Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Mit akarsz "szintilleszteni"? A DS3231 RTC mehet közvetlenül 3,3 V-ról is.
Ha ezt tudtam volna, akkor nem kerdem. de Koszi. Ezzel meggyoztel.
icserny: nem DS3231, az tenyleg mukodik, hanem erre gondoltam.
A nem kiterjesztett hőmérséklettartományra tervezett normál (I) verzió megy 3,3 V-ról is
(Operating voltage 2.7V to 5.5V @ -40°C to +85°C). Ha muszáj 5 V-ról járatni, akkor viszont kell hozzá a szintillesztő,, mert a Schmitt-triggeres bemenetek 0,8*Vdd feszültségszintet igényelnek, ami Vdd = 5V esetén 4 V-ot jelent.
Szia, nem tudom, hogy ez válasz-e a problémádra:
Serial re-enumeration on reset. Since the boards do not have a dedicated chip to handle serial communication, it means that the serial port is virtual -- it's a software routine, both on your operating system, and on the board itself. Just as your computer creates an instance of the serial port driver when you plug in any Arduino, the Leonardo/Micro creates a serial instance whenever it runs its bootloader. The board is an instance of USB'sConnected Device Class (CDC) driver.This means that every time you reset the board, the USB serial connection will be broken and re-established. The board will disappear from the list of serial ports, and the list will re-enumerate. Any program that has an open serial connection to the Leonardo will lose its connection. This is in contrast to the Arduino Uno, with which you can reset the main processor (the ATmega328P) without closing the USB connection (which is maintained by the secondary ATmega8U2 or ATmega16U2 processor). This difference has implications for driver installation, uploading, and communication; these are discussed below.No reset when you open the serial port. Unlike the Arduino Uno, the Leonardo and Micro won't restart your sketch when you open a serial port on the computer. That means you won't see serial data that's already been sent to the computer by the board, including, for example, most data sent in the setup() function.This change means that if you're using any Serial print(), println() or write() statements in your setup, they won't show up when you open the serial monitor. To work around this, you can check to see if the serial port is open after calling Serial.begin(). Szerintem ez a kódodtól is függ, hogyan van felépítve, illetve, hogyan táplálod meg az arduinodat.
Sajnos nem, de köszönöm, hogy foglalkoztál vele.
A sketch feltöltését leszámítva, nem akarom összeköti a microt semmivel sem usbn keresztül. Idézet: „Szerintem ez a kódodtól is függ, hogyan van felépítve, illetve, hogyan táplálod meg az arduinodat.” Ezt pontosan mire érted ? Pl más a működése, ha usb vagy raw-gnd -n keresztül kapja a tápot ?
A fenti szöveg alapján, igen, a resetelés függ a kódodtól is és a tápellátástól is. (De lehet, hogy félre értek valamit.) Ha tudod, próbáld meg usb-n megtáplálni, illetve ha van lehetőséged, akkor egy más fajta arduinoval tesztelni.
Illetve megpróbálhatsz a reset lábára kondit rakni a GND felé.
Szia!
Szerintem hibás a pro-d. Konkrétan a reset kört(DTR) kéne átnézni, hogy az ellenállás jó-e, a kondi jó-e, nincs-e szakadás és ilyenek. Ez hardveres problémának tűnik. Nekem most azért nem működött megfelelően a pro-m, mert rajta volt az usb-n, meg külső tápon is és emiatt állandóan csak hibát adott, mire rájöttem, hogy kiütik egymást valamilyen ok miatt. Azóta a saját tápról üzemel tökéletesen, ha progi módosítás van, akkor meg táp le, usb be és minden okkés. Remélem hasznodra válik az infó, vagy valaki tud okosabbat. Próbáljuk a szóhasználatot a kocsmai szint felett egy kicsivel megtartani! Köszönöm! A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2017
Unoval működik már régóta. Due csinál még hasonlót, de az ki-bekapcsolás után jó.
A kondis dolog mire jó ? [Elég dinka vagyok az elektronikához, csak a ledek miatt csinálok ilyesmit.]
Mondjuk ez gyanús, mert első bekapcsoláskor azonnal futni látszik a program, mivel a setup() -ban kikapcsolom az rx és tx ledeket, viszont reset után kell pár másodperc, hogy elaludjanak.
A kondi bekapcsoláskor rövidzár, így olyan mintha megnyomnád a resetgombot bekapcsoláskor.
Ha nem kell az USB funkcionalitás, akkor inkább használj másik Arduino-t. Például ATmega328 vagy ATmega2560 alapút. Könnyebb lesz az életed.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2017
Helló.
Vettem egy arduino nanot(mega328p) ebayről, de nem akkar fel települni. Valaki tudna segiteni? Idézet: „A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)” A fejlécben.
Sziasztok!
Remélem jó helyen kérdezek. Kis kiegészítés a rajzhoz. LED-eket tettem a vezérlések végére, de csak mert az Eagle-ben nem találtam motort. A LED-ek helyén 6-8,4V-os DC motorok lesznek. Illetve a távirányító vevőegységét is kihagytam a rajzról. A mellékelt kacsolás helyessége érdekelne. Vajon leég, felrobban vagy ugyan nem tesz ilyesmit, de nem is működik, esetleg jól csináltam és működőképes? Köszönöm!
Szerintem nem nyert kategória. a Ledeket/motort a fet másik oldalára telepíteném át. Az S láb testen a fogyasztó meg a D láb és a táp közé.
Talán még annyit hozzá, hogy az IRF540 nem logikai szintü fet, nem biztos hogy teljesen kinyit majd 5V ról, a másik pedig, ha motor lesz rajta, a kondenzátor helyett diódát kell tenni fordított polaritással, ami rövidre zárja a motor tekercsein kialakuló feszültségtüskéket...
Hirtelen négy dolog:
1. IRF540 az nem logikai szintű FET, minimum 10 Volt kell neki, hogy teljesen kinyisson. Lásd adatlapot: http://www.vishay.com/docs/91021/91021.pdf RDS(on) 10 Voltra van megadva. Használj helyette IRL540-et, az logikai szintű. Biztosan szükséged van 20 Amper kapcsolására? Nem lenne elég kisebb tranzisztor? 2. Tegyél védődiódát, különben a lekapcsolt motor visszarúgása kinyírja a FET-et. 3. Tegyél lehúzó ellenállást, különben kikapcsolt mikrokontrollernél lebegni fog a láb, a motor ki/be kapcsol, esetleg leég a FET. 4. N csatornás MOSFET használata estén ne a tápot, hanem a földet kapcsold. (5. Ha nagyon óvatos vagy, akkor rakhatsz áramkorlátozó ellenállást a Gatere.) Valahogy így: Bővebben: MCU FET kapcsolás A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2017
Nagyon hiányoznak itt az alapok az arduinozók nagy többségénél.
Remélem mindent jól értelmeztem. Ez lett a javított terv, a vélemények alapján.
Köszönöm az eddigi építő hsz-eket. Várom a következő fordulót.
Majdnem jó csak a GND meg a + lett összekeverve, a FET source megy a GND-re.
Üdv!
Tanulgatom az arduino programozását. Azt szeretném megcsinálni, hogy egy led hirtelen felvillan majd szép fokozatosan elhalványul. Bárhogy próbálom nem sikerül megcsinálnom. Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm!
Sziasztok!
Egy ultrahangos folyadékszint mérővel kísérletezem, ebben kérném a segítségeteket. Ha nagyobb pl. 100cm-t adok meg (levelmax) méréshatárnak, tökéletesen működik, viszont, ha a nekem szükséges 35cm-t, akkor csak 3 %-onként mutatja a változást. Szerintem olyasmi lehet a gond, hogy cm-ből számol vagy hogy nem tizedes értékben. Tud valaki ebben segíteni?
Itt a probléma: "distance=(duration/2)/29;". Két dolgot tehetsz: unsigned longra deklarálod, aztán először felszorzod a változódat, akár 10000-rel is, majd ezt osztod. Vagy simán float-nak deklarálod.
Köszönöm a gyors választ!
Floattal láttam egy mm-es mintaprogramban, de %-ra nem tudtam átgyúrni. A simán floatos verziót meg tudnád mutatni? Most kezdtem az arduinoval ismerkedni...
PWM vezérlését nézd meg minta programok között ott a FADER nevű.
pl.: az analogwrite utasítás . PWM 1 PWM 2 analog write analogwrite felbontasa Igaz ezek itt most potencióméter értékét olvassa be majd ezzel hajtja meg a ledet. De neked elég az analogwrite változójának az értékét valamennyi időzítés után növelni adott értékkel. Olvasd át ezt a cikket de elég a forráskódok magyarázatát : deprez óra cikk |
Bejelentkezés
Hirdetés |