Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Ezzel szerintem nem vagyok előrébb, ugyanis itt az van, hogy az arduino boardot használjuk fel ISP programozóként. Namármost az USBASP -vel is tudom programozni
(mert tulajdonképpen az is egy ISP-t megvalósító programozó). Viszont ha a resetet letiltom, akkor elvileg már ugrott az ISP -vel való programozási lehetőség, gondolom én azért, mert kell neki programozás közben a reset láb/jel. Szóval ha tiltom a reset lábat, és sima outputként alkalmazom, mind a két módszer megfőtt, csak a bootloaderes programozás marad úgy néz ki. Ami igazából nem is baj, mert a FW amit majd beletöltök, szerintem úgy is simán bele fog férni...
Sajnos tévedésben vagy!
Mert ha megnézed a kapcsolási rajzokat? Az USB IC ről megy 1 vezeték a RESET lábakra, a botloadert is resettel inditják! Bővebben: Link
Na akkor most az van, hogy bootloaderrel se lehet progrmozni letiltott reset lábbal???
> bootloaderrel se lehet progrmozni letiltott reset lábbal?
De, lehet. Elveszed a tápot, visszaadod a tápot, és a bootloader timeout alatt elkezded a programozást. Figyelj oda, hogy az Rx és Tx lábakra mit raksz, mert MINDEN bekapcsoláskor, amíg fut a bootloader ezek soros port vonalak lesznek, és csak az alkalmazásod elindulása után él az általad programozott konfiguráció (In, Out, stb).
Na ez akkor így még jó is lehet, ugyanis alapból van Rx/Tx kimenet a panelen a soros kommunikáció miatt, akkor azt úgy fel is használhatom elvileg...
Sziasztok.
Egy kis segitséget szeretnék kérni. ![]() Van kettő gomb, eddig ugy áll a program, hogy ha megnyomom az egyiket azután lehet csak a másikat és igy fel váltva, egy gombnyomásnál hozzá számol 1-et és ezt ki is irja LCD-n. És azt szeretném megcsinálni, hogy ha megnyomom az egyik gombot akkor kezdjen el számolni 1 percig és az az 1 perc allat lehesen fel váltva nyomkodni a gombokat és számolja is, az 1 perc letelte után ne számolja már a gombnyomásokat és irjon is ki valamit. Az egész koncepcio ugy álna, hogy mondjuk 1-20 gombnyomásig ki irja, hogy rossz, 20-40-ig nem rossz, 40-60-ig jó, 60-80-ig nagyon jó és 80-100-ig kitünö. Remélem érthetö. Köszi. ![]()
Szerintem meg kéne próbálni a powerbank söntjét nagyobbra cserélni, így azt hinné, hogy több áram folyik. Akkor viszont a maximális áram is kisebb lenne.
De ez itt nagyon off.
Építs egy ilyet, és akkor újra tudod programozni, ha előtte letiltod a resetet.
Ezt majd elteszem, lehet még szükség lesz rá...
Szépen működik a távméréses, SMS fogadós-küldős projektem, 328p-s mini pro-val.
Eddig 5 V 16 MHz, volt benne, ma kicseréltem egy 3,3V-os 8 MHz-re. ( a rendszernek saját tápja van nem használj a mini tápját, ezért szerintem mindegy, hogy 3,3 vagy 5 voltos verziót használok). Tesztelés közben arra jöttem rá, hogy a 8 Mhz -es nem jól dolgozza fel a kapott SMS-t, mi okozhatja ezt a hibát?
A 3.3V-os Arduino mini pro-k 90%-a 16MHz-ről jár. Nem ez gondod, hogy rossz alaplapot választottál ki? Tölts fel egy villogót, ami mp-ként állapotot vált, és meglátod, hogy valóban milyen sebsségen megy az AVR. Van rajta kvarc?
Egyébként is, mi az, hogy nem dolgozza fel jól? Igazán kifejthetnéd... A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2017
Talán az, hogy a soros port fele órajelen megy?
Jó alaplapot választottam ki, ellenőriztem.
Kvarc van rajta, de pici, most próbálom elolvasni mi van ráírva. Azt jelenti, hogy nem jól dolgozza fel: ha SMS-t küldök neki, csak akkor foglakozik vele, ha az előre megadott számról jön. Után elolvassa az üzenetet, és az alapján cselekszik. Valamiért hibás azonosítást jelez (nem egyezik a küldő száma és a beállított szám).
Hogy az 1 perc alat lehessen nyomkodni a gombot és számolja is.
![]()
Lekérdezed a rendszeridőt, utána addig engeded futni a ciklust amíg a lekért rendszeridő + 1 perc nagyobb mint aktuális rendszeridő.
Idő: a millis() ezredmásodperces pontossággal adja vissza a "rendszeridőt", ami kb. 50 nap alatt nullázódik. Ha nem elég ez a pontosság, akkor a micros() használható.
Maga perces időzítős kód valami ilyesmi:
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2017
Ezt a könyvtárat használom:
Bővebben: Link Nem tudom létezik-e UNO-ba 8 Mhz-es kvarc-os? Lehet, hogy kompatibilitási problémák vannak? Lehet ilyen?
Üdv!
Meg tudná valaki mondani, hogy mekkora az Arduino IDE gépigénye? Esetleg p4-en, 2db 512Mb-os RAM-mal elmegy? Előre is köszönöm!
java-s, idővel fel fogja zabálni a memoárt - már ha marad egyáltalán neki, mert egy mai óperenciás rendszer és egy böngésző pár tab-bel simán eszik giga fölött.
Amúgy ezt a lomot dobd ki, de tényleg. Tizenezerért lehet kapni sokkal jobb gépet (Bővebben: Link), boltban, garanciával. Mondjuk ez se mai, de klasszisokkal jobb mint bármilyen P4, és ha használod is akkor az ára hamar visszajön a villanyszámlán a P4-hez képest. És DDR3-as, szóval értelmes áron tudsz bele még memóriát tenni.
Én a műhelyben ilyen célra egy 1100 MHz-es Athlon XP-t használok 512 MB RAM-mal. Böngészésre nem ideális a gép, de az Arduino IDE tökéletesen teszi a dolgát rajta.
Kiprobáltam az Arduino IDE-t(1.0-át és 1.8-at) egy Intel Celeronos 2002-ben gyártott alaplappal, 1GB memóriával, elviszi, de ha kinyittok egy böngészőt (FF/IE/Chrome/Safari), ugy belassul, hogy használhatatlan.
Ha programírás közben nem lehet az internetet használni, akkor fárasztó a programírás. Én az Arduinot egy P4(HT) 3,4GHz-es géppel, 3 GB rammal és egy 1 terrás vinyóval hsználom, ami kiválóan viszen 4db Arduino IDE-t és 10db Chromeban kinyított lapot. A helyedben vásárolnék egy jobb gépet(amit tbarath ajánlott, az kiváló) és azt használnám.
Mindenképp Xp -t használj (tiszta új telepítés) ezen a gépen, arra telepítsd az arduino IDE -t.
Akkor fog menni rendesen...
Sziasztok arduino-val szeretnék vezérelni egy motort, a gondot a motor jelenti, bekapcsoláskor sűrűn kiüti az arduino-t, motor eredetileg 3 fázisról volt működtetve, ezt átkötöttem egyfázisúra, a motor működik szépen 220V/380V 750W. A vezérlést két 30A relével oldatom meg, egyik az irányváltást végzi a másik a bekapcsolást. Kipróbáltam egy hősugárzó kapcsolgatásával, de csak a motor indításkor áll fent a hiba.
Mi az hogy kiüti?
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2017
Moderátor által szerkesztve
Akkor az arduinod tápkörében nézelődnék esetlegesen a reset láb stabilitását sem árt megvizsgálni ha nincs kondisan szűrve akkor az indítási áramlökés indukálhat zavarfeszültségeket az arduinód körében. Bár nem tudom mi hogyan van leválasztva mert kb semmit sem tudni a cuccodról.
Egyébként logikai bemeneteket sem árt hardveresen + szoftveresen prell mentesíteni mert a szkóppal megnéznéd szép kis zavarok lehetnek a lábakon és ha valamelyiknek van olyan funkciója pl ki-be kapcsolás stb akkor még ha nem is váltasz a kapcsolókkal akkor is úgy érzi mintha kikapcsoltad volna. De nem ismerem az áramkörödet.
Az arduino külön tápon van, és csak a motornál áll fent a hiba sajnos nincs szkóppom hogy a zavart mérjem. Időközben a motort lekötöttem és elkülönítettem az arduino-tól kb 1 méterre, de a zavar ugyanúgy fennáll, motor indításkor most nem indul újra de úgy érzékeli az inputot mintha magas lenne.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2017
|
Bejelentkezés
Hirdetés |