Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   989 / 1207
(#) enree hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, valaki tudna nekem ebből egy olyan HEX-et gyártani, ami monostabil módban működik, nem pedig bistabilban?
Előre is köszi, ha valaki épp ráérne
(#) cross51 válasza kriszrap hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Nem hagytam el, csak nem az MSGEQ7-hez van rakva hanem az lm358 kimenetén van a poti után.
Ha nincs semmi az ADC jó hogy mér mV-os eltéréseket mert lebeg.
Tegyél az analog bemenetre egy 10k potit és nézd meg mit látsz a mátrixon.
Ha a mátrix így megy rendesen akkor az ADC rendben.
De az MSGEQ-nak nem tudom mi baja lehet küldj rá audióba egy pl 1khz szinusz jelet és nézd meg akkor mi történik.
(#) pajti2 válasza don_peter hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Van egy gyári ubw32-d, ami arra lenne jó, hogy előreszámíthatóan kiszűrhető legyen a hw hiba, erre szétforrasztod.. így hirtelen nem tudom, mit szóljak hozzá. Most már az sem előreszámíthatóan forrasztási hibától mentes.

Amíg hibát keresel, olyan programot kellene gyártani, ami egyetlen main.c, nem összelinkelt 30akárhány modul, amiből fellinkeled csak az egyiket, tele ismeretlen függvényekkel, és siránkozol rajta, hogy hol a hiba - honnan tudhatná azt bárki is? Ki kellene csupaszítani minden olyasmit, aminek nincsen benne feltétlenül keresnivalója. Az mla-ból az mcu saját header-jei linkelve maradhatnak külső modulként (onnan van pld a systemconfig behívása is), más semmi. Az összes, aminek benne kellene lennie, egy timer felprogramozása, pollozással a túlcsordulás vizsgálata, és egy kimeneti led kapcsolgatása. Az pontosan egyetlen main() függvény, az összes többi nem tudom, mit keres ott. Ki kellene szűrnöd minden lehetséges zavaró tényezőt, különben egy életen át vakarhatod a buksit, hogy hol és mit figyelmetlenkedtél el.
(#) kriszrap válasza cross51 hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Idézet:
„Nem hagytam el, csak nem az MSGEQ7-hez van rakva hanem az lm358 kimenetén van a poti után.
Ha nincs semmi az ADC jó hogy mér mV-os eltéréseket mert lebeg.
Tegyél az analog bemenetre egy 10k potit és nézd meg mit látsz a mátrixon.
Ha a mátrix így megy rendesen akkor az ADC rendben.
De az MSGEQ-nak nem tudom mi baja lehet küldj rá audióba egy pl 1khz szinusz jelet és nézd meg akkor mi történik.”

Hát rákellet jönnöm arra hogy olcsó volt MSGEQ7 ebayen(400ft) és hát igen rossz nem müködik se hogy se sajnos van ez igy...
ADC müködik rendesen megnéztem.
Hol lehet beszerezni jót??
Azt hittem táp volt a probléma és igy 100nf helyet beraktam 10uf ot lm7805 után nem lesz az probléma??
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2017
(#) Bakman válasza kriszrap hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
100 nF és 10-20 µF még elfér. Kell a 100 nF is.
(#) eSDi válasza don_peter hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Üdv!

Nem tudom, hogy köze van e hozzá, de a 48. sor végéről hiányzik egy macskaköröm.

  1. #error "This example needs a PIC32MX processor with RTCC peripheral present. Aborting build!


Ilyenkor jó szolgálatot tesz egy notepad++, vagy Visual Studio Code szövegszerkesztő. Színesben látod, hol csúszik el a dolog.
(#) kriszrap hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
100nf-ot a pic táplábaihoz raktam.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2017
(#) Bakman válasza kriszrap hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
7805 táplábaihoz, a lehető legközelebb a bemenetnél kell 330 nF, a kimenetnél 100 nF.
(#) pajti2 válasza don_peter hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
A privát magánvéleményt és a személyeskedést illik off tartalomként kezelni. Például így. Ha hibát keresel, ami egészen biztosan benned van, akkor ott kezdődik a megoldás, hogy saját magad vagy, akiben kicsit sem bízol meg. Ha nem bírod a feszültséget, az sajnálatos, de biztosan lehetetlen hibát megkeresni attól még úgy megy. Jobbulást.
(#) Ashen16 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Ez igen,vicces fiú... Sokat gyakoroltad gondolom
Köszi a semmit bátyja.
(#) cross51 válasza Ashen16 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Mit vársz egy PIC-es témában egy silabs-os uC-re??
(#) benjami válasza Ashen16 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Rossz helyen tetted fel a kérdést, ez ugyanis PIC-es topik. Itt érdeklődj.
(#) Moderátor hozzászólása don_peter hozzászólására (») Nov 5, 2017
 
Felesleges a vulgarizálás!
(#) don_peter válasza pajti2 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
A gond az itt te voltál most, kötekedtél feleselgessen. Egy kicsi segítőekésséggel többre mentünk volna... És neked is jobbulást.
Dobtam a gyári RTC-t, külső DS1338-al többre jutok...
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
(#) GFI hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Sziasztok!

Némi segítségre lenne szűkségem. Hátha tudja valaki a megoldást.

Mplab X ide v3.45
C30 v3.31

A program sikeresen lefordul, de nincs meg a hex file.
dist/default/production/ mapában kellene lennie, de itt egy .a kiterjesztésű file keletkezik, amit hiába nevezek át hex-re.
(#) cross51 válasza GFI hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
X alatt külön exportálni kell.
Project name -> jobb kikk -> Export hex.
(#) benjami válasza GFI hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Project beállításoknál a building résznél a configuration type-t állítsd át library-ról application-ra.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
(#) usane válasza don_peter hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Nem látom hol kötekedik. Midegy is ebbe nem akarok belemenni.
Viszont megint csak kikerülöd a problémát ahelyett, hogy megoldanád. Mint legutóbb.
Nem néztem bele a program részletbe mert rohadtul nincs rá időm, DE:
1. A 32kHz-es kristály nem generálhat 200kHz-et. Hol méred?
Az vagy visszajön a PIC felől valahogy, vagy 2. pont.
2. Fogadjunk erratát te sem olvasol. 3 oldal erratája van, amiben több pont is érinti az oszcillátort. Megnézted? Lehet, hogy resetel folyamatosan. Valami állapotjelző ledet raktál valamelyik lábra, hogy lásd tényleg az órajel ugrál-e vagy nem is megy a program?
(#) don_peter válasza usane hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
OLED kijelzőn figyelem a működést.
Nem értem én sem a 200KHz-es jelet, Kristály lábán mérem skóppal.
Gyári és saját programmal is próbáltam, egyelőre tanácstalan vagyok a működésképtelensége miatt.
Minden más szépen működik, de ezt valahogy nem akar, keresem még a hibát.

Ezt viszont nem értem:
Idézet:
„Viszont megint csak kikerülöd a problémát ahelyett, hogy megoldanád. Mint legutóbb.”
Mire gondolsz, nem emlékszem már..
(#) usane válasza don_peter hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Volt valami amit szintén nem tudtál megoldani és szétszedted, megcsináltad másképp. Már nem tudom mi volt. Pár hónapja. Lényegtelen.
Szóval ha jól értem, a program többi része láthatóan fut közben mialatt ez hibás.
Értem itt, hogy nem külön-külön tesztelve a program részeket, hanem egyszerre futtatva.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2017
(#) don_peter válasza usane hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Akkor össze keverhetsz valakivel.. Nem bontottam le semmit amit megépítettem, az elmúlt időszakban nem volt nagyobb fennakadásom a fejlesztéseim kapcsán..
Ennek az RTC-nek is rutinszerűen kellene mennie, főként mert van gyári könyvtára..

Próbáltam saját programmal is, de gondoltam leszűkítem a gondokat, hogy ne legyen más probléma hiba keresés közben, így a gyári programot bővítettem egy LED villogtatásával és később egy OLED-es LCD-vel, hogy lássam az adatokat működés közben.
Tehát csak külön az RTC semmi más...

Most újra ellenőriztem az összes forrasztást, de azok is jók...
Fura egy működést generál, hol 6, hol 12-es egységekben ugrál a másodperc és 99-ig számol 60, helyett az összes változó.. Adatlapja szerint pedig csak 60-ig kellene, furán működik...vagy is nem működik..
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2017
(#) usane válasza don_peter hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Biztos nem keverlek össze, de nem keresem vissza. Nem érdekes.

Mint mondtam nincs időm a kódot túrni most,talán este. Egy kérdés. Hogyan használod az RTCC-t. Alarm módban, interrupt?
pontosan melyik 795 ez? Esetleg F512L?
Ja és melyik fordító?
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2017
(#) usane válasza enree hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Nem bonyolult. Holnapra talán meglesz.
(#) don_peter válasza usane hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Simán csak az RTCC-t használom.
Megszakítás és érbresztő nélkül, egyelőre csak azt akarom, hogy járjon az óra.

32MX795F512L, C32, MPLAB.
(#) madzagos hozzászólása Nov 6, 2017 /
 
Tisztelt szakértők!
Tudna nekem valaki segíteni abban hogy a Bővebben: Link a 6.lépésnél levő frissített hex file-t átírni 24 órásra? Segítségeteket előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2017
(#) pajti2 válasza madzagos hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Milyen jellegű segítségre van szükséged? Segíthetünk megtalálni a pic adatlapját, vannak asm tutorialok, vagy ami csak kell.

( )
(#) madzagos válasza pajti2 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Szia
A régi program kettő féle verzióban van meg 12 órás és 24 órás ban. A frissitett az csak 12 órás verzióban. A régi változatban megtaláltam a különbséget a programban. A frissített változatban átirtam. Mplab program segítségével. Amikor exportálom hex file lesz. Beégetném a picbe de a hex file üres. Totálisan kezdő vagyok benne.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2017
(#) kissi válasza madzagos hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Szia!

Nem garantálom, hogy jó, mert nem álltam neki a működést megérteni, csak a két program összehasonlítása alapján módosítottam... !
Próbáld ki és ha gond van, jelezd vissza privátban !
(#) madzagos válasza kissi hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Szia
Ma kipróbálom. Köszönöm a segítségedet.
(#) don_peter hozzászólása Nov 7, 2017 /
 
Nos eljutottam odáig, hogy rájöjjek mi volt a gond a másodpercenkénti időméréssel.
Most már megy az RTC, legalább is jól, másodpercenként számol..
Viszont az kicsit fura, hogy miképpen változnak az értékek:
  1. // 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9, 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25, 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41,
  2. // 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57, 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73, 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89,

Másodperc, Perc és az óra helyi értékén is így növekednek a változók..
Van esetleg valakinek ötlete, hogy ez mitől van?
Az tisztán látszik, hogy 10mp elteltével ugrik a számláló, elsőnek 16-ra, majd 25-ről 32-re, 41-ről 48-ra, 57-ről 64-re, 73-ról 80-ra és 89-ről 0-ra.., majd kezdődik előröl.
A másodperc számolás rendben van, de a számlálok értéke érdekesen alakul..
Van valami amit esetleg nem állítok, vagy rosszul van beállítva?

Esetleg nekem kell ezeket a változókat ellenőriznem és kompenzálni a növekedésüket?
Köszi előre is..

(32MX795F512L, gyári RTC példa programot használom)
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2017
Következő: »»   989 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem