Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC monitor javítása
 
Témaindító: pedrock, idő: Máj 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   67 / 72
(#) kadarist válasza mahinátor hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
A bemenetre köss egy a 100nF-on kívül egy 100µF-os kondenzátort is, a biztonság kedvéért. Mert ugye egy stabilizátor bemenetén legyen nagyobb kondenzátor, mint a kimenetén, viszont ezt a feltételt a tápegység teljesíti is, de azért nem árt ha van egy nagyobb a bemeneten, a stabkocka tövében.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2016
(#) mahinátor válasza mahinátor hozzászólására (») Jún 29, 2016 /
 
Egy valamit még nem értek, miért világít a próba led-szalagom folyamatosan, amikor a IC Vdis lábára még nincs semmi se bekötve. Nem csak akkor kéne világítania, amikor megjelenik a Vdis-en 0.8V-tól nagyobb feszültség a BLON-on keresztül?

Mert ugye alapértelmezetten kikapcsolt állapotban nincs a BLON-on "feszültség" vagy is ~ 0V ebben az állapotban kikapcsolva kéne lennie az IC-nek is, aztán amikor bekapcsolom a monitort, megjelenik a +5V és ekkor kéné bekapcsolnia a LEDeket, szerintem.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2016
(#) kadarist válasza mahinátor hozzászólására (») Jún 29, 2016 / 1
 
A disable bemenetnek az a lényege, hogy ha feszültséget kap, akkor kikapcsol az adott eszköz, itt a stabilizátor.
(#) mahinátor válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Millió köszönet a segítségedért! Most már szépen működik. Ki és bekapcsol, ahogy az megvan írva.

Egyenlőre csak egy led-szalagot hajtok meg róla és figyelem közben, hogy mennyire melegszenek a komponensek. 80C-ig ment fel idáig az IC hőmérséklete, úgyhogy még a hűtésről gondoskodnom kell de szerintem jó lesz ez, miután minden a helyére került.

Nem tudom elégszer megköszöni neked! Köszönöm a kiváló útmutatásaidat, észrevételeidet, szaktudásodat de legfőképpen a türelmedet!
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2016
(#) mahinátor válasza kadarist hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Még egy dologban kérném a segítségedet.

A fényerőszabályzás megoldáshoz kérnék még segítséget tőled, hogy mivel kéne még kiegészítenem a jelenlegi kapcsolásomat, hogy a monitor OSD menüjéből vezérelhetővé váljon a LED-ek fényerőssége.

A monitor elektronikáján a BLON-tól nem messze van egy BRI jelölésű pont, amely ha minden igaz a fényerő vezérlésért felelt az inverter elektronikáján, amikor az még működött.
(#) kadarist válasza mahinátor hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Nézd meg, hogy a BRI ponton hogyan változik a feszültség a fényerőszabályzás alatt.
(#) mahinátor válasza kadarist hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Hát szerintem itt se lesz jó valami, mert ki és bekapcsolt állapotban is +5.5V-ot mérek. Aztán ha elkezdem szabályozni a monitoron a fényerőt, akkor sem változik. Nem csökken és nem is növekszik az +5.5V-hoz képest.

A képen jelöltem, mely két pont között mértem.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2016
(#) mahinátor válasza kadarist hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Egy lehúzó ellenállást van értelme bekötni ide és úgy rámérni, vagy felejtős szerinted?
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 29, 2016 /
 
S.O.S.!!! Szerintetek mitől lehet az, hogy normál használat közben egyszer csak eltűnik a piros szín egy képcsöves VGA monitorról??? (Mielőtt kérdeznétek, a csatlakozókat már ellenőriztem, de továbbra sincs piros szín!)
(#) Andr3wJ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Kábel?
(#) Udvari Zsombor válasza Andr3wJ hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Nem hinném, ugyanis egy másodperc alatt ment el a piros szín, és csatlakoztathatom a monitort akármihez, ugyanúgy nincs piros!
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Márpedig hihetetlen, de így van! Számítógépezek, mint szoktam, egyszer csak hoppá nincs piros szín (és azóta sincs)! A kábel pedig nincs megtörve, és minden érintkező ép!
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Esetleg RGB színvezérlés hiba?! Forrasztási hiba?! Stb...
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Szétszedni azt nem fogom, mert nincs helyette másik, de ez előjöhet egy másodperc alatt is? És így egyben hogyan lehet meggyőződni az RGB színvezérlés-hibáról? (És ez hol van a monitoron belül, ha kezdőként kérdezhetem?)
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Leginkább a képcső nyakán a panelen van. Szétszedés nélkül meggyőződni...
Igen előjöhet, pl hibás forrasztás, ami eddig bírta, alkatrész ami megint csak eddig élt...
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Akkor "megpusztult" a képcső nyakán az RGB színvezérlő áramkör egy része?! Na szép...
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Vagy akár a cső...
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Ezen a(z utólag gamma-javított) fotón látszik, hogy a piros eléggé fekete! És ez a monitor saját felirata!

IMG_0490B.jpg
    
(#) steelbird válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Lehet cső hiba is. Kocogtasd meg óvatosan a cső nyakát, hátha arra visszajön. Volt már ilyen... ideig/óráig jó is volt. De lehet sok más csőhiba his.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 30, 2016 /
 
Egy az, hogy bent van az asztalomban, a másik meg amit már korábban szürkével leírtam, hogy nincs helyette másik, ezért nem kockáztatnám meg a szétszedését (meg már láttam belülről olyan monitort, amiben még volt belül egy fém védő burkolat, amit nem volt könnyű leszedni!). Amúgy ez Compaq S720 típus.
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Ilyenkor merül fel bennem a kérdés... Megéri egy ilyen monitorral szórakozni? 19es LCDket már lehet kapni 5-10e közt.
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Az igaz, hogy a Jófogáson vannak mindenféle monitorok akár egy ezresért vagy olcsóbban is, de én már csak ilyen "képcsöves retro" vagyok... (Amúgy nagyjából egy éve mentettem meg lomtalanításból egy régi 17½ éves képcsöves monitort (a lomis cigány orra elől, XD), és még mindig meglepően jó képe van, úgyhogy a képcsövesek se lebecsülendőek!) Persze sajnos azóta sincs piros szín (minden piros pixel sötét)! Akkor most... ...reménytelen eset lenne???
(#) morfi007 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Valószinűleg a piros szin elektronágyújának a fűtése szakadt meg. Egy pl. tranzisztor inkább eldurranni szokott mint megszakadni, azt hallottad volna. /ha menet közben történt/
Ha le lehet húzni a képcsőről a nyákot akkor meg is tudod nézni. Google-zd ki a képcso lábkiosztását, a heater pinekre /2db/ kapcsolj 6V-ot, sötétben lehet látni a 3 fűtőszál fényét.
Ha csak 2 világit, akkor bizony reménytelen eset.
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Idézet:
„Szétszedni azt nem fogom”

Akkor pedig javítani sem fogod, mert a hibát a monitor szétszedése nélkül nem fogod tudni megkeresni. Akkor viszont felesleges bármilyen tanácsot adni Neked.
(#) Udvari Zsombor válasza morfi007 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
És az hogy tud megszakadni, ha szabad kérdeznem?
(#) morfi007 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
ugyanúgy mint a pl. 220V-os volfrámszálas egő izzószála.
(#) Udvari Zsombor válasza morfi007 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Aha..., akkor ennek konyec!
(#) morfi007 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
...aztán nem biztos hogy a képcső rossz, de igy esetleg kizárhatod. A képcsövön kivül minden javitható.
Ja, és van 2 felesleges 17"-os CRT monitorom, tökéletesen működnek. Ha eljössz értük Komáromba, viheted mind2t. - ingyen
(#) Udvari Zsombor válasza morfi007 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Elmenni azt sajnos nem tudok, max ha futár kihozza... (Úgyis nálunk 10-én lesz lomtalanítás...)
(#) Udvari Zsombor válasza morfi007 hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Tovább vittem a projektet, hogy a burkolat szellőzőlukain próbáltam bekamerázni, hátha látszanak a fényfoltok a képcső nyakán, és valami mintha fűtene, mert fényfoltok azok vannak, de sajnos nem lehet megállapítani, hogy hány elektronágyú fűtése aktív, mert a burkolat alatt van még egy lukacsos fémlemez is...

IMG_0502.JPG
    
Következő: »»   67 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem