Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   765 / 1161
(#) uniman válasza Fiftike hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
Sajnos ezekről csak annyit tudok, hogy pótolhatók... Az alkatrészek cseréje után ki fog derülni...de van rá esély, hogy OK lesz.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2016
(#) Fiftike hozzászólása Okt 20, 2016 /
 
Értem . Köszi
(#) jocko hozzászólása Okt 21, 2016 /
 
Sziasztok!Beag apt100-ban van ez a két alkatrész,valaki így kép alapján felismeri,hogy mik ezek? 220j és 47 k felirat van rajtuk.

47k220j.JPG
    
(#) vargaf válasza jocko hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Stiroflex dielektrikumú kondenzátorok.
(#) Gafly válasza jocko hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Kondenzátor (47 és 220pF), de nem elkó és nem púpos és szerintem nem ettől nem megy a cucc. Tehát miért kérdezed?
(#) jocko válasza Gafly hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Szia!Biztos nem 220nf (?) ..ez a másik panelemen van ami be van építve ,és cseréltem a kondikat és mikor visszakötöttem a tápot akkor ehhez a kondihoz hozzáért egy pillanatra a negatív fesz. ,és akkorát vágott ,szikrázott ,megégett a nyák,és ez a kondi is ,azért szeretném cserélni.Szól az erősítő így is,de nem lett semmivel sem jobb. Amit javítok panelt azt ma még befejezem úgy néz ki ,már csak két dióda kell,most megyek érte.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2016
(#) nedudgi válasza jocko hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
A 220nF styroflex jóval nagyobb lenne.
(#) vargaf válasza jocko hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Biztos, hogy nem 220 nF, az sokkal nagyobb lenne. De mérd meg a kapacitását, ha van megfelelő műszered.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2016
(#) jocko válasza vargaf hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Csak egy egyszerű multiméterem van.Köszönöm a válaszokat!
(#) vision61 válasza jocko hozzászólására (») Okt 21, 2016 / 1
 
Egészen biztos.
220 pF 5% tűrésű, illetve 47 pF 10 % tűrésű stiroflex kondenzátorok.
(#) jocko válasza vision61 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Értem.Az Árwill-nál kaptam is ugyanilyet mint ezek.
(#) skarlik hozzászólása Okt 24, 2016 /
 
Sziasztok.képen láthato alkatrész keresnék, van valakinek, vagy hol kaphatok,vagy milyen ? Előre is köszönném!(A1A2C40.)
(#) nthg hozzászólása Okt 27, 2016 / 1
 
Sziasztok! Ez milyen alkatrész pontosan? Kérnék egy kis segítséget. Sehol semmit sem találok róla. Van belőle egy pár 100 db. Nekem olyan optocsatolónak tűnik, de lehet,hogy rossz felé kotorászom. Köszönöm előre is. Lehet,hogy pont fordítva kellene néznem? Talán olyasmi mint az sfh619A?
(#) nthg hozzászólása Okt 27, 2016 /
 
Közben méregettem, rájöttem, hogy ez egy graetz. De még mindig kérdéses, hogy miféle? Van ennek valami értéke? Kell ilyen valakinek még? Milyen paraméterei lehetnek? Köszönöm.
(#) teszti hozzászólása Okt 27, 2016 / 1
 
Helló

2SK2842 és 2SK2743 miben tér el egymástól? Helyettesíthetőek egymással? Laptop töltő primer körben vannak.
(#) granpa válasza teszti hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Összehasonlítottad az adatlapjukat?
(#) teszti válasza granpa hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Persze, azzal kezdtem. Nekem annyi tűnt fel hogy az egyik kicsit magasabb feszültséget visel el mint a másik, de egy kicsivel kevesebb áramot.

Többi dologban én nem igazán látok nagy eltéréseket. Kérdés, hogy lényegesek ezek a különbségek, tehát direkt van benne két féle vagy csere szabadosak egymással? Ilyen típust nem igazán találok mo-n.
(#) zolika60 válasza nthg hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
(#) granpa válasza teszti hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Egyiknek 0.4 Ohm az Rdson, a másiknak 1. Egyik 12 A, másik 7 A (ezek nem kis különbségek). Nem véletlenül 2 féle van ott. Nem csereszabatosak.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2016
(#) uniman válasza granpa hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Hello! Megnézhetnénk ezt a "másik" adatlapot? Én teljesen mást olvasok ki pl. ebből...
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 27, 2016 /
 
Sziasztok!

Valaki ismeri ennek a ventilátornak a bekötését? Nem én készítettem a fotót, így pontosan még azt sem tudom, hány vezetékes. Ennek ellenére megkérdezem, mert lehetséges, hogy első ránézésre valaki meg tudja mondani, mert már volt dolga ilyennel.

GFC0812DS

Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2016
(#) uniman válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Hello! A "gugli" barátunk ismeri az adatlapját, abban benne van: Bővebben: Link
(#) Zoli_bácsi válasza uniman hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Basszus... Csak utána kellet volna biggyesztenem, hogy pdf. Ó, de tudatlan vagyok. Köszönöm szépen. Abban nem vagyok biztos, hogy CMA8-as altípusú.
(#) Sztanki hozzászólása Okt 28, 2016 /
 
Sziasztok!

Meg tudjátok nekem mondani, hogy a pirossal bekarikázott alkatrész mi célt szolgál és milyen típusú? Ez egy nyomtató tápegység részében van benne és az az érzésem hogy tönkrement, mert a hálózati fesz. csatlakoztatásakor egyet szikrázott.

Köszönöm!

panel.jpg
    
(#) Bakman válasza Sztanki hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Tényleg nem sértésnek szánom, de te jós/látó vagy? Javítani nem érzés, hanem mérések alapján lehet, pláne ilyen szerkentyűt. Ha nagyot szikrázott, akkor a tápegység primer részén lehet (pár) zárlatos alkatrész.
(#) Sztanki válasza Bakman hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Dehogy vagyok látó! Éppen bedugtam a hálózatba és pont láttam a szikrát. Tehát ez biztos hogy rossz, de nem tudom, beazonosítani, hogy micsoda.
(#) Buvarruha válasza Sztanki hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Nem lehet, hogy szikraköz és az a dolga, hogy a kihúzáskor az emi szűrő feszültségét elvezesse? Gyakan a nyákon alakítanak ki szikraközt.
(#) Bakman válasza Sztanki hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
A tápegységek nagy része szeret így indulni. Ha működik, akkor semmi gond, a jelenség normális.
(#) Sztanki válasza Bakman hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Igazából ez egy Xerox Phaser 3140 lézernyomtató paneljának egy része.
Még nem kezdtem el kiméregetni az alkatrészeket. Csak szétszedtem és belenéztem.
A táp része valószínű, hogy részben, teljesen működik, mert bekapcsolni be tudom a nyomtatót, de azt a számítógép nem ismeri fel, illetve a bekapcsológombján világít a led, hogy be van kapcsolva, de hosszú nyomva tartás után viszont nem kapcsol ki. A tonert nem is kezdi el felfűteni, amit előtte amíg működött rendesen, akkor megtett.
(#) elektroncso válasza Sztanki hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Az egy tokozott szikraköz. Az, hogy szikrázott az ő szempontjából normális, a táp szempontjából már nem biztos. Ismerni kéne a kapcsolási rajzát a készüléknek ahhoz, hogy meg lehessen mondani mi dolga van ott (már persze annál pontosabban, hogy az esetleges túlfeszültség levezetése a dolga).
Következő: »»   765 / 1161
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem