Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Hegesztő trafó
Sziasztok.
co hegesztőről lenne kérdésem! Visszabontottam 1 co trafó tekercsét! Az első kivezetést nevezzük /a-nak/ az első csapolásig 74 menetet számoltam. Az első és második megcsapolás között 190 menet volt. A második és harmadik között 35. Nem vagyok tisztában a tekercseléssel de én úgy gondoltam eddig hogy először van 1 nagyobb menetszám aztán több kisebb! Vagy létezne hogy először a 74 menet közé teszik a 220 voltot? Aztán tovább a 190 menet és a kezdő bevezetést kötik 220 közé? Ebből a tekercselésből én arra következtetnék hogy a 190 menetet kötném 220-ra, és csak utána kapcsolnám hozzá 74, illetve a 35 menetet! Jól okoskodom vagy tévedek? A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2017
Miért kellett lefejteni? Le volt égve?
Jobb lett volna, ha maradsz a MIG... témában. A rajzon látható, miért ilyen. Van egy durva fokozatváltás, 74 me, és van egy közepes, a 35 me. Így kettő megcsapolással 4 fokozatod van. Két olcsó váltókapcsolóval ki lehet váltani egy bonyolultabb, drágább fokozatkapcsolót. Előbb-utóbb mindegyikre rákerül a 230 V. Furcsa, hogy le tudtad bontani a primert a szekunder nélkül. A primer szokott alul lenni CO2 gépeknél.
Sziasztok.
Van egy régi magyar eltra márkájú hegesztő trafóm. A mai nap még hidegen egy durranás kisèretében megállt. Mi szállhatott el benne ?
Szerintem ebben nem sok minden van, ami durranhat.
Én mindenképpen szétszedném, valószínűleg látni is lehet hogy mi a probléma...
Hetra 100AKM-et használtan,érdemes venni? Nagyon megkímélt, de nem tudom mennyire erős. A 130u-ról halottam hogy erős, de szereti lecsapkodni a biztosítékot.
Ha hegeszteni akarsz vele akkor hanyagold, de egész jó akkutöltő-bikázó készíthető belőle.
Hegeszteni akartam vele, akkutöltőm az van. Miért hanyagoljam, a 130u az jobb lenne?
A 130U jobb, már csak a +30A miatt is. A Hetra 100 eléggé kicsi gyújtófeszültséggel rendelkezik, nagyon megválogatja az elektródát amit el képes hegeszteni. A 130-as jobb. De a legjobb az inverter, már egészen olcsón lehet kapni és "akár a zsebedben is elfér"
![]()
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, van egy TIP TS150-es trafóm, szeretném az élettartamát meghosszabbítani egy 230v-os ventilátor beszerelésével. Tudnátok segíteni, hogy hova csatlakoztassam a ventilátor vezetékeit és befelé fujjon vagy szívjon kifelé? Köszi a segítséget!!! Üdv! A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2017
Szerintem fújasd,a lehető legnagyobb ventivel,de akkor sem lesz jobb se nem erősebb.Nem rég ennek a dobozába szereltem egy colt 1300 gépet,a trafó megvan még,jó lesz a fazonhuzal még akár ferritre vagy induktivitásnak.Ha már ide írtál az inverter építési topikba,szerintem dobd ki a belét és épits bele egy invertereset,akár colt,akár maci,vagy akár más invertert fényévekkel jobb mint ez.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2017
A 230V-os ventilátort nyilván a kapcsoló utáni bejövőre, azaz a trafó primerjével párhuzamosan kell kötni. Egy valamirevaló hegesztőben a primer átmérő szokott olyan lenni mint amilyen ebben a szekunder. Nem akartam elhinni amikor egy tekercselő ezt mondta nekem, de most a kép alapján már elhiszem. A ventilátor jóval hatékonyabb ha fúj, de ez a dobozkialakítás olyan hogy itt szívóra kell fordítani. Az előlapon viszont nem sok levegő tud beáramlani mert ahhoz kevés az a perforáció.
Üdv! Nem teljesen ilyen a trafó, de hasonló. Tapasztalat: ventilátor nélkül kb 4-5-6 elektróda után leold a hővédelem, ha folyamatosan hegesztesz. Ventilátor beszerelése után ( 230V-os fémkeretes ) talán egy elektródával bír többet. Max annyi az előnye, hogy utána nem 20 perc múlva kapcsol vissza, hanem 15. Nem érdemes rákölteni, ez ennyit tud. Ez ilyen barkács hegesztő, ha letörik otthon a kertkapu, két elektródával visszahegeszted. Utána nem kell fél évig sem elővenni.
Nekem hasonló trafóm van, én direktbe kötöttem egy 230V-os ventit a kapcsoló elé, így ha bedugom a konnektorba, már a venti működik. Tehát, ha a trafót lekapcsolom, attól még a hűtés megy.
Én befele fújósra csináltam. Csináltam egy felerősítő keretet a ventinek, a két felerősítő furatot használom a rögzítésére, ami a hátfalon középen van.
Az én trafóm kicsivel nagyobb (160-as típus, de a kialakítása szinte ugyanez), de nekem a hővédelem csak akkor oldott le, amikor a haverom feltekerte maxra és úgy kezdett hegeszteni - nem dicsértem meg, mert feleslegesen erőltette, kisebb áram is elég lett volna.
Szia! Akkor a sógoré bóvlibb, mert az lekapcsol tényleg néhány elektróda után. Nem nagy áramon, 2,5-es pálcával, talán 80A?? Én is fújóra tettem a ventit és állandóan megy.
Szerintem aluval van tekerve a szekunder.
Sziasztok!
Egy ilyen TIP trafót át lehet alakítani szalagfűrészlap forrasztására alkalmas géppé? Vagy akár valami hasonló trafót? Köszi! Üdv! A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2017
Sziasztok!
Hozzájutottam egy hegesztő trafóhoz. Sajnos elég leharcolt állapotban kaptam meg. A szekunder oldala félig aluminium huzallal volt, félig pedig szigetelt réz vezetékkel. A trafót eddig hegesztésre használták, de azt mondták, hogy át lehet kötni 400V-ra is, mert hogy van olyan kivezetése. A szekunder oldalt letekertem, mert elég összevissza volt aztán láttam, hogy a bal oldali tekercs mintha meg lenne égve. A primerkör huzalátmérője: d=2,4mm. És van rajta elég sok kivezetés amelyekről nem tudom mire valóak. Szeretném megcsinálni a bal oldali tekercset is, és a szekunder oldalt is tekerném rá utána. Co hegesztő trafónak szeretném későbbiekben használni. A jobb oldali biztosan működik mert kipróbáltam. Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan indulhatnék neki? Segítségeteket előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2017
Ebből CO hegesztőt?
![]() Kicsit "göröngyösnek" látom az utat, de nem értek hozzá ![]()
Készítettem már egy Co hegesztőt, azonban abban egy hetra 200sve trafója volt benne úgy, hogy a megfelelő menetszámot letekertem róla a kellő feszültség elérése érdekében . Azonban a vasmagos szabályzója nem volt jó ezért gondoltam, hogy kicserélem másra.
Sziasztok!
Van egy 6-fokozatú, Hetra hegesztő trafóm, 2,5 pálcával, 4-5fokozaton használom. A fokozatkapcsoló kímélése miatt, hogy ne kelljen végigkapcsolni, használhatom úgy, hogy 4-es fokozatra kapcsolom, és utána dugom be a hálózatba. Így nem kellene oda-vissza végigkapcsolgatnom.
Nem egészséges, mert nagyon igénybe veszi a csatlakozókat, hálózatot. A kapcsoló csak az üres-járási áramot kapcsolja, mikor tekered, tehát minimális terhelés van rajta. Valamint a mozgatás jót tesz berohadás ellen.
Tegyél a gépre egy külön bekapcsolót. Pl. egy világítós kis billenőkapcsolót. Akkor a fokozatkapcsoló lehet állandóan a leggyakrabban használt állásban.
Arra figyelj oda, hogy 16 A-es kapcsoló legyen! A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2017
Azt hittem nagyobb áramot kapcsol, mert a gép szokott rezzenni mikor kapcsolok. De gyors fokozatváltásnál előfordult hogy leverte a biztosítékot, B20-ast, lassú fokozatváltáskor viszont nincs ilyen probléma, most C20-as biztosíték van fent. Ismerősömnél viszont már bedugásnál, vagy 2-ik fokozatváltásnál leverte a biztosítékot, régi ház, minden egykörön fut, nem tudom mekkora a biztosítékuk. Nálam is egy fázis van, de ilyen még nem fordult elő, 6-ik fokozaton is szépen hegeszt. Köszönöm a segítséget.
Akkor úgy működne mint a co hegesztőgépeknél, a nagy többségnél ott is van külön bekapcsoló gomb. Köszönöm a segítséget.
Az át/bekapcsolásnál van indítási áramlökés, azért "rezzen", de ez elhanyagolható a kapcsoló szempontjából. Ha ismerősödnél "néha"-nál többször kell hegeszteni, vagy egy (~10 m) hosszabbítót iktass be, vagy készíts egy egyszerű indítási áramlökés védőt. A régi biztosítók (pl. EBA), már fáradtak, és érzékenyebbek, azért veri le a trafó. Valamint elöregedett kötések is lehetnek az áramútban; ezeket javítani kéne (ha már az átalakítás/átvezetékezés nem jöhet szóba). 32 A-ig ingyenes a csere, csak a megszakítót kell fizetni; de ha elég ramaty, akkor az is ingyenes. Érdemes megcsináltatni, aztán lehet fokozatosan átépíteni a régi vezetékezést.
Azt a régifajta porcelánbiztosítékot láttam a villanyóradoboz aljában, lehet még olyan van nekik. De majd rákérdezek, hogy milyen, és hányast használnak. A dologban az az érdekes, hogy egy noname, áruházi saját márkás trafó nem verte le a biztosítékot. Az csúszóvasmagos, és maximumra kell tekerni, hogy vigye a 2,5-es pálcát, úgyhogy nem egy erős gép. Mostanában nem lesz hegesztgetés, ha meg netán mégis, akkor a noname-al megoldom. Az a lényeg, hogy a Hetrának semmi baja, úgy működik ahogy kell, a hálózat a ludas. Köszönöm még egyszer
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |