Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2940 / 3975
(#) ftirius válasza vargaf hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Nem szeretnék túl sokat kérdezni, de ilyen szénkefét hol érdemes/lehet venni?
Ill. kb. hanyas vászonnal polírozzam?
(#) vargaf válasza ftirius hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
A szénkefe beszerzésre nem tudok tanácsot adni, én Győrben tudom hol vehetek. A polírozáshoz ilyet használok:
Polírpapir 800
(#) ftirius válasza vargaf hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Értem, köszönöm a segítséget! Ha elakadok még jelentkezem!
(#) Stewe válasza ftirius hozzászólására (») Feb 11, 2017 / 1
 
Háztartási gép alkatrész boltokban tartanak általában néhányat, a méreteket pedig csiszolással lehet pontosítani módosítani.
Arra kell figyelni, hogy a komolyabb változatokban van előfeszített kiemelő rugós csap, ami a minimális méretre kopáskor kiszabadul, és kiemeli a szénkefét, hogy ne legyen a rossz kontaktusból szikrázás, beégés. A hosszából ezért csak nagyon keveset érdemes elvenni, és az oldallapokat is csak egyenlő mértékben szabad lecsiszolni.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) RoliNyh válasza ftirius hozzászólására (») Feb 11, 2017 / 1
 
Villanyszerelési, vagy háztartásigép alkatrész boltban adnak szénkefét.

A polírozást úgy csináld, hogy a tengelyt befogod egy fúrógépbe és megpörgeted jó gyorsan, közben a vízpapírt finoman hozzá fogod a kommutátorhoz...

A 800 -as vízpapír után én finomabbal is megkínálnám, mondjuk 1200-1400 -assal.
Utolsó körben akár 2000-essel is rá lehet menni azt hiszem az a leg.
Minél finomabb a végeredmény, annál később fog belemarni a szénkefébe...
(#) ftirius válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Értem, köszönöm, megpróbálom szépen megcsinálni.
(#) tbarath válasza proli007 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Az Uno táplálható 9V-ról a VIN pinen keresztül, a lapon van feszstab, 9V-ról biztosan működik. Más kérdés hogy ezen a rajzon ez nincs bekötve...
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 11, 2017 /
 
A kérdés egyszerű: walkman motor quartz órából származó elektronikával és egy AA ceruzaelemmel csak egy helyben mocorog úgy 1-2 millimétert vagy még annyit se, pedig az kellene, hogy a másodperceknek megfelelően (lassan, de) darabosan forogjon. A nálam okosabbaknak van tippje?
(#) BarnaPili válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Ilyen célra használj léptetőmotort.A walkmanmotor nem jó erre. Esetleg ha hosszabb impulzust adnál neki.
(#) proli007 válasza tbarath hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Hello! Én ne ismerem az UNO-t. Csak azt mondom amit látok. De ha a panelen van a stabi, akkor sem kaphat a CDS és a poti 9V-ot. Akkor azt a panelről kell visszavezetni.
(#) tbarath válasza proli007 hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Csak azért írtam, mert a lapon van stab., én is használom így. Viszont nem tudom mennyire terhelhető, a fotoellenállásokat így tutira elbírja, a szervó azért kérdéses... (Ez a kapcsolás egy állatorvosi ló, az elemfelgyújtó kapcsolótól tovább én nem is nagyon néztem elsőre.)
(#) proli007 válasza tbarath hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Arról nem beszélve, hogy a kérdezőt nem is érdekli, mert 5 perce járt erre fele, azt sem mondta, hogy bakfitty..
(#) Udvari Zsombor válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Hosszabb impulzust? Azt hogy? Mivel léptetőmotorom nincs, csak walkman motorom meg quartz óra elektronikám.
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Nyugodtan írd úgy, hogy kvarcóra. A motor a nagy tehetetlensége és nagy áramfelvétele miatt nem forog el a rövid impulzustól, tehát így nem lesz sikerélményed.
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Aha, 3 AAA elemmel túltáplálva is csak 2-3 milliméter volt a maximum kimozdulás egy helyben...
(#) kadarist válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Dióda van a motorral párhuzamosan, záróirányban?
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Dióda? Az még nincs, eddig kondenzátorral próbáltam rásegíteni.
(#) elektroncso válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Nem fog működni. Meg is mondom miért:
A kis kínai kvarcórák motorja tekercselt állórészű motor, aminek a vasmagjában lévő légrésben forog egy állandómágnes. állandó mágneses forgórészű motor.
A sétálómagnók kis DC motorjai viszont tekercselt forgórészűek ami az állandómágneses állórészben forog. A tekercshez a villanyt kommutátoron viszik. DC motor.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) Pafi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Kell hozzá egy tranyó is.
(#) Udvari Zsombor válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Végül "órajavítást" végeztem, és a másodperc mutató meghajtásának kivételével minden fogaskereket kiszórtam az órából... Erről ezennel ennyi...
(#) brumbrus hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Üdv!
Adott egy PZEM 004.
Az általa kiírt teljesítmény(power), és az általa kiírt fesz és áram szorzata miért tér el egymástól? Az oké, hogy a power a hatásos teljesítmény, de az U*I az akkor melyik teljesítmény?
(#) teszti hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Tl431-el szeretnék 2.5V-ot előállítani max. 10mA terhelhetőséggel, úgy hogy a bemenő feszültség 2.5-4.2v között van.
(#) proli007 válasza brumbrus hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
(#) hurobby hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Sziasztok, autóban (12v) az indexekre futó gyári vezeték "meg van csapolva", s egy másik vezetéken el van vezetve egy utólagosan beszerelt vezérlőhöz (meg van hámozva a gyári, rá van forrasztva 1.5 m vezeték, s az van bekötve ebbe a vezérlőbe). Ez így működik, rendben van.
Szeretnék az utastérban egy kapcsolót elhelyezni, hogy a vezérlőjelet meg tudjam kézzel szakítani, ha szükséges (ritkán). Ehhez megtoldanám a meglévő vezetéket kb 3 méterrel, és kapna egy 2 állású kapcsolót. A kérdés az, hogy ha a toldást 0.5-ös vezetékkel csinálom és beiktatom a kapcsolót is, akkor ez a vezeték keresztmetszet elegendő lehet? A vezérlő szál így kb 5 méter lesz, feles vezeték, és hát az indexekre menő feszültség megy majd rajta (áramerősséget nem tudom, de szerint 5W lehet az izzó). Ez az elképzelés így jó lehet vagy a távolság miatt nagyobb vezetékkeresztmetszet kell? köszönöm szépen.
(#) Stewe válasza brumbrus hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
A kijelzett teljesítmény az a az áram és feszültség pillanatnyi értékeinek a szorzatának az átlaga.
De mivel a terhelés nem mindig kizárólagosan rezisztív, hanem van induktív vagy kapacitív reaktancia is, ennek függvényében az áram fázisa elcsúszik a feszültség fázisához képest, a kettőnek a maximuma nem esik egy időpontra, így az egy időponthoz tartozó szorzatuk mindenképpen kevesebb lesz az effektív értékük szorzatánál.

A készülék mutatja W-ban a látszólagos teljesítményt, a kijelzett áramból és feszültségvől pedig számíthatod a valós teljesítményt.
(#) lelkes amatőr válasza hurobby hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Nem lesz elég az a vezeték mert az index 21 W.os szokott lenni. Kell legalább másfeles kábel.
(#) brumbrus válasza Stewe hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
De a látszólagos teljesítmény mért. egysége VA.
Biztos, hogy az a látsz. teljesítmény?
A valós teljesítmény alatt melyiket érted: hatásos vagy meddő?
(#) Stewe válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Azt mondod a vezérlőjel van megszakítva.... tehát nem a teljes teljesítmény megy át a kapcsolón?
(#) lelkes amatőr válasza Stewe hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Idézet:
„és hát az indexekre menő feszültség megy majd rajta”

szerinted mire gondoljak?
(#) Stewe válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Azért kérdezem, mert előbb meg azt írtad:
Idézet:
„Szeretnék az utastérban egy kapcsolót elhelyezni, hogy a vezérlőjelet meg tudjam kézzel szakítani, ha szükséges (ritkán).”

Szóval az izzó teljes árama átfolyik a kapcsolón?
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2017
Következő: »»   2940 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem