Fórum témák
» Több friss téma |
Nagyon szépen köszönöm, ezek alapján talán el tudok indulni. Igen a változók címét átraktam már az volt az első.
Sziasztok!
Van egy pic16f628 interupot szeretnek az oramban(ajanlottak) Az egyik folyamat az idot vegezne a masik pl beallitasokat. MikroC be szeretnem meg valositani.Hogy an nezneki a program kod ???
Nem éri meg az átírás, inkább egy 16F628A -t kellene beruházni.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2016
Kerdesek Mikor aktivalodik az interup fugveny kod alapjan?? INTCON.INTF=0; // Clear the interrupt 0 flag ezzel kikapcsom az interupot ?? Ez mindig kell? A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2016
Idézet: „Mikor aktivalodik az interup fugveny kod alapjan??” Akkor, amikor az engedélyezett lehetőségek közül legalább egy aktív. Ebben a kódban csak egy lehetőség van engedélyezve a 6. sorban - az RB0/INT láb változás megszakítás. Így akkor lesz aktív kérés, ha az RB0/INT lábaon felfutó él (OPTION_REG.INTEDG = 1 keletkezik. Idézet: „INTCON.INTF=0; // Clear the interrupt 0 flag ezzel kikapcsom az interupot ?” Nem a megszakítás kérését tiltja le, hanem a megszakítás okát. Ez mindig kell, hiszen ameddig egy akítv kérés van, minduntalan a megszakítási rutin fut le újra éa újra. Kivétel persze van: RCIF, TXIF: az adatregiszter olvasása (RCREG) vagy írása (TXERG) törli. Egy másik lehetőség, hogy az engedélyezést töröljük. Példánkban, ha az INTCON.INTE bitet 0 -ra állítod, nem okoz az RB0/INT láb felfutó éle megyszakítást.
Huuu... Ooo akkor azt hogy tudnam megoldani hogy interup 1secenkent megszakitsa a masik szalat hogy frissitse az orat ????
Vagy hogy tudnam feltetelnek adni az 1secet??
Az a gondom,hogy kötelezően azzal a PIC-el kell megcsinálni, nem választhatok.
Még 1 kérdésem lenne.
A célom az lenne hogy ADC használnék PWM re minnél nagyobb ADC értéke annélnagyobb kitöltés lenne. Szerintem a potis fele teljesen jó szerintem de a fotoellenállást igy kell rákötni???
Több megoldás is szóba jöhet:
1 - Timer 1, külső 32.768kHz quartz -cal, T1 oszcillátorral. A T1mer1 egy 16 bites számlálóval rendelkezik és minden 0xFFFF -ről 0x0000 -ra forduláskor megszakítás kérhető. Ez azonban 2 sec -enként történne meg (0x10000 = 65536 = 2 * 32768). Ha minden Timer1 megszakításban a TMR1H 7. bitjét 1 -re állítod, máris másodpercenként lesz kérés. Timer1 írásánál azonban van egy kis probléma (ld. Timer1 Errata). 2 - Nem másodpercenként, hanem sűrűbben történik megszakítás és a megszakítások számát figyelve már másodpercenként hajtunk csak végre utasításokat. Timer2 előosztója Fosc /4 frekvenciát kap a bemenetére és 1, 4, 16 osztást tud csinálni, a Timer2 számlálója 8 bites, 0.. (PR2-1) -if számol majd visszaáll 0 -ra. Ekkor megszakítást is tud kérni (utóosztó is van hozzá, de most tekintsünk el a használatától). Ha 1/4 előosztót és PR2 = 250 - 1 beállítást használsz, az órajel periódusidejénak négyezerszerese telik el két Timer2 megszakítás között (Fosc = 20MHz esetében 5kHz azaz 200us). Ötezer megszakítás keletkezik egy másodperc alatt. Egy számlálót kell léptetni minden Timer2 megszakítás lekezelése során, amikor a számláló elérte az 5000 -et, nullázni kell és jelezni kell, hogy le kell futtani a másodpercenként végrehajtandó utasítássorozatot.
A 16F627(A), 16F628(A), 16F648A -nak csak komparátor egysége van, melynek bemenetei a RA0, RA1, RA2, RA3 lehet. Bővebben az adatlap 10. fejezetében...
Letöltöd a PIC DiaAsm programot. Visszafordítod a hex -et 16F84 beállítással. A keletkező asm állományt átszerkeszted (komparátor és A/D kikapcsolása, RAM terület címzése), a 16F887 include állományait hivatkozod meg, beállítod a 16F887 konfigurációs bitjeit. Lefordítod, szimulálod, javítgatod, beprogramozod, teszteled, javítgatod, .... és máris kész van..
Rendben
Idézet: „A 16F627(A), 16F628(A), 16F648A -nak csak komparátor egysége van, melynek bemenetei a RA0, RA1, RA2, RA3 lehet. Bővebben az adatlap 10. fejezetében...” Okés átkötöm de a fotoellenálást igy kössembe???
Nem teljesen értem miért fordítsam vissza a hex fájlt? Megvan asm-ben a kód. Van erre alkalmas szimulációs program?
MpLabX a modernebb és az MpLab8 a Microchip oldaláról ingyenesen letölthető. Debugger -nek állítsd be az MpLab Sim -et.
PIC18F27K40-et szeretnék szoftverezni. Ez egy új PIC
Van egy PICKIT2-m és most vettem egy PICKIT3-at. Sajnos utóbbi sem ismeri, nincs a listában. PICKIT3 Konfig: Application Version: 3.10.00 Device File Version: 1.62.15 OS Firmware Version: 2.00.05 Van valami újabb verzió, vagy hogy tudnám megoldani? A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2016
Idézet: „Több megoldás is szóba jöhet: 1 - Timer 1, külső 32.768kHz quartz -cal, T1 oszcillátorral. A T1mer1 egy 16 bites számlálóval rendelkezik és minden 0xFFFF -ről 0x0000 -ra forduláskor megszakítás kérhető. Ez azonban 2 sec -enként történne meg (0x10000 = 65536 = 2 * 32768). Ha minden Timer1 megszakításban a TMR1H 7. bitjét 1 -re állítod, máris másodpercenként lesz kérés. Timer1 írásánál azonban van egy kis probléma (ld. Timer1 Errata). 2 - Nem másodpercenként, hanem sűrűbben történik megszakítás és a megszakítások számát figyelve már másodpercenként hajtunk csak végre utasításokat. Timer2 előosztója Fosc /4 frekvenciát kap a bemenetére és 1, 4, 16 osztást tud csinálni, a Timer2 számlálója 8 bites, 0.. (PR2-1) -if számol majd visszaáll 0 -ra. Ekkor megszakítást is tud kérni (utóosztó is van hozzá, de most tekintsünk el a használatától). Ha 1/4 előosztót és PR2 = 250 - 1 beállítást használsz, az órajel periódusidejénak négyezerszerese telik el két Timer2 megszakítás között (Fosc = 20MHz esetében 5kHz azaz 200us). Ötezer megszakítás keletkezik egy másodperc alatt. Egy számlálót kell léptetni minden Timer2 megszakítás lekezelése során, amikor a számláló elérte az 5000 -et, nullázni kell és jelezni kell, hogy le kell futtani a másodpercenként végrehajtandó utasítássorozatot.” 4mhz kristaly nagyon keves lesz sztem nem ??? Melyik lenne igy celszeru???? Nem tudom hogy csinaljam melyiket valasztanad ??? A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2016
Elnézést, hogy beleszólok a beszégetésetekbe, de nekem az a véleményem, hogy
az 1. megoldás akkor jó, ha nem kell sok i/o láb, de a PIC sokat kell teljesítsen más feladatokban. A 2. megoldás jobban terheli a processzort (alapesetben persze az 5000 megszakítás / mp 1 mio utasítás / mp -nél smafu) viszont minden láb szabad, nem kell külön alkatrész. Ha egyébként a PIC nem sokat csinál, én ezt választanám.
Üdv
Segítséget szeretnék kérni abban hogy karácsonyra akarok csinálni ajándékba egy kis led-es karácsonyfát amin villogó ledek vannak amit egy pic12f629 vezérelne.De sajnos programot nem tudok írni.Lenne e itt valaki aki megtudná írni a programot?Annyi a kapcsolás hogy van 6db led a pic 6 lábán a másik végük a GND.A program pedig egymás után bekapcsolja a ledeket majd kikapcsolja úgy hogy elhalványodnak gondolom valamien pvm-mel lehetne megoldani ennyit kellene tudnia.A kínaiak árulnak hasonlót LED METEOR LIGHT néven.Igy néz ki csak én kicsiben szeretném megcsinálni. https://www.youtube.com/watch?v=4GDYSab-RFU Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv!
A PK2-nek helyben bővítjük a tudását. Bővebben: Link A PK3-hoz nem tudom mit használsz, mert van a programból olyan, mint ami a PK2-höz van. Ez már nincs támogatva (Microchip-nél is archívban van). Az utolsó a 3.10-es verzió belőle. Helyette az MPLAB X-et és MPLAB IPE-t használj (viszont ebből is volt 3.10-es verzió, ami nem ismerte a fent megnevezett uC-t). A legújabb viszont ismeri, töltsd le.
Tudnál segíteni, hol érem el ezt a legújabb 3.10-es verziót (link)?
Böngészem de nem találom Köszönöm A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2016
Szia! Mivel ennyi PWM csatorna nincs PIC-ben főleg nem abban amit mutattál csak szoftveres PWM-mel lehet megoldani, az nem annyira egyszerű
A 12F629/675-nek csak 5 lába használható kimenetként. Ugyanis a GP3/MCLR láb csak bemenet lehet.
Köszönöm az infót.
Akkor legyen 5 led del. A 629 hez azért ragaszkodom mert ez van ithol még 10db. Ha nem lehet megoldani a pvm-et akkor megoldanám fénypatak ként ehhez a progi annyi lenne hogy csak 4 led van és azok egymás után gyúlnak ki és alszanak el lényegében egy 4 led es futófény.
Találtam még ithol 16f628a ezzel esetleg 8-10 led-es változatban megoldható lenne a meteor light változat?
Annyira nem is bonyolult: 8 csatornás szoftveres pwm.
Sziasztok
A microC PRO for PIC v.6.4.0 program nem fogadja el és hibaüzenetet ír ki a az ANSEL ill. ANSELH regiszterek nullázásakor. Tudna valaki segíteni mi lehet a probléma?
Ne keresd, nem érdemes használni.
Csak az MpLabX vagy belőle az IPE fogja kezelni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |