Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   211 / 291
(#) erdgab válasza kicsizsola hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Most akkor mi durrant el a kondi vagy az IC?
Erre mondják:Segíts uram,de nem tudom miben.
(#) kicsizsola válasza erdgab hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Hàt először eldurrant az ic , kicsereltem, ment szèpen egy napig. Majd ràraktam egy más aksira ès 2 perc utàn a kondi pukkant el.
(#) erdgab válasza kicsizsola hozzászólására (») Szept 17, 2016 1 /
 
Idézet:
„Hàt először eldurrant az ic”

Érdekes,nálam a silányabb gyártmányok is kibírtak 14 voltot tartósan.Nem fordítva tetted az akkura a be tápot?
Idézet:
„Majd ràraktam egy más aksira ès 2 perc utàn a kondi pukkant el.”

Ez is érdekes.
Nem firtatom tovább,Te tudod mit csináltál,a lényeg,hogy működik.
(#) KKobra válasza erdgab hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Kicsit lehet figyelmetlen a barátunk, vagy kapkod. A tanulópénzt be kell fizetni
"Dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes"
De már mindannyian elkövettünk hasonló hibákat
(#) deak francis hozzászólása Szept 18, 2016 /
 
Üdv.A klasszikus kapcsolásra szeretnék tenni egy ledet ami jelezze a "nagyfeszt"....glimm hiányában.Nem tudom hova kössem.Megkérem aki tud ,segítsen.Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2016
(#) zosza18 válasza deak francis hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Szia!

Nekem 2db 47K-s ellenállás van sorba kötve, meg egy víztiszta sárga LED. Ez a fajta megoldás üzemel már egy jó pár hónapja, kifogástalanul. 250-350VDC-ig bírja a strapát.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2016
(#) deak francis hozzászólása Szept 18, 2016 /
 
A kondira kötötted???a gy. trafó felöli lábra???
(#) zosza18 válasza deak francis hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Nem, hanem az egyenirányított nagyfesz.-re. Amikor "üt", akkor kialszik a LED.
(#) deak francis válasza zosza18 hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Ok,megköszöntem.
(#) irka hozzászólása Szept 20, 2016 /
 
Üdv!
A már sokszor ajánlott inverteres pásztor (oldman) működtetéséhez használható a 7812 stabkockát tartalmazó kapcsolások valamelyike? Van valamilyen teljesítmény, amper...stb kritérium? Esetleg van hozzávaló kipróbált, bevált rajz?
Köszi!
(#) KKobra válasza irka hozzászólására (») Szept 20, 2016 /
 
(#) irka hozzászólása Szept 21, 2016 /
 
Igen, erre. Megterveztem a panelt, de mielőtt kimaratom,gondoltam rákérdezek a tápra, hátha mellé tudom tervezni. Bár, ha esetleg jó lenne valami kommersz dugasztáp a fiókból...de ha mást tanácsoltok, megfogadnám.
Köszi!
(#) lonewolf válasza irka hozzászólására (») Szept 21, 2016 /
 
Üdv. neked! Az egy igenis bevált kapcsolás. Itt van neked és a többi fórumtársnak 1 kicsike panel (Eagle 6.4.0 verzió). Kezem alól már jó pár működik, próbáltam szabadulni a sok fúrástól, ezért raktam pár smd alkatrészt. A trafók meg drótos kivezetésűek. A 7812 bakelit tokozású, mehet 1 bordára a BUT-vel... A hídakhoz is befér a 3A lapos változat... Nekem sikerult 550V-ra tölteni 25µF-ot. További beállításokról olvasgass vissza: erdgab... stb. Sok sikert!
(#) granpa válasza lonewolf hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Már többször elhangzott (leírt) itt, hogy az általunk használt jpg, etc. (fórum) formátumba tegyétek be a képeket, egyebeket. Ezeket nem tudom megnyitni.
(#) mraulajos válasza granpa hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
Szerintem többen vagyunk így.
(#) KKobra válasza granpa hozzászólására (») Szept 22, 2016 /
 
*.brd vagy *.lay szerintem jobb. Minden olyan emberke aki maga készíti a nyákot Módosítgatja az egyéni alkatrészekhez igazítja és jobb ha a szerkesztő program formátumában van. Vagy tévedek?
(#) irka válasza lonewolf hozzászólására (») Szept 23, 2016 1 /
 
Köszönöm! A hálózati trafó milyen méretű(teljesítményű)?
(#) lonewolf válasza irka hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Elírtam... A meghajtó trafó adatait pötyögtem be... (220/9v 600mA). Táp trafónak 220/2x12v 600 mA. Nem rakok hídat csak 2 diódát a két végzőről a +ra és a közös mehet a -ra. A lényeg, hogy egy 600mA-es 12v-os trafó megteszi.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2016
(#) irka válasza lonewolf hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Szia!
Rosszul tudom, hogy a 7812 bemenetére legalább 15-18V kell?
Köszi!
(#) lonewolf válasza irka hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
14v is megteszi, de ott a szűrőkondi ami egyenirányítás után rápotól... (~V - 1,5V) x 1.4142...
12v~ után ha számolsz 14,8V- kell legyen
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2016
(#) irka válasza lonewolf hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Köszönöm. világos.
(#) erdgab válasza lonewolf hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Idézet:
„(~V - 1,5V) x 1.4142... ,12v~ után ha számolsz 14,8V- kell legyen”


(12v~x 1.4142...) - 1,5V= Mennyi is?
(#) KKobra válasza irka hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Be van építve a 7812 a működő áramkörbe. 12V a bemenő feszültségem. A táp körben sem tettem semmit. (puffer kondi) Sima normál dugasztápról van üzemeltetve. Az áramkör áramfelvétele 100mA körül van (Ha rajta a kerítés nem tudom).
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2016
(#) welee hozzászólása Szept 28, 2016 /
 
Üdv!

Első körben tisztáznám ,nem nagyon értek az elektronikához.
Szóval reménykedek olyan válaszokban amit egy laikus is megért.
Tehát .A kérdésem a következő.
Van egy 12 v napenergiás villanypásztorom és szeretném tartalék fényforrásként használni ha netán valami oknál fogva nincs áram itthon.
Első számú ok az itthon tartott hüllőm, aminek nagyon fontos a 40-60 wattos izzó ami adja neki a meleget a terráriumba napi 8 órán keresztül.
Ha még elbírná akkor szeretném mellé egy 13 w vitamin izzót is/ 4 óra/nap./
Olyan átalakításos megoldást szeretnék ami olcsó és egyszerű.
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) vargaf válasza welee hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Idézet:
„Van egy 12 v napenergiás villanypásztorom”

Ebből nem derül ki semmi olyan információ ami alapján el lehetne dönteni, hogy elegendő energiát tud szolgáltatni a 70 W terhelésnek.
(#) zolika60 válasza welee hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Azt kéne először is tudnunk, hogy milyen és mekkora a napelem meg a hozzá tartozó akkumulátor.
(#) Cavalier hozzászólása Szept 28, 2016 /
 
Milyen villanypásztor az? Lehet, hogy érdemes inkább eladnod, és valami erre való dologgal megoldani. Ha úgyis ott van a 230V akkor sima szünetmentessel pl.? Illetve, ha elég sok kő, homok van a terráriumban, egy ideig az is tartja a hőt, én inkább ilyen megoldást keresnék.
(#) welee hozzászólása Szept 29, 2016 /
 
Napelem mérete 50X35X35 cm
1.14 A
20W
18V

Ezek az adatok vannak ráírva a napelem hátára.

Az aksin pedig ezek vannak

CCa 460
Ah 38
C5 32
(#) agy hozzászólása Okt 17, 2016 /
 
Üdvözlet! Az alábbi villanypásztor rajz talán ismerős valakinek, esetleg megépítette. Működő, nagyon ütős készülékről rajzoltam. Sajnos a TIP 31 tranyónál lévő trafó adatait (menetszám, huzalátmérő) nem ismerem. A tekercsek kb.1,5mm2 -es M ferritvason vannak. A képen a kérdéses trafó van. (A 6,5 µF/400V kondi és az autó gyújtótrafó nincs lefényképezve.)
(#) Kismazsika hozzászólása Okt 20, 2016 /
 
Sziasztok! Régi "neon" reklámtábla nagyfeszültségű trafóból lehet villanypásztort készíteni ?
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2016

trafó.jpg
    
Következő: »»   211 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem