Fórum témák
» Több friss téma |
Azt javaslom építsd három darab NE5532-vel, használd az előbbi linket sorvezetőnek.
megpróbáltam rendet tenni.Tegyek a test és a táp ágak közé is hidegítő kondit ??
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2016
Ez már igényesebb elrendezés
Ajánlott a 100µF tápszűrőket is berakni.
Szerintem már a legelső lépéseket is rossz irányba tetted, és ezért már nem tudsz alapvetően elszakadni a gondolatodtól.
Azt javaslom, másik koncepciót követve kezd újra. - Válasz duál tokozású erősítőket (pl. NE5532, olcsó és mégis remek választás). - Ezeket fűzd fel a tápfeszültségre a lábak között, és középen legyen egyetlen GND sáv. - Egy tokozás két erősítője, lehetőleg azonos funkciót lásson el, egyik a jobb, a másik a bal csatornában (ezt azért nem kell fanatikusan követni, de szinte mindig beválik). - Ha más ok nem zárja ki, a tápegység is legyen a panelon, mert így annak huzalozása is előre megtervezhető. Legjobb ha csak a trafó ide szánt szekunderét kell csatlakoztatni.
Urak!
Ravasz fogós kérdés... A kettős tápú erősítőknél, előerősítőknél a GND az közvetlenül a földre köthető, vagy kerámia kondival elválasztva, vagy nem feltétlenül jó, ha a földelésre rá van kötve?
Építette már meg valaki a csatolt kapcsolást? Hányszoros erősítésre képes?
Szia! A P1 T2 kollektor felőli végállásában 1-szeresnek nézem az erősítést, a másikban pedig 50 körül.
Köszönöm a választ. Tudsz ajánlani bármiféle módosítást, vagy a rajz alapján elegendő a megépítés?
Nem látom akadályát a megépítésnek, viszont meg kell jegyeznem, műveleti erősítőt használnék erre a célra.
Ez a verzió lepróbálva. Működik, ráadásul egyszerű és nagyon szép a hangja. A kimenetre még 470n rátehetsz, akkor az egyenáram teljesen le lesz választva a kimenetről.
Köszönöm!
Átolvasva a témát, mintha Alkotó fórumtárs ajánlotta volna még valakinek ezt vagy egy hasonló OPA-s kapcsolást. Habár már kimarattam a panelt, de lehet ez is is megcsinálom.
Igen... talán Alkotó is ajánlotta már ezt, vagy nagyon hasonlót. Ő meg még ért is hozzá legalább!
Ha kérsz, adok panelt marva, mert nekem maradt 2-3db a maratásból...
Sziasztok . Sajnos az elkészült erösítömben sajnos földhurokkal küzdök. Most megpróbálom újra kábelezni. És ha az sem segít . Megpróbálom szétválasztani a nagyáramú gndt a jel.gnd től. (Ami nem lessz egyszerű mivel egybe van a paneleken. ) találtam.egy kis olvasni valót is részben értem... Linkelem . Hátha valakinek hasznára válik.Bővebben: Link
Remek a link, prímán leírja a jeltovábbítási lehetőségeket.
De ez a jel sok méterre való továbbításáról szól elsősorban, és nem egy erősítő dobozán belüli huzalozásról. Annyiban érinti csak az erősítőt, hogy az milyen jelen tud fogadni, illetve kiadni magából. Ha a problémád a drótozásban van, akkor ott ennek nem veszed hasznát.
Sziasztok újabb kérdés fordult meg a fejembe. És felteszem ott mondenki lássa .Nem privátba.úgye gen áll a földhúrok problémám . Na már most ajánlotátok többen os a 10 ohmos elválasztást a nagyáram Gnd-t,a kisáramú GND től. Úgye ez. Mazematikailag mivel az ellenálások ezáltal párhuzamos kötésbe kerűlnek . 10+10ohm párhuzamban (stereo végfoknál,ahol 2 csatorna van ) 5 ohm lessz. Matekozván nekem van 4 csatornám + egy fázis eltolom ami úgy szint a fő tápról megy ezeket ha 10+10+10+10+10=0 ohmot kapnék párhuzamos köbe kerűlvén . Ha meg akarom tartani az 5 vagy úgymond (10) ohmos elválasztást akkor 25 ohmot kellene használnom. ?? Vagy 50ohmot ? Ez most a kérdés mert matematikailag úgy jön ki .Az 5 ,avagy 10 ohm elválasztásnak.erre keresem a választ előre is köszönöm.
Csillagpontos földelésről hallottunk-e már? Minden egyes földet egyetlen egy pontba kell bevinned, ez tipikus esetben többnyire a pufferkondi GND lába szokott lenni. Innen veszed le a hangfalaidnak a közös pontját, illetve ide csatlakozik be a bemeneted GND pontja is, és a tápok GND pontja. Egy eszköz GND pontját csak egyszer kötünk be, egy helyen a csillagpontba. Az árnyékolt vezeték árnyékolását egy helyen kötjük a GND-re (ez lehet akárhol), a másik végét szabadon hagyjuk, és a jel földelését nem ennek segítségével kötjük össze a csatlakozóval, hanem egy külön szálon, szintén a csillagpontból kiágaztatva.
Nálam az a fő gond a jel főld és a nagyáramú gnd öszekötött már a paneleken. És 4 csatorna. Van . Na most itt . Kivitelezni ezt... :/
Szia! A hozzászólásod itt az Előerősítő témában teljesen OFF. A Földhurok témában szívesen adok rá választ. Telefon ide, telefon oda, félek a helyesírásod nem üti meg a Fórumban elvárt minimumot sem, kérlek javítsd az elütéseket mielőtt a küldésre kattintasz.
Tudnátok ajánlati egy egyszerű előerősítőt, amit 4-6 Volt szimpla táp elegendő, és perforált NYÁK-on is érdemes össze lehet dobni.
Kelleni fog, de sajnos nincs időm NYÁK-ot marni. Ez esetleg? A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
Vezeték nélküli mikrofont szeretném vonalbemenetre csatlakoztatni.
Mennyire elvetendő ötlet egy mobil töltő, mint táp? Nem kell egy hű de nagy minőség, ugyanis nem fogjuk ezt hallani, csak egy játékhoz kell. (Vocaluxe)
A vezetéknélküli mikrofonnak szokik lenni vevője is. Annak meg vonalkimenete.
Mikrofon erősítőre akkor van szükség, ha kicsi a mikrofon jele (dinamikus), vagy nagy az impedanciája (kondenzátor). Az elektret mikrofon is kondenzátor mikrofon, de abba az illesztő erősítő gyárilag be van építve, ezért külső tápra is szüksége van. A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
Szokik lenni, de nem megfelelő a jelszint a hangkártyának. A mikrofon bemenete sajnos elég használhatatlan.
A vezetéknélküli mikrofon vevőjének kimenetét a hangkártya vonalbemenetére kell kötni. A mikrofon bemenetet valószínűleg túl fogja vezérelni. Egyébként a legtöbb hangkártyán az érzékenység fokozható, egy BOOST pipálva 10 szeresére növelhető, így az érzékenysége 10 mV alá vihető. Ahhoz meg már elég egy kopasz elektret mikrofon betét is. Bónuszként a tápvillany is kigyün.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
Csak vonalbemenet áll rendelkezésre. A mikrofon bemenet sajnos automatikusan állítgatja az erősítést, amit nem lehet kikapcsolni.
De a lényeg az az, hogy kellene egy egyszerű előfok, akárhova. |
Bejelentkezés
Hirdetés |