Fórum témák
» Több friss téma |
Félreértettél, én arra lennék kíváncsi, hogy számítógépen mi a szoftver, szóval mit használsz Mach3 helyett ami a G kódot lekezeli?
Sziasztok!
Fóliavágással foglalkozik valaki közületek? Tudom, hogy ez inkább az apróba való lenne, de ott nagy eséllyel nem olvasná el senki olyan, aki esetleg tudna is segíteni... Tápegységhez szeretnék előlapot készíteni, de fekete alapon lenne fehér a felirat és így meg vagyok lőve a dologgal. Festeni szeretném, nem matricázni, ezért szeretnék öntapadós fóliából sablont hozzá (fehéren lefújnám, majd rá a matrica, mehet a fekete réteg, matrica le és marad a fehér felirat), viszont erre a fóliavágásra olyan ajánlatot kaptam, amennyit kicsit sokallok érte (pláne, hogy még postadíj jön rá, vagy el kell érte autókáznom ~70km-t). Tehát a kérdésem, hogy lenne-e köztetek, aki tudna ilyen sablont készíteni nekem, Dunakeszitől nem túl messze?
Szia! Én például szendvicsanyagot használtam ilyen célra - gravírozva. A lap fekete, ha legravírozod a felső réteget - alatta fehér. Azaz éppen a kívánt fekete alapon fehér felirat az eredmény. Igaz - műanyag és a gépemnek vannak méretkorlátai. Az én cnc-m is képes vágni, sőt van fóliám is, de nagyon nem mindegy mekkora íven fordul. Minél nagyobb az ív, annál könnyebben boldogul. Mellékletben egy vágott forma (kétoldalas ragasztó). Mellékletben még a fekete alapú fehér feliratos lapka.
Ehhez nem különleges "szendvicsanyag" kell, bármit lefesthet az alapszínétől elütő színnel, aztán lehet gravírozni...
Ehhez "csak" egy gravírozó kell, ami nincs otthon minden hobbistának... A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2017
Egyébként ha van kézügyességed, és nem miniatűr feliratokat akarsz, akár te is készíthetsz magadnak sablont. Kinyomtatod öntapadós fóliára, ráragasztod a feliratozni kívánt részre, egy szikével kivágod a fólián a betűket, lefested valami festékkel, és lehúzod az egész fóliát, majd a végén egy színtelen lakkal átfújod...
Hmmm, én se bánnám, ha lenne egy CNC-m itthon...
Értem én, hogy a szendvicsanyagra gondoltál...
Igen, végső esetben ezt a szikés módszert fogom alkalmazni, csináltam már. Alumínium dobozról van szó és viszonylag apró betűkről, ezért szerettem volna ha valaki ki tudja vágni és nem nekem kell bravúrokat elkövetni vele.
Megpróbálható még lézernyomtatóval és műnyomópapírral is, aztán lakkozni hogy ne kopjon le a nyomat.
Vagy akár maratással is mint ha nyákot csinálnál fotóeljárással, kimarod a betűket, így mélyedés jön létre, lefújod feketére az egész lapot vékonyan, aztán hosszába felcsiszolod valami polírpapírral, így a betűkben a mélyedésben benne marad a fekete festék, aztán mehet rá szintén a szintelen lakk.
Vegyél betűmatricát, fújd feketére az alapot, matricázd jöhet a fehér majd száradás után szikével felszeded a matricát ..
Ha van eloxált alu lapod, én kiégetem neked szivesen, postáért.
Köszi, legközelebb lehet, hogy élni fogok vele, de ez a doboz már össze van rakva (egy miniITX ház lett átalakítva), így már ez az út nem járható.
Mindenkinek köszönöm a segítséget, ötletet.
Nem saját munka de érdekelne készített-e már valamelyikőtök ilyet ? Főleg, milyen szerszám, fordulat stb és milyen szoftver? Mert ez már nem képről készült relief kategória. Odáig látok el egyenlőre, mert azt készítettem. Google sketchupból végülis kinyerhető a dxf. Tehát a szoftver még ok. Jól mutatna egy ilyen könyv az asztalomon.
Pár egyszerűbb munka. Táblásított fenyő, bőr és rétegelt lemez. (40W Co)
Egy kis móka mára.
Sajnos a forrás eléggé aprócska volt, ezért ilyen "cakkos" a széle az íveken.
Szalagűrész & "kisflex" elég az elkészítéséhez...
Szerintem ez is egy olyan dolog, amire tökéletesen illik az a közmondás, hogy minden csoda három napig tart. Megtetszett, aztán neadj isten veszel vagy készítesz magadnak egyet mert tök jól néz ki, és pár napig biztos, hogy oda meg vissza leszel tőle, hogy van egy ilyen izéd, aztán feledésbe merül, és utánna már rá se nézel...
Ez igaz, de:
Idézet: . „Diversitas delectat!”
Mármint CNC, nagyon tévedsz, nagyon sok mindenre lehet használni.
Tudod mikor sütöttünk utoljára kenyeret a kenyérsütővel?
Hullámosítottunk hajat a hajhullámosítóval? Vagy forrasztottam a forrasztóállomással? Vagy vágtam fát a láncfűrésszel?
Én a szobor alakú hajtogatós papírról beszéltem, nem a CNC-ről...
Lézer vágott antisztatikus átlátszó bontó fésűk készültek ma, gravírozva is.
Csak hogy emelkedjen a nézettségem:
Bővebben: Fa Kulcstartó készítés
Csak egy személyes megjegyzés, szerintem a lyukat tedd bentebb, hogy nagyobb anyagvastagság maradjon. Hány wattos a lézer? Fogaskerék vágást vállalsz -e?
Még egy ventillátoros elszívót elbírna...
Van benne elszívás nem is kicsi csak messzeb van a cső, szerencsére nem jön ki a füst a plexiből, 40W -os CO2 lézer, vágáskor kb 30W-on. Fogaskereket még nem rajzoltam de ha van G kód kivágom.
A tervező a képen látott formátumokba tud exportálni.
Esetleg azok közül nem eszik meg valamit a masinád? De szerintem valami "*.DXF to Gcode" konvertáló biztos létezik ha nagyon muszáj. Egyébként csak érdeklődöm, ha szükségem van ilyen alkatrészre, tudjam kihez forduljak...
Az inkspace laser plugin -ja generálja a g-kódot ezt használom, az inkspace elfogadja a dxf formátumot.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |