Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 6W-os erősítő TDA2003-as IC-vel
Lapozás: OK   2 / 12
(#) witti válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Nem igazán vagyok jártas ebben a dologban...
Milyen diódákról beszélsz? pl.: 1N4004 -es vagy valami teljesen más? És ezeket hogy rakjam be a graetz meg a puffer kondi közé? (sorba vagy a jelzés felőli oldal melyik irányba legyen)
De úgy kell értemnem, hogy a 2003-as elé ne is rakjam a 7812-őt ugye?

(Ja persze a táp az pár napja már kész /előfokhoz is/... 4A-es graetz_2200µF/25V_100n_7812_100n_100uF)
(#) oregtamas0202 válasza witti hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Üdv. Ha tápot készitel ,akkor a sorredd: trafó/egyenirányitás/szűrés és egy áteresztő tranzisztoros stalizátor-majd a végfok.Ha a egyenirányítás után stabilizálsz akkor semmit nemcsináltél ,mert a pufferek miatt a feszülséged örökké pulzál.
(#) witti válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
De gondolom előfokhoz jó a sorrend? (áteresztő tranyós stab..., jujjuj, most hallom először...ez csak akkor szükséges, ha ilyen bibi van, hogy magas a fesz? Mert itt a fórumon, mindeki fotóin, pufferek aztán végfok.)
Viszont a kérdésem még mindig az lenne, hogy a 19,20V-os egyenfeszemből miképp lesz kb.:17V körül feszültség? (És ha tényleg dióda akkor milyen típus?) 1-2 rajz jó lenne, mert azon jobban eligazodok.
(#) patvaros válasza Doncso hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Köszi az ötletet,mepróbálom!
(#) Doncso válasza patvaros hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Szivesen, amint látom már folyamatban van a projekt, de én is a DC-feszre gondoltam a kimeneten.
(#) oregtamas0202 válasza patvaros hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Üdv.Neked talán könyebben tudok segíteni ha akarod,mertha rendeset kiáltok meghallod .Öreg Tom
(#) Doncso válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
hmm hmm, tudom kire gondolsz
(#) oregtamas0202 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Bocsánat igazad van, egy sorral lentebb.Az ajánlatomat viszont használhatod Te is. Lehet hogy nem szakmai, de alkatrészi segitséget biztos tudok adni. Tisztelettel Öreg Tom.
(#) Doncso válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
(#) witti válasza witti hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Helló Fiúk!
Lett egy 12V-os trafóm, és egyenirányítva 16,3V -ot ad le!
A kérdésem még mindig az, hogy emiatt kell-e csökkentenem a feszültséget a TDA2003-nak?
A másik bibi (, hogy a C4 és C2 ELKO-im csak 16V-osak ) ezek miatt aggódom. Vagy ezekre nem megy a teljes tápfesz?
Próbálgattam az említett 1N4004 -es diódát, de sajnos csak kb.: 0,5V-ot vett le. Nemtom ha 2-őt rakok be párhuzamosan az jó lesz Amper-ügyileg vagy 3 kellene? A LED elég jól leveszi a feszültséget, de gondolom ez meg nem bírja az áramot...? ( Mennyit bír átvinni magán? )
Meg egy 3,3M ohm-os ellenállás vett le 3V körül (ez meg csak 1/4 Wattos). De ezzel meg gondolom megint csak csökken az áram is vagy ez már amúgy is sok?
(#) witti válasza witti hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Meg még azt sem értem, hogy az IC 5-ös lábánál miért van egy 100µF -es Elko, a beültetésin pedig nincs. Javasolt belerakni? (A képek az adatlapjáról valók.)
Az előzőre tudjátok a választ? Kell-e fesz csökkentés? (,ha kell mivel?) És C2-es, C4-es Elko-nak elég-e, hogy csak 16V-osak?
(#) witti válasza witti hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Most raktam össze kipróbálásra a TDA 2003 -at egy előfokkal.
Sajnos pöfög majd folyamatosan perreg a hangszóró!!! Mi lehete a baj???
Annyira egyszerűnek látszik ez a kapcsolás, nem hiszem, hogy elrontottam volna valamit!
A kicsatoló kondit kicseréltem egy 2200 µF / 25V-os kondira. Egyedül a 470 µF-es kondi 16V-os.....
A táp pedig 2 darab 2200µF / 35V -os Elko és 16,46V egyenfesz. Hangszórók 4 illetve 8 ohm -ossal is perreg.
Szerintetek mi a baj???
(#) Ronin válasza witti hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Rakd össze így ,és nem lesz vele semmi baj. Az 1-es lábat egy 100nf-os kondival esetleg a testre kötheted, de nálam is csak a levegőben lóg. A 470uf-os kondit nagyobbra cserélheted.

2003.GIF
    
(#) witti válasza Ronin hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Hihetetlen! A rajzod elég kevés alkatrészt tartalmaz...
Én meg az adatlapján lévő kapcsolást építettem meg.
Most már nagyon örülnék ha végre egy végfokom működne, mert eddig még ilyen csoda nem történt
(#) Ronin válasza witti hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Remélem nálad is beválik. (De miért ne válna )
(#) titi válasza witti hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Ha a tápod egyenirányítva, pufferelve 16,46V-ot ad le, az még jó! Az IC max 18V-ot tolerál.
Ha mégis csökkenteni kellene a tápot, azt ne diódával, LED-el, vagy ellenállással csináld, hanem használj inkább stabkockát.
(#) witti válasza titi hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Szia Titi! Nos, ha egy kicsit lejjebb olvasol (március 18.), hogy azt ajánlotta TavIR-AVR, hogy ne Stabil IC-ét, mert ( Szépen fűt a 7812-es... Határa 1 vagy 1.5A, így teljesen nem fogod tudni kihajtani a TDA2003-at... A 7812 a terhelőáramokra utánszabályoz így betüskésed(het) a 12Vos ág... )
Akkor most mi van??? Mert az előfok az stab 12V-ról megy, a végfoknak meg a pufferektől adom a 16,5-öt... Vagy Tegyem a végfokot is stab 12V-hoz ???
Még mindig arra lennék kíváncsi, hogy mi okozhatja a perregést? Ebben mégis jártassabbak vagytok.
(#) titi válasza witti hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Hali!

1. Van 15V-os stab is.
2. 15V*1A =15W Menyit is tud leadni a végfok? Szerintem belefér.
3. Az tény, hogy hűteni kell!
4. Nem azt mondtam, hogy ez a legjobb megoldás, csak szerintem jobb mint pl ellenállás!
4.b. Természetesen áteresztőtranyós jobb lenne.
5. HA a táp 18V alatt van, nem kell se stabkocka, se dióda, stb.
(#) witti hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
Ez olyan 6Watt körül van 4 ohm terheléssel... De van ahol 8-10Wattot is írnak. Amúgy persze 18V alatt van a tápom ... Jó akkor hagyom és nem csökkentgetem.
(#) witti válasza Ronin hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Ronin! A rajzodon az ellenállások egy 470 ohm és egy 1 ohm meg ott egy 100n -es kondi?
És amivel még mindig nem vagyok tisztában, hogy ha mondjuk 1000µF -esre cserélem a kicsatoló kondit, akkor az elég ha 16V-os (mert ezek a "közepes értékű" Elko-im itthon mind 16V-osak.)
(#) Ronin válasza witti hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Pontosan így van.
16V-os kondit nyugodtan tehetsz, mivel ott max kb 8V lehet.
(#) witti válasza Ronin hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Helloka! :wave:
Megépítettem Ronin a rajzod alapján a TDA 2003-as végfokot, a kicsatoló kondi 1000µF-es lett és nekem is a levegőben lógg az 1-es láb. Tehát 16,5V-ot kap és 4ohm-os hangszóróval...
Végülis működik, de két bibi van vele, az egyik hogy van egy kicsi alapmorgása.
De ami tényleg problémát okoz, szerintem hogy 2 perc alatt erős izzadt szaga áradt.
Kettő darab ilyen végfokot szedtem ki egy régi autósrádióból és a képemen látható egy "nyamvadt kis hűtőlemezke" ami kettőt hűtötte.
Viszont 2 perc alatt tényleg olyan kegyetlenül felforrósodott az a lapka, hogy alig lehetett megfogni. Megoldást jelent egy jóval nagyobb hűtőborda vagy valami más a bibi, hogy ilyen felizzott szagot áraszt? 8ohm-os hangszóró használatával
csökken az IC által termelt hő?

TDA_2003.jpg
    
(#) tgpetrjan válasza witti hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
szia
nekem is morgott 1 kicsit, beletettem 1 fém földelt dobozba azóta is műkszik csendesen és szépen.
A melegedésre több dolog is lehet
1. megkotlott vmeik kondi(1x nállam is volt ilyen)
2.Túl brutál módon halgatod
3. kicsi a hűtőborda(sztem ez)
pórbálj meg az 1 es lábbal kezdenivmit hátha segít

(#) Ronin válasza witti hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
"nyamvadt kis hűtőlemezke" Igen, csak az a nyamvadt kis hűtőlemezke gondolom még hozzá volt fogatva az autórádió házához, amivel azért rendesen megnő a hűtőfelület. Egyébként igen, nagyobb borda kell, pláne 16.5V-hoz. Azért ne ház méretűt képzelj el. Alapból melegszik, vagy csak akkor ha terheled is? Előfok nélkül is van alapmorgása? Nekem 21V-os a tápom, ami után van egy 7815-ös stab IC, és azután még van egy szűrőtekercs is.(ennyit meg sem érdemelt ez az IC, de hát volt itthon minden)
Az 1-es lábat kösd a testre egy 100nf-os kondival,lehet ez is segít valamit, de a 7815-ös stab IC talán még jobban kellene. Ezt lehet közös hűtőbordára tenni a 2003-assal nyugodtan.
A 7815-ös után nekem 4700uf-os kondi van (ezt csak azért írtam ha esetleg teszel elé 7815-öst ki ne felejtsd a kondit)
8ohm-ossal valószínüleg kevésbé melegszik, de a teljesítménye is feleződik.
(#) Ronin válasza witti hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Így néz ki a tápom. A tekercset nem rajzoltam be, végülis elhagyható.
Bár a 16.5v lehet nem elég a 7815-ösnek.

Táp.jpg
    
(#) Kovidivi válasza witti hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Szia!
Én nem szórakoznék bontott alkatrészekkel. Egy tda2030 (18wattos erősítő) teljesen újan 250-350 Ft a boltban (a tda2003 (6wattos) pedig kb. 200Ft). És 99%, hogy működik!
(#) witti válasza Ronin hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Hűtés megoldva, így már OK...
7815 nem fog belekerülni, mert nem igazán ajánlják... és azt tudtam is, hogy kb.: min. 2V-tal nagyobb feszből csinál kisebbet egy stab... Meglátjuk meddig bírja. Olyan 10 perc volt a próba.
Viszont kicsit furcsa nekem az a rajzodon, hogy épp az 1.-es láb /non inverting/ lógg a levegőbe, (amúgy 100n-el gnd-re került) mikor általában az IC-ék adatlapja szerint pont az lenne a bemeneti láb egy elko-val. Nálad pedig a 2-es láb /inverting/ lett a hangbemenet. Konyhanyelven mi is az invertáló és nem invertáló bemenet között a különbség? /amúgy épp most olvasgatok a dologról.../
(#) witti válasza witti hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Helloka! Van itthon egy kis gyakorló gitárerősítőm TDA 2003 -al amiben egy totál picike trafó van /41x34x26mm/. Ezért gondoltam, hogy építek ezzel az IC-vel végfokot, csinálok neki előfokot és így összedobok valami hasonlót. A helyzet az, hogy a mostaniba egy sokkal nagyon méretű
trafót használtam
/55x50x45mm/, mind az eredeti cuccban lévő.
A trafókhoz nem értek; az mekkora gond, hogy melegszik a trafóm olyan 25-30 fokra 20 perc használat után? Abszolút nem kéne neki vagy milyen mértékű melegedés számít általánosnak?
Kicsit megjárattam, melegszik rendesen a hűtőborda, amúgy kegyetlen hangos az IC, valahonnan kéne is visszavennem a jelből, mert reccsenve szólnak a lágy akkordok. (Torzító pedállal viszont ok)... az alapmorgásom még megvan /, de elfeledtem kipróbálni, hogy a végfok búg vagy az előfok. /
(#) szabi83 válasza witti hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Idézet:
„mekkora gond, hogy melegszik a trafóm olyan 25-30 fokra 20 perc használat után?”


üzemi hőmérséklet, ez normális.
(#) bancsi15 hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Sziasztok!

Egy sztereo erősítőt építek TDA2003-mal. A gyári kapcs. rajzon a Cx kondi 39nF. Ilyet enm találtam. Na az lenne a kérdésem , hogy 33nF-os vagy 47nF-os kondit tegyek be helyette?

Köszi
Következő: »»   2 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem