Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2648 / 3566
(#) granpa válasza voodoo hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
"Villás" csavarhúzóval (nem csavarral) mozgatható, de "passzentosra" kell csinálni, mert könnyen "lenyalódik" az a kis kereszt alakzat. Előtte finoman ütögetni (a szelepházat), mert be tud "gyógyulni".
(#) pjg válasza voodoo hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Nem! Az enyém nem ilyen. Szabadon van a tengelye és a vége négyszögletes.
(#) voodoo válasza granpa hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Igen, ettől félek egy picit én is lehet 30 éve nem volt tekergetve, az a kis sárgaréz kiálló fityula meg simán lenyalódhat.
(#) voodoo válasza pjg hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Rendben, nem gond megpróbálok valakitől kölcsön kérni, aki ilyesmi házban lakik még. Köszi, hogy megnézted!
(#) Buvarruha válasza voodoo hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Hadd kérdezzem már meg, hogy szükséges is az álítgatás, vagy csak szimplán unatkozol?
(#) mineral hozzászólása Okt 7, 2016 /
 
Sziasztok! Felismeri valaki ezeket a gombákat? Van két hülye kutyám. Mindent megesznek. Most lehet, hogy ezekből is lakmároztak. Az egyik remeg mint a kocsonya. Most nem tudom, hogy ettől van-e vagy valami mástól.
(#) voodoo válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
(szerda: 23:26)

Az átkötőig meleg, a radiátor meg épphogy csak langyos.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2016
(#) mineral válasza voodoo hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Akkor levegős a radiátor.
(#) cupika97 válasza mineral hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Hát nem biztos hogy levegős, lehet hogy elvan zárva éscsak kicsit van megnyitva, épphogy legyen keringés benne.
(#) mineral válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Ilyen kicsi radiátor ha jól tudom akkor a magasabb szintekre szokták rakni. A levegő meg szeret felfelé menni ugye. Ettől függetlenül lehet, hogy el van zárva. De ez kizárható egy kérdéssel, hogy vajon korábban meleg volt-e a radiátor?
(#) SzervízMacska válasza mineral hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Ha levegős, de van áramlás, annak hangja is van.
(#) voodoo válasza mineral hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Igazából, mikor ide költöztünk januárba fel se tűnt, örültem, hogy meleg van, főleg az előzőhöz képest. Nem nézegettem. Csak mivel fázós vagyok, és hirtelen jött a hideg 20-22 Fok alatt képes vagyok kockára fagyni. Aztán jó poros is volt, kikeféltem a bordák közt meg lemostam akkor vettem észre, hogy a csőig meleg, a csap után szinte hideg. De csörögni nem csörög, mint amikor levegős lenne.
(#) mineral válasza voodoo hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Értem. Akkor részemről passz. Továbbra is az gondolom, hogy levegős. A tetején van is légtelenítő. De nem bíztatlak , hogy nyitogasd. Mert lehet, hogy nem tudod elzárni. Az meg nem lenne szerencsés.
(#) granpa válasza voodoo hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Finoman "biztasd" meg kis ütögetéssel, ecettel a légtelenítő szelepet, hátha megmozdul. Egy jól formált célszerszámmal az elzárószelep nyitottságát kellene kipróbálni. Ha jól tévedek, az az anya, ami a száron van, szorítja meg a beállítást. Ha netán csak töm szelence, a levegő ott is kijön (talán).
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2016
(#) voodoo válasza granpa hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Kíváncsiságól megnéztem hogy áll, és 20 centin kb 1 centit ejt. Biztos megrekedhet benne a levegő?
(#) SzervízMacska válasza voodoo hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Ennek így kell állnia. Két eset volna, ha levegős. Csendben van, vagy pofázik. Csak a második verziónál lenne langyos. Tehát ez nem levegős, hanem a szelep csak kicsit van kinyitva.
(#) cupika97 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Pontosan. Ezt próbáltam én is elmagyarázni.
(#) mark.budai hozzászólása Okt 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Ötletre lenne szükségem, mert lehet elrontottam az 1 hetes ajtót.
Kíváncsiságból bezártam meg kinyitottam a jobb oldali kulccsal. Azóta a többi nem nyitja-zárja. Mit tudok tenni vele, ha lehet egyáltalán?
(#) Robin2 válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Szia, mi a különbség a két kulcs között?
(#) mark.budai válasza Robin2 hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
A jobb oldali kulcsnak a végétől kb 5mm-rel visszább be van reszelve a két széle, illetve ott nincs bemélyedés, amibe a zár mechanikája megy, a többi kulcson viszont van.
Ha a két reszeléssel "tanítható" a zár, akkor megreszelek egy kulcsot a többi közül, van elég. De vaktában nem akarok lövöldözni.
(#) cupika97 válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Gondolom biztonsági ajtó, annak a kulcsnak az a szerepe, ha pl tűz van, bent van a házban, és azzal ki tudsz jönni, de a többi kulcsal már soha többet nem lehet nyitni, zárni. Vagyis én így tudom.
(#) csapeter válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Idézet:
„Az átprogramozáshoz mindenképp szükség van az aktuális kulcskészlet egy kulcsára, mert csak nyitott ajtónál és kitekert rudazatoknál lehetséges a trezorzár "megtanítása" az új kulcskészletre.”

Talán ha így próbálnád újratanítani akkor...
(#) verwolf9999 hozzászólása Okt 7, 2016 /
 
Üdvözlöm a kedves fórumozókat !

Most egy eléggé off témával fordulnék hozzátok de nem tudom mi tévő legyek a dologgal és itt sok a hozzáértő . Adott egy vízhűtés amit szeretnék megvenni használt 2 hónapos . Felvettem a kapcsolatot az eladóval az üzlet megköthető viszont az a probléma akadt hogy a garancia papíron több termék is szerepel mivel az illető egy egész gépet vásárolt magának össze . A kérdésem az lenne hogy ilyenkor elég lehet e a garancia egy másolt példánya esetleg az eredeti tulaj aláírásával ? Vagy ez a probléma megoldható e úgy hogy a tulajt ne kelljen zaklatnom a garanciáztatással ha esetleg az én hűtésem tönkremegy
(#) cupika97 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Van hozzá külön jótállási jegy? Mert akkor szerintem elég egy fénymásolat.
(#) verwolf9999 válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Hát nem tudom honnan vette az eladó gondolom PCX ről vagy Aquaról és ugye ők úgy küldik a garancia papírt hogy minden egyen szerepel . Én úgy sejtem ha kérek tőle egy másolatot amit ő aláírt meg esetleg valami adás-vételi félét amit szintén aláírt akkor legaranciázzák de nem vagyok benne biztos
(#) cupika97 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Nekem még amúgy sem hibásodott meg eggyetlen vízhűtés sem. Meg kell kérdezni ott ahol vette, hogy szükséges-e az originál vagy elég a fénymásolat. Szerintem elég lesz.
(#) mark.budai válasza csapeter hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Köszi! A kitekert rudazat mit jelent? Holnap megpróbálom, mindenképp.
(#) verwolf9999 válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Hát én sem gondolom hogy elszállna csak jobb az óvatosság , az ördög nem alszik . Írtam az eladónak hogy meg kellene ezt érdeklődni talán lesz olyan szíves és megteszi ezt nekem . Elvégre akárkinek is adja el mindenhol ebbe a problémába fog ütközni
(#) csapeter válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Ők írták, tőlük kérdezd, én még csak nem is láttam ilyen ajtót. Valaki linkelte, de nem találom, ki volt.
(#) mark.budai válasza csapeter hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Ez "picit" komolyabb ajtó, mint ami nekem van. Most olvastam utána, hogy minden kulcskészlethez adnak tanító kulcsot, én azzal nyitottam ki. Ha elveszted a kulcsot, nem kell zárat cserélni, csak másik kulcsokat, és "betanulja" a zár az újakat. Holnap próbálgatom, remélem sikerül visszaállítani.
Következő: »»   2648 / 3566
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem