Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3012 / 3965
(#) Pafi hozzászólása Jún 10, 2017 1 / 2
 
Kedves T(opi?)!

Amennyiben valóban nekem akarsz üzenni, akkor megteheted akár e-mail-ben is (bár a fórum által jelzett e-mail címem valósra megváltoztatását ajánlatod ellenére nem tetted lehetővé), nem kell a fórumot terhelni egyetlen embernek szóló üzenettel.

Ha véleményed szerint egy hibás válasz kijavítása személyeskedés, és kerülendő, akkor szent és érthetetlen parancsodat teljesítve nem viselkedek tovább a fórumodon.
(#) Bakman válasza Pafi hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Minden bizonnyal nem csak egy kijavításról van szó (moderálási kérelmek egész sorát indítod el), hanem a stílussal.
(#) szili83 hozzászólása Jún 10, 2017 /
 
Egy LM324-nek árt a fordított tápfeszültség polaritás?
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2017
(#) kadarist válasza szili83 hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Nagyon árt, tönkre is mehet tőle.
(#) szili83 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Akkor sajnos jól gondoltam.
Egy dióda inverz irányba elegendő lehet? Tényleg, ha egy dióda inverz irányba vezet, azaz kinyít ellentétes polaritásnál, akkor az zárlatba megy, vagy pedig megszakad? Egy 1N4148-al meg tudnám védeni a műveleti erősítőt, ha zárlatba megy, és akkor a 2A-es biztosítékot kiégeti.
(#) Kovidivi válasza szili83 hozzászólására (») Jún 10, 2017 / 1
 
Miért nem sorosan rakod a táppal inkább? Akkor se a bizti, se a dióda nem fog tönkremenni.
(#) Bakman válasza szili83 hozzászólására (») Jún 10, 2017 / 1
 
Az 1N4148 kevés lesz a feladathoz. Belső ellenállásoktól függően, zárlatkor 10-20 A is kialakulhat. Ez ugyan rövid ideig fog tartani, de kérdéses, hogy mi megy tönkre előbb. A biztosíték vagy a dióda? Vagy erősebb diódát használj, vagy Kovidivi javaslatát.
(#) szili83 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Akkor marad a soros dióda, de tényleg az sem probléma, mert a tápegység feszültségét meg tudom növelni, hogy ne okozzon problémát a diódán eső feszültség.
(#) kissattila88 hozzászólása Jún 11, 2017 /
 
Van egy tranzistor buy 69a B-E=500 B-C=500 E-C=0 mérek dióda vizsgálóval akkor jó?
(#) vargaf válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Ha egy kollektor-emitter zárlatos tranzisztor jónak számít akkor igen, jó.
(#) kadarist válasza vargaf hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Inkább szakadást akar jelenteni az a nulla és akkor jó.
(#) vargaf válasza kadarist hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Miért lenne a 0 szakadás? A megadott értékek mV-ok a diódavizsgálónál és a 0 mV bizony zárlat. Szakadás esetén a diódavizsgáló túlcsordulást jelez egy "1" karakterrel a legmagasabb helyértéken.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2017
(#) Kovidivi válasza kadarist hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Nálam a szakadás az OL , nem pedig 0. Másik multimnál a szokásos 1-es jelzés a kijelző bal oldalán (túlcsordulás).
(#) world-s hozzászólása Jún 11, 2017 /
 
Sziasztok!

Elnézést, ha nem nem ide tartozik, de átnéztem a fórumot, és nem igazán találtam ár megfelelő helyet.

Építettem egy jelmezt, amiben van egy kijelző (oled: 128x32), amin néha információkat kap vissza a viselője a környezetéről.
Sajnos 2 átalakítás után picit közelebb került az emberhez a kijelző, és elértem azt a pontot, ahova már nem tudok fókuszálni.

Nem tudom milyen nagyítót fóliát vagy mit lehetne a kijelzőre tenni (a két szem előtt nem biztos hogy jó, mer félő bepárásodik). Fogalmam nincs, hogy ilyen valamit egyáltalán használnak -e kijelzős eszközöknél.
De bármilyen más megoldás is érdekel.
Előre is köszi.
(#) bbalazs_ válasza world-s hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Tedd valahova messzebb es alkalmazz tukrot. Ertelemszeruen a feliratokat tukrozni kell.
(#) world-s válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Köszi. Még gondolkodom hogy lehetne, mert sok hely nincs. Azért nem került hátrébb, mert ott már 45 fokban ott egy ventilátor, és ott nem takarhatom el a légáramot.

Csináltam két képet hogy jobban látszódjon mi a project. Itt fejjel lefelé van a fej a széken. A másodikon a két fekete hálónál a szemem. (A kijelző felett ahonnan az első kép is készült, ott egy fogsor zárja le azt a részt.)
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2017
(#) nedudgi válasza world-s hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Ha fontosak a számszerű adatok, az egyik mellső végtagba rejtve nem lenne jobb? A szem előtt pedig csak színekkel operálva a jó/rossz állapotot jelezni, annál nem fontos az élessség.
(#) world-s válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Ez egy szőrös állat jelmez. Nem igazán fér el a műszőrben. És sajna egy színű a kijelző.
És pl. mivel mozgás vezérlet a dolog, így néha ilyet ki kell jelezni:
-A fej a megfelelő szögben hátra van hajtva, és már csak a szájat kell kinyitni egy effekt elindulásához
-vagy az orrot megnyomták, vagy az orrnyerget elkezdték olyan erősen simogatni, ami elindított egy fényeffektet, és ezt illik mozgással kiegészíteni.
(Tehát tudni kell mit látnak kívülről, és ehhez nem jó, hogy pl. a kezemen egy oda nem illő karcuccot nézegetek.)
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2017
(#) dani555 hozzászólása Jún 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Igazából restellem, de fel kell tennem a kérdést mert elbizonytalanodtam...
Szerintetek ennek az 1µF-os kondinak, van polaritása? Szerintem nincs....

Bővebben: Link

Köszi a válaszokat!
(#) nagym6 válasza dani555 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Bővebben: Link Példaként itt is ilyen van. X7R kerámiakondi dielektrikum, nincs polaritása.
(#) attika hozzászólása Jún 11, 2017 /
 
Sziasztok.
Van egy kapcsolásom innen az oldalról ami egy töltés figyelő áramkör lenne.
A lényege az, hogy 13V fölött kialszik a led.
Valaki át tudná úgy rajzolni ezt nekem, hogy a led helyére valamilyen tranzisztort kéne betenni, hogy max egy 1,2Wattos kis izzót tudjon kapcsolni.
Köszönöm.
(#) proli007 válasza attika hozzászólására (») Jún 11, 2017 / 1
 
Hello! Tessék..

KONTROL.png
    
(#) attika válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Uhh ez baromi gyors volt
Nagyon szépen köszönöm.
Ez is 13volt fölött kapcsolja ki az izzót?
Végül is az akkumulátor nyugalmi feszültsége 12,6, ha 13,5v még az is jó lehet.
Köszönöm.
(#) proli007 válasza attika hozzászólására (») Jún 11, 2017 / 1
 
Nem egyértelmű? Ott a grafikonon az izzón mérhető feszültség..
(#) gernerakos hozzászólása Jún 11, 2017 /
 
Üdv!
Van egy micro SD kártyám, 2gb-s, de írásvédett. Én formázni szeretném, de nem lehet. Próbáltam több féle programmal, hátha valamelyiket nem zavarja az írásvédettség, de sajnos igen.
Hogyan tudnám megoldani a formázást? A válaszokat előre is köszönöm!
(#) attika válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Ha azt lett volna nem teszem fel a kérdést
De most, hogy nézem kezd világosodni
(#) attika válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Szokott lenni egy kis pöcök a kártya szélén, ha az át van kapcsolva akkor formázni se tudod.
(#) proli007 válasza attika hozzászólására (») Jún 11, 2017 / 1
 
Ha egy kis visszacsatolást is használsz (0.82Ohm), akkor lesz egy kis hiszterézie (be-ki kapcsolás közötti különbség) és akkor nem tud a tranyó analóg módon szabályozni az átmeneti állapotban. Vagy is ekkor nem melegedhet, mert csak ki-be kapcsol.

KONTROL.png
    
(#) gernerakos válasza attika hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Igen, de az csak a nagyobb méretűeknél, ez micro SD, ezen nincs.
(#) attika válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 11, 2017 /
 
Jogos, bocs az teljesen elkerülte a figyelmemet.
Nekem egyszer sikerült egy 16Gb kártyából 4Gb-t csinálni és semmivel nem tudtam helyre rakni csak ezzel.
A tulajdonságoknál próbáltad kivenni a pipát az írásvédettségnél?
Következő: »»   3012 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem