Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1897 / 2495
(#) Beringer 600 hozzászólása Szept 14, 2016 /
 
Sziasztok!
Kaptam régebbről 2db Beag AET250 es modult,és azt figyeltem meg,hogy a + ágban lévő T6 végtranzisztor zárt bemenetnél melegszik,míg a másik nem.
Tudnátok segíteni,hogy mi lehet a probléma?
Szól rendesen,csak egyik végtranyó melegszik.
Előre is köszönöm!

beag50.gif
    
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Szept 14, 2016 / 1
 
Szia! Mekkora nyugalmi áramod és kimeneti egyenfeszültséged?
(#) bozsika003 hozzászólása Szept 14, 2016 /
 
helló,valaki tudna nekem ajánlani egy elö- erősítőt ami működik is stereo-ban ?
nem tudom hogy már valaki meg épitete ezt a végfokot ? :O ha igen ? akkor vélemény jó -E előre is köszönöm és bocsi hogy ide írtam https://hangstudio.hu/gyik/hu/Nagyteljesitmenyu_erosito_epitese/
ez lenne az

( szoktam csinálni alapzenéket és nekem ezért lenne fontos a stereó elö erösitö nem csak Mono-bol össze kötni mert akkor valamelyik oldal nem lesz jó de nem nagyon értem javítjátok ki ha tévednék!!!!
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2016
(#) Karesz 50 válasza bozsika003 hozzászólására (») Szept 14, 2016 / 1
 
helló, mosmá télleg el-sírom magam. stereo-ban. mindkét szememel
(#) biowizard válasza bozsika003 hozzászólására (») Szept 14, 2016 / 1
 
Ezt most csak én nem értem és agylágyulást kaptam a napon ma,vagy esetleg van még valaki,akinek zavaros egy pöppet
(#) frissadam hozzászólása Szept 14, 2016 /
 
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani bevált kipróbált kapcsolást 2n3055 végtranzisztorokkal ami nem Quad?

Köszi!
(#) djcaveman válasza frissadam hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Esetleg egy teljesítmény szintet írnál, hogy mi az elvárás?
(#) frissadam válasza djcaveman hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Megmondom őszintén nem tudom. "A" osztályt még nem is hallottam... Igazából hangosan gondolkodom, hogy mit lehetne kezdeni ezzel a típussal. Mit ajánlasz teljesítményre (60v 4Ohm) ? És mit minőségre (itt mind1 a tápfesz és az impedancia)?
(#) djcaveman válasza frissadam hozzászólására (») Szept 14, 2016 / 1
 
Ez így eléggé kevéske adat.... szeretnél "A" osztályút, mert nem hallottál még olyat. 60V?? Az nem 60W akart lenni? Ha az, akkor igen derék "A" osztályban .. Szerintem egy "AB" osztályú bőven megfelelne neked, ha csak nem hi-end, audofil a cél, ami már nem emberi pénztárcához van kötve.... Azt sem tudjuk, hogy ac, vagy dc csatolt erősítő, esetleg komplementer végfokozatú is szóbajöhet e? Több megoldás is létezik a google több száz rajzot kidob.. Döntsd el mi az amit el szeretnél érni, mennyire vagy "benne" az építésbe? Mennyit szeretnél építeni? Vagy csak egy komplett leírás alapján utánépítenél? Itt az oldalon is több rajzot találsz.
(#) Ge Lee válasza frissadam hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Tessék. A kvázikomplementer kapcsolás és ez az elrendezés úgy valamikor 40 évvel ezelőtt elég elterjedt volt, sok gyári erősítő végfoka nézett ki így. Vagy ott van gyáriban az Orion 1025 vagy a BEAG AET453 ami szintén hasonló csak differenciálerősítő az eleje.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Szia! El voltak a trimerek állítva.
Zárt bemenetnél be lehetett állítani a kimeneti Dc szintet teljesen 0.00mv ig.
Borda testelve,+-35v dc 8 ohm.
Köszönöm hogy figyelmeztettél a kimeneti dc szintre,csak már hónapok óta nem volt alkalmam ezen dolgokkal foglalkozni,és teljesen meg feledkeztem az alapvető dolgokról.
(#) zenebolond hozzászólása Szept 15, 2016 /
 
Sziasztok!
Universum v46012 service manual kellene nekem. Az Elektrotanyán fenn van, de nem férek hozzá.
(#) steelbird válasza zenebolond hozzászólására (») Szept 15, 2016 / 1
 
Szia.
Linkeld már be, én kerestem, de nem találom az Elektro tanyán.
Letölteni regisztráció nélkül is lehet, várd meg az előnézeti kép alatti szövegben a ...processing... felirat helyén megjelenő Get manual feliratot.
Egyébként pedig ingyenes a regisztráció.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2016
(#) Petyaa hozzászólása Szept 16, 2016 /
 
Üdv mindenkinek! Valaki próbált már sima mezei mp3 lejátszóra kisebb hangszórót kötni, hogy hogyan szól? Sajnos nincs mp3 lejátszóm hogy kipróbáljam. A cél az lenne hogy egy dobozban lenne ajándék, és a doboz kinyitásakor ellehetne indítani egy zenét. Néztem ilyen kitt-et, a hestore-ban a felvevő/lejátszó csak 16mp-es tud felvenni.
(#) kameleon2 válasza Petyaa hozzászólására (») Szept 16, 2016 / 1
 
Parallax propeller mikrokontroller + SD kártya és mehet hosszan a lejátszás. Ha ilyenen töröd a fejed, akkor piezohangszóró is megoldás lehet, mert kis teljesítményű és nem terhel be nagyon. Igaz a minősége khmmm nem zenére van kihegyezve. De fillérekért lehet miniatűr erősítő modulokat is kapni már. Azzal bármit hajthatsz.
(#) zenebolond válasza steelbird hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Szia steelbird!

Ezt benéztem, mert az a típus nincs ott. De továbbra is keresem.
(#) Petyaa válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Ez az erősítő modul jól hangzik, főleg hogy ha jövő hétre ide tudna érni
(#) MikulaSan hozzászólása Szept 18, 2016 /
 
Sziasztok. Vettem egy Philips SHP1900-as fejhallgatót. 32ohm-os a kicsike viszont laptop melett nem szól valami hangossan illetve a magas hangok dominálnak. Szeretnék valami egyszerű stereo füleserösìtő kapcsolást kérni. Ha leirnátok mellé mely alkatrésszel tudom modosìtani a mély hangok dominanciáját, magyarán növekni illetve csökkenteni. Maximum 5v 1A os tápot tudok biztosìtani hogy hordozható is maradjon.
(#) daneg86 hozzászólása Szept 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy Better PA-940.
Egyik csatornája leégett ( tulaj addi pakolt egyre nagyobb biztosítékot a leégés után primer oldalra, amíg elmondása szerint végre már világított az előlap, de pár másodperc után kicsapott a láng az erősítőből... ).
Q10 szétrobbant, R17 elégett, Q6 zárlatba ment át. Ezeket cseréltem, működik az erősítő, de erőtlen. Jóval hamarabb elkezd torzítani a javított csatorna.
Átméregetve a többi tranzisztor és dióda nem zárlatos / szakadt. Ellenállások jók.
Mit hagyhattam ki ? Mit kéne még átnéznem ?

Segítségeteket előre köszönöm!

pa-940.PNG
    
(#) reloop válasza daneg86 hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Szia! Az elsődleges gyanúm a 0.15ohm megnyúlása, ettől hamarabb éled az áramkorlát.
(#) daneg86 válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Az 2x0,33R 5W ból van kirakva, kiforrasztva jónak mérem őket.
(#) Soler hozzászólása Szept 19, 2016 /
 
Üdv! Van egy ilyen békebeli Technics erősítőm teljesen gyári állapotában.
Gyártási éve 1978!
3 problémám lenne vele ami kicsit zavar.

Az egyik hogy hallani lehet, nem terhelt állapotban fehér zajt.. ez mitől lehet? Ha a hangerőt feljebb tekerem erősödik a zaj.

A másik hogy ha a telefonon közel van hozzá bezavarja esetleg ez ellen tehetek valamit azon kívül hogy távol tartom tőle a telefonom?

A harmadik hogy kikapcsoláskor ha kikapcsolom egy csattanást hallani a hangfalakból.

Ha valakinek lenne valami ötlete hogy mit tegyek, azt szívesen meghallgatom
Köszönöm !!
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2016
(#) reloop válasza daneg86 hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
A D1, majd a D2 (egyik lábának) kiemelésével meglátod áramkorlátozási-e a hiba.
(#) pucuka válasza Soler hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Válasz a másodikra. Földhurok van az erősítődben, lehet, hogy megszüntethető, lehet, hogy nem. Abban az időben még nem volt szabvány az elektronikus berendezések zavartűrésére.
Javaslatom a megszüntetésére (lehet, hogy kivitelezhető, lehet, hogy nem) az erősítő testjét, és a ház csatlakozását külön kell választani, és 1 - 10 nF /min 100 V -os kerámia kondival összekötni.
Sok berendezésben a nyák lemez szélén körbefutó fólián ott vannak a kondenzátor(ok) helyei is.
Lehet, hogy a bemeneti RCA/DIN csatlakozóknál is fel kell szabadítani az összekötést, és kerámia kondival helyettesíteni. Megeshet, hogy szerencsével jársz.
A többire is van tippem, de ezt majd az erősítős fórumtársak megmondják.
(#) krisz69 válasza Soler hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Szia nem ismerem a kapcsólást. Nagy valoszinűséggel nincs benne koppanás gátló. Ez okoza a csattanást a kimeneten. Ahogy kiűl a dc egy része a kimeneten , ,,sül el" de kellene egy tipús ,és egy kapcsólási rajz .Az többet mondana. A ,,fehérzaj "még okozhatja kontakthiba is . Találkoztam olyannal ,hangerő potméter okozott érdekes zajokat mert rossz volt. Bár inkább árnyékolási gondokra gyanakodnék.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2016
(#) szilva válasza daneg86 hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Q9 biztos nem szakadt? Vagy esetleg valahol a fólia...
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2016
(#) reloop válasza Soler hozzászólására (») Szept 19, 2016 / 1
 
Szia! Gondolom letöltötted már a rajzát, a biztonság kedvéért azért Bővebben: Link
Egy alapos takarításon, kontaktápoláson átesett már a készülék?
Ellenőrizd a nyugalmi áramot és mérd ki a 8200µF puffereket, szükség esettén cseréld őket, 78 régen volt.
A biztos tápról meggyőződve az SM Shock noise prevention fejezet A és B pontjain mérd meg a ki/be kapcsolási feszültségváltozást!
(#) Soler válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Szia Igen letöltöttem nézegettem de nem vagyok profi annyira sok mindent nem tudok még..
A pufferekre én is gondoltam azonban nem akarok rossz minőségű kondit bele tenni

A nyugalmi áramot hogyan tudom megmérni ?
Illetve a puffereket sima multiméterrel ki tudnám mérni ?

alapos takarítást megkapta 1 flakon féktisztító illetve WD40 a potikhoz illetve a kapcsólókhoz
lehet nem a legjobb megoldás a féktisztító de nálam bevált
(#) Soler válasza krisz69 hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
Szia a hangerő potméter szerintem hibátlan legalábbis zene hallgatás közben nem recseg vagy hasonlók
viszont 3-4 állásban a fehér zaj nem erősödik csak utána kezd el hangosodni akkor lehet tényleg ott a hiba ? vagy ez normális
(#) reloop válasza Soler hozzászólására (») Szept 19, 2016 /
 
A 9. ábra szépen mutatja hol kell mérned. A szöveg említi, hogy a kapcsold le a hangszórókat a mérés idejére.
A koppanásgátlót a TR301 kollektorán vizsgáld, bekapcsoláskor lassú felfutást, kikapcsoláskor gyors nullára esést várunk.
Kapacitásmérő hiányában cserél ki a puffereket biztos ami biztos alapon.
Következő: »»   1897 / 2495
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem