Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Léptetőmotorok (vezérlése)
Lapozás: OK   135 / 162
(#) Bakman válasza robinred hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Az még kevésbé van folyamatos üzemre tervezve. Ebből a szempontból szinte a léptetőmotor a legtartósabb.
(#) robinred hozzászólása Jan 8, 2017 /
 
léptetőmotort hogy kell bekötnöm hogy ez működni tudjon?milyen alkatrészek kellenek? ugyan azok mint a dc motorhoz?
(#) Bakman válasza robinred hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Használd a "Válasz" linket, különben nem tudjuk, kitől kérdezel.

Több típusú léptetőmotor is létezik, ahhoz kell készíteni vezérlést. Te milyenhez férsz hozzá?
(#) robinred válasza Bakman hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Bocs..Igazad van

Különösen nem gondolkoztam rajtra hogy milyen léptetőmotor legyen.Neten nézegettem őket, egyet majd rendelek Persze ha tudom milyen kell
(#) robinred válasza robinred hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
https://www.cncpart.hu/elektronika/leptetomotor/leptetomotor231230

Ezt nézegettem, szerintem szálvezetésre elegendő lehet.
(#) robinred válasza robinred hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Lerajzoltam mi lenne az elképzelésem.
Aza lényege hogy A- és B pont között mozogjon jobbra-balra a szálvezetőm, és a gyorsaságát tudjam állítani. Ehhez kellene segítség, hogy milyen alkatrészekre lenne szükségem. Egy vezérelt léptetőmotor ezt tudja?
(#) Pali79 válasza robinred hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Ez bőven nagy szálvezetésre, de ehhez vezérlés kell! Nem elég tápot adni neki. Ezzel járnál a legjobban, de az egyedi vezérlést meg kell tudni oldani hozzá!
(#) robinred válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Az az igazság, azért gondoltam erre a motorra, mert nekem meg kell feszítenem a cérnát, hogy jó feszesen tekerje fel.
Most kézzel csinálom ezt és mindig elégeti a kezem a cérna olyan feszesen kell tartanom
Na és ezért gondoltam hogy kicsit erősebbet választok.Ha megvan feszítve , ne szenvedjen a motor.
Egyedi vezérlést hogy tudom megoldani, vagyis, tudom nekem ez úttörő pálya, de szeretem a kihívásokat, főleg ezen a téren
Remélem tudtok segíteni
(#) kaqkk válasza robinred hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Egy ilyen panelka egy motorvezérlő egy tápegység és egy kétáramkörös relé +2 végálláskapcsoló kell ahhoz amit elképzeltél
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) Bearni74 válasza robinred hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Vagy egyedi vezérlő, vagy ez is egyedi, de mondjuk egy arduimo nano hozzá drótozva egy léptetőmotor vezérlő a motorhoz méretezve. Szerintem 2A nél nem kell nagyobb motorod legyen. Tavir websopban van mind a kettö. Meg mondjuk 2 db potméter.
A nanot meg fel lehet ugy programozni, hogy az egyik potival a sebességet a másikkal a hoszt tudod állitani. A motoron kivűl ez kb 4000 Ft költség. Nanonak 5v kell, a motorét meg te tudod, annak a tápját meg a motorvezérlőre kell kötni, ami ha jól emlékszem 5v tól 36v ig mehet. A vezérlő bipoláris, de mindegy milyen motort veszel, mert az unipoláris motort is be lehet kötni bipolárisnak.
(#) robinred válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Tápegység az a motorhoz legyen kalibrálva?
(#) robinred válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Ez lehet jobb lenne hogy az egyik potival lehet állítani a hosszt, hogy meddig mennyen, mert akkor több méretű tekercset tudok csinálni. van 10centis és van 7 centis . ezt akkor evvel megis tudom oldani ha jól értelmezem.
(#) kaqkk válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Miért kevered bele az arduinot ,ha egyszerűbben is megoldható a dolog? A sebességet az 555ös panelon 3 fokozatban jumperral és fokozatmentesen potival lehet állítani és nem kell programot írni (keresni ollózni beégetni) ezt beköti és már használhatja . A tekercshossz meg a végálláskapcsolókkal mechanikusan állítható .
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) robinred válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
ez nekem kínai
Egy gyors rajzot nem tudtok mellékelni nekem, mégis mi kellene, és mit hova kellene kötnöm hogy ez működjön?

Megköszönném
(#) Bearni74 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Mert az arduinos változat kissé bővithetőbb. Nem mindig a legegyszerűbb a legjobb. Tologatja ott a végállás kapcsolókat, és azok is plusz hiba forrás. Több ezer kapcsolás rollninként. És ha nem kapcsol? Akkor mi lesz? Megy egy irányba oszt szagatt szét mindent, vagy leég a stepper motor?
Szerintem. És bem is drágább sokkal. Mert az 555 höz is kellenek kiegészitő áramkörök.
(#) kaqkk válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Te felprogramozod neki ? Nem is hallott még az arduinoról ! Én pices vagyok de nem javasoltam mert egy kezdőnek majdnem reménytelen egy kontrolleres áramkör elkészítése .Egyébként mindkét megoldáshoz szinte csak a motorvezérlő kell +ban és a végálláskapcsoló akár elektronikus is lehet akkor megszűnt a mechanikai elhasználódás felakadás veszélye .
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) robinred válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Egy léptetőmotort nem lehet úgy megoldani hogy kapja az áramot, két végállás kapcsolóval meg ide oda forogna?? Ehhez elég lennék én is
(#) kaqkk válasza robinred hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
De! Az előző hozzászólásomban éppen egy ilyen megoldást javasoltam (pár dolog kell hozzá azokat belinkeltem)
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) robinred hozzászólása Jan 8, 2017 /
 
Köszönöm segítséged!
MAjd ha lesz időd, egy rajzot dobnál fel nekem. Ha ezeket beszerzem mégis mit hova kellene kötni és miként?.
Köszi!
(#) robinred hozzászólása Jan 8, 2017 /
 
http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=MTTAZncmZq

Esetleg ez az amire én gondolok?
(#) kaqkk válasza robinred hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Igen az, de a tranzisztor elhagyható ezt kell a motorvezérlő step bemenetére kötni ez adja majd a léptetés ütemét .
(#) robinred válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Nekem nagyjából azért már "tiszta" , csak ezt az 555 panelt hogyan kell összekötni a motorvezérlővel? Meg egy fontos szempont a tápegység, hogy ez mégis mekkora legyen.
(#) Pali79 válasza robinred hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Az 555 kimenetét (ebay-es panelnál értelem szerűen az OUT) a motorvezérlő STEP bemetére kell kötni. A motorvezérlő és az 555 ha jól rémlik +5V-ot igényel, kevés terhelés egy telefontöltő elviszi, A motornak sem kell sok, 12V 1-2A elég lesz. A motorvezérlőnek sem kell olyan nagy amit kaqkk linkelt, elég egy A4988-as is. Tápegységnek egy régi számítógéptáp kézenfekvő megoldás, az tud 5 és 12V-ot is és olcsón hozzá lehet jutni.
(#) robinred válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Múltkor pont egy ilyen számítógép tápot csináltam. van rajta 3-5-12 v is. Akkor ez megteszi nekem, és tápot nem is kell vennem?
(#) Pali79 válasza robinred hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Persze! Egy kisebb számítógéptáp is tud 12V-8-10A-t biztosan.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) robinred válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
igen , akkor ez megoldva
(#) robinred hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
először az orsó csapágyházát megcsinálom, most megyek esztergályoshoz majd.
Egyszerre két orsót szeretnék feltekerni vele.Az elektronikai részét megrendelem, ha ez kész, majd úgyis kérek segítséget.
Köszönök az eddigi segítséget!!!!
Tök jó hogy vannak ilyen fórumok!
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
A 4988 as 2A-t tud viszont robinred 3A os motort választott ahhoz kell a "kaqkk állal linkelt "vezérlő
Szeretem amikor valaki olvasás és gondolkodás nélkül űbereli amit más leírt
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2017
(#) robinred válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Kicsit ráértem gondolkoztam , törtem a fejem Így gondoltátok?
Eddig jutottam. Eddig

tábla.png
    
(#) robinred válasza robinred hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
a két áramkörös relé, és a végállá skapcsolók helyzetét nem tudom.
És esetleg ami még kellene hozzá
Következő: »»   135 / 162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem