Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1388 / 1681
(#) Zoli1974 válasza zosza18 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Szia!
Nagyon örülök a munkádnak, jól átgondolt koncepció, praktikus kivitelezés!
Amikor 4 éve megcsináltam és belinkeltem a lötyögtető videóját nem hittem volna, hogy ennyien a saját igényeik szerint fejlesztik és építik meg a sajátjukat. Láttam egészen egyszerűt és íme egy igazán profit is.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2016
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Elismerésre méltó munkát tettél le az asztalra
A kijelződ neve legyen mától: Avantgard VU-meter
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Köszönöm, de nélkületek nem ment volna.
Megtisztelő ez az elnevezés.
Viszont a hangja nagyon meg győző.
(#) BarnaPili válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Szép munka! A Hardstyle miatt meg plusz a jó pont is jár.
István
(#) zosza18 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Köszönöm Nektek az elismerést!

Már nem annyira hobbi szinten megy a történet, hetente 3-5NYÁK is készül(van mikor kell 10-15-is egy héten, de van mikor csak 1-2), vegyesen. Nekem nagyon megérte, a visszatérülésről meg ... hát nem nagyon érdekel, mert bődületes nagy segítség. Már ledugóztam a végeket és készül a terv is a "fejlesztéshez". Ha már kész, akkor felteszem azt is, meg közkincsé persze.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2016
(#) Alkotó válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
A videón (35-40 sec között feltűnően látszik), nincs a hang intenzitása összhangban a kijelzéssel. A kijelző jelentősen késik. Ha ez valóban így van, akkor nagyobb gond mint az eltérő növekedési irány.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
A lényeg a boldogság! Ha ez megvan, semmi más nem számít.
(#) elektroncso válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 30, 2016 / 2
 
Nem kell az arabokig elmenni, az ősi székely-magyar rovásírás is jobbról balra ír és olvas.
(#) zenetom válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Az szerintem nem a készülék, hanem a videó hibája, el van csúszva a kép/hang.
(#) Alkotó válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Nálam nem ritka, mikor valamilyen ok miatt, szándékosan fejjel lefelé tervezem a panelt. Az ok sokféle lehet, de gyakori a könnyebb rögzíthetőség, a kényelmesebb csatlakozás, esetleg így jobban illeszkedik egyéb panelekhez, stb.
Ezt egyáltalán nem látom hibának, vagy akár csak kerülendőnek sem. Ha egy kicsit zavar, fordítsd fejre nyugodtan.
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Szia, az elcsuszás a videó hibája.
Köszönöm az elismerést, a te véleményed sokat számít nekem, a te munkáid rendkívül követendő számomra.
(#) zolek hozzászólása Júl 31, 2016 / 1
 
LME49810 Audio Amplifier
(#) krisz69 válasza zolek hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Szia .szép múnka . (De ha lehet egy tanácsom onozd bele azt a 2 biztosítékot. Mert ha a foglalatba kontaktos lesz idővel ... Jön a csatt. ..) sajnos volt már rá nem egy példa!
(#) zolek válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Üdv. Köszönöm a tanácsot, ez a típusú erősítőnél fordul elő ?
(#) krisz69 válasza zolek hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Több tipusnál. Gond volt már . Hogy oxidálodás miat egyik ágba apro kontakt miat borult a szimetria és csattant . Komolyabb gyártók. Bele forraszák az ajzatba
(#) Bakman válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 31, 2016 / 2
 
Nem forrasztják bele komolyabb gyártók sem, esetleg eleve forrasztható biztosítékot használnak (legfőképpen azért, mert olcsóbb). Nevezett foglalatnak egyébként van kupakja: Bővebben: Link. Sőt, ha a kategóriában szétnézel, láthatsz egy csomó foglalatot "oldható kötéssel".
(#) krisz69 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Persze lehet ezen votázninde nem folynék bele. Az biztos több év űzemeltetés után előfordulnak oxidból adodó problémák. És én mindig előre látó szeretek lenni. Személy szerint nem is használok +- ágon biztositékot. Mert eddig ha volt, ha nem csattant minden ! De kis esélyt ad ! Hogy megmarad azbegyik oldal . Ezt mindenki itélje meg maga . Hogy neki hogy a leg jobb. De pl:tda ic-s egyenesen örűltség tenni. A tda a leg érzékenyebb a szimetrikus tápra.
(#) Bakman válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
azért a biztosíték, ha mást nem is, legalább a tápegységet megvédi a tartós túlterheléstől. Igaz, éppen erre való a biztosíték.
(#) krisz69 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Tulterhelés esetén azonnal lővi a primer ág biztositékát. Persze ha az nem túlméretezett! :/
(#) Buvarruha válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 31, 2016 / 1
 
Ki ne találjuk már, hogy forrasszuk bele a biztosítékot a foglalatba. Mellesleg ezért nem szokás értelmes helyeken a DC-re rakni a biztosítékot, hanem az AC-re...
(#) krisz69 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Igen. Dc ről beszélek én is oda nem. Nagyon kéne De mégis tesznek...
(#) kameleon2 válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Ez egy izraeli darab, itt jobbról balra villog
(#) csavarkulcs válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
használhatnál varázsszemet is.
(#) pont hozzászólása Aug 2, 2016 / 9
 
Az alábbi kapcsolás azért készült, mert viszonylag sok időbe tellett nekem a különböző AT-s tápok visszafejtése, a labortápnak való átalakításhoz. Ennél csak a meghajtó trafó három lábát kell megkeresni, leválasztani az eredeti kapcsolásról, és persze a szekunder oldalt a szokásos módon átalakítani. Saját 12v-ot készít AC-ből, ha esetleg még segédtáp sem lenne eredetileg, erről megy a ventilátor is (a képen a bekötetlen lukak).
(#) cupika97 válasza pont hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Miért ilyen vékonyak a vezetékek???
(#) pont válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
A vezérlésen pici áramok folynak. A sárgának kell majd vastagabbnak lenni egyedül, a GND a teljesítmény-ellenállásra lesz majd kötve dobozoláskor.
(#) Pioneer hozzászólása Aug 5, 2016 / 12
 
Sziasztok!
Mivel elég sok a rossz zene és a reklám manapság a kereskedelmi rádiókban, USB-s rádiót pedig nincs kedvem venni. A gyárinak tökéletes a rádió része és kevesebb mint 1000Ft-ból megvan az átalakítás Bluetooth-osra. Így bármilyen bluetooth-os telefon, tablet, vagy zenelejátszó eszköz jó hozzá.
(#) Szárnyas válasza pont hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
A 12V stabilizátor előtti AC valami kis trafóról jön?
(#) zsoltee0001 válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Ügyes ötlet. Ha jól látom kitermelted a kazettás részt, beépítettél egy kapcsolót, gondolom ezzel váltod, hogy rádió vagy az usb.
Viszont azt a kis panelt nem bírom kinézni, van egy 5vstab ic és még mi van mellette?
Üdv
(#) Pioneer válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Igen a kazettás részt kiemeltem, a kapcsoló a rádió és a BT között vált
Valóban az egyik egy 7805, a másik egy LM317, amivel 3,6V-ot állítok elő a bluetooth-nak. Ez azért vált szükségessé nekem, mert a tesztek alatt sikerült egyszer fordított tápot adnom a BT-nak, így kinyírtam a 3,6V-os stabilizátorát.
Következő: »»   1388 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem