Fórum témák
» Több friss téma |
Ez típustól függ. Én pl. most rendeltem 32 000-ért egyet, ami 150x150x150-et tud nyomtatni. A maróm (ha egyszer végre kész lesz) majd 130-at tud mozdulni a Z tengelyen.
Had kérdezzem!
Ha valaki az aluprofil+görgő verziót választja akkor ott a görgők kottyanásmentességét mivel?... excenteres csavarperselyel lehet megoldani? Illetve a fém vagy a műanyag görgő a jobb? Tudoma fém kevésbé kopik..
Illetve egy másik irány...
450-550 mm-es széles hid 300W kínai maromotorral, mennyire fog nekem behajlani logni ha (10-12 es) rétglemezből építem? Nem azèrt tudnék hozzá rendelni aluprofilt, de "szebb lenne" ha az egész fából lenne! Fa; réteglemez; plexi; NYÁK megmunkálás a cél! Ha nagyon hajlásveszélyes akkor az egész profilból.... ha nem akkor az egéssz fából! Köszönöm A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
Amiket en nezegettem az kb a 3040 es 6040 kategoria, azok azert nem valami nagyot fognak Z tengelyen.
Nekem csak a mechanika kell a tobbi mar rendben lesz. De ez csak jovore. Most meg a 3D printerrel szeretnek jatszani kicsit. Az olcsobb project es (valamivel) kevesbe hangos ![]()
Nem mindegy a cipelt súly és a sebesség. Tud 3D nyomtatóként viselkedni egy cnc, csak legyen aki kivárja...
A hidat csináld aluprofilból a borítást meg rétegeltből , Ha a pontosság a cél (nyák) akkor csak lineársines-lieár tengelyes (20-25mm) megoldást válassz (pontosság-kottyanásmentesség) ha műanyag -rétegelt megmunkálás a cél akkor jó a kerék is .
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2017
Azt hiszem marad az eredeti felallás kaqkk amit anno beszéltünk hogy nem hibrid gépezek!
Csinálok egy kb 150x150 es gépet a NYÁK-nak. A nagyobb meg marad amilyet mutattam! Az 500-700 lineáris sinek nagyon megdobnák a költségvetést ![]()
Mindenkép az MDF anyagot javaslom gép épitésnek.
Én alut munkálok meg ilyen gépen gond nélkül.
Ahogy már leírták, megoldható, csak nem célszerű, mert egy normális erős 3 tengelyes maró nem tud olyan gyors mozgásokat végezni, mint a nyomtató. Többször olvastam, hogy egy-egy nyomtatás gyári nyomtatókon is 10+ óra. Ha a cnc csak egy picit lasabb akkor is sok órával növeli meg a nyomtatási időt. Persze ha ez nem számít akkor hajrá!
Idézet: Ha átgondolod alaposabban akkor elég lett volna egyet építeni... „Hajrá ! Kezd el megépíteni , ne értékeld át többször "Az okoskodás a tett halála" Én senkitől nem kértem véleményt és (gyógyszergyártó szakmával) már a második gépemet építem” ![]()
Nem ! Én először építettem egy kicsit nyákfúrásra amit eladtam , most egy 100x100cm est építek famunkára .Tervben van a 3. is az lézergravírozó lesz , és ha azt is megunom akkor csinálok plazmavágót ...
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2017
Bővebben: Link olcsón is lehet erős gépet építeni , csapágy -kerék-laposvas-szögvas. (és ami számodra a legfontosabb zárt ház )
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni a hozzáértőktől, hogy a mellékelt ábra szerint lézerrel szeretnék gravírozni. Ahogy elnézem nem kellene mindig bekapcsolva lenni a diódának. Vajon mi kapcsolgatja? Köszönöm a válaszokat!
Pedig ott a fotón, be is van pipálva!
Be is van kötve az LPT port valamelyik kimenetére a lézer, hogy kapcsolni tudja? Generálsz egy kódot és látni is fogod, hogy ki be kapcsolja a lézert .
...Háát igen! Ez lenne a nagy kérdés, hogy hová kell kötni a diódát?
![]()
Hű ha!
Főorsó ki be kapcsolás! Mach3 be kell állítanod ezt a funkciót!
Úgy meg nagyon lassú lesz, nekem a lézer a Z tengely DIR lábára van kötve.
G00 Z-0.0025 ;OFF G00 Z0.0025 ;ON
...Most a "Z Dir"-el próbálom... Remélem nem megy füstbe a tervem
![]()
Igen de az sem volt jó, ha jól emlékszem nagy sebességnél nem mindig kapcsolt.
Tervben van egy lézergravírozó galvós amely közvetlen .bmp fájlból gravíroz.
Nekem van egy célprogramom amit még a "NEJE" mini gravirozóhoz adtak. Abba BMP-t lehetett behúzni és már nyomta is. De az ha jól emlékszem Arduino rendszerhez volt kitalálva. (Laser Carver)
Pedig annak tökéletesen működnie kellene .
Csak érdeklődés szintjén kérdem,
Melyik sintipus tolerálja jobban ha nem vízszintesen fekszik hanem a "szerkezet" oldalara van feltéve .. tehat 9 fokba elfordítva, mint a fioksin??
Próbáltam a "Z Dir-el"... jó is lenne csak pont fordítva működik
![]() ![]()
Invertálod a portot a mach3 menüjében, majd a léptetőmotor csatlakozóján megcseréled az egyik tekercs kivezetéseit.
Ilyen sinekkel és kocsikkal dolgozott már valaki? pontosságárol van valakinek infója?
A hobbi szinten elérhető sínek közt talán a legprofibb ..
Igen?? Akkor kisméretű alacsony terhelésű géphez nyugodtan lehet belőle rendelni?!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |