Fórum témák
» Több friss téma |
Ezt nem tudhatjuk csak a kialakítástól függ (linsinek -lintengelyek ) majd a próba eldönti
Én most szedem össze az anyagot egy lézergéphez 25mm es lintengelyeken fog szaladni a híd amit 45x45 ös építőidomból és 15mm es linsínből terveztem építeni (a váz 120x30mm építőidom) nem terveztem "gyengére" viszont ha akarom egy kisebb gravírozó vagy fúrófejet is el fog bírni
Már többször irtam, hogy a Dremel nem jo ilyen feladatra még akkor sem, ha betonba öntöd. A motor meg a tengelye gumitokban van azaz a házát akárhogy fogod be a tengely még mindig akár 1 mm-t is elmozdulhat. A Dremel egy furogép csakis axiális nyomásra jo, radiálisra nem. Azaz NYÁKot furhatsz vele, de a marásnál már elöfordulhat ( a terheléstöl fugg), hogy elveszti a nyomot.
11.11-én akarok rendelni egy korábbi képen mutatott 300 W-os marót a következő géphez. Ez most csak a "tanulópénz", ezen a gépen gyakorlok, és nincs forgács... Ennyiből jó. Meg kibírható a műanyag ára, a kitöltés változtatásával meg erős alkatrészt is lehet nyomtatni.
Amíg meg nyomtat, addig megy a fejtörés.
Arra majd figyelj oda, hogy a képen látható maró már jobban melegszik. A kínai gépeken, amikre fel szokták szerelni a befogó egy bordázott alumínium elem, ami a hűtését is segíti, ebből kifolyólag PLA-ból nem nyomtathatod majd a saját befogódat (nem szóltam, ha ABS-t használsz ).
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2017
Köszi, jó hogy mondtad. Holnap akarom megrendelni, a megérkezés vagy 30-40 nap karácsony előtt, közben.
Kb mennyi filamentből jön ki egy ilyen? Csak kíváncsiságból kérdezem.
Arra kell majd figyelni, hogy ócska csapágyakkal szokták szerelni. Épp ezért én olyan kiszerelésben vettem, amire még nem tették fel a tokmányt és első lépésként minőségi csapágyakat szereltem fel rá. A tokmányt házi módszerrel is fel lehet rakni (motor megy a mélyhűtőbe, tokmány pedig a sütőbe, gyorsan összeilleszt és kész is a zsugorkötés). Ha nem találsz ilyen verziót, kis méretű csapágylehúzóval leszedhető a tokmány a tengelyről.
Ha a kitöltés 35 %, akkor a
Build time: 8 hours 28 minutes Filament length: 37541.8 mm Plastic weight: 112.87 g (0.25 lb) Material cost: 5.19$. (1.75 mm-esből) De még az apróbb alkatrészek is kellenek, egy nagy és 3 kisebb darabból áll. Sajnálom elvágni az 500 mm-es menetes orsót, de el fogom, mert össze akarom szerelni és tesztelni.
Szia! A formaterv és a megoldások biztosan javítanak a konstrukción, de a műanyag súlya és merevsége - nos arról nem tudok mit mondani. Az előjön majd a gyakorlatban. Szerintem ez e szerkezet könnyebben hajlamos a csavarodásra, deformálódásra. De műanyagoknál értek már engem is pozitív meglepetések.
Tisztelt fórumtagok!
Gábornak hívnak, az elektronikában járatlan órásmester vagyok, saját készítésű karórákat is szoktam készíteni, az óratokok kimaratása, azonban mostanában elég költséges. Elhatároztam, hogy készítek egy kis cnc gépet, azonban nem nagyon tudom, hogy hol is kezdjek hozzá, nem nagy gépben gondolkodom, elég, ha a munkapad max 30X30cm-es méretű. Főként titánium, kerámia, és egyébb keményfémek kimarására, esztergálására használnám. Megköszönném, ha valaki segítene a tervezésben, illetve az alkatrészek összeírásában. Tisztelettel: S.Z. Gábor A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
Szia! Szerintem nem ártana körülnézned a használtgép piacon is. Ilyen anyagokhoz erős "vas" kell. Van olyan cég nem egy, aki árul komplett maró mechanikát - ami felszerelhető utólag léptetőmotorokkal. Én ilyesmit keresnék inkább. De nem lesz olcsóbb szerintem, mint a bérgyártás. Bár ez minőség és darabszám kérdése is. Elsőként szerintem nézz meg pár gépet, beszélj itt pár fórumtárssal, akinek már van gépe. Fusd át a fotókat!
Ha már csináltál karorát akkor tudod, hogy a tok legalább 2 munkafolyamat egy marás majd esztergálás ( az üveg befogása, meg a hátlapé). Ezt a két munkafolyamatot csak nagyon nehezen lehetne egy gépen elvégezni, igy legalább két gépre lesz szükséged ahol az eszterga lesz a kihivás, mert vagy nagyon vékony anyagot kell megmunkálni (hátlap) vagy nagyon idomtalant ( az oratok a szijtartoval stb, amit meglehetösen nehéz befogni mindenféle spéci segédeszköz nélkül.)
Ráadásul valamennyi felsorolt anyag a nehezen megmunkálhato anyagok közé tartozik, ami extra kihivás lesz. Ahogy már a kolléga javasolta nézegess körül, és beszélgess el néhány finommechanikus szakival, és utánna dönts, hogy mit is akarsz. Mindenképpen legyen világos minden munkafolyamat, amire szükséged lesz mielött döntenél. Esetleg menj el oda, ahol eddig csinálták a tokokat és nézd meg hogyan készülnek.
Üdvözletem!
Érdeklődnék, hogy egy ilyen típusú(OX CNC) mennyire felelne meg alumínium, illetve fa, plexi vágására, marására, 820x1270-es munkaterülettel?
Szíjhatással alut nem nagyon tudsz majd marni .
Fára jó! Idézet: „saját készítésű karórákat is szoktam készíteni” Idézet: „elég, ha a munkapad max 30X30cm-es méretű” Milyen óra ez hogy ekkora gép kell? Mert nekem van egy ékszerésznek készült gépem .
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Idézet: „Milyen óra ez hogy ekkora gép kell? ” Mostanában ilyen, ehhez hasonló kisebb asztali órákat is szoktam készíteni. Idézet: .„Mert nekem van egy ékszerésznek készült gépem” Tudnál feltölteni róla képet? Köszönettel: Gábor
A minőség attól függ meggyire lesz merev és persze merőleges a maró szerszám. Ma én is próbálkoztam nyákmarással, sajnos az új tűk egyből el is pattantak (made in china) így egy régi használtat kellett előkeresni. Ez már járt acélban és aluban is, mégis elfogadható maradt. A rajzolat nem lett szép, mert túl mélyre martam, nem volt idő felsíkolni az alátétet és inkább biztosra mentem. Ez szerintem egy hobbigépen a simán elérhető minőség komolyabb tapasztalat és finomhangolás nélkül.
Sajnos egy szebb nyákról nem találtam képet a telefonomon. A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
Ja hogy ez a csunyábbik NYÁK-od??? Lehet én nem értek hozzá és tulbecsülöm.... de összetenném a két melső mancsomat ha én ilyet tudnék majd marni a gépemmel.
Ez elvárható egy hobbi géptől. Ha odafigyelve építed simán lesz még jobb is.
Értem akkor ez neked nem jó, mert nekem kicsi a munkaterület a gépnek.
110x70x70 mm Pont egy kicsi satu alá lett így megtervezve
Sziasztok! Utolsó próbálkozás a Dremellel, míg meg nem jön az új marómotor.
Vonalzó minta, 0-25 mm hosszú, 5 mm-enként 5 mm hosszú beosztás és az első szakaszban mm-enként növekvő marás, piramistűvel, 0.07 mm mélyen autolevel megvolt, méghozzá elég sűrűre vettem. Meglepődve látom, hogy a minta "biceg". Ezt most a mechanika, az autolevel vagy a Dremel csinálhatja? A hosszak pontosak, de érdekes a mintázat, nem egyforma mély. A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
Szia! Le tudnánk tesztelni, ha átküldenéd a gcode-ot és én is kimarnám.
Megszaladasnak tunik, tehat feszul egy ideig, hajlik a tu vege, aztan atugrik az uj helyre.
Az elotolasi sebesseggel nem probaltal jatszani? Lassitsd eloszor, ha romlik, probald gyorsitani.
Most épül a CO2 lézer mechanika.
És egy kis teszt. Mach3 Y tengely 5000 sebesség 5000 pozicionálással. Bővebben: Link Itt pedig az X tengely 80-ezres sebességgel és 60-ezer pozicionálással. Bővebben: Link
Nem tudom mennyire jó ez a tű, de én soha nem használnék ilyet nyákhoz.
Egy csavart élű gravírtűt inkább .
Faja lesz
A digitális képstabilizálást kikapcsolhattad volna, mert szerintem elég zavaró.
Ha szeretnéd leforgatom újra gkódba. Az eredeti sajnos a gépen van azt meg csak sokára látogatom meg. (és nem biztos, hogy elférne a gépeden mert úgy forgattam, hogy elférjen az a3-as nyáklap) Viszont amit a képen mutattál az elég nag rugalmasságot mutat a vázban. Próbálj körbemarni egy nyákdarabot egy lépésben, hogy lecsavarozod a közepét stabilan. Ekkor jobban elő fog jönni az ilen hiba és megkeresheted mivel tudod korrigálni. Mekkora sebességekkel martad?
Sziasztok.
Első próbálkozásom CNC gépemmel NYÁK marása. Elsőre nagyon jó lett, örülök neki. 244 darab WS2812B LED lesz rajta.
Szia. a csavart élűre hogy keressek rá az ebajon? Nézelődtem régebben. láttam ilyet, de akkor nem kerestem rá konkrétan. Aztán megpróbáltam Keresni, de már nem láttam.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |