Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   221 / 299
(#) eyess válasza szevasz hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Melyikre gondolsz ?
(#) szevasz válasza eyess hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Szia van egy akkutöltő nyák beültetési rajz az kellene üressen
(#) eyess válasza szevasz hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Na jó de melyik.
(#) szevasz válasza eyess hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Szép piros ha jól tudom He ujjság 1990 08 haviban volt
(#) eyess válasza szevasz hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
És akkor neked melyik kell a nyomtatható verzió , vagy a nyákszerkesztő verzió , mert az a piros .Egyébként ez saját tervezés , ami már lassan két éve működik hibátlanul.
(#) szevasz válasza eyess hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Tudom, hogy saját tervezés nekem Layout 5 tervezőm van és nem tudom az alkatrészeket kivenni szeretném megépíteni szerkeszthető és nyomtattató verzió kellene előre is kösz
(#) eyess válasza szevasz hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Én eagle ban terveztem , de akkor a nyomtatható pdf et felrakom neked .Meg egy 3D képet , hogy hogy is néz ki.Nekem egy úgynevezett volt laptop tápjáról megy , ami akár 9A ert is tud , és 18 v os .Ez az áramkör egy alu lemezre lett felfogatva + a 0.33 ohm os ellenállás is , és a Tirisztor is , és ez az egész egység lett a táp házához felfogatva még.Az egész szinte elfér a zsebemben is .Praktikus , hordozható , és könnyű is súlyra is , mert nincs még 1 kg sem , és beüzemelni is .ezáltal.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
(#) szevasz válasza eyess hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
kösziszépen
(#) Chipmunk1960 válasza orcika70 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Jó cikk, többeknek jobban érthető, mint az angol.
(#) hzsiga hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
Szia eyess. Az eagle fájlt nem osztanád meg esetleg. Előre is köszönöm.
(#) eyess válasza hzsiga hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Parancsolj.

Kiegészítésként a 0,33 ohm os ellenállásról , hogy én ilyet használtam hozzá.Ez felfogatható hűtés miatt , mert aluházas típus.De ki , hogy oldja meg . A többi része egyéni ízlés szerinti lehet , illetve ki hogy alakítja magának.
(#) hzsiga válasza eyess hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
(#) Chipmunk1960 válasza eyess hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Szia, a "vicsys" féle rajzból kiindulva tovább tudom fejleszteni, 24/48 V 50-100 A töltő vezérléséhez, van itt pár, amiben az eredeti controller meghalt, de a többi része jó. Gondolkodtam már rajta, hogyan lehetne valami univerzálissal kiváltani, /ezt az IC-t nem ismertem eddig/ azoknál PIC-be van írva a program, amit kimásolni lehetetlen, újat írni Arduino-ra, pedig sem időn, de lehet elég tehetségem sincsen. Igaz ezek a paraméterek jóval nagyobbak, mint amire az IC készült, de a töltési karakterisztika, teljesen jó a sima Lead-Acid cellákhoz, legfeljebb a töltési folyamat végét feljebb lehet emelni a 2.56V/cell környékéig, ameddig ezek a töltök működnek. A töltés végén, egy 8-12 órás "Equalization" funkció van, ami a cellák közötti különbséget hívatott kiegyenlíteni. Itt ez a ciklus a folyamat elején van, ami lehet, hogy jobb is , mint a "gyári" program. Köszi a feltöltést, egyet megépítek tesztelésre....
(#) szevasz válasza eyess hozzászólására (») Dec 1, 2017 /
 
Szia ne haragudj , hogy újra zavarlak de kapcsolási rajzot is el küldenéd ? köszi
(#) eyess válasza szevasz hozzászólására (») Dec 1, 2017 /
 
Azt hiszem ebben a témában már többször is szerepel.Keres rá , hogy ne legyen ezerszer feltöltve ide.
(#) kila válasza szevasz hozzászólására (») Dec 1, 2017 /
 
Itt van olvass visszább 3-at, ha nincs Eagle-d akkor meg ezt nézd...
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2017
(#) szevasz válasza kila hozzászólására (») Dec 1, 2017 /
 
KÖSSZ
(#) mr.Cara válasza eyess hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Üdv ! Ennél az áramot a 10K potival mennyire lehet szabályozni? Az eredeti HE. leírás szerint 3..3,5A, nos ez eléggé keveske. Olyan 5-től...10A-ig szabályzást szeretnék előlapról... Ha a 033ohm helyett két párhuzamos 0,47 ohmosat(10W) teszek vajon feljebb kúszik a szabályzott tartomány? A 10K poti helyett meg egy 4k7 ellenállat + 5K poti ? Köszi a választ !
(#) eyess válasza mr.Cara hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Az eredeti HE elektronika leírásában megadottaktól el lehet térni természetesen.Arra figyelni kell , hogy az alkalmazott tápegység amiről fog üzemelni az áramkör az tudja azt az A értéket , amit szeretnél , illetve az áramkör végén lévő tirisztor is.Nyilván kinek milyen A re van szüksége olyan töltőt épít . De azt mindenkor figyelembe kell venni , hogy egy autó akkumulátort általában , hogy ne károsodjon a tized A áramerősséggel szokás tölteni.Tehát egy 44A aksit 4.4 A , egy 55A aksit 5.5 A , egy 74A aksiit 7.4A , és így tovább.És azért volt az , így megépítve az , vagy közre adva az újságban , akkor , hogy azokkal az értékekkel , és táppal tudja leadni , azt a 3- 3.5A töltő áramot ez a töltő áramkör.A szabályzást azt áramkör elvégzi , mert ha eléri a potméterekkel beállított értékeket , akkor mondhatjuk csepptöltés üzemmódba fog állni az áramkör , és csak néha néha fog kapcsolni a tirisztor amikor esetleg azt érzékeli , hogy csökkent az akku kapcsain a feszültség , akkor újra bekapcsol a tirisztor , és világítani fog a töltést jelző led is .Viszont ahogy annak idején a cikkben is le volt írva , lehet olyan eset is nagyobb AH ás akkuknál , hogy a töltést jelző led nem alszik ki teljesen .Viszont az akku már fel van töltődve.Ilyenkor célszerű rámérni műszerrel az akkura.Persze ha egy szokásos akkut töltünk vele , akkor nem kell mivel már tudható , hogy a töltés befejeztével az akku fel lesz töltődve.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2017
(#) szevasz hozzászólása Dec 9, 2017 /
 
Tiszteletem érdeklődnék , a képen látható táp alkalmas autó akku töltésére
(#) pucuka válasza szevasz hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Röviden nem. Bővebben, alig. Rá van írva, hogy max 5 A. ez max 50 Ah -s akku lassú, 10 - 14 órás töltésére lenne elegendő. Ez egy feszültség generátor, az akku töltésére állandó áramú áramgenerátorra van szükség, ehhez pluszban még egy töltő áramkörre van szükséged. Van ugyan benne túláram védelem, de az nem áramgenerátoros üzembe vált, csak védelmi célokat szolgál.
Amihez ezt eredetileg adták, (rádiótelefon) annál az akkumlátor tokjában volt ez a segédáramkör, ami a töltést végezte. Ha van ilyened, akkor használhatod, de azok csak 1,5 A -el töltöttek, ami a 2 - 4 Ah -s akkuk töltéséhez készültek. Autó akkukhoz ennyi pedig édeskevés.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2017
(#) szevasz válasza pucuka hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
kösziKöszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) Chipmunk1960 válasza szevasz hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Ha töltésre nem is, mint ahogyan "pucuka" írta, de karbantartásra megfelelő, nem tudom a potival mit állít, de 14,4-14,8 v közé kellene hozzá felcsavarni, ha nem azzal, a visszacsatolást /optot/ megkeresni s ott beállítani. például a garázsban lévő tartalék/bikázó akksi szinten tartására, havonta rátenni egy fél napra. Nem tudom mekkora Ah-s akksihoz kell, ez kb megfelelő lehet. Ennyiből, az alkatrész nem jön ki.
(#) szsrobert válasza szevasz hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Igen. 13,5-14Vra allitsd. Egy izzot erdemes ratenni aramkorlatnak. 3A felett melegedett a trafoja.
(#) pucuka válasza szsrobert hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Alapból 13,8 V -ra volt állítva, de fel lehetett piszkálni 15 V -ra is. De egy komolyabb akku töltésére már nem elég az árama.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Idézet:
„hogy max 5 A. ez max 50 Ah -s akku..”

Ennyire azért nem kell szemellenzősnek lenned.
5A-el akár 60 Ah vagy nagyobb (pl 80) aksi is feltölthető!!!
Persze arányosan több idő alatt.

ui: Nem erről a konkrét töltőről beszéltem, hanem általánosságban.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2017
(#) Ge Lee válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Sőt, tegnapelőtt kivittem a hordozható labortápomat, beállítottam rajta 13,2V-ot meg 300mA áramkorlátot, és így pótoltam az akkuból hiányzó töltést. Sikerrel.
(#) Chipmunk1960 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 9, 2017 1 /
 
A telefonból?
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Dec 9, 2017 /
 
Ma egy kicsit "leült" 100Ah-s ba csepegtettem áramot a deszufátorral, 12 V-t környékén volt csak, sokat pihent, de bizony a vezetékek, a Graetz melegedett, pedig nem engedtem 14,8 V fölé, ami azt jelenti 20-30A es tüskéket nyomott bele.
(#) Ge Lee válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Milyen telefonból? A 18650-es lion pakkból...
Következő: »»   221 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem