Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1443 / 1680
(#) granpa válasza Bakman hozzászólására (») Júl 28, 2017 / 1
 
Látszik, hogy később tanultad a szakmát.
(#) lajos1969 hozzászólása Júl 29, 2017 / 9
 
Egy kis kikapcsolódás! Készülget a doboz.
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 29, 2017 / 9
 
Éledezik!
(#) kameleon2 válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 29, 2017 / 1
 
Jól néz ki, de hogy fogod lezárni (érdekel a végső megoldás)? A nyáklap nem rossz doboznak, de a szervizelhetőség sem megvetendő. Én inkább valami élprofilt használtam volna a nyáklapokhoz és csavarozható megoldást.
(#) lajos1969 válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 29, 2017 / 1
 
A Teteje lesz levehető/csavarozható/, a beltartalom a tető eltávolítása után eltávolítható, "szervizelhető"! Nem szeretném szervizelgetni.
De erre nemigen lesz szükség!
(#) lajos1969 hozzászólása Júl 29, 2017 / 4
 
Tudom kicsit "őrült" ötlet de ilyen lesz a hátlapja!
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2017

IMG_0528.jpg
    
(#) kaqkk válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Jól látom hogy lézernyomat laminálással készült ? Vékonyan ködöld meg színtelen lakkal akkor sokkal tovább lesz szép(nehezebben kopik le
(#) Ktulu válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Szia, ez mind vasalva van? Mennyire tartós, vagy még fixálod valamivel a tonert?
(#) lajos1969 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
A jó vasalásos technikáva!
(#) Sanyesz5 hozzászólása Júl 29, 2017 / 2
 
Sziasztok!

Ma készültem el az Attila86 féle smps labortápegység II paneljával 99%-ban.
A nyákot rendeltem, bőszen belevágtam magam az smd világában úgy hogy mögöttem eddig kb 4-5 forrasztott alkatrész volt, csipeszem sincs, őszültem a hétvégén....
A nyák még nincs lemosva pár alkatrész még nincs a helyén, igyekeztem amennyire a türelmem a vége felé engedte...
(#) kaqkk válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Én nem mertem soha vasalni (nehogy az asszony megtudja hogy tudok vasalni) én sokáig lamináltam .Gratula nagyon szépek a munkáid !
(#) lajos1969 válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) elektroncso hozzászólása Júl 29, 2017 / 13
 
Sziasztok.
Egy egyszerű, de hasznos készüléket építettem pár munkaóra rászánásával. Már régóta szerettem volna hordozhatóvá tenni a rövidzár védett hálózati tápomat. Szerintem mindenki ismeri a trükköt, egy izzó sorba a próbált készülékkel és az, ha zárlatos nem veri le a biztosítékot. Régóta használom megelégedéssel az elődöt, de hiányzott belőle az, hogy az izzót át lehessen hidalni egy kapcsolóval. Most megcsináltam. A piros kapcsoló kétpólusú, az a főkapcsoló, a kis feketével meg át lehet hidalni az izzót (összeköti a két sarkát). Nem lett a legszebb, abból készült ami akadt itthon. PC táp dobozba lett beszerelve, így az izzó hűtése biztosított és jól látni ha parázslik, viszont mégsem olyan sérülékeny, mintha csak úgy pőrén volna szerelve.
Ráadásul az előddel szemben meg van az az előnye, hogy könnyen hordozható.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2017
(#) kalmi.kalmi válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 29, 2017 / 1
 
Ez az Ezermester újságban díjat nyerne !
Ötletes !
(#) daneg86 válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 30, 2017 / 3
 
Hasonlót én is építettem különböző elektronika dolgok teszteléséhez, csak nálam az izzó kívül van, és ellenállásra cserélhető ( pl toroid lágyindításhoz ).
Enyémben egy öntartó relés megoldás van, hogy véletlenül se maradhasson a sönt rövidre zárva következő indításnál.
A kis dobozban még van biztosíték és hálózati zavarszűrő.
Nagyon hasznos kis kütyü
(#) Ge Lee válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Ilyenem nekem is van, de azon van még egy kapcsoló, ami áthidal egy cserélhető söntöt, hogy tudjak egyből átfolyó áramot is mérni. Az izzót is érdemes kívülre tenni hogy cserélhető legyen, mert vannak pl. olyan (nagyobb teljesítményű) trafók, amikről nem fogod tudni eldönteni hogy most akkor jók-e vagy menetzárlatosak, mert virítani fog az izzó a jó trafóval is.
(#) elektroncso válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Köszönöm mindenkinek.
Direkt szereltem bentre az égőt. Az előzőn kint volt, de mindig féltem, hogy eltörik. Elég sokat kell hordoznom mivel nagyobb dolgokkal (pl. tv) nem férek be a kis műhelybe ilyenkor máshol szerelek (szobámban, pincében, de volt már, hogy az ebédlőben az étkezőasztalon volt a nagy plazmatévé szétszedve).
Izzónak eddig a 100W-os izzó elég volt, bevált, de ha cserélni kéne akkor nem lesz nehéz, 5 csavart kitekerek és már cserélhetem is ki az izzót.
Még egy hordozófület szeretnék szerelni a tetejére, hogy jobb legyen a fogása.
(#) Mircsof válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Nagyon hasznos dolog az biztos, bár így kicsit sok helyet foglal szerintem (feleslegesen?!?). Persze ez csak az én véleményem, de azért megmutatom a sajátomat is, ez egy forrasztóállomással osztozik ugyan ezen méretekkel rendelkező dobozban. A dugalj és még pár alkalmatosság a kihúzható Pc csatlakozó végén foglal helyet.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2017
(#) BarnaPili válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 30, 2017 / 1
 
A modulos VT és Orion TV-k javításánál mi az asztali lámpa euro-fotóját dugtuk a bizti foglalatba. A mesterem tanította így.
(#) sonajkniz hozzászólása Júl 31, 2017 / 9
 
Sziasztok!

Fiam irányjelzőt szeretne rakni a 32 éves HONDA MB 50-es motorjára.
A kormánykapcsoló elő is van erre készítve. A gond csak az, hogy a gyári indexrelék működéséhez kell az akkumulátor. Lévén az nélkül erősen inog a feszültség a fordulat függvényében, amit az indexrelék nem szeretnek. Ezért készítettem el a képeken látható egyszerű áramkört. Az alapja egy PIC10F322 mikrokontroller. Csupán sorosan kell kötni az izzókkal úgy, hogy a pozitív táp az izzón, a negatív pedig a lila vezetéken legyen. Nem okoz problémát az elektronika számára sem a lüktető egyenáram, sem az ingadozó feszültség. Ráadásul az terhelés 2-60W-ig bármekkora lehet. Stabilan tartja a 90 villanás/percet. Mindössze 30W felett hűtést igényel. A 4. képen látható, hogy még dobozolva is elég kicsi, ezért bárhol könnyű neki helyet találni.
Egy kis videó működés közben.
(#) cupika97 válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Ez csak akkor mehet a forgalomban, hogyha feszultség alá helyezve egybol bekapcsol, ha így van akkor lehet használni.
(#) sonajkniz válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Igen, így történik. Amint a PIC inicializálása lefut, (pár század másodperc) egyből bekapcsol az izzó, és innen indul a késleltetés.
(#) MikulaSan válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Hello nagyon tetszik és nekem is ilyen gépem van. Ez jobb mint a gyári megoldás?
(#) sonajkniz válasza MikulaSan hozzászólására (») Júl 31, 2017 / 2
 
Szia!

Nem tudom, hogy a Honda eredeti gyári megoldása milyen, én ezt azért készítettem, mert a ma kapható indexreléknek kell az akku. Ennek elég a sima egyenirányítás. Mivel a gyári egyenirányítása csak egyutas, és alacsony fordulaton nagyon vibráltak a lámpák, tettem bele egy pufferkondit. De maga az elektronika még a kondi nélkül is tette a dolgát.
(#) Mircsof hozzászólása Júl 31, 2017 / 7
 
Sziasztok!
Elkészült az átalakított PC tápom 5. verziója. Extraként kapott 3 festék réteget, és egy réteg lakkot is.
Köszönet illeti ismételten Ge Lee fórumtársat a segítségért.

A képeken a maximális kivehető feszültség, továbbá a maximális (rövidzárlati) áram, illetve az áramkorlátos üzemmód látható.
(#) jeges hozzászólása Aug 1, 2017 / 5
 
Hay!
Elkészült D-osztály digitális erősítőm (dac rész még fejlesztés alatt) egy kis része még a teljes rendszernek!
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2017
(#) CIROKL válasza jeges hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Lehet tudni a doboz mit rejt ?
Sajnos a képek minősége értéken aluli pedig szépnek làtszik!
(#) jeges válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 1, 2017 / 1
 
Csinálok ha érdekel?
Kár hogy a HE fotoalbuma ilyen kicsire össze vesszi a fotokat!
De te is csodákat alkodsz igy utána nézve!
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2017
(#) elektroncso válasza jeges hozzászólására (») Aug 1, 2017 1 /
 
Pofás lett. Bár nekem nem tetszik a digitális analóg kivezérlésjelző. A fa előlap viszont szép.
Ha fájl nevére kattintasz bejön nagyban.
(#) BarnaPili válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Euro-fotóját = euro dugóját.... K.... Okostelefon:/
Következő: »»   1443 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem