Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Mach3-al kapcsolatban szeretnék kérdezni... Találtam egy magyar nyelvű leírást hozzá de nem bírom a motort forgásra bírni. Végig mentem lépésről lépésre de valamit nem jól állítok be. Jedi-vel forog rendesen de a 3-al nem indul pedig a motor vezérlő villog, mintha küldené az impulzust de a fő vezérlő panelen nem kattog a relé. Válaszaitokat előre is köszönöm! üdv.
Amikor a Mach-3-at elindítod és rákattintasz a "Reset"-re akkor megfeszülnek a motorok?
Először is hogy van beállítva a pc lpt portja?
Printert építesz? Nem ránt túl nagyot az egész kereten a fej? Nem ártana valami jó nagy holt tömeg arra a vázra. De tetszik.
Ja, én azt hittem, valami kicsi panel, de jó nekem a vonalzó minta, amit martam. Most felhagyok a próbákkal, nekiállok egy nagyobb, merevebb fém gépnek, mire megjön a marómotor, addigra tesztelni tudjak. Engem még mindig inkább a progik beállításai érdekelnek, hogy a gcode-eagle-ben mit kell beállítani, hogy csak keveset marjon körbe. Vagy hogy kell beállítani a progikat, hogy csak a forrszemek meg ösvények maradjanak, a többit meg szedje le a cnc. Gyanús egyébként a mechanika ingása, mintha inogna a kocsi, illetve még az újonnan nyomtatott kocsit kipróbálom.
Egyszer le is esett a gépről
Munka közben nem kell ilyen gyorsan mennie az Y tengelynek . De még jön bele bőven súly . Aszal emelés + asztal alá amihez rögzítve lesz stb. Csak néztem mit tudnak azok a kis NEMA 17 motorok
Sziasztok!
Van két 5 fázisú léptető motorom. Milyen meghajtóval tudom használni? Az általános L298N meghajtó csak 4 fázisú motorhoz jó, aminek összesen 6 vezetéke van.3-3 egy tekercs, és tekercsenként egy középső kivezetéssel. Az ötfázisúnál mind az öt fázis tekercs kivezetés rendelkezésre áll, azaz összesen 10 vezeték. Tippek? A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
Levél nehezéknek nem rossz választás, főleg ha jó nagyok !
Jó lenne ha olcsó driver lenne hozzá, csak mióta bejöttek az olcsó mikrostep driverek a kétfázisú motorokhoz nincs jelentőségük.
Szerintem csak akkor érdemes foglalkozni vele, ha nagyobb példányokról van szó. Van hozzá jó drágán meghajtó, vagy csinálhatsz is hozzá meghajtást mikrokontrollerrel és fetes félhidakkal, sönt+komparátoros chopperrel.
Szia!
Ilyen motor. Gyári vezérlőpaneljén rajta csücsül még a SI-7500A driver is. Tehát elméletileg nincs akadálya, hogy összerakjam a driver részét. Viszont mivel fogom majd vezérelni a drivert? Saját uC-saját programmal? Step-Dir Bemenetekkel ? Életképes? Ezek mekkora motornak számítanak? A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
Hát egy 0.81Nm-es motor nem egy bika, de egy kisebb gépet meghajthat.
Amellett a driver mellett nincs valami "fordító" is? De az a SI-7500A se lenne a legjobb, mert csak unipoláris meghajtást tud(gyengébb lesz a motorod). Életképes az ötlet. A meghajtás logikai tábláját(kimenetek állapota) eltárolod, beállítasz a step jel felfutó éléhez egy interruptot, megvizsgáltatod, hogy a dir jel 0 vagy 1 és ez alapján léptetsz előre vagy hátra.
Aha, köszi.
Kisebb gép alatt mit értesz? Én egy A4-es munkaterületű gépet szeretnék építeni. A mozgatást menetes-száron keresztül képzeltem(vagy valami hasonló) NYÁK marás, lézer, gravírozás. Mit bírna el a rendszer? Esetleg miből lehet nagyobb motorokat bontani? A vezérlőt akkor nem okoz majd gondot leprogramozni. A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
Gravírozni jól lehetne vele, mert elég nagy a felbontása(0.72°).
Marni nem igazán lehetne vele és a sebessége se lenne valami rekorder. De egy gépnél talán a legkisebb kiadás a motorok. Én 2000Ft-ért vettem darabját használtan nema34-eseimnek A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
Melyik Nema34?
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
Az csak egy méretszabvány, típust most fejből nem tudok mondani.
Szemfüles voltam és lecsaptam rá a Jófogáson Annyira nem néz ki jól, de viszont nagyon erős. A kínai tengelykapcsolóimat eltekeri.
Szerencsés. Akkor még nézelődök én is, hátha szerencsém lesz egy nagyobb motorral.
Köszi a segítséget.
Sárga fórumon is volt valamikor fent, unipolárisként hirdette, de át lehetett volna kötni. Az is olyan 4000 körül volt valamikor. De ez olyan kivárós dolog. Ha sürgős, akkor meg kell venni drágán.
Helló!
Igen fogja... Közbe sikerült elindítani, a printer port vezérlő nem volt aktív. Köszi!
Helló!
Nem volt sehogy de mostmár jól müxik. Köszi!
Sziasztok!
Ismét a szakértőkhöz fordulnék egy jelentéktelen ám de annál inkább érdekfeszítő kérdéssel. A kérdésem a "Lazy Cam" G-kód generálással kapcsolatos. Tehát... Corell-be megszerkesztettem amit akartam, kiexportáltam DXF (R11)-be. Behívtam a DXF-et a Lazy Cam be és onnan a "post code" gombra nyomva kiküldtem a G- kódot. Mivel lézer gravírozót szeretnék készíteni ezért a "foam" funkciót választottam a Lazy Cam-ben mert nincs szükség több lépcsős megmunkálásra. A Mach3-ban próbáltam a maró és a plazma verziót is de úgy gondolom a plazma közelebb áll a lézer gravirhoz, mivel csak 1x kell végigmennie. Persze ezt csak én gondolom. És végre jöjjön a lényeg. Tehát... amikor behívom a G-kódot csak egy részlete látszik... Valamit biztosan kifelejtettem.... Erre szeretnék fényt deríteni. Köszönöm!
Hali, elfelejtetted kifizetni, valamiből csak demó verziód van!
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
Jól mondja Medve! A Mach3 demojának 1000 sor a g kód korlátja.
Mielőtt még itt bármit is megvennék, úgy gondolom előbb alap szinten meg kellene tudnom tanulni, hogy lássam azt, hogy ez-e a megfelelő szoftver arra a célra amit akarok vagy inkább Arduinóba gondolkozzak. A feladat egy A betű volt ami talán nem tesz ki 1000 sort de lehet, hogy mégis.
Az a baj ezekkel a generált kódokkal, hogy nem használják ki a gkódok lehetőségeit. Pl egy ívet nem az annak megfelelő G2 vagy G3 kódokkal csinálja, hanem kismillió G1-ből, tehát sok kis egyenesből rakja össze, így nagyon terjengős a kód. Ha egy sima A betűt akarsz csinálni akkor azt kézzel is meg lehet írni, szerintem nagyjából 10 sorból.
Létezik erre a kézelt generált G-kódra,magyar nyelvű leírás,valahol,esetleg minta programokkal(olyan "szájbarágós")?
Kösz!
3 tengelyes marógépre ez nem rossz anyag: Bővebben: Link
Azt is figyelembe kell venni, hogy a cnc programozás egy külön szakma, a teljes ismerete túlmutat a hobbi szinten.
Magától értetődik.De gondolom hobbi szinten sem árt meg senkinek ,ha áttanulmányoz pár erről szóló leírást.
Kösz a Linket!
Persze, hogy nem árt! Sőt! Én többször egyszerűbb alkatrészeket inkább programozok így mintsem generáljam a kódot. Maj este teszek fel pélát, hogy mi a különbség a generált és a kézzel írt között, úgy, hogy a marópálya ugyan az.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |