Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vitatkozzunk! / Beszéljük meg!
Moderátorok által fokozottan megfigyelt, és moderált topik! Kulturáltan, egymást észérvekkel meggyőzni vágyók témája!
Lapozás: OK   6 / 113
(#) pucuka válasza ktamas66 hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Még szerződést kötni sem tudunk.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Bővebben: Link
Itt blokkolja a találmány vevője a találmány hasznosulását.
(#) pucuka válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Természetesen van ilyenre is példa. Pl. a fegyvergyártásban (Colt - Browning párharc). De ha a találmány átütő, és valóban forradalmian új, és nem csak egy valamekkora javítás, sokáig nem lehet blokkolni.
(#) csavarkulcs válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 30, 2016 /
 
Adhéziós erő ami két anyag között lép fel, ha jól emlékszem.
Minnél kevesebb vízre, minnél több adhéziós erő hat, annál magasabbra jut, lényegében az amít írtál.DE:
nem csordul ki az üvegcső tetején a víz, ezért pontosan a megemelkedett vízszint közepébe
(ami ugye magasabban van mint a pohár vízszintje) bele ereszteni a lópócső végét(ami elég vékony pl mint egy inyekcióstű) a másik végét pedig a vízszint felett tartani, de akár bele is dughatod a pohárba, csak akkor nem látni a körforgást, a lopó elkésítésénél olyan anyagot és kiképzést kell alkalmazni, ami ellentétes az adhézióval, és kiegyenlíti azt.
De akár le is rajzolom ha szeretnéd.
(#) csavarkulcs hozzászólása Nov 14, 2016 /
 
Senki nem akar megcáfolni?
(#) csavarkulcs hozzászólása Nov 15, 2016 /
 
Vagy csak nem tudtok hibát találni?
(#) Topi válasza csavarkulcs hozzászólására (») Nov 15, 2016 / 5
 
Vagy esetleg beleuntak a vitába? Ki tudja...
(#) csavarkulcs válasza Topi hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Nagyon kihalóban a topik
(#) Bakman válasza csavarkulcs hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Szerintem nem.
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Nem !
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Nov 16, 2016 /
 
Nemde?
(#) sonajkniz válasza csavarkulcs hozzászólására (») Nov 16, 2016 / 1
 
Ezt a topikot nem azért nyitottam, hogy non-stop viták menjenek rajta, hanem azért, hogy ha valamelyik fórumon létrejön egy vita, amit érdemes végigvinni, azt ne töröljék a moderátorok, mint a topik működését zavaró dolgot, hanem irányítssák át ide.
Ez előző vita azért nem folytatódott, mert már értelmetlenné vált. Csak elméleti dolgot vetettél fel te is, ráadásul olyat, ami még elméletben sem működik.
A témát továbbvinni csak akkor volna értelme, ha a gyakorlatban is bizonyítanád az elgondolásodat. De nem hókusz-pókusz videóval, hanem élőben, mondjuk egy HE találkozón. Mint ahogy az én elgondolásom, az eredeti vitaindítóban is csak akkor fog újra terítékre kerülni, ha megépítem, és hitelt érdemlően bizonyítani tudom a működését. Addig mindenki úgy fogja elkönyvelni, hogy a vitában én veszítettem.
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Denemám!
(#) nagym6 válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Idézet:
„a vitában én veszítettem.”

Ne vegyük veszítésnek, szórakozunk, vagy jó lesz, vagy nem.
De az nem bukás, ha valaki próbálkozik.
Régi bölcsesség, aki semmit nem csinál, csak azt nem éri kudarc.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2016
(#) szamóca válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Részlet Surányi Endre. Saját gyártmányú törpeautó.

"A szerkezeti részeket aláméreteztem, méghozzá alaposan. Úgy gondoltam, ha valami eltörik, azt majd megerősítem. Ez néhányszor be is következett. Ilyenkor nem kevés gúnyolódást kellett lenyelnem olyan kritikusok részéről, akik életükben semmi újat nem alkottak, de talán egy gyufaszálat sem voltak képesek meghegyezni."
(#) Bakman válasza szamóca hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Ez a hét idézete.
(#) nagym6 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Idézet:
„Ilyenkor nem kevés gúnyolódást kellett lenyelnem”

Ilyenkor a kárörvendők nagyon boldogok. Nem is sejtik, hogy a kudarc is hasznos információt ad, egy lépés előre, nem pedig potyamunka volt.
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 16, 2016 /
 
Legszebb öröm a káröröm, mert nincs benne irigység.
(#) csavarkulcs válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 17, 2016 /
 
Ezt a hozzászólást, én úgy ahogy van feltenném a topik tetejére, a sárga buborékba.
(#) jocko hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
Sziasztok! A vicces-mókás történetek topikban közzétett képem kapcsán indult beszélgetést szeretném itt folytatni.Tehát az "fb" jelenségről várnám a véleményeiteket.Az enyém a következő.Én 2008-ban csatlakoztam ,mert egy régi ismerőssel szerettem volna felvenni a kapcsolatot.Azt sem tudtam,hogy mi ez egyáltalán?Akkor még nem is volt sem internet ,sem számítógép otthon.Tudom,ez elég furcsa,de így alakult az életem.Az internetet akkor kb. 1-2 éve használtam.(Korábban ez kimaradt az életemből valahogy ,elsősorban anyagi okok miatt).Nekem általában az első reakcióim nagyban befolyásolják egy adott dologhoz a későbbi hozzáállásomat.Most úgy vagyok vele,hogy az idők alatt megkerestem azokat az embereket ott,akik a múltamban fontos szerepet játszottak....Én szívesen követem olyan emberek életét ezen a felületen,akiket IRL is tartok valakire.Érdekelnek a fotók,ezek számomra sokszor mindennél többet árulnak el...És visszatérve a kérdés eredeti céljához,tehát már korábban is és most is azt tapasztaltam,hogy eléggé ambivalensek az érzések ezzel a közösségi oldallal kapcsolatban.Tehát fekete-fehér igen-nem alapon kétféle ember figyelhető meg.(persze vannak kivételek).Az elsőt úgy jellemezném,hogy "bedarálta a rendszer".Naponta min. 4-5-6 poszt,családi fotók,barátokkal képek,utazás,kutya,gyerek,csajom stb. Ezerkettőszáz ismerős,amely esetben én nem tudom elképzelni,hogy valóban tudja is követni azok tevékenységét.Én szoktam figyelni,hogy használja e valaki a beállítások adta lehetőségeket?Nők általában eléggé módszeresen irtják ki a kívülállók próbálkozásait arra,hogy hozzá férkőzzenek a profilon megosztott tartalmakra.Szinte mindent meg lehet oldani,végtelen szerteágazó(-nak tűnik) a képek láthatóságának beállításán kívül, akár az adott személy ismerőseinek a láthatósága,vagy az ismerősnek jelölés-üzenetküldési beállításai.(Általánosságban lehet mondani,hogy jó nő nincsen nyitott profillal)...számomra ,amit újabban látok,és ami a leginkább riasztó,az az oldalon megjelenő végtelen kommentháború a politikai kérdésekben.Ezekbe érdemes egyszer beleolvasni.Vannak emberek,akik úgy érzik,hogy a véleményük egy adott kérdésben abszolút releváns.És általában ez nem a sajátjuk,valahol hallották,mert ez az "elvárt" hozzáállás...Azon szoktam gondolkodni,hogy mennyire lehet ezt a mintát ,amit ott látok ,kivetíteni a való életre.Tehát akik óriási vehemenciával háborúznak az elveikért,azok a való életben IRL milyen szerepet töltenek be a társadalomban?Én úgy látom,hogy pl. sokan úgy gondolják,hogy teljesen átlátják az itthoni politikai helyzetet,olyan egyszerű számukra minden ,mint az egyszer egy.(Tehát itt most Magyarországon két dolog van:A kormány egy maffia,MINDEN baj oka ez,ezért KELL elhagyni az országot,és a menekültek sorsát mélységesen át kell érezni,mert aki nem,az....)...megjegyzésem: az fb moderációs rendszeréről már olvastam elég érdekes dolgokat,pont a politikai megnyilvánulások kapcsán.Tehát ilyenkor már nem pusztán közösségi oldalként működik.Pillanat alatt repül az aki nem passzol bele az elképzelésekbe....(én nagyon ritkán politizálok,azt szoktam mondani,négyévente egyszer...de néha tényleg eleresztek valami velős gondolatot egy-egy témában,az kb. két hetente egyszer történik.... )A másik véglet pedig az,hogy valaki vagy nem regel oda eleve,vagy ha fent is van ,akkor alig ,vagy egyáltalán nem használja az oldalt,csak jelen van.De úgy látom ez a kevesebb.Az utóbbi kategóriában elég sok a számítógépet és az internetet munkaeszközként használó ember,úgy vettem észre...Én amit pozitívnak gondolok ebben az egészben:Az oldal kreatív része (design),a chat funkció (magánélet,társ-kapcsolatok ápolása),fotók,kereskedelmi és szakmai csoportok,kereső funkció,hírek olvasása a nagyvilágból,humor,és hogy ingyenes....És elérkeztünk azokhoz ,akik családjuk,kialakulatlan személyiségű kiskorú vagy fiatalkorú gyermekük révén találkoznak az oldallal .Valószínűleg ők azok,akik egyáltalán nem mondhatók az oldal haszonélvezőinek.(?)Várom a véleményeket!
(#) voodoo válasza jocko hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Idézet:
„...És visszatérve a kérdés eredeti céljához,tehát”


Annyit írtál, hogy igazából azt se tudom már miről van szó. Mi a kérdés, mert nem tudtam össze rakni.

Illetve, mit jelent az IRL?

Vitatkozzunk! Beszéljük meg!
(#) mateatek válasza voodoo hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Idézet:
„Illetve, mit jelent az IRL?”


In Real Life. Valószínűleg ezzel különbözteti meg a valós, és a FB-os életét.
(#) lazsi válasza jocko hozzászólására (») Nov 22, 2016 / 2
 
Szia!
Azt hiszem, én vagyok a tipikus 2. típusú ember. Már elég régóta fent vagyok a FB-on. ( Korábban fent voltam az iwiw-en is és a 90-es években már volt saját weboldalam. )
Igyekszem használni és nem hagyni, hogy uralkodjon rajtam! Tök jó, hogy meg tudok osztani képeket, de az a néhány ember, aki megnézi eljöhetne itthon megnézni egy sörözés közben... Tök jó, hogy megnézhetem mások képeit, de ha belekezdek, akkor az idő úgy elszáll, észre sem veszem, hogy "elloptak" tőlem néhány órát (mert értelmesebb dologgal is foglalkozhattam volna ehelyett). Tök jó, hogy lehet eseményeket szervezni, de pl. pár hete volt egy osztálytalálkozóm, aminek a helyszínét FB-on beszéltük meg. 3-4 héttel később kb. 3 órámba került, mire újra megtaláltam azt a bejegyzést ( és ez a 3 óra nem költői túlzás! ). Tök jó hogy lehet üzenetet küldeni a másiknak, de nekem több éve van egy rendes e-mail címem, nem akarok még egy levelező rendszert figyelni. Nem is teszem: ha valaki FB-on küld üzenetet (amiről értesítést kapok a rendes levelezőrendszeremben is), akkor nagy eséllyel e-maillel válaszolok rá, vagy nem foglalkozom vele.

Természetesen van jó oldala is, mert az említett osztálytalálkozóra a többséget a FB-on találtuk meg, de arra az iwiw is tökéletes volt.

Amire szinte senki sem gondol: A legtöbb ember önként annyi információt ad ki magáról, aminek tudatosan a töredékét sem adná ki. Mikor hol jár, mik a szokásai, kik az ismerősei, milyen tárgyai vannak? De miért probléma ez? Ha be akarnék törni valahova, csak az illető FB aktivitása alapján ki tudnám választani a legjobb időpontot (ahelyett, hogy hetekig egy autóból figyelném az illető házát, mint ahogy a filmekben szokott lenni). Az APEH is milliókat kaszálhatna: a képek alapján könnyen kiszúrhatná hová érdemes kiszállni ellenőrizni. De a törvény határain belül maradva: egy agresszív marketingű cég az FB alapján a legmegfelelőbb időben tud lecsapni a kuncsaftra, amikor az illető éppen rászorul valamire és könnyebben belerángatható egy vásárlásba, amit átgondolva nem, vagy nem úgy tenne meg.

A politika mellett van még néhány egyéb téma, ami esetében sok embernek "elszáll az agya". Sport, életmód, hobbi, közlekedés, hogy csak néhányat említsek. Ezzel az a baj, hogy sok embernek kritikán aluli a vitakultúrája...

Összességében, szerintem tök jó dolog a FB, de jelenleg több kárt okoz, mint hasznot. Olyan, mint a drog: valaki egyszer elkezdi, akkor az életének a részévé válik és függ tőle. És a célközönsége is ugyanúgy a fiatalok (18 alattiak), akiknek még nincs kialakult, stabil értékrendjük, védtelenek az átveréssel szemben. Biztos hallottátok már: "Ha nincs róla fénykép, meg sem történt!" És ennek a fordítottja is működik sajnos: Láttam a képet/videót, tehát biztosan igaz! (ezt a jelenséget itt, a HE egynémely topikjában is fel lehet fedezni..).
(#) sonajkniz válasza jocko hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Folytatnám, amit a vicces topicban elkezdtem.
Idézet:
„kialakulatlan személyiségű kiskorú vagy fiatalkorú gyermekük révén találkoznak az oldallal”

Igen, pontosan így van. Engem nem érdekelt. Bőven elég nekem a valós baráti köröm. Aki ebbe a körbe tartozik, megtalálja a módját a kapcsolattartásnak FB nélkül is. Nincs szükségem több ezer ismeretlen ismerősre. De térjünk vissza a kiskorúakra.
A mai fiataloknak a megváltozott világ, és a technikai fejlődés révén 15-16 éves korukig jóval több információt kellene elraktározniuk, mint mondjuk 20 éve. Csakhogy ez nem így működik. Tehát nem több, csak más a letárolt ismeret, mint a szüleik idejében. Épp ezért a személyiségük fejlettségi foka igen alacsony. Könnyen befolyásolhatóak, könnyen dezinformálhatóak.
Álljon itt egy durva példa:
15 éves volt még csak a lányom, mikor a FB-n lelt egy posztot. (az eredeti posztolót most nem minősíteném)
A poszt így szólt:
A pasid arra való, hogy a bugyidat tegye nedvessé, ne a szemedet.
Okos kislány ezt legott továbbküldte a nagyanyjának, aki épp a férjét gyászolta!
Gondolom azt nem kell részleteznem, nagyanyja mennyire akadt ki ettől. De a legdurvább az egészben az, hogy a lánynak sehogy sem lehetett megmagyarázni, miért rossz ez.
Mivel a facebookon olvasta, mindjárt igaznak vélte, és magáévá tette ezt a nézetet. Holott egy párkapcsolat piszkosul nem erről szól.
A lazsi által, az "Amire szinte senki sem gondol:" után lejegyzett gondolatok szintén nagy igazságok. Ergo: Nem valószínű, hogy engem valaki is meg tudjon győzni arról, hogy a facebook jó dolog.
(#) jocko hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
Sziasztok!Most értem haza,és olvasom a hozzászólásokat.IRL alatt azt értettem amit mateatek írt,ez már szakzsargonnak számít ,elég sűrűn találkozom vele egyéb fórumokban.(Azért írtam ennyit mert érdekel ez a téma,és mint észrevettétek én kevésbé vagyok műszaki beállítottságú ember,de ide a he fórumra a hobbim révén "betolakodtam" ,és ha már itt vagyok akkor próbálom magamba szívni a sok számomra érdekes információt,egyfajta csemege nekem ez az oldal.)Tehát a kérdés arra irányult, "És visszatérve a kérdés eredeti céljához,tehát" ..hogy az fb mint jelenség miért ütközik ekkora ellenállásba egyesek részéről.Egyesek alatt itt elsősorban az informatika világában jártas emberekre gondolok.Persze,én megértem azokat az okokat amiket a betörők,NAV,reklámcégek tevékenysége miatt próbáltok felhozni,de ez abszolút kivédhető lenne.Ami nem kivédhető: privát chat levelezés tartalmának egyértelmű és nem is titkolt cenzúrája.Ez feltételezi,hogy nem is létezik privát levelezés.Engem ez sem zavar egyébként ,úgy vagyok vele.A titkosszolgálatok elvileg mindenbe belelát-hat-nak.Ha egy bűnöző óvatlan, és rossz helyen kapcsolja be a telefonját,vagy ugyanazt a telefont kétszer használja,azt is észreveszik utólag úgy tudom. Pl.a romagyilkosságokat az elkövetők mobiltelefon használatát nyomon követve szoftverek segítségével göngyölítették fel,látszólag lehetetlen feladatot oldottak meg.Az interneten is elég sok nyomot hagy az azt használó,de talán még mindig kevesebbet,mint egy mobilhasználó,és több a kiskapu,gondolok itt az IP cím változtatás lehetőségére....Az sem okoz problémát,hogy időt vesz el az életemből.Régen tévét néztem ,vagy könyvet olvastam,most már nincsen tévém,és könyvet sem olvasok ,nagy ritkán fordul elő.Olvasok viszont a neten,és már sokkal jobban rááll a szemem a monitor bámulására,és ehhez még könyvet sem kell nyomtatni,nem kell papírt használni,a fotók megjelenítéséhez sincs szükség egyéb eszközökre,mint régen.Számomra ez a számítógép igazi előnye.Az információk megszerzésének gyorsasága ,az ,ami miatt a fiatalok valóban veszélyben vannak.És ezek az információk lehetnek tévesek is ,vagy szándékosan megtévesztőek,ez tény.És a morális kérdés amit a kiskorúak esetében felvetett valaki,az is egyértelmű probléma.Én ezt nem is tudom átlátni ,és nem is akarok nagyon belegondolni.Én leszoktam a szennyoldalak nézegetéséről.Én elég jól el tudok siklani azon amikor valakiről, vagy valamiről úgy gondolom ,hogy hiteltelen...És még egy utolsó gondolat,hogy az fb nem tudna ennyire agresszívan betolakodni az emberek magánéletébe,ha nem lenne az ingyenes okostelefon alkalmazásuk.(Nekem még okostelefonom sincsen,vagyis -már- nincsen.Osztottam szoroztam,és úgy döntöttem,hogy elvagyok nélküle is.)Ja és valaki említette,hogy minden korosztály veszélyeztetettnek minősül.Ez is biztosan így van.Kérdés,hogy kinek mennyi ideje van felesleges dolgokkal foglalkozni? Azt hiszem nem írok most többet,úgy látom nem "illik".
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2016
(#) Sam Seed válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Azt döntsd el, hogy kinek "van a fészbuk. a nagyanyjának (aki a kislányt bejelölte) , vagy a kotnyeles szülőknek. A mi időnkben nem volt. Egy- egy nagyon ferde este után hogy erezhettük volna magunk ha reggel a szüleink arra keltenek - látták fészbúkon hogy hogy beseggeltünk. Látták, hogy kibabráltunk mással. Egyáltalán nem nehéz elképzelni. Többmindenre rálátnak a szülők. Mint a nagymama az újonnan kicserélt műanyagablakban, a panellakásban.

Azt végképp ne írd, hogy neked 16 évesen nem állt fel. Valószínű "jobban, mert te még beszélni sem tudtál róla. Ha megtalálták nálunk a mórickát, már perverzek voltunk. Nézd meg most a netet.
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Idézet:
„jó dolog a FB, de jelenleg több kárt okoz, mint hasznot.”

Ez nem igaz, nagyon sok hasznot hoz.
Azért csinálták és működtetik, nem ember szeretetből...
(#) jocko válasza Gafly hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
haszon lehet profit ,mint kereskedelmi tevékenységből szerzett bevétel,vagy haszon ,mint hasznos : előnye származik valakinek belőle,ez nem mindig anyagi értelemben használt kifejezés..(haszontalan :káros,ő erre gondolhatott ebben a kontextusban )
(#) sonajkniz válasza Sam Seed hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Úgy látom, te legalább annyira nem érted, mi a hiba abban a szövegben, mint a lányom.
A " pasim, csajom" kifejezés nem azt jelenti, vagy legalábbis nem azt kellene jelentsse, hogy szexpartnerem. A szex kellemes velejárója egy párkapcsolatnak. Nem pedig a párkapcsolat a velejárója a szexnek. Én még senkitől nem hallottam olyat, hogy alkalmi ingyenes, vagy fizetős szexpartnerét csajomnak nevezte volna.
De térjünk vissza oda, hogy egy özvegyasszonynak leadni ezt a szöveget, akinek a párja már csak a szemét nedvesítheti, durva bunkóság.
Ha te nem így látod, akkor téged is félresiklatott már a facebook.
(#) Sam Seed válasza sonajkniz hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Nem használok fészbúkot. Csak úgy tudsz racionálisan gondolkozni, ha kivülállóként tekíntessz a "vitatkozd meg" témára. Nem a lányod itt a fontos, hanem hogy miért nézed. Ha nézed, miért került oda. Ha odakerült, miért nézi a nagymama. Ha látja a nagymama azt, hogy a kislány meztelen - ami elkerülhetetlen. Akkor miért botránkozol meg rajta.

Ez előfordul. Fiatal. Már csak az évszámon lehetne beszélgetni. A fészbúkon különbőző korosztályok vannak. Mindíg azért figyelmeztettek itt, mert a HE szakmai. Mi a másik fórum?
Következő: »»   6 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem