Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   213 / 1679
(#) Taki33 hozzászólása Ápr 1, 2008 /
 
Na még négy!
(#) Taki33 hozzászólása Ápr 1, 2008 /
 
És az utolsó!
(#) zenetom válasza Taki33 hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Szia!
Az utolsó képnél jöttem rá, hogy ez egy fatörzs kérge (ugye az? )
Ötletes és szép lett
vagyis a 7-es képnél...
(#) Topi válasza Taki33 hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
És ha majd romlik a szemed, egyre nagyobb óráid lesznek? 90 éves korodra már másfél méter magas számjegyek lesznek a faladon!

Egyébként :kalap:! Szép munka.
(#) zolee1209 válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Lehet még egy szénné égett kürtős kalács is!!!
Nagyon szép munka, teljes mértékben igényes!!!
(#) szabi83 válasza Taki33 hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Szép lett! :kalap:
(#) Taki33 hozzászólása Ápr 1, 2008 /
 
Igen ez egy cseresznyefa törzséből van, szegény megadta magát, de így legalább tovább él! Hiába az ember öregszik, jobb felkészülni a látásromlásra!
Egyébként felteszem a kapcsolási rajzot, hátha más is kedvet kap hozzá!
(#) vicsys válasza Taki33 hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Klassz lett! A másodperchez már nem volt türelmed? (Biztos jó sokat dolgoztál vele...)
(#) huba hozzászólása Ápr 1, 2008 /
 
Átalakítottam az kapcsolások között levő óriás kivezérlésjelzőt. Sztereó 5-5 leddel. Korekt kapcsolásnak tünt és az is. Kiválóan müködik
(#) Taki33 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Hát munka az volt vele, de megérte! Egyébként a másodperceket nem is akartam mert szerintem felesleges, annyira azért nem vagyok időhöz kötve!
(#) miklosch hozzászólása Ápr 1, 2008 /
 
Készül a labortápom, sajnos még nincs bekábelezve, és a panelek sincsenek berakva, így csak a kinézetét tudom megmutatni.
(#) mex válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Szevasz. Ez az Urbán féle táp lenne?
(#) Attila86 válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
(#) miklosch válasza mex hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Ez nem Urbán féle, hanem ez az alapkapcsolás, és a kijelzője pedig ez!
(#) Müszi válasza Taki33 hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Nagyon szép lett az óra!
Én is tervezgetek egy hasonlót 70%-ra kb kész van, videóból bontott VFD-vel, PIC-cel, és DCF-el.
Vicsys kapcsolását módosítom.
(#) mex válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Értem. Nekem a külön DC kapcsoló miatt jutott Urbán az eszembe. Mindenesetre az lcd-vel nagyon jól néz ki. Hogyan oldottad meg a DC kapcsolását? Letiltod az áteresztőtranyókat,vagy csak egyszerűen a puffert kapcsolod?
Ha kész lesz érdekelnének a tapasztalataid,mert erről a tápról már sok vélemény elhangzott pró és kontra egyaránt.
(#) Tomi20 válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Engem pedig a fesz/áram mérős tapasztalataid érdekelnének majd. Én megépítettem, de időnként elfelejti a beállított referencia feszültséget, és fals értékeket ír ki, és nem tudok rájönni, hogy mitől lehet...
(#) zenetom válasza huba hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
nagyon szép lett!
nem zavarja a szemed hogy magasfényűek a LED-ek?
(#) miklosch válasza mex hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Az DC kapcsolót úgy gondoltam ki először, hogy simán a pozitív kimenetet szakítom meg az egyik áramörén a kapcsolónak, másik áramkörön pedig a POWER LED-et kapcsolom, aztán közbe eszembe jutott, hogy beépítek hővédelmet is, megtetszett Vicsys termosztátja, és valószínű, hogy ezzel kiegészítem, és relével fogom kapcsolni a kimenetet, hogy bele tudjon szólni a védelem, és a DC kapcsoló is, de a pontos megoldáson még agyalok.
A multimétere igaz kicsit pontatlan, én 24V környékén hitelesítettem, mert legtöbbször ezen a feszültségen használom, itt viszonylag pontos a fesz és áram kijelzése is. Már régóta használom pucéran, de különösebb gondom nincsen vele, talán annyit, hogy ha bemelegszik, akkor csökken a kimeneti feszültésge, és még a két potival is kicsit szöszmötölni kell, mire be lehet állítani "pontos" értéket.
Nekem nem felejti el a referenciafeszültséget, de ha jól tudom, alapból a programban 2,52V, és a hardveren is annyi nálam, szóval ezt nem kellett átállítanom, csak az ellenállás értékét, amin méri az áramhoz a feszültséget.
Lehet, hogy egy újraprogramozás megoldaná a problémád, vagy a táp szűrése, hátha a zavarok miatt felejti el a beállításokat.
(#) huba válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Az enyémet nem valószinű, mert át fogom hamarosan adni új gazdájának. Be lessz építve számitógépházba és lessz egy kapcsoló is, hogy ha már az ember agyára ment akkor lehetssen kikapcsolni. :hehe:
(#) pixels válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Üdv! nem lehetséges, hogy hőváltozás miatt megy el a referencia? Nincs melegedő alkatrész mellett a műszerpaneled?
(#) Tomi20 válasza pixels hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 

Nincs semmi meleg melette. De igazábol nem elfelejti, hanem átíródik magátol más értékre, és a műszer több voltot/ ampert csal. Nem tudom milyen szűrést kellene még belerakni, benne van az SMD induktivitás is, ami a rajzon is fel van tüntetve. Enyém is kettős táp, és mind a kettő ezt csinálja. Annyit változtattam, hogy az egész műszer elé beraktam egy (kb 100 ohmos, nem emlékszek pontosan) ellenállást, mert nekem a táp 2*40V DC, és a stab IC csak 35V-ig működik, nem tudom, hogy ez okozhatja-e ezt ahibát. És még az a fura, hogy a sönt ellenállás értéke az nem változik, csak a referencia fesz...
(#) Attila86 válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Hagy javasoljak egy ötletet:

Fogsz egy J-K tárolót, bekötöd T tárolónak. A bemenetére teszel egy nyomógombbot, a RESET lábára pedig bekötöd a (hő)védelmet. A tároló kimenetével pedig kapcsolod a kimenetet akár relével, akár valami profibb megoldással, például hogy lezárod a táp áteresztő tranzisztorát.

Így a nyomógomb egy megnyomásával bekapcsolod a kimenetet, még egy megnyomással pedig kikapcsolod. Illetve a táp a tároló RESET lábának segítségével bele tud szólni a kimenet állapotába, például úgy hogyha túl forró a borda akkor lekapcsolja a saját maga kimenetét, illetve amíg forró marad a borda addig nem engedi visszakapcsolni.

Én majdnem ugyan ezt teszem most bele a tápomba...
(#) IMi válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Hello!

Pofás darab lesz a táp! Én is ezt a kapcsolást csináltam meg mint a tápot, mint a kijelzőt.
Volna egy kérdésem : hogyan készítetted el a feliratot az előlapon (nem a tervezése, ha nem hogyan "került" oda) ?
(#) miklosch válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Válasz itt!
(#) miklosch válasza IMi hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Öntapadós papírra nyomtattam, és ráragasztottam az előlapra, majd ez alapján fúrtam ki a lyukakat, és vágtam ki a kijelző és kapcsoló helyét. Szerettem volna még megvédeni egy öntapadós fóliával, de egyenlőre ezt még nem sikerült beszereznem.
(#) IMi válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Köszi az infot! Azt hittem az a doboz saját szine, a kép alapján nagyon hasonló.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Ápr 3, 2008 /
 
Sziasztok!
elkészültem az aperto grázskapunyitó időzítő opciójával. A feladat nem volt egyszerű: kellett csinálni egy 2 perces állítható időzítőt ami ha nyitva hagyott kapu esetén egy impulzust ad a vezérlésnek, ez első hallásra nem tűnt bonyolultnak, viszont a felső holtpontot valahogy meg kellett határozni, végálláskapcsolókra nem lehettett támaszkodni.
Azt vettem alapul, hogy 24V os motor lévén, felnyitáskor +-, lecsukáskor -+ a kimenet.
Ha valakit érdekel a teljes működés akkor leírhatom, mert nem valami rövid.
(#) zsoltee0001 válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
csak egy tipp: mobilosoknál lehet kapni méretre vágható kijelzővédő fóliát, szerintem ilyen kell neked
(#) Tomi20 válasza miklosch hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Én írószer boltban kaptam olyat, amire lehet nyomtatni is... A4-es méretben kapni
Következő: »»   213 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem