Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1889 / 2495
(#) pinyó39 válasza Linegekko hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Én a helyedben azt a 28 hiányzó alkatrészt beleszegezném, beállítanám a nyugalmi áramot, meg az áramkorlátot és lenne egy nyúzható stabil géped, nagyobbat meg építhetsz később, ha megvan a gyakorlatod, meg a tápod.
(#) Linegekko válasza pinyó39 hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Persze ennek is meg van az esélye, ha pótolható a hiányosság és rendesen beállítható. Ha nem hagy ott a következő megmérettetésénél akkor életképes és maradhat. Valamiért nem látok rá esélyt. Jó lenne ha meg lehetne menteni, valaki sok energiát ölt már bele.

Sok a kérdés:
Mennyi a nyugalmi áram?
Külön próba nyákra megépíthető az áram limit? Nem lesz gerjedékeny?
A Bordahőfok és a Nyugalmi áram stabilizátor ami most hiányzik, egy bordán van és egy feszt vezérel. Van itt mérhető beállítás?
Lehet hogy a nyugalmi áram stabilizáló finoman a borda hőfok szabályoz meredeken szabályoz? De mind a kettő elállítása befolyásolja a nyugalmi áramot?

Elhiszem hogy jó tapasztalataid vannak ezzel a kapcsolással, irigyellek miatta, ha tudsz kérlek segíts, megnézzük ebből lehet-e olyat varázsolni.

Meg kell ismernem néhány kapcsolást hogy dönteni tudjak a végleges mellett.
(#) Linegekko válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Engem érdekel!
(#) krisz69 válasza Linegekko hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
Rendben adj egy mail címer privátba vagy egy Facebook elérhetőséget. És elkűldők pár rajzot válogatni
(#) tomi1990120 hozzászólása Aug 26, 2016 /
 
Sziasztok olyan kerdesem lenne hogy egy TDA7294-es hid 2x13v-AC tappal mekkora teljesitmenyt adna le 6ohm-on?
(#) tothbela válasza tomi1990120 hozzászólására (») Aug 26, 2016 /
 
40w körül. De ez az IC nem kifejezetten alacsony táphoz való, főleg nem alacsony terhelőimpedanciával. Így nagyon rossz lesz a hatásfoka. Persze ez csak hozzávetőleges érték, mert nem írtad, mekkora a trafódnak a terhelhetősége. Kis trafónál csak puffogás lesz az eredmény. Ugyanis a teljesítmény a tápegységből lesz, a végerősítő az mindössze igyekszik olyan hullámalakra formálni a tápfeszt, hogy az többé-kevésbé hasonlítson a bemenő jelhez. Bele is izzad rendesen, azért kell neki nagy hőleadó felület. Van neked több trafód is. Azok terhelhetőségét meg lehet saccolni, ha megméred a primer tekercs ellenállását. Előtte érintsd össze a multiméter kivezetéseit ohm állásba, mert ezt (0,5 ohm körüli) le kell vonni a mért értékből.
(#) Buvarruha válasza tothbela hozzászólására (») Aug 26, 2016 1 / 1
 
Primer ellenállásból terhelhetőséget saccolni? Inkább vasmag keresztmetszetből kellene.
(#) Linegekko válasza pinyó39 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Itt találtam erről a kapcsolásról egy kis beállítási leírást: Bővebben: Link
Te is ezt ajánlanád?
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2016
(#) Trivium93 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Mind a kettő fontos része. De a keresztmetszetből pontosabb értéket lehet kapni.
(#) tomi1990120 hozzászólása Aug 27, 2016 /
 
Sziasztok errol az erositorol velemeny?Erdemes megepiteni?
(#) Trivium93 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Üdv!
Érdemes, csak inkább nem invertáló kapcsolásban.
Működhet, nekem tda2030 volt kiegészítve tranzisztorokkal, meg tl072 vel csináltam még meg.
Egész jó hangja van.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2016
(#) tomi1990120 válasza Trivium93 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Es milyen az a nem invertalo kapcsolas?Most lehet hulyet kerdeztem Esetleg megtudnad nekem ezt rajzolni ahogy mondtad?
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2016
(#) Trivium93 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Nem tudom mennyire segít ez a kép nem invertálós
,de ilyen.
Bemenet a pozitív bemenetre van vezetve. Így nem fordít fázíst.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2016
(#) tomi1990120 válasza Trivium93 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
A pozitiv oldalon megy be a jel es nem a negativon?
(#) trickentrack válasza HOH hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) kadarist válasza tomi1990120 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Tudod, van a műveleti erősítőknek két erősítő alapkapcsolása, az invertáló és a neminvertáló: Bővebben: Link.
(#) Trivium93 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Igen. Így nagyobb lesz a bemeneti ellenállás és nem terheli a telefont, vagy pc vagy amiről hajtod.
Ja és az erősített jel nem kerülhet rá a lejátszóra. Egy érzékenyebb okos telefon nem szereti a "zavar jelet". Tapasztaltam már, hogy nem tudtam használni a telefont míg rá volt dugva, mert össze vissza érzékelt.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2016
(#) tomi1990120 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Es akkor melyik az jobb az invertalo vagy a nem invertalo?Vagy ez kapcsolastol fugg?
(#) tomi1990120 hozzászólása Aug 27, 2016 /
 
Koszonom a vlaszokat.
(#) Trivium93 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Nem invertáló szerintem. A nem invertáló kapcsolásnál a bemeneti ellenállás egyezik a kompenzáló ellenállással. Míg az invertálónál a bemeneti ellenállás egyezik az R1-es ellenállással ha a képet vesszük alapul, ilyenkor a kompenzáló ellenállás is ugyan akkora mint a bemeneti ellenállás. Invertálósnál alacsony a bemeneti ellenállás.
(#) kadarist válasza tomi1990120 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Melyik a jobb? Inkább mire van szükséged, mert ha fázist akarsz fordítani, akkor invertálni kell (pl. hídkapcsolású erősítőnél).
(#) tomi1990120 hozzászólása Aug 27, 2016 /
 
Es esetleg tudnatok ajanlani valami kisebb teljesitmenyu erositot maximum olyan 15w 6-Ohm-ra?Ic-sen kivul.
(#) Ge Lee válasza tomi1990120 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Tessék, kiollóztam. Én a mai napig ezt hallgatom, mert amellett hogy egyszerű a jóval drágább kategóriákban sem találtam nála jobb hangút. A tápfesszel úgy 35V-ig simán lemehetsz, csak a DC szintet kell beállítani R12 módosításával. Nyilván 15W-ra áramkorlát sem kell, tehát T8-T9 és a hozzájuk kapcsolódó alkatrészek elhagyhatók. Hangszóróvédelem sem kell mert azt megoldja a kimeneten lévő csatolókondi, a koppanásgátló szerepét pedig T7 látja el. Szóval egyszerű és nagyszerű. A harmonikus torzítása ha jól emlékszem mérve és a szimulátorban is egyaránt 0,0035% körül volt.

HTA.jpg
    
(#) tomi1990120 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Koszi de en valami egyszerubbre gondoltam ez nekem meg nagy falat .
(#) Ge Lee válasza tomi1990120 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Ami ennél egyszerűbb azt felejtsd el, annál egy 150Ft-os IC is többet ér. Egyébként az egyszerűbb az kb. ugyanez, csak nincs benne áramgenerátor (T6), szinteltoló (T5), nincs T7 sem, és mezei 0,5A-es tranyók benne a végtranyók. Ilyet találsz készen a régebbi PC hangszórók dobozában, az a 4db kisjelű tranyó benne az erősítő.
(#) tomi1990120 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Ertem akkor keresgelek tovavabb hatha talalok valamit addig is koszi
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Aug 27, 2016 / 1
 
Szia! Ez a kapcsolás ugyan nem az erősítők netovábbja, de számtalan pozitív visszajelzést kaptam róla.
A 2x17Vac és a 2x20Vac szekunder feszültségű transzformátoraid egyaránt alkalmasak hozzá, ha képesek 3-4A leadására. Ettől magasabb tápfeszültséget nem is szoktam ajánlani.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Koszonom de mar van tda7294-esem meg regebbrol.Inkabb lm1875-on gondolkodom lenne ithon nyakom is hozza csak nemtudom hogy tda2040 helyett berakhato e?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Az LM1875 ugyan berakható a TDA2040 helyére, de csak akkor lesz belőle nívós erősítő, ha az adatlap Alkalmazási tippek fejezetében leírtakat szerint készíted el.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2016 /
 
Ertem koszi.
Következő: »»   1889 / 2495
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem