Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Te is csak bolyongsz az erdőben!
Mert az ajánlott példányon ott van az FTDI soros USB átalakító! Ezért drágább is, mint az eredeti kiindulás példány, amin csak a MEGA8-as volt! És emulálta az USB-t. És természetesen mindkettőben különböző firmware van.
Hát jó mélyen vagyok most,
![]() Bővebben: Link Mármint a baloldalt ami van ![]() A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
Én ezen nem látok FTDI-t, csak LVC125 van. Az új verzión már Mega88 van, ennyi a különbség.
Angolra váltva az oldalt csak a régi jön be, szóval irány az erdő, mondom magamnak! ![]() Bővebben: Link
Ezzel is megtudnám csinálni? (mármint felprogramozni)? Bővebben: Link
Bővebben: Link http://morgoelektronika.hu/kapcsolas/lptavr.gif
Szerintem inkább maradj az 500 Ft-os kínai USB ASP-dnél, a printerportos csodát meg felejtsd el.
A printer porttól kiráz a hideg. Nem véletlenül hívják a portot printer és nem AVR portnak, a céljának megfelelően kellene használni. Komolyan fel fogok rakni egy audio AVR programozót, ami úgy fog menni, hogy egy program WAV fájlt generál az AVR kódból, amit ha lejátszol, akkor mire vége lesz a "zenének" az AVR felprogramozódik. Semmi más nem kell hozzá, csak egy fülhallgató dugó, a hex fájlok helyett meg WAV-ot fogok megadni. Érdekes, hogy eddig senkinek nem jutott eszébe sztereo jack dugón programozni AVR-t, csak nekem, pedig a C64 datasettje is így működött. ![]() A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
Valószínűleg általában azért hívják printer portnak mert a legtöbb ember nyomtatót használ(t) róla, a neve amúgy Párhuzamos port, avagy angolul Parallel port...Csak úgy a fogalmak tisztázása végett, ha már felmerült...
Meg egyébként az avr égetős témában annó felraktam azt a kapcsolást, amit én annó megépítettem, használtam párszor, valamennyiszer rendesen működött... azt nem tudom, hogy az újabb oprendszerek mit szólnak az LPT porthoz, lehet van valami olyasmi, mint a 10Mbites LAN esetén is, hogy esetleg "üldöznék", de az úgyis kiderül, ha rádugva az amúgy jó eszköz nem működik... XP alatt tutira jó, meg amúgy az 1.1-es USB 12Mbit-jétől még gyorsabb is ![]() A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
Amikor én tanultam, végignéztem minden programozó típust, utána besétáltam az Atmel budapesti képviseletéhez (MSC) és tőlük 10.000-ért vettem AVR ISP MK II programozót. A csillagászati áron kívül más bajom nem volt vele, megvan 5 éve, használom, nem akarom lecserélni jobbra.
AVR volt az első mikrokontroller, amin tanulni kezdtem. Amikor az ember tanul a cuccokon nem feltétlen éri meg spórolni. Megveszed a jó cuccokat, amik még árban megfizethetők. Ha megy már minden utána lehet kínai vackokkal is szórakozni. A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
Meg a sok kacattal elmarad a sikerélmény. Tapasztalat híján nem tudni a program a hibás vagy a hw. Olyan dolgok viszik el az energiát és a drága időt ami nem éri meg.
Arról nem is beszélve, hogy egy MkII-vel vagy egy AtmelICE-al rendesen debuggolni is lehet. Soronként léptethető a program, ellenőrizhetőek (és akár módosíthatóak) a regiszterek és a memóriaterület, stb.
Rengeteg időt lehet így megspórolni. Az USBASP egyébként működik. Lehet, hogy előtte viszont ki kell rajta cserélni a firmware-t, tehát kellhet egy másik programozó is (egy ArduinoISP is megteszi).
Köszönöm a sok infót! Igaz vannak közte olyan dolgok hogy ha újraszületek lehet akkor sem fogom tudni miről beszéltek
![]() De a lényeget kiszűrtem. Nálam a kérdés az volt,hogy meg tudom e csinálni vele azt amit akarok. (nem akarok vele versenyre menni) ![]()
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem ATmega8, UART témában. Egyszerűen csak a billentyűzeten lenyomott gombot szerettem volna kapcsos zárójelben kiíratni a PC monitorára (szokásos mintafeladat). Az AVR és a PC közötti kapcsolatot egy TTL-USB soros illesztő(FT232RL chipset) adja. Próbáltam Hyper Terminal és Realterm segítségével is, de mindkét esetben, ugyan úgy csak a lenyomott betű jelent meg. Ez mitől lehet? Továbbá: A TTL-USB konverterből kijövő RX és TX vezetékeken kívül, a VCC és GND vezetékeket is be kell kötni? Ha igen, ez fogja szolgáltatni az energiát az áramkörnek(mikrokontroller, stb...)? Köszönöm előre is! Programkód:
Az nem lehet, hogy egyáltalán nem működik csak úgy van beállítva a terminálprogramod, hogy mutassa a lenyomott betűt?
A GND-t mindenképp be kell kötnöd, hisz közös referenciára szükség van. A közös föld nélkül nem lehet értelmezni a TX és RX jeleket. A VCC akkor kell, ha nincs önálló energiaforrása a saját áramkörödnek.
A kód az jó. Leteszteltem.
Bekötés(ahogy csatti2 is javasolja): AVR - FT232RL GND - GND RXD - TXD TXD - RXD VCC - VCC (nem fontos, az összeköttetés, viszont...) VCC = VCC (megegyezzenek a feszültségek) HyperTerminal-ban győződj meg, hogy jó portot választottál(valószínű az egyetlent...), a baud(9600), paritás(nincs), stop bitek(1) és átvitelvezérlés(nincs) beállítások azonosak legyenek.
Köszönöm a válaszokat, valószínű hogy a bekötéssel lesz a probléma.
Köszönöm!
Sziasztok!
Vettem (sajnos csak)egy Atmega8-16PU típusú AVR-t. Próbáltam bele programot tölteni, de se az USBASP V2.0, sem az STK200 nem tud vele mit kezdeni, kvázi olyan, mintha a programozón rajta se lenne a mikrovezérlő. Próbáltam PonyProg2000-rel törölni, illetve ExtremBurner-AVR-rel is. Tud valaki valami megoldást erre? Előtte egy Atmega88-ba sikeresen betöltöttem a programot, félek, hogy miután a foglalatból a 88 kikerült, és beleraktam a 8-at programozás céljából, véletlenül a másik HEX maradt betöltve, vagy a FUSE biteket nem írtam át.
I. Elnézést, hogy ezzel kezdem: Kapcsolatok ellenőrzése... majd megint.
II. Ha mázlid van, akkor csak külső órajelet kell rátenned a programozandó AVR-re. III. Ha peches vagy, akkor vagy az SPI felprogramozás van kikapcsolva vagy/és a Reset is ki van kapcsolva. Ekkor egy FuseBit Doctor tud csak segíteni. Ha ezek nem jöttek be akkor lehet, hogy valóban hibás a chip...
Szia! Èn Arduino-val programoztam fel sikeresen.
Sziasztok !
Milyen íróval tudnám kezelni a P89LPC932A1FDH vezérlőt ? Nem találok hozzá írót. Egy bemeneti lába zárlatos, kiolvasnám a progit és átmásolnám egy másikba. Így tudnám megjavítani a kütyüt amiben van.
Ez nem AVR, hanem az NXP által gyártott, Intel 8051.
Lehet, hogy NXP gyártmány, de elég hozzá egy TTL szintű soros vonal. Bővebben: Link
Szia!
Ha ÚJ a Mega8, akkor belső órajelre van állítva alapból, tehát ISP-n keresztül minden gond nélkül tudni kell vele kommunikálni. Ha egyszer sikerült, onnantól már nincs garancia arra hogy legközelebb is sikerül,mert bizonyos programok nem figyelik, hogy mit állítasz és kérdés nélkül letöltik(Fuse bitek,Reset tiltás) és akkor kizárod magad.
Elvileg, de a kínából rendelt cuccokra néha előtelepítenek ezt-azt (pl. Arduino). Atmega328P-nél sosem biztos, hogy hogyan jön meg.
Mit tudnék ezzel kezdeni ? Milyen író kellene hozzá ?
Ha gyári kütyü biztosan kód védett.Egyébként Flash Magic és egy soros megoldás. Például.
Köszi a linkeket. Szerintem is kód védett lehet.
Sziasztok.
Megépíteném Ezt a Topi féle AVR programozót, de van néhány alkatrész, amit nem találok Pl.: a 47126N IC-t. Ezt mivel lehetne helyettesíteni? Valamint a MEGA8-P megfelelője lehet az ATMEGA8L-8PU? A NYÁKot már kimartam és Az alkatrész rendelés előtt szeretnék biztosra menni. Köszönöm előre is.
Szia!
Az ATMEGA8L csak 8MHz-ig használható, a kapcsolásban pedig 12MHz-es kristály van, így nem jó. Az említett alkatrész pedig 74126, ez egy buffer áramkör, szerintem az AVR kimeneteit védi a balesetektől, kapható például a HEStore-ban is.
Köszönöm, akkor melyik Atmega8 lenne jó helyette?
A biztos megoldás, ha a kapcsolásban szereplő ATMEGA8-16 teszel bele. Elvileg helyettesíthető lenne mega8A-val vagy mega88-al, de ezt nem garantálom.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |