Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2912 / 3969
(#) Abukodonozo válasza diamik hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Szervusz! Zenert még nem próbáltam, de kíváncsi vagyok hogy azzal milyen.
(#) diamik válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Szerintem a kérdést csak egy helyen tedd fel!

Egyébként így valóban senki nem fog tudni segíteni. Feltettél egy "fekete dobozt", amiből vezetékek jönnek ki. Belül akármi lehet. Erről így semmit nem lehet mondani. Típus, fénykép a belsejéről, kapcsolási rajz vagy bármi villamos jellemző szükséges!
(#) Udvari Zsombor válasza diamik hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Sajnos jobban nem (merem) tudom szétszedi, mert ragasztva van, nehogy ne tudjam utána összerakni. Amúgy ez egy kínai 24V AC villogós füzér, amihez a soros égő-sorok (4db) bekötése kellene...
A képen a ~ a tápfeszültség-bemenet, a számozottak pedig az égő-sorokra mentek, csak azt nem tudom, hogyan...
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2016
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Ebből is van több fajta:
Karácsonyfa világítás
Keresd meg a közös pontot, a többi meg mindegy.
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Ilyen típus, de ennél melyik a közös pont? Az én képemen számozva melyik?
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Nem lehet az a típus, hiszen ezen mindössze 5 vezeték van, a Tiéden pedig 7! Egy 24 V-os izzóval keresd meg a közös pontot, amihez képest mindegyik ponthoz érve világít az izzó. Ha nem bontod meg akkor nem tudunk segíteni.
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Amit nem számoztam be, az a ~, ami a tápfeszültség-bemenet! És multiméter 200 AC méréshatárral a 01,??? (egy egész valamennyi) az mennyi?
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Ötig tudok számolni ( sőt hétig is). Nem azonos a Tieddel!
Egyébként az 5 pont a közös kivezetés.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2016
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Akkor inkább hasonló, csak itt kettő helyett öt égő-sor van! És multiméter 200 AC méréshatárral a 01,??? (egy egész valamennyi) az mennyi?
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Nem 5 hanem 4 izzósor van! Az 5 pont közös!
(#) Udvari Zsombor válasza vargaf hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Elnéztem! Viszont az öt kimenet közül melyik a közös?
(#) vargaf válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Már kétszer írtam, hogy az 5!
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2016
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Hogy ezt még ×3 nem csinálom meg így, az biztos!!! Ez a miniatűr panel nem az én világom pisztolypákával!!! Finoman fogalmazva kulturált disznóól... (Remélem, hogy a képen nagyjából látszik, hogy eredetileg egy pufferkondenzátor, egy LM317 és egy ellenállás plusz négy drót az egész...)
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2016

IMG_1327B.jpg
    
(#) robotech hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!

LM386-al el vagyok tájolva, eddig is annyit tudtam róla (valaki mondta egyszer valamikor), hogy kétféle létezik belőle, az egyik dupla akkor teljesítményű végfok mint a másik.

A ret-nél találtam is ezt a két tipust,
LM386N-1 0.327W végerősítő
LM386N-3 0.7W végerősítő

Hestore-on több anyagot is már összeírtam amit megrendelnék, rá kerestem ott is az LM386-ra,
ott 1 találat van, ami szerint 1.25W -os végfok.


Kérdezném, hogy mi az igazság szerintetek a LM386 terén?
9V-os erősítőt szeretnék vele építeni, ami legalább akkorát szól, mint a hangosabb beszédhang... (szöveget is mondana) LM386N-1 volt itthon , az éppen egy kicsit kevés...

Köszönöm a válaszokat!
(#) vargaf válasza robotech hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
A HEStore-n ott az adatlap, miért nem nézed meg?
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Jobb, ha most állok le, mert az előbb egy LM317 egyik piszokvékony lába tört le tőből!!!
(#) Udvari Zsombor válasza morgo hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Lenne-e működési esély, ha LM317 nélkül közvetlenül táplálnám a sorosan kötött LEDeket??? Mert az előbb tőben letört az egyik LM317 lába, így most egyel kevesebb van, mint kellene...
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2016
(#) elektroncso válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Ebből akarsz szilveszteri tűzijátékot csinálni? Mert akkor még jó is lehet közvetlenül.
Az LM317 áramgenerátornak van bekötve a rajzban, nélkülözhetetlen alkatrész!
Nem tudom milyen pisztolypákád van, de én a régi csehszlovákommal még SMD (0805) is forrasztottam ár be. Nincs az a furat szerelt alkatrész amit ne lehetne a régi csehszlovákkal beforrasztani. Persze ha az új bóglid van akkor nem szóltam...
(#) Udvari Zsombor válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Viszont közben tőből letört az egyik LM317 lába, azaz már csak egyel kevesebb van, mint kellene! Így viszont dől a projekt... Úgyhogy azért tettem fel azt a feltételes módú kérdést...
De egy LM317-et már összeraktam univerzális NYÁKra (kondenzátorral meg ellenállással együtt), de a forrasztási oldal kulturált disznóól, mert mindig a melegebb pont felé húzott az ón, ezért nehéz volt összekötni! Viszont most mit csináljak??? Mert hogy nincs még egy LM317, az biztos... (És mint írod, az egy nélkülözhetetlen alkatrész...)
(#) elektroncso válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2016 / 1
 
Melyik lába tört le? Ha a középső akkor szerencséd van, mert az egypotenciálon van a hűtőfüllel. Ha valamelyik szélső, akkor én megreszelném a tokot annyira, hogy egy szál drótot hozzá tudjak forrasztani a csonkhoz. TO220-as tokkal még nem próbáltam, de DIP8-al már sikerült (NE555).
(#) Udvari Zsombor válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Sajnos az egyik szélső tört le, amilyen szerencsém van... Viszont megpróbáltam, hátha arra az egy milliméternél kisebb területre tapad az ón, de nem sikerült, viszont közben sajnos már kicsit kapott a forrasztási melegből a tokozás csücske... Azt nem tudom, hogy merjem-e reszelgetni, hogy úgy rá tudok-e (még) kötni...
(#) erdgab válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Veszteni valód nincs,reszeld meg.
(#) robotech válasza vargaf hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Köszönöm, nagyon jó az adatlap, megnéztem (nekem a pc-n nem volt benne reszletezve a N-1, N-3, N-4 altipus,1988-as az adatlap,ugy van szkennelve)

Ellenben a hestore-on találhato 1.25w-os tipusrol nincs benne utalas, 1000mW a legnagyobb altipus , N-4 tipusjellel.

Mit gondoltok akkor ez elírás lehet, vagy még valami újabb tipus, amiről nem ír a csatolt adatlap?
(#) jocka0012 hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Üdv!Van egy orion se 1060 erősítőm és sajnos nincs rá írva , hogy hány ohm-os hangfalakat lehet kötni a kimenetére.Mi a megoldás ilyenkor?Honnan tudom kideríteni , hogy milyen hangfalakat köthetek rá?
(#) zolika60 válasza jocka0012 hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Emlékeim szerint 4 ohmos. De ha mégsem észreveszed, mert nagyobb hangerőn torzítani fog. Akkor 8 ohm.
(#) jocka0012 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Van két db grundig(2*100W) hangfalam.Ha felveszem a hangerőt akkor is nagyon szépen szól(nem torzít) , de nagyon melegszik még , ha halkan hallgatom akkor is.Ez normális?Nem annyira forró , hogy nem lehet megfogni , de azért a langyosnál melegebb sokkal úgy , hogy nem is hallgattam huzamosabb ideig max hangerőn.Másik kérdésem az lenne , hogyha mondjuk 8 ohm-os akkor lehet úgy használni , hogy egy kimenetére kötök sorba két ilyen 4 ohm-os hangfalat?Vagy , hogy szokás ezt csinálni?Mert gondolom nem csak két hangfal meghajtására alkalmas ez az erősítő , mert kimenet csak 2 db van rajta.Köszönöm előre is a segítséget!
(#) zolika60 válasza jocka0012 hozzászólására (») Dec 30, 2016 / 1
 
Sorba köthetsz rá két 4 ohm-osat, abból baj nem lesz. A melegedés mértékét csak te tudod, de egy 100W környéki erősítő normál üzemben is eléggé fűt.
(#) probert93 hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Sziasztok. Kezdő vagyok még nagyon de annál lelkesebb. De szeretnék összerakni egy 4db 3.4-3.6V indítófeszültségü ledből álló vilagító testet autó rendszámtabla világitás miatt (egyenlőre). sikerül is összerakni a feszültség különbséget leszamítva. Kérdésem az lenne, hogy milyen módszerrel tudom a feszültséget a legegyszerűbben csökkenteni 12vról 3.5V.ra.? A helytakarékosság is fontos lenne. Köszi előre is.
(#) jocka0012 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
A hangminőségen nem ront , ha sorba kötöm a két hangszórót?
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2016
(#) Gafly válasza probert93 hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Kettőt - kettőt sorba kötsz (~7V), velük sorba pedig egy-egy ellenállást.
Az ellenállás jó kérdés. Milyen LED?
Következő: »»   2912 / 3969
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem