Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Témaindító: Router, idő: Júl 15, 2006
Témakörök:
Idézet: „Ha hálózatra visszatáplálós a rendszer, akkor úgy kell méretezni, hogy beleférjen a hőszivattyú is és pont.” De ez még nem elég neki. Az időszaki díjszabás előnyét is ki akarja használni. És még ebbe is belement az áramszolgáltató. De ez sem elég, hanem a két megoldás közül felváltva mindig az olcsóbbat szeretné. Hát én áramszolgáltatók helyében nem szívesen látnék ilyet. Igaz, én ingyen aksit sem adnék... (Minden éles határokkal és fluktuációval rendelkező árrendszer spekulánsokat hoz létre. Ha a tranzakció költsége 0, akkor már kis inhomogenitás is beindítja a folyamatot. )
Erdekes a spekulansok megjelenese...
Az is erdekes, hogy oda-vissza mero ora helyett kulon ora szukseges, es az hogy Polgartol 18Ftert veszik a 40Ftos aramot.... 1000 kWh fogyasztas, 950kWh visszatermeles esete: 1000x40Ft +1000xrendszerhasznalati dij. Minusz 950x18Ft. Megint jol jar a napelemes rendszer kiepitoje, az invertergyarto es forgalmazo, es az aramszolgaltato. Polgar Peter nem. Nem tunik jo otletnek visszataplalni. Inkabb elektromos jarmu akkujat erdemes tolteni. A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
Idézet: „1000 kWh fogyasztas, 950kWh visszatermeles esete: 1000x40Ft +1000xrendszerhasznalati dij. Minusz 950x18Ft.” Te most szándékosan vetted semmibe amit eddig írtunk? Többször is leírták a többiek hogy a saját fogyasztásból egy az egyben lejön a visszatáplált energia. Kizárólag azt a részt fizetik ki csupán 18 Ft/kWh áron amit ezen felül termelsz, az az alattit pontosan ugyanannyiért veszik mint amennyiért adják. Te azt állítod hogy ők rosszul tudják? 40 Ft-on felül még rendszerhasználati díj? Ez meg honnét született? Idézet: „Inkabb elektromos jarmu akkujat erdemes tolteni.” Ja. Bemész a munkahelyedre a Tesláddal, aztán napközben töltöd otthon az aksiját. Ja mégsem, mert nem ér el a munkahelyedig a hosszabbító. Akkor veszel egy második aksit, és cserélgeted. Ja hogy ez sokmillió Ft, és még nem is kivitelezhető technikailag? Nem baj, akkor is megéri hogy így a bármikor rendelkezésre álló szabványos AC áram helyett a csak napsütésben elérhető barkács DC-t használod ami egy nem elhanyagolható valószínűségű hibás konstrukció esetén túltöltheti az aksit és leég a ház, és ilyenre a biztosító sem fizet, mivel a károsult felelőtlen magatartása okozta. Idézet: „Visszafizetési kötelezettsége csak azokra a kWh-ra van, amelyek 1 éves összegzés után a polgár saját fogyasztása felett marad, és azt is csak 18Ft/kWh árral. Ki van ez találva!” Nem sokkal régebben viszont még ezt írtad: Idézet: „a saját fogyasztással megegyező részt meg nem kell megvenni normál áron, vagyis saját fogyasztás mértékéig akkor és amikor éppen termeltél normál áron adtadhattad el, ez a lényeg!”
Most reggel tiszta fejjel átgondolva ráöttem hol vétettem hibákat.
Ez volt az egyik hiba, hogy elfelejtettem azt, hogy a saját fogyasztásból a visszatermelt részt a szolgáltató lényegében megveszi azt 40 forintért.
Valóban a szolgáltató ráfizet. Egy megoldást találtam arra, hogy mégis nyerni tudjon rajta, az hogy zöld tarifának adja tovább a megtermelt enerrgiát (akkuszolgáltatását hasznosítva saját magának, 40Ft illetve 18Ft-ért tudja venni, és 50Ft-ért adja zöld tarifán, elszámolhatóan zöld, az órák adatai bizonyítják).
Hogy el tudja-e adni zöld tarifán, van-e annyi vételezési igény rá azt nem tudom.
Üdv! A szolgáltató nem fizet rá, mert a veszteségeit kiegyenlíti, a 18Ft-ért megvásárolt energia 40Ft-ért eladása.
A pillanatnyi véleményem az, hogy a házi naperőmű nem éri meg. A bekerülési költség olyan magas, hogy mire megtérül az ára, már nullázódik és cserélni kell.Semmi garancia, hogy 8...15 év múlva is termel. (természeti csapás, elkoszolódás, öregedés ...)
A megtérülést azért már a "gyorsan térül" meg kategóriába sororlom ( kevesebb mint 10 év ).
Persze minél nagyobb a beruházás, annál kisebb az 1KW-ra eső költség, 1Kw esetén 1MFt 100KW esetén kevesebb mint 0.3MFt/ Kw. Ma ipari szinten a szolár olcsóbb sok hagyományosnál már kedvezőbb. Az üzemeltetési költségek messze alacsonyabbak a forgógépes hagyományos erőműveknél, egyébbként minden termelőeszköz elhasználódik egyszer, a jó szolár tervezett élettartama 25 év (.Persze valószínüleg előbb érdemes majd újabbra hatékonyabbra cserélni. -ritka az olyan 25 éves gép amit érdemes üzemben tartani) A jelenlegi negatív banki reálkamat miatt aki megteheti inkább tegye a megtakarítása egy részét szolárba, mert az ingatlan vagy más kiskockázatú befektetés gyengébb. De várom a nagy ötletet mi az amibe befektetnél te mondjuk 5MFt-t kb. 10 évre.
Gondolom ez a visszatáplált energia felvásárlás is csak addig működik majd amíg nem lesznek sűrűn borítva a házak teteje napelemmel.
Akkor mi történne ha mondjuk minden 2. háztetőn lenne egy pár kW-os napelem rendszer ![]() Igaz erre eddig kicsi az esély
1000000*3KW= 3000MW! ( *0.25= 750MW zsinóráramnak felelne meg).
Egyszerű, majd ha a tárolás is megoldva akkor a szolgátatókra alig lesz szüksége a háztartásoknak, hacsak a villanyautók át nem veszik ( akár még többlet igényt is generálnak ), persze adóval bármit haza lehet vágni. Pl. ha nem akarják, hogy paks2 szükségtelen legyen, mert olcsóbb az import, meg a saját.... Idézet: „ha a tárolás is megoldva akkor a szolgátatókra alig lesz szüksége a háztartásoknak,” Magyarországon emberek nagy tömegének közel sincs pénze erre. Csak szűk réteg tudná anyagilag, ezen belül sokan nem akarnak ilyennel vesződni, mindegy nekik, hogy drágább vagy olcsóbb. A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
Gondoltam hogy te is rá fogsz jönni ha átgondolod, de jó látni hogy ezt itt be is látod, köszönöm!
Idézet: „A szolgáltató nem fizet rá, mert a veszteségeit kiegyenlíti, a 18Ft-ért megvásárolt energia 40Ft-ért eladása.” Kizárólag a te kezedben van a döntés hogy túltermelsz 18 Ft/kWh áron, vagy csak annyit amennyit elfogyasztasz, 40 Ft-os áron. Az emberek többsége tud jól dönteni.
Elhasználsz 1kW-ot 40 Ft-ért de visszatermelsz 3kV-ot (3x18Ft) 54Ft-ért és máris te vagy a Jani , nem a szolgáltató. Nem 1:1-ben kell feltétlenül gondolkodni. Azt minden további nélkül megtehetnéd, hogy nagyobb rendszert építesz és néha lekapcsolod a felesleges napelemeket, ha éppen túltermelésed lenne a szaldódhoz képest. Ezt egyszerűbb megoldani, mint a tarifák össze-vissza kevergetését - ráadásul ez legálisabb megoldás, monitorozható, előre jelezhető, részben még automatizálható is.
Olvasd újra a leírtakat és értelmezd! Ha nem megy, kérdezz!
Amit írsz annál gazdaságtalanabb megoldást eddig még senki nem vetett fel itt. Lekapcsolni napelemet? Ezt nem gondolhatod komolyan. Tudtommal 18 is több mint 0.
Milliokat napelemre forditani es lekapcsolni?
Papirpenzt nem akarnak egetni? ![]() Allitolag megszunik a tozsde, mert mindenki inkabb napelemeket vasarol 15 ev megterulesi idovel. ![]() Azert vasarolsz hogy termeljen es csokkentse a koltsegeid.
Ha 0-ra jön ki a rezsid miért lenne isten ellen való vétek lekapcsolni a megfelelő pillanatban? Igen többe kerül így a rendszered, de olcsóbb a fenntartás és van cserealkatrészed, Sok helyen bármilyen fura, de több napelem van fent pusztán szépészeti okokból, mint a szükséges, mert úgy mutat jól a tetőn, ha szabályosan van felrakva. Azaz nem teszel mást, mint azokat is hasznosítod. Nézőpont kérdése az egész. Nekem napjaim mentek el belsőépítésszel, építésszel vitatkozva, hogy nem kell annyi, de a szépészet úgyis kiköveteli magának ami az övé. Vagy ha úgy nézed, nem ladát veszel, hanem mercedeszt. Annak is pont annyi a megtérülése, de kit érdekel?
Nem isten ellen hanem a pénztárcád ellen. Ha pénz folyik a csapból akkor miért zárnád el? Ez ennyire egyszerű.
Idézet: „több napelem van fent pusztán szépészeti okokból, mint a szükséges, mert úgy mutat jól a tetőn,” Ha viszont valakinek a pénz ennyire nem számít, akkor nem fog nyafogni hogy jaaaj, a szemét szolgáltató a termelésem 25 %-át 40 Ft helyett csak 18 Ft-os egységáron veszi át, miközben 75 %-ot ingyen ellát aksival. A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2017
Es ha a megtakaritasbol Mercedeseket vasarol?
![]()
Cserealkatresz jo otlet. De ne verhesse szet a jegeso ido elott.
Szepeszet vagy logika es hasznossag. Szepek az autok de azzal kozlekedek ami koltseghatekony. Ladam is van. Akkor hasznalom ha indokolt. Ha a Merci koltseghatekonyabb akkor azt. Sajnos Magyarorszagon az allamgepezet ugy erzi 200000Ftos kategoriaban teljesen magatol ertetodo haszontalan sallangokra kifizetni autovasarlaskor 60000+Ftot. Mindenbol keresem az ar/ertek aranyban elonyos megoldast. A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2017
Kedves moderátor!
Két ember személyeskedő hozzászólásai miatt az" Építsünk mi is elektromos autót!"- topikban befagyasztottad a hozzászólást már jó néhány napja- Ezzel a normálisakat is büntetve- nem egy tisztességes eljárás- egyszerűen törölni kellett volna, vagy a két renitens bejelentkezését tiltani. ( Máshol azt büntetik aki a vétkes. Talán már vissza vonhatnád, nem is egyszerű egy jó témát sem folyamatosan életben tartani. Köszönettel: VL -bocs hogy itt üzenek.
Szigetüzemű rendszerhez milyen DC feszültség mentesítőt és túlfeszültség levezetőt javasolnátok ? A panelek max 240V/0.8A-ra képesek.
Mennyibe került ez a hatalmas rendszer? 2 db 250 W-os panel 60 V 8 A-t ad és nem kell hozzá semmi faxni. Túlfeszültség levezető helyett elég az egyik pólust földelni.
Párhuzamosan még egyszerűbb, mert 24 V akkuhoz nagyon egyszerű töltésvezérlő elég hozzá, de MPPT-set is olcsón lehet kapni.
200W csúcsteljesítményről nem gondolom, hogy hatalmas lenne. Árban viszont ocsóbb volt mint a 1 db 250w panel most az árukeresőn.
Lehet párhuzamosan egyszerűbb, csak itt a panelek 50-60V közötti munkapontban járnak optimálisan. Sorba kötve azonban el tud indítani egy hálózati feszültségre tervezett tápegységet. A párhuzamos kötéshez viszont kábeleznem kellene és csatlakozókat venni. A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2017
Lehet venni ETI kapcsolós biztosítókat. Ezek csak szakaszolók, nem megszakítók, de olcsók és jól használhatóak. Kapcsolóként működik, de kikapcsolás után kihúzható belőle az olvadóbetét. Sokat használtam nagyon jók. Túlfesz levezetőként nyilván Findert ajánlok, mert az saját
![]() A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2017
Tegnap írtam hozzá hozzászólást, de valahol elsikkadt.
![]() Eddig az volt a szokás, hogy a kicsi paneleket aránytalanul magas áron kínálták. 200 W nem sok, de a kis feszültségű 250-270 W-osakkal egyszerűbb dolgozni. Egy modul, két kötés, alacsony feszültség. 240V-os rendszer ritkán fogja működésre bírni a tápodat, legfeljebb ha éppen az a cél, hogy akkor működjön, mikor süt a nap. Pl. napkollektor keringető.
sziasztok,
tanácsot kérnék.Van egy pincém, ami elég sötét, ősszel és télen jó lenne egy kis fény, az ott áttelelő növényeknek.Gondoltam teszek fel egy napelemet kintre, meg LED világítást a picébe. 10-15W elég lenne, az is csak nappal kellene, de akkor még borús időben is legyen meg a 10-15W Hogy lenne ezt a legegyszerűbb megcsinálni?Tárolni nem akarom az energiát így gondolom akku sem kell, de mi a helyzet a vezérlővel?Tehát amit megtermel a panel, azt egyből el is használnám. Bevinném vezetéken a fényt a pincébe. ![]() Kérlek a gazdaságossági, megtérülési részével ne foglalkozzatok,nem az a lényeg. köszönöm.
Napelemre led. Allitolag a novenyek a voros fenyt szeretik a legjobban.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |