantát , ha nincs ilyen bolt a közelben akkor hangszerbolt és hegedűgyanta ... Az alkohol lehet denaturáltszesz , vagy alkonek higító festékboltból
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) morgo válasza speedbump hozzászólására (») Júl 22, 2016 / 1
 
Linkem nincs. Sima fenyőgyantáról van szó. Én kb. 15 éve kaptam egy zenész ismerősömtől hegedűgyantát. Egy gyufásdoboznyit porrá török, és azt 1-2 deci tiszta alkoholban feloldom. Gyógyszertári üvegben lezárva bármeddig elállna, ha nem használnám. Ha fogytán van öntök rá egy kis alkoholt. Ha már hígnak gondolom, rakok bele valamennyi gyantát.
(#) kaqkk válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
A nyomtatód spórolta ki a tonert a nagyobb felületekről, ez ellen egy megoldás van hálósra kell tervezni a teliföldet ...
(#) morgo válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
A transzferpapíron marad festék vasalás után? Ha tiszta amikor leveszed, akkor kaqkk megírta a választ. Ha marad toner a papíron, akkor nem volt tiszta a nyák.
(#) Helios hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Sziasztok!

Most készitem életem első pozició rajzát. Az lenne a kérdésem, hogy a műnyomó papir maradványait mivel tudom eltávolitani ugy, hogy ne sérüljön az alkatrészek jelölése? Illetve van valami tipp a felület kezelésére, hogy ott maradjon a nyomat?
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) kaqkk válasza Helios hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Sósav -fogkefe a maradékok eltávolításához , és színtelen lakk a stabilizáláshoz .
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) Helios válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Köszönöm. Még annyi lenne a kérdésem, hogy vasalás előtt mivel kezeljem a felületet? Mert szappanos vizzel lemostam, és csináltam egy hulladék nyákra egy próbát, de nem maradt rajta a nyomat.
(#) kaqkk válasza Helios hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
cif súrolóval és tiszta vízzel , akkor jó ha egybefüggő vízfilm alakul ki a nyákon , de a "mi" titkos receptünk : 5 másodperc áztatás a maratószerben majd tisztavizes öblítés szárazratörlés .
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) niedziela válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Két dolog
Nyomtatás előtt alkohollal töröld át ezt a papírt(amelyik oldalra nyomtatsz)
Sok a hő, kicsit vegyél vissza.
(#) Gafly válasza Helios hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Idézet:
„Mert szappanos vizzel lemostam”

Nem volt jó ötlet, de erre magad is rájöttél
A modern szappanok sem nem súrolnak, sem nem zsírtalanítanak (sőt!).
(#) Helios hozzászólása Júl 22, 2016 /
 
Őőőő... Lehet hogy rosszul magyaráztam el. Nem a réz oldalra akarom felvinni a nyomatot, hanem a réz nélkülire.
(#) RoliNyh válasza Helios hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Nitróhigító leszedi a festéket,
a nyomatot pedig szerintem valamilyen átlátszó színtelen lakkal tudod fixálni.

Bár lehet, a művelet megkezdése előtt érdemes vízpapirral érdesíteni a felületet,
majd lemosni és zsírtalanítani, eztán jöhet a nyomat, és a színtelen lakk...
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) morgo válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Nem kell érdesíteni. Elég zsírtalanítani, és jobban megtapad a festék, mint a rézen.
(#) RoliNyh válasza morgo hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Oké, én csak elméletet taglalttam, gyakorlatban még nem próbáltam mert nem volt szükségem rá, de jó tudni...
(#) Lamprologus válasza niedziela hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Köszi!

Izopropil alkohol jó lesz?

Bimetálos hőfok kapcsolója van a vasalónak, és úgy tűnik elég nagy a hőfok különbség a be és a kikapcsolás között ... érdemes lenne valami precízebb hőfok szabályozást beépíteni?

Miből látszik, hogy sok a hő?
(#) morgo válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Ritkán használom én is, de időnként jól jön. Van egy saját készítésű próbanyák mikrovezérlőkhöz, azt még csak nem is lakkoztam, mégis bírja több éve, pedig használom. Alu előlapokhoz is jó, de ott áttetsző öntapadós fóliával szoktam leragasztani.
(#) morgo válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Nekem is úgy tűnik, hogy meg van égve a festék. Viszont ha sok lett volna a hő, jobban szét lenne lapulva. Érdekes. A papíron jó volt a nyomat? Hová tűnt a lukakból a toner?
(#) niedziela válasza morgo hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Ez nem sima papír hanem egy vékony fólia van rajta.
Ha nem tiszta, nem tapad a toner, ha sok a hő, összekapja azt a vékony fóliát és ilyen lesz
(#) Lamprologus válasza morgo hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
A toner egy része mintha a transfer papíron maradt volna... de az kevesebbnek tűnik mint amennyi a nyákról hiányzik...
(#) eyess válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Mindenki ott rontja el ahol még el sem kezdte .

Na szóval milyen nyomtató is lenne ez ?
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Nem erre gondoltam hanem a nyomtató típusára.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Miért számít a tipus???
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Majd leírom utána , ha meg lesznek az adatok.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) morgo válasza niedziela hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Milyen fólia? Én is ilyen papírt használok, de fóliát még nem láttam rajta. Van valami bevonat, de azt nem nevezném fóliának.
(#) Lamprologus válasza eyess hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Samsung M2020, gyári tonerrel
(#) eyess válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
Na szóval ez a nyomtató +195Co +-5Co közötti hőmérsékleten dolgozza a toner port az adott hordozóra.Papír fólia stb.

Tehát neked ezt a hőfokot kellene eltalálni a vasalónál is.Ugyanis ha ettől eltér bármely irányba az a rajzolat sikertelenségéhez fog vezetni.Ha túl sok a hőfok , akkor megég szétfolyik stb, ha pedig kevés , akkor meg nem fog áttapadni a rajzolat.

Sokan itt hibáznak , hogy nyomják ezerrel , mert mindenki , vagy valaki leírt valamit , de az korántsem biztos , hogy azok a feltételek egyformák is mindenkinél .Aztán meg ha nem sikerül , akkor meg miért nem .

A többi dolog a nyák tisztasága a papír milyensége , ami már egyáltalán mindegy is ezek már a következő lépések lehetnek.De minden előtt ez lenne a fontos , hogy a megfelelő hőfok be legyen lőve.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) xNorbi válasza eyess hozzászólására (») Júl 23, 2016 / 1
 
Nem ez az első "vasalásos" nyákom csináltam már párat, de ez a legbonyolultabb.

Végül többszöri próbálkozás után(kisebb áttervezés, más nyomtató) után sikerült megcsinálnom a NYÁKot, szinte tökéletes lett nagyon elégedett vagyok.

Távolabb raktam egymástól a vezetősávokat és most egy más nyomtatót használtam ahol láthatólag (talán a toner is fogyóban volt már, mert a papír vége halványabb) picit kevésbé "erősen" nyomtatta ki, mint a nyomdász szaküzletben és pont így lett jó.

Vasalóval, lamináló gép nélkül készült Mindeféle építő jellegű kritikát szívesen fogadok.

Ilyen GMP Photoart-17LSI laminálógépet hol tudnék beszerezni?
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2016
(#) niedziela válasza morgo hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Fólia vagy bevonat...legyen bevonat.
Szóval azt a vékony fólia bevonatot nem szabad túlmelegiteni mert "megráncosodik"
Én ugyan igy jártam vele anno.
Következő: »»   1192 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem