Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektret mikrofon bekötése
 
Témaindító: miklosch, idő: Jan 12, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 5
(#) Gafly válasza Medve hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Valamint az szokott a negatív pólusa lenni a mikrofon kapszulának, amelyik a kapszula fém házára megy.
(#) angyalpc válasza Gafly hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
igen most hogy már leszedtem az olvadékragasztót (fél óra volt kihámozni) látszik a házhoz vezetés is és valóban az egyik láb a föld vagy negatív lesz.
kis vacak 6mm átmérő és 5mm vastag, oldalán semmi jelölés
(#) angyalpc válasza Medve hozzászólására (») Júl 30, 2017 /
 
Igen 0,88V a a mérhető "üresjárati" feszültség, ha ki van forrasztva a mikrofon az áram körből.

Tudom gyanúsan kevés, a neten amit találtam a legkisebb is 1V-os tartománytól működik
Az az érdekes, hogy van egy 2,1Kohmos ellenállás is a nyákra ültetve a párhuzamosan a mikrofonnal. Mintha egy terhelés lenne, lehet az húzza le.
Valami ilyesmi, a földelés, negatív 3 irányba van a házhoz vezetve lásd kép

Most kerestem alternatívát,
http://www.hangtechnikakft.hu/regi-kategoriak/mikrofon/mikrofon-tar...e-4000

Ez legalább méretben jó...6mm az átmérő és 5,2mm a vastagság

mic.JPG
    
(#) HA5AWS hozzászólása Júl 31, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítségetek szeretném kérni a következőben. Van egy készülékbe beépített elektret betét aminek nem állítható az érzékenysége. Sajnos kb. 6-10 dB hiányzik az elégségeshez. A betét hozzáférhető ki tudom forrasztani. Tudok-e olyan egyszerű áramkört rátenni aminek elég a panelről lejövő feszültség? A hangminőség beszédsávra kell túl nagy minőségre nincs szükség.
Köszönöm: Gábor
(#) Pafi válasza HA5AWS hozzászólására (») Júl 31, 2017 / 2
 
Szia!

Tudsz.

Üdv:
Pafi

(Nem gondolod hogy valamit még elárulhatnál a "panelről"?)
(#) HA5AWS válasza Pafi hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) HA5AWS válasza Pafi hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Szia!
A panel egy kihangosító része de nem bontható. Van rajta egy elektret betét és ennyi. A többi része nem ismert. Gyakorlatilag a betét kiforrasztása és a helyére visszakötve kellene megoldani az erősítést.
Üdv: Gábor
(#) Medve válasza HA5AWS hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Ha a mikrofon megkapja a 4-5V-ot akkor azzal meg lehet táplálni egy műveleti erősítőt, az összehozza akár a 20dB-t is
(#) Pafi válasza HA5AWS hozzászólására (») Júl 31, 2017 / 1
 
Szóval egy ismeretlen áramkörbe akarsz erősítőt illeszteni ismeretlen típusú elektretmikrofonhoz, ismeretlen tápfeszről kell működjön, és a kimenete egyben a tápfesz. Szép feladat! Valaki biztos meg fogja oldani.
(#) HA5AWS válasza Medve hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Szia!
Kiforrasztás után mérek, a tápfeszültség a kritikus azt tudom. Első körben egy vagy két tranzisztorral gondoltam, remélem az is elég lesz. Kisebb az áramfelvétele és akár egy voltról is mehet.
Üdv: Gábor
(#) HA5AWS válasza Pafi hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Szia!
Igen ez a feladat. Az elektret mikrofon teljesen szabványos, az áramkör amihez csatlakozik tényleg feketedoboz. A lényeg az, hogy az előfeszítő ellenállás meg tud-e hajtani egy plusz erősítőt.
Üdv: Gábor
(#) Medve válasza HA5AWS hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
"Low power" OPA kell. 3V-ról már menni szoktak.
(#) HA5AWS válasza Medve hozzászólására (») Júl 31, 2017 /
 
Köszi utánanézek.
(#) Medve válasza HA5AWS hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Ám van némi aggályom, ha egy nagyobbacska ellenálláson kapja a mikrofon a tápját, lehet hogy az erősítő fogyasztására az a feszültség nagyot fog esni. Próba!
(#) HA5AWS válasza Medve hozzászólására (») Aug 1, 2017 /
 
Igen az első amit mérni fogok, hogy mekkora az üresjárati fesz és mekkora a soros ellenállás. Remélem sikerül kinyerni akkora áramot ami elég.
Üdv: Gábor
(#) Pafi válasza HA5AWS hozzászólására (») Aug 1, 2017 / 1
 
Biztos hogy a mikrofon megfelel a rá vonatkozó szabványoknak, tehát "szabványos", ahogy az áramkör is. De egyikből sem következik semmilyen konkrét elektromos paraméter ami a tervezéshez kéne.

Persze vannak akik anélkül is megoldják hogy ismernék a feladatot...
(#) Medve hozzászólása Aug 1, 2017 /
 
Csak segíteni akartam
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2017
(#) Pafi válasza Medve hozzászólására (») Aug 1, 2017 / 2
 
Nem veled van bajom, csak a vakon repüléssel, és amikor annyit nem tud valaki megtenni hogy feltegyen egy fotót, magától mérjen egy feszültséget, áramot, és nulla technikai információt biztosítva a feladatról megkérdezi hogy ő tud-e valamit rátenni (értve ez alatt a formailag eldöntendő kérdés alatt azt a kérést hogy valaki tervezze meg neki az egyedi áramkört, a "távirányítás" miatt háromszor annyi munkával mint amennyit személyesen igényelne).

Na persze a sorrendet is fáj látnom, amikor valaki először alkatrészt választ és utána kezd kutakodni hogy valójában mi a pontos feladat.

Pedig sokkal nagyobb valószínűséggel oldható meg ha tisztázzák az áramköri környezetet. Lehet hogy egyetlen alkatrész is elég lenne.
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem