Fórum témák
» Több friss téma |
Zajban biztos (ha zümi kicsit a vas), amúgy a trafó zárt mágneskör, nem sok vizet zavar, ha mágnesezhető, ha nem. Viszont jól árnyékolt lesz.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016
Érintésvédelmi szempontból kifogásolható, de a trafó kialakításától is sok függ.
Zajos lesz, főleg a trafó terhelésekor. Persze ez attól függ, mennyire van gerjesztve a vas.
Köszönöm mindenkinek a választ. Megpróbálok nyákdarabot tenni a trafó meg a ház közé szigetelésnek, hát ha enged annyit. A trafó 1A-es és 300mA-nél többel nem akarom terhelni.
Inkább csak 0.5 mm-es prespánt (vagy valami műanyagot), a nyáklemez kemény, zörögni fog.
Murányi utca elején van egy szilikonos bolt, ott pár száz forintért kapsz szövetbetétes szilikongumi lemezt. Szigetel is, és a meleget is bírja! Én a trafó alá is azt szoktam tenni a rezonancia miatt.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2016
Sziasztok,
van 1-2 elektronikai cuccom, amit szeretnék bedobozolni. Nagyjából megfelelő méretű dobozaim is vannak, de nem teljesen és emiatt nem a sínbe illeszkedik. Mit szoktatok ilyenkor venni? Néztem a hestore oldalát, de nem találtam olyat, amivel át lehetne hidalni. Bővebben: Link
Az aljához csavarozni?
Ha a beültetett alkatrészek mérete engedi, akkor a hornyokba kétoldalt kiegészítő panelcsíkokra kell távtartókkal felfogatni a panelt.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2016
Köszi, ezt megpróbálom. Elvileg van is itthon próbapanel, abból majd vágok le.
Bakman: Nem akartam megfúrni az alját a doboznak.
Talán témaidegen, de szükségem lenne perforált lemezre. Több darabból, összesen kb. 0,25 m2 mennyiségben. A mintázatban nyitott vagyok de lehetőleg sok és apró nyílás legyen rajta, illetve a sarkos lyukasztás kedvesebb számomra. Vastagság kb 1 mm, és mondjuk 3*3-as lyukakkal 5 mm-es osztásban.
Csak olyan helyeket találtam, ahol táblában tudnék vásárolni, ami sokkal-sokkal több mint amire szükségem van. Ezért gondoltam, ha valaki egyébként is használ ilyesmit, akár a cégénél, akár saját munkáihoz, annak lehetnek nekem kellő leeső darabjai. Fából készült, függőleges oszlopocskák vannak a burkolatom sarkain, amiket be fogok fűrészelni a lemez vastagsága szerint, és ezekbe a résekbe mennének a lemezek. Valakinek van ilyen eladó perforált lemeze?
Létezik perforált 3mm-es HDF rengeteg féle mintával. Ez nem fér bele a koncepcióba?
Mit jelent a HDF? Milyen a perforáció? Esetleg egy kép van róla?
Rozsdamentes 1mm-es, 3-5mm-es leginkább kör perforálással (bár láttam pár négyzethálós típust is) lemezhulladék van ahol én is szoktam a lemez munkáimat csinálni. Milyen méretű darabok kellenek?
Tulajdonképpen bútor hátlap.
Bővebben: Link
85 x 200 - 4 db és 255 x 200 - 4db. Ezen már van pár mm ráhagyás, amit majd én fogok pontosan elvágni.
Sziasztok!
Fa fúrás előtt állok. Jelenleg még tanácstalanul. Nixie csöves órát szeretnék fa dobozba helyezni, csak a csövek lógnának ki. Van fához csigafúróm, de azok kicsik. Meg nem hinném, hogy ilyen méretben (18mm) szép furatot csinálna. Valahol van itthon fúrógéphez körkivágónk csak nem tudom milyen méretű, meg az elég durvának tűnik. Lépcsős fúró? Reszelgetéshez sajnos nincs elég kézügyességem. Milyen szerszámot vegyek amivel szép furatot tudok csinálni? 6-7mm vastagságú a teteje. Előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2016
Szerintem ez alkalmas lehet rá:pánthelymaró.
Én megpróbálnám lépcsős fúróval, két oldalról felváltva kifúrni. Szerintem járható út lenne. Nyilván nem keményfa doboz, ezért kissé nehezebb lesz szépen kontúrosan fúrni. Kivető pánt fúró valóban jobb lenne, de abból 18mm-es nem valószínű, hogy van. A koronafúró is jó megoldás, ha van 18-as. Sőt. A koronafúró lenne a legjobb.
Létezik 18mm-es, például:pánthelymaró Ø18mm. Mondjuk nekem az egész készletem nem került ennyibe, mint ez az egy maró.
Ha szépet szeretnél - megkérsz itt a fórumon egy cnc-s kollégát és kimarja neked. Az biztosan szép eredményt ad. Te is megpróbálhatod famaróval és oszlopos fúróval, de sokkal babrásabb és csak egyszer elég, ha megcsúszik...
Én is a marás mellett tenném le a voksot, mert nem csak lukat kell fúrni, hanem ízlés szerinti ívben, a luk szélét le is kellene kerekíteni, ívesíteni, ez pedig szép körkörösen csak maróval vagy CNC-vel lehet.
A pánthelymaró amit írtak valóban jó, a fúró és a körkivágó semmiképp. A fúró megtépi a szélét akármilyen finoman csinálod, és a körkivágó sem minden fafajtához jó, van amelyiknek zömíti a szélét (felgyűrődik) és lehet utána csiszolni ami látszani fog.
Sziasztok! A korábbi próbálkozásaimat tovább fejlesztve Bővebben: Link végül mégis csak a bádogos horganyzott lemez jött be, ebből egy 0,5mm-es 25*200 cm-es csík 800 forint. A rézcsövek forrasztásához való pasztával könnyen forrasztható.
Ez a pánthelymaró tetszik nekem. Lépcsős fúrót meg már jó ideje szeretnék beszerezni. Egy megfelelő barkácsboltot kell keresnem. Igen, elég puhának tűnik. Biztos nem keményfa.
Asztalos lenne a közelben de ilyen dologgal nem foglalkoznak. Viszont cnc-s fórumtárs biztos nincs a környéken. Már egyre nagyobb szükségét érzem egy saját gépnek, amikor dobozolok valamit mindig jól jönne. Köszönöm mindenkinek! Majd beszámolok a végkifejletről.
Nagyon jó szerszám!
Sokoldalúan ki lehet használni, én például múlkor dobozoltam egy tápomat szalagparketta dobozba, és vastag volt, ezért süllyesztenem kellett az előlapba az alkatrészeket, azt is ezzel csináltam. A tápról hamarosan töltök fel képeket a Ki mit építettbe, csak még van vele egy kis munka.
Szerintem itt a pont, ez lesz a legjobb megoldás a kollégának. Én ezzel fúrnám ki a dobozt.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |