Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Asztali dvd probléma
 
Témaindító: Piszka, idő: Dec 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Piszka hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Üdv!

Nos lenne itt egy dvd lejátszó ami már volt javítva villámkár miatt. Egy darabig működött de most megadta magát, be se kapcsol semmit nem csinál. tettem fel képet amin egy ellenállás elég csúnyán néz ki...
Talán az lenne a baj?
(#) Piszka hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Bocs nem szoktam ide írni nem tudom, hogy működik ez az egész. Azt gondoltam ha gondom van nyitok egy kérdést. Majd legközelebb nem így csinálom...
(#) Ksanyi válasza Piszka hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Az ,ami a képen csunya (többek között) egy kis tekercsnek néz ki.Mérj rá egy multiméterrel,hogy nem szakadt-e, ha az utánna lévő kondin nincs feszültség,akkor ellenőrizned kell ezt is és a diódákat is.
(#) tungsram hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Ritkán kérek segitséget de most megteszem mert ezzel a kasznival nem boldogulok. Kép van de hang nincs akármit állitok a menüben. Minden segitséget elöre köszönök.... A legrosszabb az , hogy a volt nejemé..........
(#) pedro7 hozzászólása Jan 28, 2014 /
 
Én is belefutottam egy ilyen villámcsapott Daewoo dvd tápba.
Családi darab,nem érné meg javíttatni ezért tanulásképpen szeretném megjavítani.
Diódákat, kondikat, 1mH tekercset cseréltem.
De bekapcs után megint kivágta a biztit és eldurrant az 1mH tekercs.
A TNY268-as IC-re gyanakszom, de nem tudom mit kellene mérnem a 2-5 láb között.
Nagyon gyanús mert ott pár ohm ellenálás van.
Valamint a trafó prímer oldalán milyen ellenállás értékeket kéne mérnem ?
Megköszönném a segítséget, hátha sikerül előbbre jutnom.
(#) Niki0204 hozzászólása Szept 19, 2016 /
 
üdv!
Segítséget szeretnék kérni tőletek mégpedig abban, hogy nekünk van egy Orion DVD író és lejátszó készülékünk aminek az a problémája hogy bekapcsolás után elkezdi forgatni a lemezt lehet hallani hogy áram alá kerül de egy fél perc múlva azonnal kikapcsol és csak villog rajta a kék színű led nem üzemel a készülék. Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy mi a problémája, nagy e ez a probléma, és egyáltalán van-e értelme megjavíttatni?
(#) steelbird válasza Niki0204 hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Szia.
Vagy a tápegysége hibás, vagy a mechanika. Ha a mechanika a ludas, akkor általában motor zárlat okoz ilyen hibát.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem