Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   34 / 489
(#) vicsys válasza liman hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Az .asm-ben kell módosítani nem a .hex-ben.
Bővebben: Link
Bocs, nem is 3 hanem 4 asm legyen egymás mellett. (a prop és a base is igényli a keys és Chargen-t)
-base.asm
-CharGen.asm
-keys.asm
-prop.asm
Ha sikerült megtalálni a prop.asm-ben és módosítottad, akkor lehet lefordítani .hex-é. (mint az előbb írtam, javaslom az MPASM-et!)
(#) tony994 hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
Én átterveztem a távírányítót valaki le tudná ellernőrizni hogy jó e??
(#) liman válasza vicsys hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
ok koszi igy mar megtalaltam csak jo lett volna megtartani azokat a modositasokat amik abban a kodban voltak.
(#) tony994 hozzászólása Márc 28, 2008 /
 
Valaki áttudja programozni a pic-et ugy hogy ne legyen demo mod?Hanem egyből induljon nekeljen hozzá távírányító?
Nagyon nagy kérés lenne?



ÜDV!
(#) robbbb válasza tony994 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Csao!

Nekek speciel ha ráadom a tápot felpörgés után megy az óra,távirányító ki-be kapcs nélkül is.
A videó alapján sztem valami érintkezési gond lesz,nekem is volt ilyen,amig nem rögzítettem a szekunder tekercs vezetékeit a propellerhez.

Üdv!
(#) tony994 hozzászólása Márc 29, 2008 /
 
Akkor érintkezési hiba??És hogy rögzítsem?

ÜDV!
(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Mondom, hogy nem érintkezési hiba!!!!!!
robbbb-másik firm-et használ. Kérd el az övét! (prop.hex)
Mi a gond a távszabályzóval? Azt a legkönnyebb megépíteni és tesztelni.
(#) tony994 hozzászólása Márc 29, 2008 /
 
Robbb belinkeled azt a "firm-et" bár nemtudom mi az.....


ÜDV!
(#) tony994 hozzászólása Márc 29, 2008 /
 
Álítsátok előre prop clockjaitokat!
(#) robbbb válasza tony994 hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Hello!

Én ezt a használtam,remélem beindul a tiéd is!

Üdv!

prop.hex.txt
    
(#) tony994 hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
Mostmár semmisemegy Kicseréltem a programot és semmitse csinál........... Mi lehet a baja?
(#) liman hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
hello
megint a programozzassal kapcsolatban kerdeznek.
az eredeti programmal sikerult megoldanom hogy az ellenkezo iranyba forgo motor ne a tukorkepet irja ki az idonek.Kozben kaptam egyket extraval ellatott programot is ezzel viszont nem megy a dolog.Csak akkor mukodik ha a tukorkepet irja ki ha ki veszem(vagy beteszem) a ;-t akkor csak a kulso ledek villognak.Tehat csak egy beallitasnal mutatja az idot.
tud valaki segiteni hogy hol lehet a hiba?
(#) vicsys válasza liman hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Vagy az egyik, vagy a másik sor elé kell a komment (. De valamelyik előtt kell lennie. Mindkettő előtt sem lehet.
(#) liman válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
kiprobaltam ha az elso sor elott nincs ; akkor megy mutatja az idot csak tukrozve ha a masodik sor elott nincs ; akkor meg csak a kulso kor villog.
(#) Tom025 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 3, 2008 /
 
Miért ne lehetne? Az egyik az egész kijelzést tükrözi, a másik meg csak a szövegszkrollozás irányát változtatja. Szerintem az eredeti programban bármilyen kombinációban működnie kéne. Aztán lehet, hogy ebben a módosított változatban Kaninjo mester valami olyasmit ügyködött, hogy csak az egyik esetben tud rendesen működni...
(#) tony994 hozzászólása Ápr 9, 2008 /
 
Robbbb progjamjával se megy.....szintet tuti az a baj hogy rossz a távírányító nekem ez a prop nem órának kell hanem szövegkírásra aki tud programozni azt megkérném hogy minden funciót vegyen ki a programból csak szöveget lehessen vele kírni,és egyből a szöveg menjen.Nagyon örülnék ha valaki megtudná csainálni!

ÜDV és előre is thx!
(#) Sendi válasza tony994 hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Helló tony994.

Én már két órát is készítettem, mind a kettőt videó motorral. Én erre esküszöm. Nem kell tekercselni, csendes, stabil.
Kiváncsiságból olvasgattam a hozzászólásokat.
Egy valamit nem láttam. Mind a propeller mind a bázis programja mellett van a key.asm. (sőt a távirányítóban is van egy kód kiosztás)
Ezeknek illik egyezni, (a közös funkciókban), hogy a kiadott jelett a vevő ugyanúgy tudja azonosítani. Hiába tökéletes a távírányítótók, ha a kiadott jelet a vevő (propeller) nem tudja azonosítani.
A távirányítód vezérli a bázist is, és a propellert is.
Meg tudod azt csinálni, hogy az adott kód, a bázison elindítja a motort, és ha ugyanezt a kódot teszed be a propellernél a szöveg kiíratásra, akkor felpörög a motor, és indul a szöveg. Ugyanezen gomb mújra megnyomásával leáll a motor, és megszünik a szöveg.

Én is kisérletezéssel jöttem rá, hogy mi mit jelent.
De megoldható.
Sok sikert.
(#) tony994 hozzászólása Ápr 14, 2008 /
 
Sokat a programozáshoz nemértek főleg pic-hez nem, a c# hez meg c hez értek......ezért szóltam nektek...
(#) vanzerr válasza Sendi hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Szia Sendi!

Tudnál esetleg az órádról feltenni néhány képet? Találtam néhány képet, én a vodeomotor "körüli" képekre gondoltam. A videomotor bekötését és vezérlését hogyan oldottad meg?
(#) Sendi válasza vanzerr hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Helló vanzerr.

Persze készítek majd róluk fényképet. Addig is előljáróban: mindkettő kétfejes, az egyik egy "dévú"
magnóból van, a motoron rajta van a vezérlő ic, így simám 12V-ról be tudtam indítani, de volt esztergályos munka vele.
A másik egy öreg Audioton feje. Mechanikailag tökéletes. A forgórész tetejére fel lehet csavarozni a propellert (megvan a menet is a két csavarnak) egy az egyben jó 180 fokra vannak egymástól. Az állórészen van 3 db menetes furat, és távtartókkal felfogtam egy régi nyák lemezre.
Ezt a nyákot pedig felfogattam egy furnér lapra melyen egy nagy furaton kidugtam a fej forgórészét és rácsavaroztam a propellert.
Az egész egy fél órás munka.
A fejekben benne vannak a tekercsek, az álló és forgórészben, ezeket használva készen volt a trafó.
Viszont ebben a fejben van 3 db. hall elem, meg inpulzusadó, meg még egy csomó dolog. (12 vezeték)
így a videó panelt használtam fel meghajtásnak.
A Hall elemek miatt nagyon stabil a kijelzés, (semmi imbolygás). A panel meg elfér a szekrény tetején.

A FET kb. 40 fokos, és 3 %-os kitöltéssel megy standby-ban 20 KHz-n.

(#) liman válasza Sendi hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
hello
a tied is orajarassal megeggyezo iranyban forog?
ha igen akkor esetleg eltudnad kuldeni a programokat hozza mert nekem nem megy ha modositom.
(#) Sendi válasza liman hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
helló liman.

Igen, az első az órával megegyezően forgott.
Amit a "fiúk" leírtak az teljesen pontos, és korrekt.
De itt van az én hex-em. (csak így mentettem el)
De figyelj, mert a gombkiosztás nem fog egyezni.

Sok sikert
(#) liman válasza Sendi hozzászólására (») Ápr 15, 2008 /
 
szia nagyon koszonom
vegre ezzel mukodik minden
(#) ABU hozzászólása Ápr 16, 2008 /
 
Üdv!
Olvasgattam én is erről az óráról, és most már nagyon úgy néz ki, hogy nekem is kell egy ilyet készítenem.
A tekercsek elkészítése, azért nem is olyan könnyű feladat, pláne annak, aki még nem foglalkozott ilyennel. Meg én sem szeretek tekercseléssel bíbelődni.

Ezért azon gondolkodtam, hogy annak a panelnek az áramellátását meglehetne oldani valamivel egyszerűbb módon is. Az elképzelésem a mellékelt képben van.
Természetesen a két pálya között lennie kell szintkülömbségnek, de amúgy könnyedén kivitelezhető, csak legyen elég stabil

Így a panelről el is lehet hagyni pár dolgot.

Most az elektrocsib-féle rajzokról mondom

A bázisról: R1-T1-D6-L1
A propellerről: L1-D19-D20-D21-D22-D23-C1

Megspóróltunk pár forintot, majd jó lesz pót PIC-re

Szívesen meghallgatnám a véleményeteket a dologgal kapcsolatban.Le is ba****tok, hogy "erről már volt szó..." meg ilyenek. Különösebben nem érdekel

picture01.jpg
    
(#) vicsys válasza ABU hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
A rajz nagyon igényes lett!
(#) zolee1209 válasza ABU hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Nem lenne rossz ötlet ez az áramszedős megoldás, én is gondolkodtam, hogy ezzel építem meg az órámat, de végül átgondoltam és arra jutottam, hogy egyszerűbb egy tekercset elkészíteni! Amik hátrányként nekem szembetűntek az áramszedős megoldással kapcsolatban: - Megfelelő mechanikai kivitelezés - Az érintkezők kopása - Az érintkezők által keltett zaj - Megfelelő kivitelezés mellet is fellép a súrlódás és ez a meghajtó készüléket (PC venti, vagy sima DC motor pl.) terheli
És bár így valóban spórolunk egy-két alkatrészt, de megéri-e?! Bár bonyolultnak és nehézkesnek tűnik, de nem annyira körülményes a tekercsek elkészítése (szerintem). De ha van lehetőséged és kísérletezési vágyad az áramszedős megoldással kapcsolatban, akkor csak bíztatni tudlak, lehet hogy én gondoltam rosszul a dolgokat és valóban egy jó megoldás ez a kivitelezési módszer is!!!
(#) Sendi válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Helló zolee és Többiek.

Miért idegenkedtek a videómotortól?
Egy videószervízben ingyen adják őket panelostól.
Készen vannak a tekercsek (feriten) finoman csapágyazott, csendes, kiegyensúlyozott.
Ha jó tipust választotok, akkor a propeller felerősítéshez is megvannak a csavar helyek, és az állórész lefogásához is.
Persze ha van ellenvélemény szívesen meghallgatom.
(#) zolee1209 válasza Sendi hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Szia! Láttam videomotoros kivitelezést, csak amikor azt akartam megépíteni (bolond fejjel), leszedtem róla a tekercseket és gondoltam majd rakok a külsejére...
Aztán amikor a tanárom megkérdezte mi lesz belőle, én elmondtam,majd jól elvette tőle a kedvemet, mert örvényáram így és úgy. Na ebből nem tudom mennyi igaz, de az biztos hogy nem építettem meg még azóta sem. És sajna találni sem találtam még olyat, amit használni tudtam volna rendesen! De hogyha folytatom egyszer az RGB órám "projectét" , akkor tuti vidimotor lesz a meghajtója!!!
(#) liman válasza Sendi hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
en is csak ajanlani tudom a videomotort.eloszor venti motorral csinaltam de a ketto kozott eg es fold a kulonbseg.Sajnos a tekercsekre en is keson gondoltam
igy kiszedtem oket a fejbol de ha lesz kovetkezo azt mar tuti azzal csinalom.
(#) Sendi válasza liman hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Helló liman.

Egy dologra figyeljetek a tekercsekkel.
A "primer" ellenállása nagyon kicsi kb. 1.8 ohm.
Én soros ellenállást használok kb. 8 ohm-t. (de 15 ohm-mal is működik)
A FET igy éppen csak langyos, és energia van bőven.
(standy-ban 3% kitöltéssel megy).
A "szekundert" pedig sorba kell kötni. (és a fejeket lekötni)

Sok sikert
Következő: »»   34 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem