Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   918 / 1207
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Akkor mi? A pozitív? Azért kérdezem, mert a kijelzőn is van egy VDD láb, nem-e oda kell kötnöm ellenállással?
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Akkor leírom még 1X olvasd el amit írtam.
Idézet:
„Nem az a 5V, a VSS a negatív.”


VDD +5V
VSS GND
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Eszerint akkor hova kössem a negatívot? Csak mindkét VSS lábra vagy az AVSS lábra is? Valamint a VDD az ugye a pozitív? Akkor azt kössem az AVDD lábra is?
És csak hogy értsem: az LCD D0...D3 lábait akkor hagyjam ki?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Olvasd el a fejlécet, abba is van sok hasznos információ.
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Aha!!!
Idézet:
„A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!”
Köszi.
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ez így akkor jó? Kérlek írd le, hogy még mely lábakra adjak 5V pozitívot vagy negatívot!

µnote.png
    
(#) Elektro.on válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ne haragudj meg érte, de a kérdéseid alapján valamiért úgy érzem ,hogy eddig semi tapsztalatod nem volt LCD vel, sem PIC -el, sem programozással és elektronikval.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) Udvari Zsombor válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Nézd meg a csatolt képemet, mert ha jól látom, akkor eltér a linkeden találhatótól! Hova adjak még pozitívot vagy negatívot? (És egyik kezdő se a tudás hatalmával kezdte!)
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) Elektro.on válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
A V0 a kontraszt, azzal is kéne kezdened valamit. (10K trimmer poti?) Az üres adatlábakat testra húznám. Az A és K pontok a háttér világítás.
(#) Elektro.on válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Én nem linkeltem neked semmit....
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Olvass egy kicsit, senki nem úgy született, hogy mindent tudott elsőre "tisztelet a kivételnek"
Pl LCD modulok használata ennek van 2 része, olvasd el és rögtön meg lesz a válasz arra, hogy mit csinálj a D0... lábaival.
(#) Udvari Zsombor válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Jó, akkor hova kössem a potival a kontrasztot? Pozitívra vagy negatívra? És D0...D3 a negatívra? Vagy mi történik, ha csupaszon hagyom? A vagy K a pozitívja a háttérfénynek?
(#) Elektro.on válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Attika belinkelte neked a tutit. V0 át ot Vee nek nevezi, ez ne zavarjon meg.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Kijelző függő is, hogy mi történik ha csupaszon hagyod, nekem az LCM3 műszerembe nincs bekötve csak lóg a levegőben és működik rendesen, de találkoztam olyan kijelzővel is ami nem szerette ezt és el sem akart indulni csak kínai karakterek látszódtak.
Gondolom még nem olvastad el Topi cikkét amit linkeltem pedig ott minden le van írva elég érthetően és szerintem gyorsabban is haladnál és talán nem is tennél tönkre semmit
(#) Udvari Zsombor válasza Elektro.on hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
A cikk nem írja a háttérfény A és K lábát! Melyik a pozitív?
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Az A az anód a K a katód, de emlékeim szerint írja a cikk, vagy akkor a második cikkbe van.
Ha nem írja akkor rajz van róla, ha az sem akkor elnézést.
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ez így most jó? Vagy kössek még valahová pozitívot vagy negatívot a PICre?

µnote.png
    
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 / 1
 
Végig olvastam ami itt ment, az elmúlt 24 órába, és kaptál rengeteg infót. Azon senki nem tud segíteni, hogy mindent megkérdezel 3x (válasz ellenére is) és kötöd az ebet a karóhoz. Ha most azt mondanám, hogy a pic-et hanyagold, inkább arduino-t nézz, ott ugyan is vannak előre gyártott modulok, amit lényegébe csak össze kell kábelezni, program megírása is könnyebb, legalább is kezdőknek, de ott is sok az olvasni való, és a tanulni való. Helyedbe kitennék valami célt, pl hello világ kiírása lcdre, meg ilyen alapok, nem rögtön sd kezelés, bill kezelés stb. Apránként. De halkan megjegyzem, szerintem ez is kóbor ötlet, mint a többi ami volt neked.
Ja és most látom, hogy vagy a 3-4dik féle pic típust linkeled. Abból se mindegy mit mire, hogyan.
De feleslegesen nem jártatom a szám
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) Pali79 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Idézet:
„(És egyik kezdő se a tudás hatalmával kezdte!)”

Ez igaz, de még egyik kezdőnek se sikerült az amit te szeretnél. Kisebb fajta csoda lenne, ha neked sikerülne! Ettől függetlenül szurkolok neked!
(#) Pali79 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
A PIC 4. lábát 10k ellenállással 5V-ra (már ezt is írták előttem). A háttérvilágítás valamelyik lábára kell egy ellenállás, mondjuk 330 ohm, különben nem sokáig fog világítani.
(#) Udvari Zsombor válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Utolsó kérdések: Ebbe hogyan tegyem bele a PICet? 1-es lábbal az USB felé? És hol tudok PIC programozó programot letölteni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ha ilyened van akkor gondolom leírásnak is kell lennie.
Ha még nincs ilyened akkor jobban járnál egy pickit2, vagy 3-al.
(#) Udvari Zsombor válasza attika hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
A pickit2-vel az a probléma, hogy helyből nagyjából tizenegyezernél kezdődik, ez pedig olcsó! Na, leírás ide vagy oda, szerintetek az 1-es láb legyen majd az USB felé? És hol tudok ezzel kompatibilis programozó programot letölteni?
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Berakáshoz egyéb kérdés?
Programozó program meg van a javasolt helyeken.

Igen drága. Ezért is javasoltam alternatívát, de....
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2017
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Hát ha leírás ide vagy oda akkor legyen úgy.
Tedd az egyes lábat az USB felé.
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Köszi! És mik azok a "javasolt helyek"?
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Ez nem túl régi? Be tudom majd állítani vele a programozót, amit veszek?
(#) Laslie válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Elolvastam az eddigi kérdéseidet. Azok alapján azt kell mondjam, hogy inkább meg kellene fogadnod a többiek tanácsát, és előbb inkább olvasnod kellene. Megszerezni az alapvető tudást. Persze lehet nagyot álmodni, de érdemes tisztában lenni a korlátokkal.
Mint részben szakmabeli (szoftverfejlesztő) azt kell mondjam, hogy a igen nagy fába vágtad a fejszédet!
A kérdéseid és elmondásod alapján úgy vélem hiányoznak nálad az alapok. Előbb azt kell megszerezni, aztán érdemes tovább lépni egy magasabb szintre.
Az áramkör megtervezése is már elég nagy tudást igényel, még akkor is, ha csak egy eléggé "egyszerűről" van szó. A szoftver megírása is egy nagy feladat. Főleg akkor, ha még nem foglalkozott vele az ember. Az adott programnyelvről már nem is beszélve.
Ettől függetlenül én szurkolok neked, hogy sikerüljön!
(#) Udvari Zsombor válasza Laslie hozzászólására (») Ápr 5, 2017 /
 
Áh, majd letöltök valamit, ami alapján el lehet indulni, legfeljebb utánaolvasással kiegészítem... Amúgy majd fel fogja-e ismerni az a program a programozómat? És már minden meg lett rendelve, úgyhogy belecsapok, oszt' majd meglássuk mi lesz!
Következő: »»   918 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem