Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » MPLAB kérdések
Úgy értettem, hogy mivel a programok alapvetően angol nyelvterülettel kapcsolatban készülnek,
jobb ezt megszokni, mint bármilyen kódtábla helyes implementációjában bízni ! De mindenki maga dönt !
Ebben egyetértek, de követelmény, hogy a megjelenített szövegek megfelelőek legyenek, amit csak megfelelő kódolás beállításával lehet csak elérni. A TFT meghajtómhoz írt Printek se működtek jól először, de a windows 1250 beállítás megoldotta a problémát (legalább is nálam, az adott esetben).
A PC-n is agyrém a sok kódtábla! Nem szabad asc, vagy chr-t használni (vagy ezeknek megfelelő kódváltókat más prognyelven), mert hibás lesz a kapott kód más nyelvterületre állított PC-n (pl. soros porton kapott stringek bináris értelmezésénél). Ezért inkább megfelelő kódváltásokkal és kódkörnyezet beállításokkal kell operálni, ami elég macerásnak tűnik először, de később kifizetődő. Egy nagy nevű cég programja is ilyen hibát tartalmazott és tönkretette a több milliós készülék programját. Szóval ez egy nagy szívás, de meg kell valahogy oldani.
A megjelenített szöveg az más, ott lehet "bármilyen" karakter, az elérési utakra, címkékre, változónevekre szerettem volna a figyelmet felhívni...
Töröltem a korábbi MPLABX-et és újraraktam. Hozzá XC8-at, MPLABX Code Configurator plugin-t.
Így most már sem a szimulátor, sem a PicKit3 gombjai nem aktívak. A PicKit tápfesz be van kapcsolva. Kezdek kiszeretni ebből az MPLABX- ből Wezuv: köszönöm, de én nem találok gcc-t. Lehet, hogy azt külön kell felrakni?
Nem, bocs, csak én XC32-t használok. Neked az XC8 compiler alatt kéne találnod, valamelyik lenyílónál. Ott kell beállítani a 0-s szintet amíg fejlesztesz.
Nekem az XC8 free verzió van fenn és persze lejárt már a 60 nap. Ezért nem is kínálja fel az optimalizálást, így nem volt értelme a kérdésemnek, bocs.
Érdekes, pedig akkor szokott ilyet csinálni, amikor kioptimalizálja a sort. Az a baj, hogy nehezen hiszem el, hogy ennyire nem működik ez nálad, miután nekem jól működik. Ha lesz egy kis időm, megnézem mit művel a kódod...
Lefordul egyáltalán a programod? A múltkor még definiálatlan szimbólumra utaló hibajelzést kaptál. A 12F675 -nek nincs LATA regisztere.
Wezuv, HP41C:
Egy régi projektben használt PIC18F2321-et szeretnék egy sokkal olcsóbb PIC18F25K40-el kiváltani. Erre kellett az MPLABX, mert az MPLAB ezt már nem ismeri. A projekt útvonalában volt egy "é" karakter és a karakterkódolás ISO-8859-2 volt. Lefordult így is, futott a program is, de a szimulátornál a töréspont elhelyezésekor hibát adott (Not resolvable to a valid memory address). Aztán felraktam az újabb MPLABX-et, de azzal csak a tökölés volt, mert sem a PicKit3, sem a szimulátor nem működött. Visszatettem a 3.50-öt és alapvetően kezdek képben lenni a használatával. (megtaláltam az optimalizálás kikapcsolását is) Már csak egy TIMER0 prioritásos megszakítással van gondom. Köszönöm mindenkinek a segítséget és az útbaigazítást.
Igazad van, figyelmetlen voltam. Hiba volt kijavítani az elérési útba szereplő ékezetet és persze nincs kötőjel az X előtt.
Ez félreértésre adhatott okot.
A PIC18F25K40 még nagyon új típus, még az sem derült ki, hol van benne hiba. Gondolom a szimulátora sem tesztelt még rendesen...
Az ár volt az elsődleges szempont. A szimulátort ritkán használja az ember, mert többnyire azt végzi a program, ami le van írva.
De ennél a típusnál nem tudok még eligazodni a TIMER0 dolgaiban. Idézet: Sőt, mindig... csak az nem biztos, hogy találkozik a szándékkal !„A szimulátort ritkán használja az ember, mert többnyire azt végzi a program, ami le van írva.” szerk.: Szerintem érdemes megbarátkoznod a szimulátorral, mert nagyon nagy segítség hibakereséskor ( persze a logikai hibáknál!) és a tanuláskor, pláne a kevésszer írható típusoknál ! A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2017
Pontosan a megszakítást lehet jól vizsgálni a szimulátorral. Egy-egy töréspont a két megszakítási belépési pontra. Ezek után elindítani a programot, megnézni, hogy fölprogramozza a megszakítási rendszert, megáll-e a program valamelyik törésponton. Megvizsgálni, hogy a szándékaink szerint szinten állt-e meg. Nyomon követni, hogy ez a szint lekezeli-e.
Egy PIC10F322 -re írt programnál nem jött meg a szimulátorban a megszakítás, de a kontrolleren futott a program.
A szimulátor remek találmány, általában nem is volt vele gondom.
Mostanáig. Nálam is a kontrolleren fut a program, de a szimulátornál nem áll meg. Pedig az optimalizálás kikapcsolva, hiba nincs sem fordításkor, sem a szimulátornál. Igaz stimulust nem állítottam be, de szerintem nem kell.
Sziasztok!
MPLAB X-ben a Template Manager-ben (Tools -> Templates) lévő általam készített sablonok elérési útvonalát át lehet valahol állítani? Mert jelenleg a
Hogyan kell rábírni az MPLABX-et, hogy assemblerben legyen hajlandó működni?
(Eddig ATMELSTUDIO-val dolgoztam, de ezzel nem bírok)
Szerintem a project varazslo felajanlja a MPASM-et is.
Ez menet közben is lehetséges.
Kösz az eddigieket, de:
Lehet, hogy a telepítésnél hagytam ki v.mit, de nem választható ki az ASM30. Le kellene tölteni v.mit? pl.mpasm... ha igen, honnan? Microchip-en nem találtam használható állományt (PIC24Fxx-et próbálnék...)
Talán ez segít: Bővebben: Link
Kösz a segítséget, feladom. Ilyen moslék szoftvert rég láttam.
Tiszteletem annak, aki tudja kezelni. BYE.
Sziasztok! Már hetek óta szenvedek egy kis programmal. PIC12F675-re szeretnék beilleszteni egy ASM-ben megírt programot, ez PIC16F84-re lett írva. C-vel is próbálkoztam de sikertelenül.
Ez úgy működik, hogy gomb lenyomása után indul egy 30secundomos időzítés, majd ha letelik, egy 2secundomos fut le és vár a következő gombnyomásra. MPLAB v7.60-ban lett írva és azzal megy a PIC16F84-el. Kérlek benneteket, segítsetek, hogy hogyan tudom PIC12F675-re átírni? Segítségeteket előre is köszönöm!
[/code][/code]
A 16F84(A) 18 lábú PORTA és PORTB portokkal, a 12F675 8 bábú és GPIO porttal.
Át kell alakítani a kapcsolást. A 12F675 GP5 és GP4 lába lehet az oszcillátor, de mehet belső oszcillátorról is. A GP3 csak bemenet vagy a MCLR lehet, a GP2..0 lehet kimenet is. A #include sorban javítani kell a típust: #include <p12F675.inc>, át kell írni a __config sort is. Ehhez a <MpLab telepítési mappa\MPASM Suite\p12F675.inc> ad mintákat. A TRISA ill. TRISB helyett a TRISIO, a PORTA ill. PORTB helyett a GPIO regisztereket kell használni.
Szia Hp41C! Nagyon köszönöm a gyors választ, a héten megpróbálom átírni!
Sziasztok!
Eddig csak arduinoval szórakoztam egy keveset, de ez a pic kifogott rajtam. Megépítettem ezt, de nem működik. A pic be egy tl866 programozóval írtam be a hex fájlt, ami a csomagban volt. Hibajelzés nincs. A config bitekre gyanakszok. A forráskódban ez van:
A programozó a hex betöltése után a képen lévő pipákat rakja ki. Ha átjavítottam, úgy se működött. Gondoltam újrafordítom, de az mplab v8.92 nem tudja értelmezni az egyik fájlban lévő
A fordító verziója nem stimmel, vagy a kód?
Vagy belefutottál abba, hogy az OSCCAL elmászott a pic12f629-ből. PICKit2-vel újra lehet generáltatni és mennie kellene.
Arról azt írják a fórumban, hogy nem számít, nem kényes rá, hogy pontos legyen.
Nekem az nem világos, hogy akkor a config bitek bekerülnek e a hex fájlba, és onnan helyesen állítja e be az égető? Illetve miért nem fordul le az asm program?
Sziasztok,
Újraraktam a gépet (Win7, x64), a PICkit3 tökéletesen működött a régi MPLAB (v8.8), és MPLABX alól is. Újrarakás után azonban csak MPLABX alól akar működni, a régi MPLAB (v8.88) nem látja. Járt már valaki így?
Nem 100, de mintha külön drivere lenne. A telepedett könyvtárban, de nem emlékszem pontosan, régen volt...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |