Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Éjszakai áram átkapcsolás
Témaindító: Horvatlajos, idő: Okt 3, 2017
Figyelem! A zónaidős árszabású (köznyelven nappali), illetve az időszakos árszabású (éjszakai) áramok közötti átkapcsolás törvényellenes.
MSZ 447/7.2.1. Ha a fogyasztásmérő berendezés több, különböző árszabású fogyasztásmérőt tartalmaz (mert a fogyasztókészülékek elszámolási árszabása nem azonos), akkor ezen fogyasztókészülékek hálózatát egymástól elkülönítetten kell létesíteni.
Üdvözlet urak!. Segitséget szeretnék kérni, adott nappali 2fázis 25amper és ugyanez éjszakai vezéreltböl. Kettö darab 3 fazisu 40 amperes kontaktorral szeretném megoldani az átkapcsolást elektromos fütésre . Segitséget szeretnék kérni hogy pontosan hogyan kivitelezzem. Nem értem továbra hogy éjszakai vagy nappali kapcsoláskor melyik részröl kapja a nullát. Köszönöm a segitséget.
Üdv!
Szerintem Skori weboldalán megtalálod, amit keresel: Link
Elsonek hivd fel a szolgaltatot, es erdeklodj az atkapcsolas jogi kovetkezmenyeirol!
A szó elszáll.
Irsában kell őket megkérdezni.
Szerintem ez TILOS...illegális és szabálytalan !:
"fixen csatlakoztatott elektromos berendezés" Bővebben: Link Igaz, ettől függetlenül bizonyára nem kevés háztartásban így átkapcsolgatják az áramot... Bővebben: Link Szerintem Gabó is erre célzott megjegyzésében... A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2017
Fix bekötésű készüléket lehet. Apám házában is arról megy harminc éve a hőtárolós villanykályha. Három fázisról.
A nulla vezető közös a nappali és a vezérelt áram esetében, csak onnantól kell külön kezelni a nullákat, amikor az ÉV relén vagy reléken már át vannak vezetve.
A két kontaktoros megoldás kevésbé megbízható, mint a záró és bontó munkaérintkezőket is tartalmazó kontaktorok használata, továbbá ez utóbbinak csak akkor van saját fogyasztása amikor van vezérelt áram. Javaslom pl. a VS440-22, vagy 2db VS425-22, esetleg 2db R25-22 mágneskapcsolót (utóbbiakat párhuzamosított érintkezőkkel). A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2017
Igen erre, csak pár helyen megkaptam, hogy szolgáltató így meg úgy. Legtisztább felhívja őket, rákérdez és kész. Én a mai napig úgy tudom, hogy szabálytalan ahogy írtad is...
Úgy szabálytalan ha olyan készüléket használ éjszakai áramról ami nem arra van "kitalálva" (pl elektromos sütő ) a hőtárolós kályha a bojler éjszakai áramra van ,az hogy a "szünetben" nappali áramot is használ az nem szabálytalan (arról is használható) a te döntésed hogy a nappali vagy az éjszakai áramról használod.
Az megengedett lehet, hogy a normál és kapcsolt hálózatot összekössem, mondjuk a saját kismegszakítók előtt? (persze 1 fázisú betáplálásnál)
Biztos, hogy nem és értelme sem lenne. Ha a kapcsolt fázis aktív, akkor a közbenső eltérő ellenállások miatt nem minden áram a kapcsolt órán folyna keresztül, hanem egy része (lehet, hogy több is, mint a fele) a normál órán keresztül jönne.
Magyarán hiába aktív a vezérelt rész, az állandóról is történne fogyasztás, ez pedig ilyen esetben szó szerint az ablakon kidobott pénz lenne.
Ha a normál órán annyival kevesebb áram folyik, mint a két fogyasztói ár aránya, tehát ennél kevesebb, akkor már nyereséges. (de ha nem szabad, akkor nem szabad, csak ötlet volt, tranziens mentes átkapcsolás is lehetséges így) Köszönöm!
Ha akkor fogyasztasz, amikor van vezérelt, akkor a fogyasztás egy részét a vezérelt mérő méri, a másik részét az állandó. Ennek semmi értelme, mert ha van vezérelt, miért pörgetnéd az állandót is, amikor ott az olcsóbb vezérelt?
Ha nincs vezérelt, akkor viszont csak az állandó mérne.
Hacsak az összekötés nem egy nagyobb induktivitás.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2017
Vagy a normál egy kicsivel alacsonyabb feszültségű, mint a kapcsolt. Az áram majd tudja, merre szaladjon. (de így is illegális, meg nincs is kedvem vitatkozni)
Helló
Nálunk pl. úgy oldottam meg, hogy vettem egy timer-t (ami csak 10A bírt, monofázison) és egy kontaktort. Mivel a villany óránk digitális és az utca másik felén van, és még a villany szekrény is kb 12-13m-re a hőtárolós kályhától. Be van állítva a timer-en az olcsó áram ideje és akkor kapcsolja a kályhát. Idézet: ...az ugyebár Szerbiában van, az ottani törvényeket nem ismerjük. „"Nálunk"”
Nem tudom erre milyen szabályozás van, de valahogy biztosan megengedett. A felettünk lévő lakásban infrapanelekkel fűtenek. A panelek a mennyezeten vannak. Nincs hőtárolás. Nekik a vezérelt és az nappali mérő is három fázisú és van átkapcsoló. Ha van vezérelt, arról megy, ha nincs, átkapcsol a nappalira. Kell is, hisz megfagynának estig.
Az tény, hogy árulnak ilyen címszóval sima váltóérintkezős mágneskapcsolókat, de a legtöbb helyen ott áll egy megjegyzés:
Idézet: „Az áramváltó használatát egyes szolgáltatók korlátozhatják.” Fórumnyitás helyett talán inkább a helyi áramszolgáltatót kellett volna "meginterjúvolnia" a netes fórumok helyett...úgy látom min. 3 helyen is rákérdezett. Pl. innen letölthető az EON friss szabályzata. Idézet: „A fogyasztásmérő berendezés részét képező eszközök: a villamosenergia-fogyasztás mérésére és elszámolására szolgáló egy vagy több fogyasztásmérő, a kiegészítő készülékekkel együttesen, ideértve, de nem kizárólag: ... - az időprogram kapcsoló és a különmért felhasználói berendezéseket vezérlő kapcsolóórát vagy központilag vezérelt vevőberendezést és a hozzá tartozó mágnes kapcsolókat” A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2017
Az érdekelne hogy ha monofázist kapcsolnak át azt a digitális mérő hogyan tudná észre venni? Utána történik az atkapcsolas, a nappaliról le a kedvezményesre rá?
1. Szabálytalan.
2. Nem veszi észre. 3. A kedvezményes másik mérőn van.
Urak. Körbe jártam a témat. Beszéltem hivatalos villanyszerelővel is, és az émász-al... Csak hebegni meg habogni tudtak... A lényeg, hogy elektromos padlófűtés került be.... Csak ez menne vezérelt áramrol.
Szóval a csatolt képen látszik a saját álláspontjuk. Szakaszosan biztonságosan üzemeltető = termosztát vezérlés.... Nem dugaszolható=csavaros kötés... Ezek után véleményem szerint nyugodtan használható egy áram váltó A fénykép az émász hivatalos oldaláról van. B alap tarifa leírása... A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2019
Valószínűleg szolgáltatófüggő, sőt esetleg emberfüggő, hogy mi az aktuális hozzáállás. Egyszer adtam el egy átkapcsolót úgy, hogy a vevőnek az áramszolgáltató embere ajánlotta, hogy vegyen/szereltessen fel átkapcsolót
Szia!
Ez a Nem szabályzott kérdéskör ,régen adtak "Eltérési Engedélyt " azzal lehetett ilyet csinálni. Azt mondják ma már nem érvényes !? A hivatalos megoldása a két árszabású fogyasztási szerződés lenne. De azért itt durván másak a Ft/kWh dijak. Na most akkor ezt 50 résztvevő szájize szerint gondold el? Igen-nem-talán-mégse ?
Sziasztok
Skori weboldalát néztem, ha eltérő fázison van az éjszakai áram, akkor az átkapcsolás nem megoldható a feszültség külömbség miatt, ez még mindig így van, vagy van azóta valami megoldás? És ha csak kis teljesítménybe gondolkozunk? nyilván nem este hegesztünk PL: megjelenik az éjszakai áram- lekapcsol a nappali-bekapcsol egy rákötött UPS szünetmentes- pár másodperc múlva átvált egy relé az éjszakaira- lekapcsol az UPS. Nagy hülyeség?
Szia!
Ha 1fázis a bejövő, akkor az éjszakai is azon van. 3fázis esetén , már variálni kell. feltéve ha az éjszakai nem 3f. Ez az UPS megoldás azért kicsit drága ---de ez is 1 megoldása lenne . Láttam UPS ból is 3fázisút.
Kiesésmentesen (és egyszerű módon) csak azonos fázisok között lehet átkapcsolni, viszont megfelelő holtidővel át lehet kapcsolni különböző fázisok között is. Ha ez utóbbi ki van egészítve egy megfelelő szünetmentessel, úgy még akár jól is működhet....
Szép napot mindenkinek!
Egy olyan kérdésben kérném a segítségeteket, amiről már korábban hallottam egy szakitól, de nem láttam még működés közben. Egy olyan kapcsolásra, vagy relére, vagy bármire lenne szükségem, ami pl érzékeli, hogy áramkimaradásom van a szolgáltató felől, de mondjuk a rákötött egy fázison akad egy generátor is, ami termeli tovább a szükséges feszültséget és mindenféle beavatkozás nélkül átvált a generátorra. Továbbá akkor is jó lenne ha kapcsolna, ha az eredeti betáp megvan, de hazajövök és beindítom a generátort, mert ugyebár x időnként meg kell járatni és akkor már kapjon terhelést is. Tudjátok mi ennek a relének/kapcsolónak/kapcsolásnak a szakmai megnevezése? A rendszer terhelése kb 6-800W-lenne. Csak világítás és fűtés rendszer menne róla.
Teljesen egyszerű a kapcsolás csak egy relé kell ami a szolgáltató betápjára van kötve , amikor megszűnik a delej elenged a relé és rákapcsolja a generátort a lakásra ...
Annyira azért nem egyszerű, hogy egy db, relé elég lenne. Van egy ilyen feltétele is:
Idézet: „Továbbá akkor is jó lenne ha kapcsolna, ha az eredeti betáp megvan, de hazajövök és beindítom a generátort,...” |
Bejelentkezés
Hirdetés |