Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyomtató probléma
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Ápr 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   103 / 116
(#) elektroncso válasza adapter hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Köszönöm. Valójában csak arra voltam kíváncsi, hogy el bír-e 170oC-ot, de ezek szerint igen. Egy munkámhoz kell egy fűthető henger, ez van itthon, ha sikerül amit elterveztem jelentkezem vele a megfelelő témában!
(#) tornadoplus hozzászólása Nov 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy Hp laserjet 1010-es nyomtatót. A gépemen Win. 10-es rendszer van. Sajnos nem találok sehol drivert, mellyel működne.
Kérem a segítségeteket!
Köszönettel: Péter
(#) bbb válasza tornadoplus hozzászólására (») Nov 7, 2016 / 1
 
HP universal PCL5, azt erőltesd rá, akkor is, ha szerinte nem hozzávaló.
(#) Malibu hozzászólása Nov 8, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy Samsung CLP 510N színes lézer a bűnős. Képtovábbító egység csere volt, illetve dobegység reset ( 56 Ohm csere). Így most a legfőbb elemek (toner is) a használhatóság tartományában vannak.
A gond az, hogy színes nyomtatásnál az oldal 1/3-ra (függőleges jobb) nem visz színt ( feketét igen)
Mi lehet a gond ?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2016
(#) Dani21 hozzászólása Nov 12, 2016 /
 
Sziasztok
Ha dvi-i dual link-es aljzatba single link-es dvi-i kábelt dugok akkor fog 'működni'?
(#) Dani21 válasza Dani21 hozzászólására (») Nov 12, 2016 /
 
Ja most látom hogy rossz topicba írtam
Bocs D
(#) alberton hozzászólása Nov 13, 2016 /
 
Sziasztok!
HP1018-cal szívok. Papírra nyomtatás OK, de fólia esetén a fixálóba lépés előtt összegyűri a fóliát.
Mechanikai hiba nem látszik. Van e tapasztalat, vagy muszáj más tipust beszerezni?
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2016
(#) tornadoplus válasza bbb hozzászólására (») Nov 15, 2016 /
 
Szia!
Köszi szépen! Sikerült a telepítés. A nyomtató működik!
További szép napot!
Péter
(#) Dani21 hozzászólása Nov 19, 2016 /
 
Sziasztok
Ha egy nyomtató még garanciális attól tonert rendesen pénzért meg kell vanni ha kifogy, ugye?
(#) eyess válasza Dani21 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Bizony meg .
(#) pumpa hozzászólása Dec 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Adott egy HP Coloe Laser Jet CP1515-n nyomtató és eddig jó működött, most azonban nyomtatáskor az A4-es lap jobb oldali felében függőleges halvány rózsaszín sávokat húz. Mi lehet a probléma?
(#) pika75 válasza pumpa hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Szia. Egy kep a nyomatrol nem artott volna, de nezd meg a bibor (magenta) kazettat, sejtesem szerint az lesz a hunyo. Udv.
(#) Frenki007 hozzászólása Dec 13, 2016 /
 
Sziasztok

Adott egy HP Laserjet 3550 lézeres nyomtató. Olyan problémája lenne, hogy vízszintes rózsaszín csíkokat nyomtat. A magenta kazettában még a nyomtató szerint 800 oldalra elegendő festékpor van. Végeztem tisztításokat de nem változott semmit. Vélemény, hogy mi lehet a baj? Esetleg sérült a toner? Eddig kiválóan működött nem volt semmi probléma vele. Csatolok egy képet a nyomtatásról.
(#) eyess válasza Frenki007 hozzászólására (») Dec 13, 2016 /
 
Szétszedted a tonert ?
(#) Frenki007 válasza eyess hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Nem szedtem szét, csak kívülről vizsgáltam de úgy nem találtam rajta sérülés.
(#) eyess válasza Frenki007 hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Ok , azt nézd meg , hogy ha tudod forgatni a hengereket , akkor marad e rajta festék por , ha igen , akkor a blade penge meg van kopva .Ezáltal nincs tökéletes por lehúzás , és ilyenkor nyilván a maradék port fel is viszi a papírra.A fényhengeren nézd ezt meg.Ha az jó , akkor meg a magenta tonert kell átnézni , hogy miért hagy utólag festéket a fényhengeren míg a többi nem.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2016
(#) Frenki007 válasza eyess hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Köszi, amint tudom ezeket megnézem és jelentkezem. Annyi, hogy a tonert forgattam mechanikusan de, ott szépen letörölt mindent nem maradt rajta semmi. A kinyitható ajtóban lévő fólián jelennek meg ezek a csíkok és onnan nem is tűnik el, ha letakarítom róla akkor az első nyomtatásnál szintén csíkos lesz a képe. (nem tudom a pontos nevét annak a fóliának) Lehet hogy ezt a "fóliát" kellene kicserélni vagy ott a törléssel lenne gond?
(#) eyess válasza Frenki007 hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Nem valószínű , azt kell megtudni , hogy miért csak a magenta csinálja ezt .Valami van a magenta tonerrjével.
(#) Bodrian hozzászólása Dec 15, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy HP LaserJet M1217nfw MFP nyomtató. A hibajelenség az, hogy teljesen fekete lapokat nyomtat. A toner amit használnak hozzá egy újratöltött toner. Tegnap szétszedtem, kipucoltam, letakarítottam a lehúzólapot. Összeraktam, ugyanaz a probléma. Kipróbáltam egy másik tonerrel is (az is után töltött), a hiba ugyanaz. Mi okozhatja ezt?
Üdv.: Adrián
(#) granpa válasza Bodrian hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Szerintem a hiba: HP; nagyon nem támogatják az utántöltést.
(#) morgo válasza Bodrian hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Lézer útvonalát ellenőrizted?
(#) Frenki007 válasza eyess hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Sikerült kideríteni, hogy maga a toner a hibás. (Beletettem egy másik színű tartalékot, csak a chip-et cseréltem ki és azzal hibátlanul üzemel) Ha a tonert nézem, akkor elől a fényes henger szép sima és nincs rajta semmi hiba ami ezt okozhatná, ha forgatom akkor megtisztítja magát teljesen. Az alsó henger ami felviszi a festékport azon sincs kívülről látható hiba. Szét kellene szedni jobban vagy nem érdemes vele foglalkozni? Köszi a válaszodat, meg az eddigi segítségedet is.
(#) eyess válasza Frenki007 hozzászólására (») Dec 16, 2016 /
 
Óvatosan meg lehet próbálni szét szedni. Bár először azt nézd meg , hogy a többi tonerhez képest nehezebben forgatható e a hengere .Általában az oldalsó fogaskerekek tengelyeinél szokott elkoszolódni , és kissé nehezebben forog.Viszont ilyenkor tud csíkozódni is , vagy nyomot hagyni a papíron.
(#) Bodrian válasza morgo hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Lézer útvonalának ellenőrzése számomra ismeretlen terep. El tudnád mondani mit kell ellenőrizni?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2016
(#) morgo válasza Bodrian hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Konkrét típust nem ismerem, de az öreg HP-m igen furcsa dolgokat csinált, amikor a forgó tükör szorult. Kb. 2 centis, teli fekete vízszintes csíkokat nyomtatott. A lézersugár ha nem jut el a dobig, nem tudja azt törölni. Előfordulhat, hogy valami szennyezőzédés került az útjába. Persze ez csak tipp, de mindenképpen érdemes ellenőrizni. Valahonnan töltsd le a sevice manualt, abból megtudhatod merre keresd a lézerdiódát, és a tükröket.
(#) Bodrian válasza morgo hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Köszi!
(#) pika75 válasza Frenki007 hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Szia. Ahogy a gugli-kepekrol lattam, minden kazettanak sajat hengere van. Nezd meg a magenta hengert hogy latsz-e rajta a nyomnak megfelelo serulest, erosebb kopast. A hengert ne torolgesd, erzekeny az ilyen banasmodra. Ha forgatnod kell, csakis a mukodesi forgasirany szerint tedd.
(#) Tanba hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Samsung sxc-3200 nyomtatóm össze-vissza nyomtat.Hol teljesen fekete,hol csak sötét de van amikor tökéletes. Tonert cseréltem. Dobjam ki vagy javítható?
(#) pika75 válasza Tanba hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Szia. Nem artana kepeket feltenni mindegyik valtozatrol. En elso korben a tonerra szavaztam volna, de latom azt mar cserelted. Igy viszont annal fontosabb, hogy lassunk valami fotokat is. Es biztos szamitogeprol nyomtatott doksirol van szo, nem fenymasoltrol?
(#) Tanba hozzászólása Dec 31, 2016 /
 
Köszi a segítséget. Ilyeneket is nyomtat.

unnamed.jpg
    
Következő: »»   103 / 116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem