Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Orion hs 280 - 282
Témaindító: rolandosss21, idő: Okt 23, 2007
Témakörök:
Idézet: „Hagyjuk ezt.” Valóban, mert nem dolgoztál abban a korszakban. Idézet: „Ha igy hiszed, akkor oké.” Nem hit kérdése. Idézet: „Nem fogom felvilagositassal tolteni a delelottom.” Még szerencse , bár nem tudom kit , és miről szeretnél felvilágosítani. Idézet: „Amugy is, az "eredmenyek" igazoljak a velemenyemet. Egy tomeggyarott magyar hangsugarzonak volt jo hangvaltoja 1957 ota. Azt is egy fizikus tervezte a BME-rol. Ebbol en arra kovetkeztetnek, hogy valami biztosan hianyzott korábban.” Erről is már beszéltünk / Lásd B32 hangváltó feltalálása -újra-/.
Megmérte valaki? Még a hangszoroi sem igazan jok kozeptartomanyban. Mélyben jo a HA13, de 2kHz folott gáz. Annyira, hogy nehéz is barmit kezdeni vele.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
Így is van, én most dolgozok, új, jobb lehetosegekkel, és látom milyenek a regiek. Es nem jók.
Feltalalni nem kellett semmit, minden ismert volt már 1990-ben, csak dolgozni kellett vele, és tudni az elmeletet. És valaki aki nem az ea. iparbol jött, tudta is. Nyilván lehetne cafolni ezeket az allitasokat, illetve en ismerem a regiek modszereit BEAG-tol Videotonig (hiszen ez a dolgom, ebből élek), bizonyitani is tudom amit írok, de azt hiszem ez nem annyira lényeges. Szoval reszemrol elengedtem a témát. A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
Érdekesek ezek a viták. 1990 elött én is ebböl éltem. Késhegyre mentek a technokraták a zenészekkel.
Az egyik csapat csak a mérési eredményeknek hitt a másik meg a fülének. ( Emiatt pl a méregdrága profi Tannoy hangszorokat le kellett cserélni....). Pedig kimondottan high-end studio meg mozihangszorokrol volt szo - azaz mérési szempontbol abszolut lineáris cuccokrol.
A tannoy ritkan linearis. Foleg a koncetrikus nem az. Ha tudod mit mersz, es miert, es jobbnak ertekeled, akkor meghallgatva is jobb lesz.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2017
Mégis studio monitornak adták el..
És nagyon sok helyen használták.....
Igen és készült néhány dijazott LP is ilyen hangszorokon (az egyiket még ma is a referencia lemezek közé sorolják). Az egyik világhirü karmester is csak ilyen hangszorokon volt hajlando hallgatni a felvételeit. Mégis idövel ki kellett öket cserélni.
Anno a HFM is boncolgatta a témát. A stúdió monitor MUNKAESZKÖZ volt hangmérnököknek. Benne van a nevében Így kell megítélni. És ott megállta a helyét.
Idézet: „„shalafi66, 2012, augusztus 28 - 22:56 Nagyon jó képességű hangszórók vannak benne, keveset látni ebből, de talán a 130-as mélyközepekkel készült VT hangsugárzók közül ez a legjobb.”” Idézet: „Megmérte valaki? Még a hangszoroi sem igazan jok kozeptartomanyban. Mélyben jo a HA13, de 2kHz folott gáz. Annyira, hogy nehéz is barmit kezdeni vele.” Nos, kedves László, most éppen melyik véleményed a helytálló?? A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2017
Idoben elorehaladva egyre pontosabbak a velemenyeim, a masodik csak pontositja, kiegesziti az elsot. A GB II azért jó, mert jó a magasa, es a b-reflx kialakitas sokat hozhat mélyben. Illetve, ettol jobb hangsugarzo azota sem keszult HA13-mal, es ettol jobb HA13 sem letezett soha.
Emellett persze vannak problemai is, mi nem ertheto ezen. A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2017
A studiomonitoroknak specialis kovetelmenyeknek kell megfelelni, es ebbol tenyeg kilog a dualCC-k sok tipusa.
Ingoványos téma. És nem is a HS témához tartozik. Hagyjuk...
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2017
Szerintem aki nem dolgozott abban az időben és nem ismeri az akkori viszonyokat, döntéseket az ne kritizáljon.
Különös tekintettel, ahogy írták, tömeggyártásban, nagy darab számú termékekről beszélünk. Az akkor már / is/ dolgozó hangszórójavítók is elvégezték a módosításokat,. Ez már valóban a múlt, de azért még nagyon sok ember örömére szólnak.
Remek. Akkor ez nem nekem szól. Mindent ismerek abból az időből.
A hangszórójavítók nem értenek hozzá, még azóta sem. Jó esteben multiméterrel tudná megmérni a módosításait, de annak nincs sok haszna. Idézet: „Remek. Akkor ez nem nekem szól. Mindent ismerek abból az időből.” Ez nem igazán valószínű a leírtak alapján. Idézet: „A hangszórójavítók nem értenek hozzá, még azóta sem. Jó esteben multiméterrel tudná megmérni a módosításait, de annak nincs sok haszna.” Látom ebben a kérdésben is tájékozatlan vagy.
minden dokumentáció megvan, azt is tudjuk, hogy hol, kinél, mi hogyan ment. Kicsi ez az elektroakusztikai ipar, mindenki tudja a másikról, amit kell.
Csodás, akkor mutass nekem egy akusztikai mérést, amit hangszórójavító készített. Nem régen, hanem úgy... bármikor. D Kíváncsian várom. A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
Idézet: „minden dokumentáció megvan,” Az jó, mert nagyon sok minden , nem került rögzítésre, és a lényeg, te csak, mások elmondásaiból, írásaiból ismered ezeket a viszonyokat. Idézet: „Kicsi ez az elektroakusztikai ipar, mindenki tudja a másikról, amit kell.” Valóban, az pontosan ezért a régiek, nem szokták, nyilvánosan értékelne, kritizálni a máasikat, megbeszélik egymással Idézet: „Csodás, akkor mutass nekem egy akusztikai mérést, amit hangszórójavító készített. Nem régen, hanem úgy... bármikor. D Kíváncsian várom.” Szerintem, ha te mindent tudsz / bár ezt erősen kétlem/, biztos megtalálod a forrásokat, leírásokat. Javaslom, a nyomtatott korabeli szakfolyóiratokat keresd. Mottó, egy újszülöttnek, minden vicc új .
Értem, tehát amiről eddig írtál, csak fantázia. Sejtettem.
Azt hiszem, én megyek, és megmérem egy tegnap gyártott hangszóró dinamikus viselkedését. DD Az legalább létezik biztosan. A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2017
Kell a közép, anélkül csak szemből hallgatható. A magas meg 6-7kHz alatt nem életképes.
Inkább csak 3-4 KHz-ig., Hidd el, kell bele. Ezt még mérés nélkül, füllel is kihallható a hiánya.
Ha megnézed az impedancia menetet, ott már 30 ohm felett van, tehát nagyon halk. A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2017
Szól, -5dB@7000Hz. De csak szemből. Ekkora átmérőjű hangszóró 3kHz fölött nem használható. Szóval váltót kellene csinálni hozzá, és egy normális magasat mellé tenni, esetleg úgy lehet kétutas. Viszont egy rendes dóm kb. 8500,-/db, annyit meg nem ér az egész. A mélyközép eleve vállalhatatlan, sok szempontból.
Vifa magas van benne.
26mm-es. "vállalhatatlan" - Ez van. Nincs pénz jobbra. Amúgy meg a Sokol-hoz képest csúcs. De meg merném kockáztatni, hogy a ma kapható 100 ezer alattiakat kenterbe veri.
Persze, de a régi Vifa nem használható 3500Hz alatt (az újak működési tartománya sokkal szélesebb). Viszont, ha teljes sávban megy a mélyközép, akkor értelmetlen az egész, mert még annyit sem használsz ki belőle, amennyit megengedne. A HS mélyközépből (LB1031) is lehetne normálisat csinálni, de át kell esnie egy erős átalakításon. A mágnes elképesztően gyenge, és nincs két egyforma darab köztük. Ez meg is látszik-hallatszik a mélytartományon. Középen egészen elfogadható. Olyan HA 20 szint körülbelül, csak sokkal rosszabb T-S paraméterekkel, és mélyekkel.
Egyébként 8-10 000,- pénz körül már lehet kapni jó (sokkal jobb) hangszórókat, nem kell 100 000,-ekben gondolkodni. Amiket írok, azok mindig műszaki szempontból érvényesek, az egyéni tetszést nem befolyásolják. A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2017
igazából én is kipróbáltam a HS 522-t kihagyva a közepet (kék fóliás BASF van most benne) és még ha a közép tartományban hiányos is volt, de így egyből hallatszott, hogy ez a BASF közép hangszóró (ehet a váltó miatt is, de elég gyatrán dolgozik
|
Bejelentkezés
Hirdetés |