Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405 - teljes tuning
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 7, 2005
Lapozás: OK   9 / 26
(#) zsoltee hozzászólása Márc 27, 2008 /
 
Üdv
A csatolt képen látható sokak által megépített quad-hoz keresek nyomtatható nyákrajzot. Előre is kösz. Bocs a minőségért. :worship:

Kép(4).jpg
    
(#) sound.man válasza zsoltee hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Tessék, kicsit rossz minőség de én ezalapján már több Quad-ot után építettem.
(#) zsoltee válasza sound.man hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Köszi szépen
(#) Parázs Gábor hozzászólása Ápr 14, 2008 /
 
Hello
A quad405-erősítőbe lehet végtranzisztorként darlingtonokat használni?Mit kell hozzá kicserélni?
köszönöm
(#) sixtek válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Röviden és tömören: nem lehet.
(#) Parázs Gábor válasza sixtek hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Rendben.Köszönöm
(#) Parázs Gábor válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Ha végtranyokat duplázok mit kell még megdupláznom(quad)?És ha a meghajtók helyet bd246C-t rakok, jó lesz e?
köszönöm
(#) Parázs Gábor válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
SZia
Nem a teljesítmény miatt dupláznák, hanem a stabilitás miatt.
Kösz a választ
(#) soos csaba hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
Szevasztok!Csinaltam negy darabot a 200W-os Urban fele Quadbol,es az volna a keredesem hogy lehet e a quadot hidalni?,csatolom az aramkort is amivel szeretnem hidalni.Megszeretnem csinalni az erositot hogy legyen 2x400W-os.lA trafoim 450W-osak,es 8darab 10000mikros kondit tenek hozza 63V-ra,es ket darab 35A-es 400V-ra egyenhidat tenek az alimentalasba.Szerintetek mefelelo lene neki ez az alimentalas?.Ja es mire kell ugyelni ha hidalom a Quadot,egyaltalan valtozik a Quad parameterei vagy vedelme ha hidalom?.Valaszotokat elore is Koszonom!!
(#) soos csaba hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
Meg valami,2 darab trafot tenek hoza!
(#) sound.man válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Igen, lehet hidalni. Hűtésre figyelj. Trafó picit kicsi, de úgy se sinust hallgatsz hanem zenét.
(#) soos csaba válasza sound.man hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Koszi sound.man a gyors valaszt.Kiprobalom oszt meglasuk mi sul ki belole.
(#) Tomi20 válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Például a végtranzisztorok, ha kicsi a hűtés. Én is hidaltam két 200W-os Quadot, eddig hiba nélkül. Az egyik elektro újságban jelent meg aktív hangváltó kapcsolás, két mély kimenete volt, egy normál, és egy fázis fordított, és ezt használtam, így a Quadok csak mélyet erősítenek, de gyönyörűen szól a hangfal, még nagy hangerőn is...
(#) soos csaba válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 5, 2008 /
 
Szevasz Tomi20!Nem tudnad ide felteni azt a hangvalto kapcsolast mert erdekelne engemet is.Ja es te milyen alimentalast epitetel meg a Quadokhoz?. Nem valtozot meg a Quad parameterei,esetleg a vedelme hogy hidaltad?.Koszi a valaszt elore is!
(#) soos csaba hozzászólása Júl 7, 2008 /
 
Egy ujab kerdes:Hany ohmon kell hogy hasznaljam a Quadot ha ket darab 200W-os-t hidalok?.A valaszt koszi elore is!!.Ja es jo volna ha valaszolnatok az ezeloti kerdesemre is,ha megkerhetlek beneteket.szevasztok!
(#) sound.man válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 7, 2008 /
 
Csak 8 ohm -os terheléssel terhelheted 4-el meg se próbáld! Paraméterei nem hiszem hogy változnak ha hidalod.
(#) Tomi20 válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 8, 2008 /
 
Heló

A rajzát már én is vadászom egy ideje, mert egy winyó halálakor elveszett az is sajna. Valóban csak 8 ohm- mal szabad terhelni. A rövid zár védelmet nem próbáltam, remélem nem is lesz rá szükség, de nem hiszem hogy változna a hidalástól. A pufferem kevés ezekhez a végfokokhoz, most 10000µF/63V kondi van benne tápáganként, de legalább kell bele még ennyi, a napokban bele is építem.
(#) soos csaba hozzászólása Júl 8, 2008 /
 
Szevasztok.Koszi valaszotokat,majd akor csak 8 ohmon fogom hajtani a quadokat.
(#) roland9 hozzászólása Júl 16, 2008 /
 
sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van ez a 200W-os quad, ezt át lehetne alakítani valahogy ugy hogy ne 200W-ot adjon le hanem 400W-ot 8 ohm-on? A tápfesz emelésen kívűl mit kéne benne kicserélnem hogy bírja ezt az elég nagy teljesítményt?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Udv.: Roland
(#) sound.man válasza roland9 hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Ha hidalsz két quad-ot akkor 400w lesz 8 ohm -ra.
(#) roland9 válasza sound.man hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
okés
köszi szépen a segítséget
(#) idlob válasza sound.man hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Ha hidalsz kétszeresére nő a minimális terhelőimpedancia. Tehát az 400W/16ohm lesz. Asszem. Vagy simán 4ohm?
(#) roland9 válasza idlob hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
és ha ugy csinálnám hogy beraknák még 1-1 végfokot vagy akár 2-2 végfokot és megemelném a tápfeszt mondjuk +-70, +-80V-ra?
(#) sound.man válasza idlob hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Igen. A 200w-os quad 200w-ot tud 4 ohm -ra és 100W-ot 8 ohm -ra. Teáht ha hidaljuk 400w lesz 8 ohm -on.
(#) sound.man válasza roland9 hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Ha MJ15003 van benne akkor nem bírná a +-70v-ot. Ha meg nagyobb tranyókat teszel bele ami bírja a feszt akkor is eléggé instabil lesz már szerintem. Jah és +- 80v-ról nem is tudna 8 ohm -on 400w-ot.
(#) roland9 válasza sound.man hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
szóval ezt a megoldást ezt felejtsem el
eből a kapcsolásból mekkora teljesítményt lehetne kivenni maximum 1 kis tuningal?
(#) sound.man válasza roland9 hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Olyan 200w-ot. Én nem tunningolnám tovább a quadot max hidalnám és ha te is ezt tennéd akko meglenne a teljesítmény ami kell.
(#) idlob válasza sound.man hozzászólására (») Júl 16, 2008 /
 
Ok, akkor nem szóltam, sorry.
(#) berkigyuri hozzászólása Aug 27, 2008 /
 
Sziasztok
Ezt a Quad-ot szeretném megcsinálni.szeretném megérdeklődni valaki szakitól,hogy jó lenne-e minőségromlás nélkül ha az MJ 15003-as tranyót mondjuk 2db 2N 3773-mal helyettesíteném valahogy (ha lehet) mert abból van itthon jó pár darab.Előre is köszi.

200W Quad.doc
    
(#) Erdei János válasza Einstein21 hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
Nekem a következő tapasztalatom volt. Zárt ládában mélynyomó + piezo.
A mélylökéseknél nekem is reccsent, és sokáig nem tudam az okot. Az ok az volt, hogy a piezo nem volt tökéletesen (légmentesen) zárt a mágnesnél, és a mélylökésnél valamennyi levegő nyomás érte, ezért meglökte a membránt, egészen a határig, ami kellemetlen reccsenő hangot adott.
Sziloplaszt a résbe, és a reccsegés elmúlt. Soha nem gondoltam volna.
Következő: »»   9 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem