Fórum témák
» Több friss téma |
Hallottam.
Nem voltam érthető. A valódi hangszerek hangja se nem szinusz se nem valamelyik megkülönböztetett hullámforma, hanem ezek összege, különbsége, stb. Ha csinálsz egy szinusz jelalakot kibocsájtó hegedűt szerintem pár napon belül meggazdagodsz. De legalábbis megkapod a "Lótusz Faktusz" díjat. Bár ez a kép sem igaz, mert a madarak sem szinuszt fújnak. Jó eséllyel csak a konnektorban van szinusz. Az meg nem természetes. A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2017
Akkor már csak az lenne a kérdés mi alapján tudod megkülönböztetni a zongora, a hegedü meg egy énekes által megszolaltatott A hangot ( ami ugy 440Hz szinusz).
Csak olvasgatom a civakodásotok,de mondja már el nekem valaki egy kitartott orgonahang ami megszólal a templomban például milyen amplitúdóval szólal meg? Nem a szinuszhoz hasonló? Dehogynem
Hagyjátok abba egymás sértegetését és a személyeskedést.
A szinusz, meg a "hasonló" azért nem ugyanaz. A konyhaasztal is hasonló a lóhoz mert mindkettőnek négy lába van, de a különbség elég számottevő mégis.
Tehát ha csinálok egy kitartott orgonahangot abban semmiféle szinusz nincs? Csak mi? Miből áll? Nem csúcstól csúcsig tartó jelalak ami nem csak pillanatnyi hanem folyamatos szinuszos amplitúdó ami ha jól tudom mégis csak valamiféle szinusz közeli effektus.Ha a jelgenerátoron beállítok egyféle jelet az a szinusz, az orgonahang meg valami több hangból összeálló valami?
Van, csak nem egy, hanem egy sereg éspedig egymással megfelelö viszonyban, és ettöl lesz az orgonahang megkülönböztethetö pl a trombita vagy a fagott hangjátol ( hogy csak a fuvos hangképzésnél maradjunk).
Szoval felejtsd már el a "szinusz" zenei hangokat vagy a szinuszgenerátoroddal játszd el a "boci-boci tarkát" és mutasd be, hogy egy orgona igy szol.....
Hallottál már szinuszos hanggenerátort? Ugye semmiképp nem összetéveszthető a hangja az orgonáéval?
Az azért nehéz lenne de köszi a választ így már felhomályosodtam
Igen hallottam és ha végig is megyek vele 20-18 khz ig (idáig hallok kb) nem tudtam előcsalni az orgonahangot egyetlenegy hanggal, köszi a választ.
Most nem azért,de a moderátort kérdezném, hogy az én bejegyzésem miért lett törölve?
Semmi kifogásolni való nem volt benne, sőt egy hasznos linket is beletettem.
Nem ez az oka. Egyrészt, a zenei vagy névleges elektromos terhelhetőség sosem lesz ötödakkora szinuszjellel. Másrészt nem lenne életszerű, mert nagyon távol áll a hangszóró valós felhasználási körülményeitől. Ezért nem használjuk. Ez nem vasaló, ahol az effektív fűthetőség számít.
A többinek nem látom értelmét.
Törölték a hozzászólásomat pedig 1db bántó szó nem hangzott el benne.Csak arra kértem mindenkit hogy hagyják abba a civakodást.
De látom ez a topic olyan lett mint egy csillag születik vetélkedő.Csak itt nem lesz győztes hanem csak sok amatőr vesztes mert fogalmunk sincs hogy miért és miről eszitek egymást már jó ideje. Hangszóró javitásról szó sem esik hosszú ideje már. Csinálni kellene egy külön topicot nektek erre, Akusztikus alfahimek. üdv blasz. pedig nekem is volna ide illő kérdésem de nem teszem fel mert most nem a hangszóró javitás házilag a téma. Idézet: „Hangszóró javitásról szó sem esik hosszú ideje már.” Ez sajnos sok forumon igy van. Ennek az egyik oka, hogy egy nagyon különleges szerkezetet (hangszorot) javitani viszonylag egyszerü, nem is kell nagy tudás meg drága szerszám hozzá, jová csinálni viszont csak keveseknek adatik meg, s ehhez az is hozzátartozik, hogy megértse a hangkeltés fizikáját. Ez olyan mint a szabo, a gombot még alva is fel tudja varrni, de jo gomb kiválasztásához már izlés és szerencse kell. Idézet: „egy kitartott orgonahang ami megszólal a templomban például milyen amplitúdóval szólal meg? Nem a szinuszhoz hasonló?” Hozzávetőlegesen 1 Pa (pascal). Hogy ettől milyen értelemben lenne hasonló a szinuszhoz, az számomra rejtély. Idézet: „Nem csúcstól csúcsig tartó jelalak ami nem csak pillanatnyi hanem folyamatos szinuszos amplitúdó” Javaslom utánanézni az amplitúdó szó jelentésének: https://hu.wikipedia.org/wiki/Amplit%C3%BAd%C3%B3
Természetesen leírtam korábban egy válaszban. 1/2 vagy 1/4 hullámhosszra hangolt cső nem tud szinuszt, az amplitúdó meg a kitérés vagy feszültség maximumait jelöli.
Te mindent leírtál. Mindent is. Magadat is. Azt is hogy elloptál egy fórumot. Azt is hogy közvetve, részben miattad halt meg Dobozi Sándor. Én nem felejtek, és valószínűleg még nagyon sokan mások is "a szívükbe zártak"!
Én úgy tudom ilyenek nem történtek. Mindenesetre a fantázia sokmindenre képes, az emberek meg beszélnek, mert az jó. Én ismeretlen emberekkel nem szoktam érzelmi kérdésekben vitatkozni, ez meg szerintem az. Szép napokat kívánok neked.
Ui: tudomásom szerint sosem beszéltem ilyen nevű úrral, és azt írják, autóbalesetet szenvedett. Részvétem azért, ha ismerted.
Köszi, már utánaolvastam annak idején, de látom ideje felfrissítenem a memóriámat.
Akkor kérdeznék egy ide vágó dolgot.Szert tettem 1 pár RFT 200mm 8ohm 15VA hangsugárzóra.
A 15VA az tulajdonképp hány wattnak számit?
S = P + Q
S = U*I P = U*i*cosfí S [VA] látszólagos teljesítmény P [W] hatásos teljesítmény Q [VAr] Meddő teljesítmény fí fázistolás. 1 watt = 1 volt · 1 amper Tehát ugyanaz 1w=1VA. A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
Köszönöm egy szót sem értek belőle.Megpróbálok utána olvasni. De köszönöm.
15-nek. Nagyjából ekkora az elektromos terhelhetősége. Egyébként melyik RFT, L2901 (bár az 4 ohmos)? Ha van típusszám, akkor biztosabban meg lehet mondani.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
Pontosan L2901 és nem 8 hanem 4 ohm most elővettem.Hibátlan állapotban vannak.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
Nem hallottam még a hangját,de gondolom az érzékenységével és a hangjával nemigen lehet probléma.Persze azért vettem hogy hallgassam is majd,ha kideritettem a doboz és a hangváltó pontos paramétereit hozzá.
Látom, azért vannak itt szakemberek, sőt talán hangmérnöki, fizikusi képességekkel, ezért kérdeznék egy nagyon kezdő dolgot.
Sokszor gondolkodtam már azon, hogy mi lehet a rejtély nyitja. Adott két fejhallgató hangszóró. Fizikai értelemben tökéletesen azonosak, csak az egyik egy noname kínai valami, a másik pedig egy Japán cucc. A két hangszóró méretben, megjelenésben, felépítésben tökéletesen azonos, sőt talán ugyanazon a gyártósoron készült, mégis két külön világ a hangzásuk. A noname kínai gyakorlatilag csak a közepes sávban szól, irtó gagyin, a Panasonic viszont lefújja a hajadat, szép kiegyensúlyozott hangja van, kellemes basszussal, visszafogott középpel, és elfogadható magassal. Nyilván mindkettő szélessávú. A mágnes mindkettőnél neodym. A membránok is azonosak, természetesen nem kémiai anyag összetételre gondolok, hanem arra, hogy mindkettő műanyag, tehát valószínűleg valami Mylar anyag. Tekercselés is szinte azonos, legalábbis a fizikai méreteket tekintve. Az érzékenységet most hagyjuk, vélhetően nem ez a fő ok. Hol van a trükk??? A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
Hááát, igazából nem érzékeny, és a hangja sem szép. 87dB@1W, nincs szép mélye, mert 70-80Hz között rezonál, és 1kHz fölött elég egyenetlen, +-10dB-es kioltások-erősítések vannak a fr.-hangnyomás válaszban.
Eredetileg többnyire a B9225-ös dobozban volt. A doboztérfogat kb. 25, de maximum 30 liter, a jósági tényezők miatt inkább zárt. Szűrni alapesetben 560-680uH körüli induktivitással lehet, de teljesen szépre nem lehet hangváltóval kiigazítani. Az eredeti ovális magasat nagyjából 2kHz körül lehet illeszteni, viszont figyelni kell az egyensúlyra, mert jóval hangosabb, mint a mélyközép. A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
|
Bejelentkezés
Hirdetés |