Fórum témák
» Több friss téma |
Mi hóhér vérvörös nyavaja bajod van??
Írd már le normálisan!
Üdv,
Már nincsenek meg a hangszóróim, és méreteim sincsenek.
Nem tehet róla. A Google fordító már csak ilyen.
![]()
Meglehetősen régi az utolsó hozzászólás ,de kérdés szintjén , esetleg csinált már valaki ilyen dobozt ?
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
Ennyire nem erdekel senkit ez a tema ? Mondjuk lathato is volt a topik hozzaszolasokbol.
Egy van már a második folyamatban , majd akkor saját tapasztalat ami mond valamit ?
Kíváncsi leszek rá. Nekem tetszik, csak félek hogy a tölcsérnek a túl egyszerű kivitele érződni fog a hangjában is.
Nem bonyolult az biztos de ez adott hangszóró tipushoz lett tervezve , ha elkészül a második is akkor meghallgatom és tudok róla véleményt alkotni !
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
Hallgattam egy tölcsérest a HHS-n, érdekes hangzása volt. Olyan elsőre jó, öt perc után meg már nem is annyira.
![]() ![]() Ezek olyan szépek biztos azért nem tetszett meg nem otthon volt nálad a saját megszokott kis birodalmadban ! A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
A HE füzetek 2 számában van hasonló,csak abban még hosszabb a tölcsér.A haver megépítette,egy vájt fülü zenész meghalgatta azt mondta ennél jobbat még nem halott.A BS20-ast én mér három éve megvettem,de csak a héten jutottam odáig hogy meg is csináltassam,kész is van képeket már aptam a jövőhéten hozza a futár.
Ezt is láttam ennek 40hz irnak a másiknak 50 -et , nem tudom az a plusz egy terelő illetve a tölcsér hossza mekkora hangzásbeli különbséget eredményez a valóságban ?
Annyi biztos ezt a dobozt bútor lappból nagyon nehéz lenne megvalósítani ., én ezzel is szenvedtem még összeállítottam , igaz nem vagyok asztalos meg a körülmények is nem ehhez a munkához ideálisak .
Az enyémet mdf ből csinálták a haverét bútorlapból.Én halgattam mert építettem egy otalát és azzal teszteltüka haver csövespárti,meg a zenész is,de azt mondta hogy teljesen korrekt ez az erősítő.Kérdeztem tőle,hogy ha letakarnánk az erősítőt és meghalgatná a zenész haverja felismerné hogy ez tranyós?Azt mondta igen de ő biztosan nem.na akkor döntöttem el hogy most már kéne nekem ez a tölcsér.
Az Mdf - konnyebb dolgozni .
A hangzasara kivancsi leszek ,az egyszerűsére ellenére szerintem jonak kellene lenni de ez kerdes mindaddig meg nem hallom . Anno.sok tolcseres dobozt epitettem igaz azok mind ipari felhasznalasra keszultek ,disco ,hangositas stb. Ez azert meretileg olyan kinder.
Szerintem nem fogsz csalódni benne.Mire azt a kb ötven erősítőt végighalgatod vele amit építettél,el leszel egy darabig.
Dehogy lett ez tervezve.
![]()
A fordulók kialakítása nem jó. És minél több forduló, annál több hibalehetőség.
Màr csak hibridjeim vannak 4-5darab meg egy ket kis csöves
Jo akkor valaki valahol a hasara utott es rajzolt egy szornyedvenyt pont azert hogy te le tudd ezt szarozni!
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
Hát ezt talán a HE ujság szerkesztőinek kéne mondani meg akik tervezték és megépítették.Hibalehetőség?Mibe?
Ja igy már tiszta majd figyelek rá hogy nem szükséges neki válaszolni.
Remek. Ha megmérték és dokumentálták volna, akkor látszanának a hibák. Ellenőrzés nélkül könnyű tervezni. Ha egyáltalán lehet.
Fura, hogy személyes támadásként élitek meg, ha egy doboz rajzára azt mondom, hogy hibás. Na mindegy.
Legyetek szívesek, szakmaira átterelni a személyeskedő vitát, mert utóbbinak nem sok értelme van.
Köszönöm. (T)
A zárt vég és a doboz fedőlapja között kialakul egy félhullámú rezonancia, kb. 450Hz-en, az előlap és a második elválasztó között szintén félhullámú, nagyjából 930-940Hz, ugyanígy több részre szakadva külön rezonál a második, harmadik, negyedik része a csőnek, 340 és 225Hz-es frekvenciákon. És mivel a hullámfront, a sok rosszul kialakított forduló miatt, több ponton részben visszaverődik, részben továbbhalad, az alapharmonikus jóval gyengébb lesz a hangszóró átlag érzékenységénél, illetve a fölösleges rezonanciáknál. Várható még egy negyedhullámú rezonancia a szájnyílás és a hangszóró közötti legrövidebb távolságon, ez körülbelül 245Hz-re esik, még egy-egy negyedhullámú a szájnyílás és a hátlap, illetve a doboz teteje és a szájnyílás közötti legrövidebb távolságon, 180 és 95Hz-en. Valószínűleg a 180Hz-es lesz a legjobban érvényesülő.
A teljes effektív hossz körülbelül 2,3m de a tágulás miatt (kb. hétszeres az S0/SL arány), nagyjából 1,7m-hez tartozó negyedhullámú rezonancia lesz az alapharmonikus, ez kb. 50Hz. De az összehajtogatott doboz miatt ez nem igazán hallható. A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2017
Sziasztok!
PA Tölcséres középsugárzómban cseréltem hangszórót. Az eredeti hangolás 24 db/okt. vágással 150 Hz-nél (f3) szerint vágtam az alját. Az új hangszórót Beyma 12 P80/Fe. A kérdésem az lenne, hogy az új hangszóróval menny az alsó határfrekvencia (f3)? A doboz zárt típus a belső összetevőket leszámítva (hangszóró+hangcsillapító anyag) :18,8L maradék. Név: átmérő 300mm Érz: 100 db BL: 23.1N/A Névlimp: 8 ohm Teljesítmény:700W AES Fs: 46Hz Re: 5.2 Ohm Qms: 10.14 Qes: 0.189 Qts: 0.185 Vas:75.55L CMS: 178qm/N Sd: 0.055m^2 Le@1Khz: 1.5 mH Vd: 413 cm^3 Xmax: 7.4 mm Mozgótömeg:0.066kg
Milyen az a tölcsér?
A töréspont ekkora térfogatban, ilyen érzékeny hangszóróval mindenképp 200Hz fölé kerül (230Hz), hacsak a tölcsér nem módosít rajta.
ÜDV!
SZinte megegyezik az MT-130-al méreteiben eltérő, sípja sokkal rövideb . Viszont ha ilyen magasra került az f3 az új hangszóróval, akkor baj van mert 80-100hz -re van szükségem. Ezek után ez a tölcsér felejtős. Viszont olyan kivitelű láda tetszene mint a REFLEX HPS-650. Esetleg tutdsz méretezés-kivitelezésre profi szakembert ajánlani ? A meglévő homokszórók ha lehetséges,maradnának (zsír újak). A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2017
|
Bejelentkezés
Hirdetés |